Verschueren onthult dé reden voor zijn vertrek bij Anderlecht

425 stemmen
Verschueren onthult dé reden voor zijn vertrek bij Anderlecht

Michael Verschueren nam enkele weken geleden afscheid van RSC Anderlecht. Hij verdween uit de Raad van Bestuur. In de podcast Café Constant kwam de voormalige ‘Head of Sports’ van Anderlecht terug op zijn toch wel verrassende vertrek bij de Brusselse topclub.

"Ik heb bij de ECA een goed netwerk en ik ben er onder meer verantwoordelijk voor de financiële huishouding van het Europese voetbal. Ik heb het gevoel dat ik daar nog een grote meerwaarde voor kan betekenen, dat had ik bij Anderlecht niet meer echt", verklaarde hij. 

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Rol uitgespeeld

Verschueren trapt zeker niet na richting de huidige beleidsbepalers. "Dat is geen kritiek op het huidige beleid. Ik heb de indruk dat zowel de Raad van Bestuur als het management van Anderlecht een manier van werken hebben gevonden waar mijn rol veel minder zou zijn dan in het verleden. Dan moet je voor uzelf uitmaken of je daar nog deel wil van uitmaken, ja of nee."

Bepaalde fans hadden hem graag een belangrijkere rol gegeven. "Anderlecht heeft met Kennethe (Bornauw, nvdr.) momenteel een zeer goede CEO. Of ik ooit ambities heb gehad om voorzitter te worden? Neen."

DNA van Anderlecht

Bij de fans leeft het gevoel dat er na het vertrek van Vincent Kompany, Jean Kindermans (in 2024) en Michael Verschueren heel veel RSCA DNA de club heeft verlaten. 

"Er zitten nog genoeg mensen met het DNA van Anderlecht in de club. De jeugdwerking staat er vandaag wel en dat zal de komende jaren nog zo zijn. Ik snap de vraag over het DNA, maar de mensen refereren dan naar personen zoals Jean, Vincent en mezelf, maar Anderlecht is meer dan die drie of vier mensen. Er is heel veel kennis binnen de club en er zijn ook mensen achter de schermen, die niet op de voorgrond traden, die daar al vele jaren werken. Dat moet niet onderschat worden. Vandenhaute zit bijvoorbeeld ook al heel lang bij Anderlecht op de tribune en hij weet ook waar RSCA voor staat", aldus Verschueren.

 

Is zijn vertrek een verlies voor RSCA?

Meest recent

Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

16
16
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

21
21
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

172
172
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

276
276
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

81
81
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

126
126
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

449
449
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

63
63
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

121
121
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

232
232
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

263
263
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

270
270
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

81
81
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

58
58
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

277
277
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

287
287
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

387
387
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

607
607
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

194
194
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

445
445
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

68
68

Meer sportnieuws