Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

door
Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele topwedstrijden op het programma. In de Bundesliga is Bayern München er nog in geslaagd een briljante Loïs Openda af te stoppen en een punt te pakken in de topper tegen RB Leipzig, terwijl in La Liga Real Madrid een einde maakte aan het sprookje van Girona.

LEES OOK: Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Bayern knokt terug

Loïs Openda speelde zich al in de kijker in zijn eerste weken in de Bundesliga en dat heeft zaterdag ook Bayern München geweten. Halfweg zag het er zeer benard uit voor de Duitse kampioen, met een glansrol voor de Rode Duivel. Met een doelpunt en een assist leidde hij RB Leipzig naar een 2-0-voorsprong bij de rust.

Bayern knokte in de tweede helft echter alsnog terug. Na een klein kwartier kreeg het een strafschop toen Henrichs een vrije trap tegen de arm kreeg en Kane zette die netjes om. 20 minuten voor tijd zorgde Leroy Sané er na een snelle tegenaanval nog voor dat beide ploegen met een punt terugkeerden.

Real grijpt de macht in La Liga

In Spanje schreef Girona de voorbije weken een sprookje, want het kleine Catalaanse clubje veroverde vorig weekend zowaar de koppositie. Die zijn ze nu echter weer kwijt, want in een topper bleek Real Madrid toch nog een maatje te groot. Het werd 0-3, waarmee Girona zijn eerste nederlaag van het seizoen slikte.

Real bleek vooral efficiënt. Na iets meer dan een kwartier kwam het al op voorsprong toen Joselu een geweldige assist van Bellingham - voorzet met buitenkantje voet - verzilverde. Amper vier minuten later had het de match al helemaal beslist toen Tchouaméni de 0-2 binnenkopte.

20 minuten voor tijd legde Bellingham de eindstand nog vast. Real eindigde de match wel nog met tien nadat Nacho in blessuretijd een rode kaart pakte. Het zal de feestvreugde wellicht niet dempen, want Real neemt meteen ook de koppositie over van Girona.

Had RB Leipzig de zege verdiend?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

55
55
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

25
25
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

39
39
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

328
328
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

519
519
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

237
237
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

85
85
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

92
92
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

367
367
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

154
154
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

97
97
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

257
257
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

21
21
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

447
447
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

187
187
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

551
551
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

298
298
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

162
162
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

122
122
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws