Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

76 stemmen
Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele topwedstrijden op het programma. In de Bundesliga is Bayern München er nog in geslaagd een briljante Loïs Openda af te stoppen en een punt te pakken in de topper tegen RB Leipzig, terwijl in La Liga Real Madrid een einde maakte aan het sprookje van Girona.

LEES OOK: 'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern knokt terug

Loïs Openda speelde zich al in de kijker in zijn eerste weken in de Bundesliga en dat heeft zaterdag ook Bayern München geweten. Halfweg zag het er zeer benard uit voor de Duitse kampioen, met een glansrol voor de Rode Duivel. Met een doelpunt en een assist leidde hij RB Leipzig naar een 2-0-voorsprong bij de rust.

Bayern knokte in de tweede helft echter alsnog terug. Na een klein kwartier kreeg het een strafschop toen Henrichs een vrije trap tegen de arm kreeg en Kane zette die netjes om. 20 minuten voor tijd zorgde Leroy Sané er na een snelle tegenaanval nog voor dat beide ploegen met een punt terugkeerden.

Real grijpt de macht in La Liga

In Spanje schreef Girona de voorbije weken een sprookje, want het kleine Catalaanse clubje veroverde vorig weekend zowaar de koppositie. Die zijn ze nu echter weer kwijt, want in een topper bleek Real Madrid toch nog een maatje te groot. Het werd 0-3, waarmee Girona zijn eerste nederlaag van het seizoen slikte.

Real bleek vooral efficiënt. Na iets meer dan een kwartier kwam het al op voorsprong toen Joselu een geweldige assist van Bellingham - voorzet met buitenkantje voet - verzilverde. Amper vier minuten later had het de match al helemaal beslist toen Tchouaméni de 0-2 binnenkopte.

20 minuten voor tijd legde Bellingham de eindstand nog vast. Real eindigde de match wel nog met tien nadat Nacho in blessuretijd een rode kaart pakte. Het zal de feestvreugde wellicht niet dempen, want Real neemt meteen ook de koppositie over van Girona.

🚀

Had RB Leipzig de zege verdiend?

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

44
44
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

28
28
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

83
83
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

63
63
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

42
42
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

55
55
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

291
291
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

167
167
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

248
248
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

251
251
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

875
875
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

288
288
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

326
326
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

431
431
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

138
138
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

102
102
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

170
170
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

264
264
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

372
372
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

228
228
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws