Verschueren onthult dé reden voor zijn vertrek bij Anderlecht

door
Verschueren onthult dé reden voor zijn vertrek bij Anderlecht

Michael Verschueren nam enkele weken geleden afscheid van RSC Anderlecht. Hij verdween uit de Raad van Bestuur. In de podcast Café Constant kwam de voormalige ‘Head of Sports’ van Anderlecht terug op zijn toch wel verrassende vertrek bij de Brusselse topclub.

"Ik heb bij de ECA een goed netwerk en ik ben er onder meer verantwoordelijk voor de financiële huishouding van het Europese voetbal. Ik heb het gevoel dat ik daar nog een grote meerwaarde voor kan betekenen, dat had ik bij Anderlecht niet meer echt", verklaarde hij. 

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Rol uitgespeeld

Verschueren trapt zeker niet na richting de huidige beleidsbepalers. "Dat is geen kritiek op het huidige beleid. Ik heb de indruk dat zowel de Raad van Bestuur als het management van Anderlecht een manier van werken hebben gevonden waar mijn rol veel minder zou zijn dan in het verleden. Dan moet je voor uzelf uitmaken of je daar nog deel wil van uitmaken, ja of nee."

Bepaalde fans hadden hem graag een belangrijkere rol gegeven. "Anderlecht heeft met Kennethe (Bornauw, nvdr.) momenteel een zeer goede CEO. Of ik ooit ambities heb gehad om voorzitter te worden? Neen."

DNA van Anderlecht

Bij de fans leeft het gevoel dat er na het vertrek van Vincent Kompany, Jean Kindermans (in 2024) en Michael Verschueren heel veel RSCA DNA de club heeft verlaten. 

"Er zitten nog genoeg mensen met het DNA van Anderlecht in de club. De jeugdwerking staat er vandaag wel en dat zal de komende jaren nog zo zijn. Ik snap de vraag over het DNA, maar de mensen refereren dan naar personen zoals Jean, Vincent en mezelf, maar Anderlecht is meer dan die drie of vier mensen. Er is heel veel kennis binnen de club en er zijn ook mensen achter de schermen, die niet op de voorgrond traden, die daar al vele jaren werken. Dat moet niet onderschat worden. Vandenhaute zit bijvoorbeeld ook al heel lang bij Anderlecht op de tribune en hij weet ook waar RSCA voor staat", aldus Verschueren.

 

Is zijn vertrek een verlies voor RSCA?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

27
27
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

105
105
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

135
135
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

32
32
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

215
215
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

92
92
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

209
209
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

307
307
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

250
250
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

425
425
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

199
199
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

157
157
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

110
110
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

157
157
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

84
84
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

262
262
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

612
612
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

71
71
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

127
127
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

196
196
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

353
353
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

111
111
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

328
328

Meer sportnieuws