Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

door
Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

Een andermaal wisselvallig Paars-Wit heeft met moeite de zege gepakt aan de Kehrweg. Het team van Riemer kende een droomstart maar liet Eupen toch opnieuw in de wedstrijd komen. In het slot ontsnapte de recordkampioen nog aan een nieuwe mokerslag.

Voor Anderlecht waren er vandaag aan de Kehrweg geen excuses: enkel een driepunter zou voor rust in de tent zorgen. Paars-Wit pakte in de vorige twee wedstrijden slechts evenveel punten, al was daar uiteraard het gelijkspel bij tegen Club Brugge. Riemer bracht onder meer Vazquez en Patris in de ploeg, bij de Panda's mocht Magnée opnieuw opdraven.

LEES OOK: Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

Anderlecht begint in zetel, Panda's klauwen terug

Paars-Wit nam een droomstart deze namiddag, na nog geen halve minuut spelen mocht Dreyer op rechts doorgaan, hij koos voor een schot in plaats van een voorzet en dat verraste doelman Slonina: 0-1. Het al zwalpende Eupen zat plots met een gigantisch probleem, terwijl Anderlecht met een voorsprong aan de wedstrijd begon.

De Panda's herstelden met moeite het evenwicht, al kregen ze even later ook een dikke kans. Nuhu slalomde zich tot bij Schmeichel maar vergat om af te werken. De wedstrijd was nadien veel meer in evenwicht en nog voor de pauze herstelde Eupen het evenwicht. Nuhu haalde in de zestien meter acrobatisch uit en de 1-1 ging fantastisch in de verste hoek. Na een eerste helft met twee gezichten stond het halfweg gelijk aan de Kehrweg

Eupen schiet zichzelf in de voet, Paars-Wit profiteert

Anderlecht moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar ontsnapte al vroeg aan een achterstand. Vanop links zette Nuhu prima voor, centraal kon Pantovic zijn voet er niet goed genoeg tegenzetten. Iets voor het uur had Slonina aan de overzijde dan weer een prima redding in huis op een laag schot van Hazard.

De wedstrijd aan de Kehrweg kon alle kanten uit, halfweg de tweede periode leek Dreyer centraal de bal maar voor het inschieten te hebben, de Deen kraakte echter zijn schot volledig. Uiteindelijk zou Paars-Wit even later toch weer op voorsprong klimmen. Hazard pakte vanop rechts uit met een prima assist en centraal tikte Paeshuyse ongelukkig de bal in eigen doel: 1-2.

Toch veerde Eupen nog een keer recht. Deze keer had Nuhu maar binnen te tikken maar de thuisspeler tekende voor de misser van het seizoen door de bal nog over te jagen. Uiteindelijk zou Anderlecht in het slot wel toeslaan: Paeshuyse ging andermaal in de fout en deze keer was het Vazquez zelf die de 1-3 voorbij Slonina plaatste. Zo pakken Riemer en co de drie punten, al moest het daarvoor diep gaan.

Scoreverloop:

0-1 (1') Dreyer, 1-1 (38') Nuhu, 1-2 (67') ed Paeshuyse, 1-3 (88') Vazquez

Ziet u het goedkomen onder Riemer?

Meest recent

'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

213
213
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

19
19
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

152
152
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

414
414
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

145
145
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

46
46
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

38
38
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

74
74
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

117
117
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

44
44
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

192
192
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

439
439
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

102
102
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

139
139
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

208
208
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

140
140
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

266
266
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

168
168
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

190
190
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

224
224
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

78
78
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248

Meer sportnieuws