Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

door
Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

Vorig seizoen wist Anthony Valencia de harten van de Antwerp-fans te veroveren en leek hij op weg om een van de grote sensaties in de Jupiler Pro League te worden.

Marc Overmars is een grote bewonderaar van de getalenteerde Ecuadoriaan en hij voorspelde dat dit seizoen de mensen op de bank zouden staan voor Valencia.

Ondanks de hoge verwachtingen speelt de 20-jarige dit seizoen nauwelijks een rol bij Antwerp FC en heeft hij tot nog toe amper zijn talent laten zien.

LEES OOK: Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

De benchmark van Overmars

In maart vorig jaar trad Marc Overmars aan als Directeur Voetbalzaken bij Antwerp FC. De Nederlander staat bekend om zijn uitgebreide expertise in het opsporen van talenten van over de hele wereld.

Overmars heeft een voorkeur om onbekende, jonge spelers aan te trekken, te zien ontwikkelen en ze vervolgens te verkopen voor veel geld, zoals hij eerder bij Ajax succesvol heeft laten zien.

Ook bij Antwerp wilde Overmars deze filosofie implementeren, omdat hij van mening is dat de club financieel zelfbedruipend moet worden en niet langer afhankelijk moet zijn van de centen van Paul Gheysens.

Om deze visie ook bij Antwerp FC te realiseren, had Overmars een kwalitatief scoutingteam nodig waarop hij kon vertrouwen. Kort na zijn aankomst op de Bosuil stelde hij hoofdscout Joachim Vercaigne dan ook één cruciale vraag: “Kennen jullie Anthony Valencia?”.

Vercaigne antwoordde bevestigend, en gaf aan dat de Ecuadoriaanse flankspeler hoog op de verlanglijst van de club stond. Antwerp had hem namelijk 'ontdekt' tijdens de Copa Libertadores voor U20.

Pure voetballer verovert het hart van Overmars

Anthony Valencia diende als benchmark voor Marc Overmars om de kwaliteit en expertise van het scoutingteam van Antwerp te beoordelen. Vervolgens werd de toen achttienjarige Ecuadoriaan effectief aangetrokken door de club.

De linkspoot staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en diepgang, evenals zijn hoge voetbalintelligentie, uitstekende looplijnen en enorm potentieel.

“De eerste keer dat ik Anthony Valencia aan het werk zag, moest ik onmiddellijk aan Antony, de Braziliaanse rechtsbuiten van Ajax, denken”, vertelde Joachim Vercaigne vorig jaar aan Het Nieuwsblad.

Marc Overmars geniet van de pure voetballer die Anthony Valencia is. Tijdens de voorbereiding vorig jaar wees de Nederlander de aanwezige pers tijdens het trainingskamp in de Oostenrijkse Alpen erop om de Ecuadoriaan in de gaten te houden.

Valencia kreeg in zijn debuutseizoen meteen kansen in het eerste elftal en wist al snel de harten van de Antwerp-fans te veroveren.

Tijdens zijn eerste basisplaats tegen Lillestrom scoorde hij meteen een doelpunt, en Het Nieuwsblad voorspelde dat Valencia alle kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een nieuwe sensatie op de Belgische velden.

Sensatie Valencia doet defensies gruwelen

Valencia maakte een sterke indruk op Het Laatste Nieuws vanwege zijn slimme infiltraties en doelgerichtheid. “De Ecuadoriaan is het type winger dat gretig naar binnen snijdt. Veel defensies gruwelen daarvan”, merkte de krant op.

Gazet van Antwerpen schreef dat Valencia telkens weer een plezier om naar te kijken is. “Als die met de voetjes op de grond blijft, wordt dat een heel goeie. Ik zag al na één dag dat die jongen kan sjotten”, zei toenmalig ploegmaat Radja Nainggolan destijds.

Valencia maakte al snel indruk bij Antwerp en precies een jaar geleden werd hij voor het eerst opgeroepen voor de nationale ploeg van Ecuador.

Na een veelbelovende start bij Antwerp leek Valencia op weg om de sensatie van het vorige seizoen te worden, maar daarna zakte zijn vorm snel weg, mede door een blessure rond de winterstop.

“De mensen zullen voor hem op de banken staan”

Het feit dat hij ver van huis was en niet goed Engels sprak, droeg ook bij aan zijn prestatiedip. Mark van Bommel vermoedde dat Anthony Valencia zich niet goed voelde en bezocht hem vorig seizoen onaangekondigd thuis om te laten zien dat hij er niet alleen voor stond.

De coach en Marc Overmars spelen ook een grote rol in de communicatie en integratie van Valencia, omdat ze allebei een mondje Spaans spreken. Tijdens het afgelopen tussenseizoen bleef Antwerp FC sterk geloven dat de jonge Ecuadoriaan binnenkort volledig zal ontploffen op de Bosuil.

“We hebben al iemand in huis waar de mensen voor op de banken zullen staan. Anthony Valencia. Hij is nu nog geblesseerd, maar hij zit klaar voor volgend seizoen”, zei Overmars in mei aan Het Laatste Nieuws.

Valencia toont amper zijn talent dit seizoen

Dit seizoen blijft het echter wachten op het moment dat Anthony Valencia zijn beste vorm terugvindt. Vorig weekend kreeg hij pas zijn eerste basisplaats van het seizoen in de wedstrijd tegen RWD Molenbeek, maar hij liet daarbij allerminst een goede indruk achter.

Ondanks dat Valencia bekendstaat om animo in het spel te brengen, zocht hij zelden de dribbel op en kwamen zijn acties er zelden uit. “Ik zie hem ontzettend graag aan het werk, maar gisteren toonde hij geen enkele keer zijn talent”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel nam het ook op voor de getalenteerde Valencia, met wie hij een bijzondere band heeft, na zijn moeilijke wedstrijd tegen RWDM. “Valencia is een speler waar ik altíjd mee praat: fit of geblesseerd, na een goede of een minder goede match. Altijd”, zei de coach.

“Maar natuurlijk wil je graag beslissend zijn als je in de basis staat. Alleen was dat erg moeilijk tegen een erg defensieve tegenstander.” In de midweekse wedstrijd tegen AA Gent was Valencia terug invaller en na een uur zorgde hij voor het eerste schot tussen de palen, maar ook tegen de Buffalo's slaagde hij er niet in om zich in de kijker te spelen.

Zal Valencia nog knallen dit seizoen?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

25
25
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

161
161
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

115
115
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

381
381
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

218
218
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

136
136
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

232
232
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

392
392
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

57
57
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

244
244
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

94
94
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

410
410
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

828
828

Meer sportnieuws