Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

door
Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

Een andermaal wisselvallig Paars-Wit heeft met moeite de zege gepakt aan de Kehrweg. Het team van Riemer kende een droomstart maar liet Eupen toch opnieuw in de wedstrijd komen. In het slot ontsnapte de recordkampioen nog aan een nieuwe mokerslag.

Voor Anderlecht waren er vandaag aan de Kehrweg geen excuses: enkel een driepunter zou voor rust in de tent zorgen. Paars-Wit pakte in de vorige twee wedstrijden slechts evenveel punten, al was daar uiteraard het gelijkspel bij tegen Club Brugge. Riemer bracht onder meer Vazquez en Patris in de ploeg, bij de Panda's mocht Magnée opnieuw opdraven.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Anderlecht begint in zetel, Panda's klauwen terug

Paars-Wit nam een droomstart deze namiddag, na nog geen halve minuut spelen mocht Dreyer op rechts doorgaan, hij koos voor een schot in plaats van een voorzet en dat verraste doelman Slonina: 0-1. Het al zwalpende Eupen zat plots met een gigantisch probleem, terwijl Anderlecht met een voorsprong aan de wedstrijd begon.

De Panda's herstelden met moeite het evenwicht, al kregen ze even later ook een dikke kans. Nuhu slalomde zich tot bij Schmeichel maar vergat om af te werken. De wedstrijd was nadien veel meer in evenwicht en nog voor de pauze herstelde Eupen het evenwicht. Nuhu haalde in de zestien meter acrobatisch uit en de 1-1 ging fantastisch in de verste hoek. Na een eerste helft met twee gezichten stond het halfweg gelijk aan de Kehrweg

Eupen schiet zichzelf in de voet, Paars-Wit profiteert

Anderlecht moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar ontsnapte al vroeg aan een achterstand. Vanop links zette Nuhu prima voor, centraal kon Pantovic zijn voet er niet goed genoeg tegenzetten. Iets voor het uur had Slonina aan de overzijde dan weer een prima redding in huis op een laag schot van Hazard.

De wedstrijd aan de Kehrweg kon alle kanten uit, halfweg de tweede periode leek Dreyer centraal de bal maar voor het inschieten te hebben, de Deen kraakte echter zijn schot volledig. Uiteindelijk zou Paars-Wit even later toch weer op voorsprong klimmen. Hazard pakte vanop rechts uit met een prima assist en centraal tikte Paeshuyse ongelukkig de bal in eigen doel: 1-2.

Toch veerde Eupen nog een keer recht. Deze keer had Nuhu maar binnen te tikken maar de thuisspeler tekende voor de misser van het seizoen door de bal nog over te jagen. Uiteindelijk zou Anderlecht in het slot wel toeslaan: Paeshuyse ging andermaal in de fout en deze keer was het Vazquez zelf die de 1-3 voorbij Slonina plaatste. Zo pakken Riemer en co de drie punten, al moest het daarvoor diep gaan.

Scoreverloop:

0-1 (1') Dreyer, 1-1 (38') Nuhu, 1-2 (67') ed Paeshuyse, 1-3 (88') Vazquez

Ziet u het goedkomen onder Riemer?

Meest recent

'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

53
53
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

133
133
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

173
173
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

41
41
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

207
207
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

155
155
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

159
159
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

363
363
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

317
317
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

101
101
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

272
272
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

166
166
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

545
545
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

644
644
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

412
412
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

336
336
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

166
166
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

627
627
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

594
594
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

367
367
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

539
539
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

235
235

Meer sportnieuws