Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

door
Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele topwedstrijden op het programma. In de Bundesliga is Bayern München er nog in geslaagd een briljante Loïs Openda af te stoppen en een punt te pakken in de topper tegen RB Leipzig, terwijl in La Liga Real Madrid een einde maakte aan het sprookje van Girona.

LEES OOK: 'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Bayern knokt terug

Loïs Openda speelde zich al in de kijker in zijn eerste weken in de Bundesliga en dat heeft zaterdag ook Bayern München geweten. Halfweg zag het er zeer benard uit voor de Duitse kampioen, met een glansrol voor de Rode Duivel. Met een doelpunt en een assist leidde hij RB Leipzig naar een 2-0-voorsprong bij de rust.

Bayern knokte in de tweede helft echter alsnog terug. Na een klein kwartier kreeg het een strafschop toen Henrichs een vrije trap tegen de arm kreeg en Kane zette die netjes om. 20 minuten voor tijd zorgde Leroy Sané er na een snelle tegenaanval nog voor dat beide ploegen met een punt terugkeerden.

Real grijpt de macht in La Liga

In Spanje schreef Girona de voorbije weken een sprookje, want het kleine Catalaanse clubje veroverde vorig weekend zowaar de koppositie. Die zijn ze nu echter weer kwijt, want in een topper bleek Real Madrid toch nog een maatje te groot. Het werd 0-3, waarmee Girona zijn eerste nederlaag van het seizoen slikte.

Real bleek vooral efficiënt. Na iets meer dan een kwartier kwam het al op voorsprong toen Joselu een geweldige assist van Bellingham - voorzet met buitenkantje voet - verzilverde. Amper vier minuten later had het de match al helemaal beslist toen Tchouaméni de 0-2 binnenkopte.

20 minuten voor tijd legde Bellingham de eindstand nog vast. Real eindigde de match wel nog met tien nadat Nacho in blessuretijd een rode kaart pakte. Het zal de feestvreugde wellicht niet dempen, want Real neemt meteen ook de koppositie over van Girona.

Had RB Leipzig de zege verdiend?

Meest recent

Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

8
8
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

18
18
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

36
36
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

31
31
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

186
186
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

142
142
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

43
43
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

140
140
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

43
43
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

131
131
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

81
81
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

350
350
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

192
192
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

524
524
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

425
425
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

51
51
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

386
386
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

137
137
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

62
62
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

122
122
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

106
106
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

384
384
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

252
252
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

307
307
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209

Meer sportnieuws