Van Himst over Rode Duivel: "Wordt een van de beste in Europa"

door
Van Himst over Rode Duivel:

Paul Van Himst is een van de beste spelers die België ooit heeft gehad. De 80-jarige ex-Rode Duivel volgt het Belgische voetbal nog steeds bijzonder goed. In Het Laatste Nieuws was Van Himst bijzonder lovend over een van de grote talenten van het Belgische voetbal.

LEES OOK: Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Van Himst looft Doku

Jérémy Doku is zonder twijfel de speler die het dichtst bij de absolute wereldtop staat. Hij werd deze zomer door Manchester City voor ruim 60 miljoen euro weggehaald bij Stade Rennes. ‘Doks’ maakte vanaf het begin bijzonder veel indruk bij de Engelse topclub.

Van Himst is zeer gecharmeerd door de voormalige flankaanvaller van Anderlecht. “Die kan toch iets hé. Dat wordt een van de beste van Europa”, vertelde Van Himst over de 21-jarige flankaanvaller. Bij Manchester City laat Doku een geweldige indruk achter. Hij staat vaak in de basis en Doku laat zich opmerken met zijn geweldige dribbels.

Vervanger van Hazard?

Hij staat van de jonge talenten bij de Rode Duivels het verst. Na het afhaken van een klepper als Eden Hazard hebben de Belgen nood aan een genie. Kevin De Bruyne is er nog steeds, maar is een passeur. Romelu Lukaku is dat ook als afwerker.

Na het afhaken van Hazard hebben de Belgen nood aan iemand die op internationaal niveau het verschil kan maken met een dribbel of andere geniale ingeving. Domenico Tedesco heeft zo wel de nodige profielen in zijn kern. Met Leandro Trossard en Jérémy Doku heeft hij zo twee types bij de absolute top in Engeland. Daarachter zijn er nog jongens die op de deur kloppen.

Is Doku nu al wereldtop?

Meest recent

Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

6
6
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

24
24
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

21
21
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

176
176
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

64
64
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

265
265
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

110
110
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

201
201
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

366
366
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

161
161
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

295
295
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

131
131
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

363
363
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

698
698
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

106
106
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

110
110
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

226
226
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

771
771
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

101
101
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

300
300
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

104
104
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

173
173
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

936
936
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

126
126

Meer sportnieuws