Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

76 stemmen
Bayern stopt briljante Openda nog, Real maakt einde aan sprookje

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele topwedstrijden op het programma. In de Bundesliga is Bayern München er nog in geslaagd een briljante Loïs Openda af te stoppen en een punt te pakken in de topper tegen RB Leipzig, terwijl in La Liga Real Madrid een einde maakte aan het sprookje van Girona.

LEES OOK: 'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Bayern knokt terug

Loïs Openda speelde zich al in de kijker in zijn eerste weken in de Bundesliga en dat heeft zaterdag ook Bayern München geweten. Halfweg zag het er zeer benard uit voor de Duitse kampioen, met een glansrol voor de Rode Duivel. Met een doelpunt en een assist leidde hij RB Leipzig naar een 2-0-voorsprong bij de rust.

Bayern knokte in de tweede helft echter alsnog terug. Na een klein kwartier kreeg het een strafschop toen Henrichs een vrije trap tegen de arm kreeg en Kane zette die netjes om. 20 minuten voor tijd zorgde Leroy Sané er na een snelle tegenaanval nog voor dat beide ploegen met een punt terugkeerden.

Real grijpt de macht in La Liga

In Spanje schreef Girona de voorbije weken een sprookje, want het kleine Catalaanse clubje veroverde vorig weekend zowaar de koppositie. Die zijn ze nu echter weer kwijt, want in een topper bleek Real Madrid toch nog een maatje te groot. Het werd 0-3, waarmee Girona zijn eerste nederlaag van het seizoen slikte.

Real bleek vooral efficiënt. Na iets meer dan een kwartier kwam het al op voorsprong toen Joselu een geweldige assist van Bellingham - voorzet met buitenkantje voet - verzilverde. Amper vier minuten later had het de match al helemaal beslist toen Tchouaméni de 0-2 binnenkopte.

20 minuten voor tijd legde Bellingham de eindstand nog vast. Real eindigde de match wel nog met tien nadat Nacho in blessuretijd een rode kaart pakte. Het zal de feestvreugde wellicht niet dempen, want Real neemt meteen ook de koppositie over van Girona.

🚀

Had RB Leipzig de zege verdiend?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

34
34
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

31
31
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

13
13
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

144
144
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

87
87
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

34
34
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

253
253
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

209
209
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

104
104
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

640
640
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

319
319
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

623
623
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

67
67
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

397
397
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

170
170
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

615
615
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

90
90
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

696
696
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

1006
1006

Meer sportnieuws