Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

door
Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

Een andermaal wisselvallig Paars-Wit heeft met moeite de zege gepakt aan de Kehrweg. Het team van Riemer kende een droomstart maar liet Eupen toch opnieuw in de wedstrijd komen. In het slot ontsnapte de recordkampioen nog aan een nieuwe mokerslag.

Voor Anderlecht waren er vandaag aan de Kehrweg geen excuses: enkel een driepunter zou voor rust in de tent zorgen. Paars-Wit pakte in de vorige twee wedstrijden slechts evenveel punten, al was daar uiteraard het gelijkspel bij tegen Club Brugge. Riemer bracht onder meer Vazquez en Patris in de ploeg, bij de Panda's mocht Magnée opnieuw opdraven.

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Anderlecht begint in zetel, Panda's klauwen terug

Paars-Wit nam een droomstart deze namiddag, na nog geen halve minuut spelen mocht Dreyer op rechts doorgaan, hij koos voor een schot in plaats van een voorzet en dat verraste doelman Slonina: 0-1. Het al zwalpende Eupen zat plots met een gigantisch probleem, terwijl Anderlecht met een voorsprong aan de wedstrijd begon.

De Panda's herstelden met moeite het evenwicht, al kregen ze even later ook een dikke kans. Nuhu slalomde zich tot bij Schmeichel maar vergat om af te werken. De wedstrijd was nadien veel meer in evenwicht en nog voor de pauze herstelde Eupen het evenwicht. Nuhu haalde in de zestien meter acrobatisch uit en de 1-1 ging fantastisch in de verste hoek. Na een eerste helft met twee gezichten stond het halfweg gelijk aan de Kehrweg

Eupen schiet zichzelf in de voet, Paars-Wit profiteert

Anderlecht moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar ontsnapte al vroeg aan een achterstand. Vanop links zette Nuhu prima voor, centraal kon Pantovic zijn voet er niet goed genoeg tegenzetten. Iets voor het uur had Slonina aan de overzijde dan weer een prima redding in huis op een laag schot van Hazard.

De wedstrijd aan de Kehrweg kon alle kanten uit, halfweg de tweede periode leek Dreyer centraal de bal maar voor het inschieten te hebben, de Deen kraakte echter zijn schot volledig. Uiteindelijk zou Paars-Wit even later toch weer op voorsprong klimmen. Hazard pakte vanop rechts uit met een prima assist en centraal tikte Paeshuyse ongelukkig de bal in eigen doel: 1-2.

Toch veerde Eupen nog een keer recht. Deze keer had Nuhu maar binnen te tikken maar de thuisspeler tekende voor de misser van het seizoen door de bal nog over te jagen. Uiteindelijk zou Anderlecht in het slot wel toeslaan: Paeshuyse ging andermaal in de fout en deze keer was het Vazquez zelf die de 1-3 voorbij Slonina plaatste. Zo pakken Riemer en co de drie punten, al moest het daarvoor diep gaan.

Scoreverloop:

0-1 (1') Dreyer, 1-1 (38') Nuhu, 1-2 (67') ed Paeshuyse, 1-3 (88') Vazquez

Ziet u het goedkomen onder Riemer?

Meest recent

'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

33
33
'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

94
94
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

177
177
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

220
220
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

76
76
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

142
142
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

23
23
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

107
107
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

285
285
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

70
70
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

136
136
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

179
179
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

201
201
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

92
92
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

85
85
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

230
230
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

281
281
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

161
161
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

223
223
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

189
189
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

359
359
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102

Meer sportnieuws