Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

1012 stemmen
Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

Vorig seizoen wist Anthony Valencia de harten van de Antwerp-fans te veroveren en leek hij op weg om een van de grote sensaties in de Jupiler Pro League te worden.

Marc Overmars is een grote bewonderaar van de getalenteerde Ecuadoriaan en hij voorspelde dat dit seizoen de mensen op de bank zouden staan voor Valencia.

Ondanks de hoge verwachtingen speelt de 20-jarige dit seizoen nauwelijks een rol bij Antwerp FC en heeft hij tot nog toe amper zijn talent laten zien.

LEES OOK: 'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

De benchmark van Overmars

In maart vorig jaar trad Marc Overmars aan als Directeur Voetbalzaken bij Antwerp FC. De Nederlander staat bekend om zijn uitgebreide expertise in het opsporen van talenten van over de hele wereld.

Overmars heeft een voorkeur om onbekende, jonge spelers aan te trekken, te zien ontwikkelen en ze vervolgens te verkopen voor veel geld, zoals hij eerder bij Ajax succesvol heeft laten zien.

Ook bij Antwerp wilde Overmars deze filosofie implementeren, omdat hij van mening is dat de club financieel zelfbedruipend moet worden en niet langer afhankelijk moet zijn van de centen van Paul Gheysens.

Om deze visie ook bij Antwerp FC te realiseren, had Overmars een kwalitatief scoutingteam nodig waarop hij kon vertrouwen. Kort na zijn aankomst op de Bosuil stelde hij hoofdscout Joachim Vercaigne dan ook één cruciale vraag: “Kennen jullie Anthony Valencia?”.

Vercaigne antwoordde bevestigend, en gaf aan dat de Ecuadoriaanse flankspeler hoog op de verlanglijst van de club stond. Antwerp had hem namelijk 'ontdekt' tijdens de Copa Libertadores voor U20.

Pure voetballer verovert het hart van Overmars

Anthony Valencia diende als benchmark voor Marc Overmars om de kwaliteit en expertise van het scoutingteam van Antwerp te beoordelen. Vervolgens werd de toen achttienjarige Ecuadoriaan effectief aangetrokken door de club.

De linkspoot staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en diepgang, evenals zijn hoge voetbalintelligentie, uitstekende looplijnen en enorm potentieel.

“De eerste keer dat ik Anthony Valencia aan het werk zag, moest ik onmiddellijk aan Antony, de Braziliaanse rechtsbuiten van Ajax, denken”, vertelde Joachim Vercaigne vorig jaar aan Het Nieuwsblad.

Marc Overmars geniet van de pure voetballer die Anthony Valencia is. Tijdens de voorbereiding vorig jaar wees de Nederlander de aanwezige pers tijdens het trainingskamp in de Oostenrijkse Alpen erop om de Ecuadoriaan in de gaten te houden.

Valencia kreeg in zijn debuutseizoen meteen kansen in het eerste elftal en wist al snel de harten van de Antwerp-fans te veroveren.

Tijdens zijn eerste basisplaats tegen Lillestrom scoorde hij meteen een doelpunt, en Het Nieuwsblad voorspelde dat Valencia alle kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een nieuwe sensatie op de Belgische velden.

Sensatie Valencia doet defensies gruwelen

Valencia maakte een sterke indruk op Het Laatste Nieuws vanwege zijn slimme infiltraties en doelgerichtheid. “De Ecuadoriaan is het type winger dat gretig naar binnen snijdt. Veel defensies gruwelen daarvan”, merkte de krant op.

Gazet van Antwerpen schreef dat Valencia telkens weer een plezier om naar te kijken is. “Als die met de voetjes op de grond blijft, wordt dat een heel goeie. Ik zag al na één dag dat die jongen kan sjotten”, zei toenmalig ploegmaat Radja Nainggolan destijds.

Valencia maakte al snel indruk bij Antwerp en precies een jaar geleden werd hij voor het eerst opgeroepen voor de nationale ploeg van Ecuador.

Na een veelbelovende start bij Antwerp leek Valencia op weg om de sensatie van het vorige seizoen te worden, maar daarna zakte zijn vorm snel weg, mede door een blessure rond de winterstop.

“De mensen zullen voor hem op de banken staan”

Het feit dat hij ver van huis was en niet goed Engels sprak, droeg ook bij aan zijn prestatiedip. Mark van Bommel vermoedde dat Anthony Valencia zich niet goed voelde en bezocht hem vorig seizoen onaangekondigd thuis om te laten zien dat hij er niet alleen voor stond.

De coach en Marc Overmars spelen ook een grote rol in de communicatie en integratie van Valencia, omdat ze allebei een mondje Spaans spreken. Tijdens het afgelopen tussenseizoen bleef Antwerp FC sterk geloven dat de jonge Ecuadoriaan binnenkort volledig zal ontploffen op de Bosuil.

“We hebben al iemand in huis waar de mensen voor op de banken zullen staan. Anthony Valencia. Hij is nu nog geblesseerd, maar hij zit klaar voor volgend seizoen”, zei Overmars in mei aan Het Laatste Nieuws.

Valencia toont amper zijn talent dit seizoen

Dit seizoen blijft het echter wachten op het moment dat Anthony Valencia zijn beste vorm terugvindt. Vorig weekend kreeg hij pas zijn eerste basisplaats van het seizoen in de wedstrijd tegen RWD Molenbeek, maar hij liet daarbij allerminst een goede indruk achter.

Ondanks dat Valencia bekendstaat om animo in het spel te brengen, zocht hij zelden de dribbel op en kwamen zijn acties er zelden uit. “Ik zie hem ontzettend graag aan het werk, maar gisteren toonde hij geen enkele keer zijn talent”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel nam het ook op voor de getalenteerde Valencia, met wie hij een bijzondere band heeft, na zijn moeilijke wedstrijd tegen RWDM. “Valencia is een speler waar ik altíjd mee praat: fit of geblesseerd, na een goede of een minder goede match. Altijd”, zei de coach.

“Maar natuurlijk wil je graag beslissend zijn als je in de basis staat. Alleen was dat erg moeilijk tegen een erg defensieve tegenstander.” In de midweekse wedstrijd tegen AA Gent was Valencia terug invaller en na een uur zorgde hij voor het eerste schot tussen de palen, maar ook tegen de Buffalo's slaagde hij er niet in om zich in de kijker te spelen.

Zal Valencia nog knallen dit seizoen?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke bestemming voor Verschaeren'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

13
13
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

32
32
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

23
23
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

97
97
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

83
83
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

35
35
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

64
64
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

93
93
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

239
239
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

114
114
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

96
96
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

144
144
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

404
404
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

138
138
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

343
343
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

260
260
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

121
121
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

93
93
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

108
108
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

489
489
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

750
750
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

230
230
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

407
407

Meer sportnieuws