Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

door
Spartelend Anderlecht houdt moeizaam strijdende Panda's af

Een andermaal wisselvallig Paars-Wit heeft met moeite de zege gepakt aan de Kehrweg. Het team van Riemer kende een droomstart maar liet Eupen toch opnieuw in de wedstrijd komen. In het slot ontsnapte de recordkampioen nog aan een nieuwe mokerslag.

Voor Anderlecht waren er vandaag aan de Kehrweg geen excuses: enkel een driepunter zou voor rust in de tent zorgen. Paars-Wit pakte in de vorige twee wedstrijden slechts evenveel punten, al was daar uiteraard het gelijkspel bij tegen Club Brugge. Riemer bracht onder meer Vazquez en Patris in de ploeg, bij de Panda's mocht Magnée opnieuw opdraven.

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Anderlecht begint in zetel, Panda's klauwen terug

Paars-Wit nam een droomstart deze namiddag, na nog geen halve minuut spelen mocht Dreyer op rechts doorgaan, hij koos voor een schot in plaats van een voorzet en dat verraste doelman Slonina: 0-1. Het al zwalpende Eupen zat plots met een gigantisch probleem, terwijl Anderlecht met een voorsprong aan de wedstrijd begon.

De Panda's herstelden met moeite het evenwicht, al kregen ze even later ook een dikke kans. Nuhu slalomde zich tot bij Schmeichel maar vergat om af te werken. De wedstrijd was nadien veel meer in evenwicht en nog voor de pauze herstelde Eupen het evenwicht. Nuhu haalde in de zestien meter acrobatisch uit en de 1-1 ging fantastisch in de verste hoek. Na een eerste helft met twee gezichten stond het halfweg gelijk aan de Kehrweg

Eupen schiet zichzelf in de voet, Paars-Wit profiteert

Anderlecht moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar ontsnapte al vroeg aan een achterstand. Vanop links zette Nuhu prima voor, centraal kon Pantovic zijn voet er niet goed genoeg tegenzetten. Iets voor het uur had Slonina aan de overzijde dan weer een prima redding in huis op een laag schot van Hazard.

De wedstrijd aan de Kehrweg kon alle kanten uit, halfweg de tweede periode leek Dreyer centraal de bal maar voor het inschieten te hebben, de Deen kraakte echter zijn schot volledig. Uiteindelijk zou Paars-Wit even later toch weer op voorsprong klimmen. Hazard pakte vanop rechts uit met een prima assist en centraal tikte Paeshuyse ongelukkig de bal in eigen doel: 1-2.

Toch veerde Eupen nog een keer recht. Deze keer had Nuhu maar binnen te tikken maar de thuisspeler tekende voor de misser van het seizoen door de bal nog over te jagen. Uiteindelijk zou Anderlecht in het slot wel toeslaan: Paeshuyse ging andermaal in de fout en deze keer was het Vazquez zelf die de 1-3 voorbij Slonina plaatste. Zo pakken Riemer en co de drie punten, al moest het daarvoor diep gaan.

Scoreverloop:

0-1 (1') Dreyer, 1-1 (38') Nuhu, 1-2 (67') ed Paeshuyse, 1-3 (88') Vazquez

Ziet u het goedkomen onder Riemer?

Meest recent

Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

49
49
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

71
71
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

35
35
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

53
53
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

35
35
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

156
156
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

37
37
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

33
33
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

52
52
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

96
96
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

261
261
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

114
114
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

163
163
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

119
119
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

93
93
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

399
399
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

81
81
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

158
158
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

111
111
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

171
171
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

332
332

Meer sportnieuws