Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

1012 stemmen
Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

Vorig seizoen wist Anthony Valencia de harten van de Antwerp-fans te veroveren en leek hij op weg om een van de grote sensaties in de Jupiler Pro League te worden.

Marc Overmars is een grote bewonderaar van de getalenteerde Ecuadoriaan en hij voorspelde dat dit seizoen de mensen op de bank zouden staan voor Valencia.

Ondanks de hoge verwachtingen speelt de 20-jarige dit seizoen nauwelijks een rol bij Antwerp FC en heeft hij tot nog toe amper zijn talent laten zien.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

De benchmark van Overmars

In maart vorig jaar trad Marc Overmars aan als Directeur Voetbalzaken bij Antwerp FC. De Nederlander staat bekend om zijn uitgebreide expertise in het opsporen van talenten van over de hele wereld.

Overmars heeft een voorkeur om onbekende, jonge spelers aan te trekken, te zien ontwikkelen en ze vervolgens te verkopen voor veel geld, zoals hij eerder bij Ajax succesvol heeft laten zien.

Ook bij Antwerp wilde Overmars deze filosofie implementeren, omdat hij van mening is dat de club financieel zelfbedruipend moet worden en niet langer afhankelijk moet zijn van de centen van Paul Gheysens.

Om deze visie ook bij Antwerp FC te realiseren, had Overmars een kwalitatief scoutingteam nodig waarop hij kon vertrouwen. Kort na zijn aankomst op de Bosuil stelde hij hoofdscout Joachim Vercaigne dan ook één cruciale vraag: “Kennen jullie Anthony Valencia?”.

Vercaigne antwoordde bevestigend, en gaf aan dat de Ecuadoriaanse flankspeler hoog op de verlanglijst van de club stond. Antwerp had hem namelijk 'ontdekt' tijdens de Copa Libertadores voor U20.

Pure voetballer verovert het hart van Overmars

Anthony Valencia diende als benchmark voor Marc Overmars om de kwaliteit en expertise van het scoutingteam van Antwerp te beoordelen. Vervolgens werd de toen achttienjarige Ecuadoriaan effectief aangetrokken door de club.

De linkspoot staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en diepgang, evenals zijn hoge voetbalintelligentie, uitstekende looplijnen en enorm potentieel.

“De eerste keer dat ik Anthony Valencia aan het werk zag, moest ik onmiddellijk aan Antony, de Braziliaanse rechtsbuiten van Ajax, denken”, vertelde Joachim Vercaigne vorig jaar aan Het Nieuwsblad.

Marc Overmars geniet van de pure voetballer die Anthony Valencia is. Tijdens de voorbereiding vorig jaar wees de Nederlander de aanwezige pers tijdens het trainingskamp in de Oostenrijkse Alpen erop om de Ecuadoriaan in de gaten te houden.

Valencia kreeg in zijn debuutseizoen meteen kansen in het eerste elftal en wist al snel de harten van de Antwerp-fans te veroveren.

Tijdens zijn eerste basisplaats tegen Lillestrom scoorde hij meteen een doelpunt, en Het Nieuwsblad voorspelde dat Valencia alle kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een nieuwe sensatie op de Belgische velden.

Sensatie Valencia doet defensies gruwelen

Valencia maakte een sterke indruk op Het Laatste Nieuws vanwege zijn slimme infiltraties en doelgerichtheid. “De Ecuadoriaan is het type winger dat gretig naar binnen snijdt. Veel defensies gruwelen daarvan”, merkte de krant op.

Gazet van Antwerpen schreef dat Valencia telkens weer een plezier om naar te kijken is. “Als die met de voetjes op de grond blijft, wordt dat een heel goeie. Ik zag al na één dag dat die jongen kan sjotten”, zei toenmalig ploegmaat Radja Nainggolan destijds.

Valencia maakte al snel indruk bij Antwerp en precies een jaar geleden werd hij voor het eerst opgeroepen voor de nationale ploeg van Ecuador.

Na een veelbelovende start bij Antwerp leek Valencia op weg om de sensatie van het vorige seizoen te worden, maar daarna zakte zijn vorm snel weg, mede door een blessure rond de winterstop.

“De mensen zullen voor hem op de banken staan”

Het feit dat hij ver van huis was en niet goed Engels sprak, droeg ook bij aan zijn prestatiedip. Mark van Bommel vermoedde dat Anthony Valencia zich niet goed voelde en bezocht hem vorig seizoen onaangekondigd thuis om te laten zien dat hij er niet alleen voor stond.

De coach en Marc Overmars spelen ook een grote rol in de communicatie en integratie van Valencia, omdat ze allebei een mondje Spaans spreken. Tijdens het afgelopen tussenseizoen bleef Antwerp FC sterk geloven dat de jonge Ecuadoriaan binnenkort volledig zal ontploffen op de Bosuil.

“We hebben al iemand in huis waar de mensen voor op de banken zullen staan. Anthony Valencia. Hij is nu nog geblesseerd, maar hij zit klaar voor volgend seizoen”, zei Overmars in mei aan Het Laatste Nieuws.

Valencia toont amper zijn talent dit seizoen

Dit seizoen blijft het echter wachten op het moment dat Anthony Valencia zijn beste vorm terugvindt. Vorig weekend kreeg hij pas zijn eerste basisplaats van het seizoen in de wedstrijd tegen RWD Molenbeek, maar hij liet daarbij allerminst een goede indruk achter.

Ondanks dat Valencia bekendstaat om animo in het spel te brengen, zocht hij zelden de dribbel op en kwamen zijn acties er zelden uit. “Ik zie hem ontzettend graag aan het werk, maar gisteren toonde hij geen enkele keer zijn talent”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel nam het ook op voor de getalenteerde Valencia, met wie hij een bijzondere band heeft, na zijn moeilijke wedstrijd tegen RWDM. “Valencia is een speler waar ik altíjd mee praat: fit of geblesseerd, na een goede of een minder goede match. Altijd”, zei de coach.

“Maar natuurlijk wil je graag beslissend zijn als je in de basis staat. Alleen was dat erg moeilijk tegen een erg defensieve tegenstander.” In de midweekse wedstrijd tegen AA Gent was Valencia terug invaller en na een uur zorgde hij voor het eerste schot tussen de palen, maar ook tegen de Buffalo's slaagde hij er niet in om zich in de kijker te spelen.

🚀

Zal Valencia nog knallen dit seizoen?

Meest recent

Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

12
12
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

42
42
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

108
108
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

154
154
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

158
158
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

436
436
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

33
33
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

228
228
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

199
199
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

300
300
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

186
186
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

136
136
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

197
197
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

146
146
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

58
58
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

575
575
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

268
268
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

104
104
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

217
217
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

488
488
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

389
389
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

71
71

Meer sportnieuws