Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

door
Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

Een andermaal wisselvallig Paars-Wit heeft met moeite de zege gepakt aan de Kehrweg. Het team van Riemer kende een droomstart maar liet Eupen toch opnieuw in de wedstrijd komen. In het slot ontsnapte de recordkampioen nog aan een nieuwe mokerslag.

Voor Anderlecht waren er vandaag aan de Kehrweg geen excuses: enkel een driepunter zou voor rust in de tent zorgen. Paars-Wit pakte in de vorige twee wedstrijden slechts evenveel punten, al was daar uiteraard het gelijkspel bij tegen Club Brugge. Riemer bracht onder meer Vazquez en Patris in de ploeg, bij de Panda's mocht Magnée opnieuw opdraven.

LEES OOK: Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

Anderlecht begint in zetel, Panda's klauwen terug

Paars-Wit nam een droomstart deze namiddag, na nog geen halve minuut spelen mocht Dreyer op rechts doorgaan, hij koos voor een schot in plaats van een voorzet en dat verraste doelman Slonina: 0-1. Het al zwalpende Eupen zat plots met een gigantisch probleem, terwijl Anderlecht met een voorsprong aan de wedstrijd begon.

De Panda's herstelden met moeite het evenwicht, al kregen ze even later ook een dikke kans. Nuhu slalomde zich tot bij Schmeichel maar vergat om af te werken. De wedstrijd was nadien veel meer in evenwicht en nog voor de pauze herstelde Eupen het evenwicht. Nuhu haalde in de zestien meter acrobatisch uit en de 1-1 ging fantastisch in de verste hoek. Na een eerste helft met twee gezichten stond het halfweg gelijk aan de Kehrweg

Eupen schiet zichzelf in de voet, Paars-Wit profiteert

Anderlecht moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar ontsnapte al vroeg aan een achterstand. Vanop links zette Nuhu prima voor, centraal kon Pantovic zijn voet er niet goed genoeg tegenzetten. Iets voor het uur had Slonina aan de overzijde dan weer een prima redding in huis op een laag schot van Hazard.

De wedstrijd aan de Kehrweg kon alle kanten uit, halfweg de tweede periode leek Dreyer centraal de bal maar voor het inschieten te hebben, de Deen kraakte echter zijn schot volledig. Uiteindelijk zou Paars-Wit even later toch weer op voorsprong klimmen. Hazard pakte vanop rechts uit met een prima assist en centraal tikte Paeshuyse ongelukkig de bal in eigen doel: 1-2.

Toch veerde Eupen nog een keer recht. Deze keer had Nuhu maar binnen te tikken maar de thuisspeler tekende voor de misser van het seizoen door de bal nog over te jagen. Uiteindelijk zou Anderlecht in het slot wel toeslaan: Paeshuyse ging andermaal in de fout en deze keer was het Vazquez zelf die de 1-3 voorbij Slonina plaatste. Zo pakken Riemer en co de drie punten, al moest het daarvoor diep gaan.

Scoreverloop:

0-1 (1') Dreyer, 1-1 (38') Nuhu, 1-2 (67') ed Paeshuyse, 1-3 (88') Vazquez

Ziet u het goedkomen onder Riemer?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

13
13
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

45
45
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

64
64
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

340
340
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

187
187
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

107
107
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

34
34
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

36
36
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

142
142
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

140
140
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

471
471
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

107
107
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

201
201
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

44
44
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

149
149
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

346
346
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

147
147
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

97
97
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

405
405
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

156
156
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

173
173
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

351
351
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

490
490

Meer sportnieuws