Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

door
Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

Vorig seizoen wist Anthony Valencia de harten van de Antwerp-fans te veroveren en leek hij op weg om een van de grote sensaties in de Jupiler Pro League te worden.

Marc Overmars is een grote bewonderaar van de getalenteerde Ecuadoriaan en hij voorspelde dat dit seizoen de mensen op de bank zouden staan voor Valencia.

Ondanks de hoge verwachtingen speelt de 20-jarige dit seizoen nauwelijks een rol bij Antwerp FC en heeft hij tot nog toe amper zijn talent laten zien.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

De benchmark van Overmars

In maart vorig jaar trad Marc Overmars aan als Directeur Voetbalzaken bij Antwerp FC. De Nederlander staat bekend om zijn uitgebreide expertise in het opsporen van talenten van over de hele wereld.

Overmars heeft een voorkeur om onbekende, jonge spelers aan te trekken, te zien ontwikkelen en ze vervolgens te verkopen voor veel geld, zoals hij eerder bij Ajax succesvol heeft laten zien.

Ook bij Antwerp wilde Overmars deze filosofie implementeren, omdat hij van mening is dat de club financieel zelfbedruipend moet worden en niet langer afhankelijk moet zijn van de centen van Paul Gheysens.

Om deze visie ook bij Antwerp FC te realiseren, had Overmars een kwalitatief scoutingteam nodig waarop hij kon vertrouwen. Kort na zijn aankomst op de Bosuil stelde hij hoofdscout Joachim Vercaigne dan ook één cruciale vraag: “Kennen jullie Anthony Valencia?”.

Vercaigne antwoordde bevestigend, en gaf aan dat de Ecuadoriaanse flankspeler hoog op de verlanglijst van de club stond. Antwerp had hem namelijk 'ontdekt' tijdens de Copa Libertadores voor U20.

Pure voetballer verovert het hart van Overmars

Anthony Valencia diende als benchmark voor Marc Overmars om de kwaliteit en expertise van het scoutingteam van Antwerp te beoordelen. Vervolgens werd de toen achttienjarige Ecuadoriaan effectief aangetrokken door de club.

De linkspoot staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en diepgang, evenals zijn hoge voetbalintelligentie, uitstekende looplijnen en enorm potentieel.

“De eerste keer dat ik Anthony Valencia aan het werk zag, moest ik onmiddellijk aan Antony, de Braziliaanse rechtsbuiten van Ajax, denken”, vertelde Joachim Vercaigne vorig jaar aan Het Nieuwsblad.

Marc Overmars geniet van de pure voetballer die Anthony Valencia is. Tijdens de voorbereiding vorig jaar wees de Nederlander de aanwezige pers tijdens het trainingskamp in de Oostenrijkse Alpen erop om de Ecuadoriaan in de gaten te houden.

Valencia kreeg in zijn debuutseizoen meteen kansen in het eerste elftal en wist al snel de harten van de Antwerp-fans te veroveren.

Tijdens zijn eerste basisplaats tegen Lillestrom scoorde hij meteen een doelpunt, en Het Nieuwsblad voorspelde dat Valencia alle kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een nieuwe sensatie op de Belgische velden.

Sensatie Valencia doet defensies gruwelen

Valencia maakte een sterke indruk op Het Laatste Nieuws vanwege zijn slimme infiltraties en doelgerichtheid. “De Ecuadoriaan is het type winger dat gretig naar binnen snijdt. Veel defensies gruwelen daarvan”, merkte de krant op.

Gazet van Antwerpen schreef dat Valencia telkens weer een plezier om naar te kijken is. “Als die met de voetjes op de grond blijft, wordt dat een heel goeie. Ik zag al na één dag dat die jongen kan sjotten”, zei toenmalig ploegmaat Radja Nainggolan destijds.

Valencia maakte al snel indruk bij Antwerp en precies een jaar geleden werd hij voor het eerst opgeroepen voor de nationale ploeg van Ecuador.

Na een veelbelovende start bij Antwerp leek Valencia op weg om de sensatie van het vorige seizoen te worden, maar daarna zakte zijn vorm snel weg, mede door een blessure rond de winterstop.

“De mensen zullen voor hem op de banken staan”

Het feit dat hij ver van huis was en niet goed Engels sprak, droeg ook bij aan zijn prestatiedip. Mark van Bommel vermoedde dat Anthony Valencia zich niet goed voelde en bezocht hem vorig seizoen onaangekondigd thuis om te laten zien dat hij er niet alleen voor stond.

De coach en Marc Overmars spelen ook een grote rol in de communicatie en integratie van Valencia, omdat ze allebei een mondje Spaans spreken. Tijdens het afgelopen tussenseizoen bleef Antwerp FC sterk geloven dat de jonge Ecuadoriaan binnenkort volledig zal ontploffen op de Bosuil.

“We hebben al iemand in huis waar de mensen voor op de banken zullen staan. Anthony Valencia. Hij is nu nog geblesseerd, maar hij zit klaar voor volgend seizoen”, zei Overmars in mei aan Het Laatste Nieuws.

Valencia toont amper zijn talent dit seizoen

Dit seizoen blijft het echter wachten op het moment dat Anthony Valencia zijn beste vorm terugvindt. Vorig weekend kreeg hij pas zijn eerste basisplaats van het seizoen in de wedstrijd tegen RWD Molenbeek, maar hij liet daarbij allerminst een goede indruk achter.

Ondanks dat Valencia bekendstaat om animo in het spel te brengen, zocht hij zelden de dribbel op en kwamen zijn acties er zelden uit. “Ik zie hem ontzettend graag aan het werk, maar gisteren toonde hij geen enkele keer zijn talent”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel nam het ook op voor de getalenteerde Valencia, met wie hij een bijzondere band heeft, na zijn moeilijke wedstrijd tegen RWDM. “Valencia is een speler waar ik altíjd mee praat: fit of geblesseerd, na een goede of een minder goede match. Altijd”, zei de coach.

“Maar natuurlijk wil je graag beslissend zijn als je in de basis staat. Alleen was dat erg moeilijk tegen een erg defensieve tegenstander.” In de midweekse wedstrijd tegen AA Gent was Valencia terug invaller en na een uur zorgde hij voor het eerste schot tussen de palen, maar ook tegen de Buffalo's slaagde hij er niet in om zich in de kijker te spelen.

Zal Valencia nog knallen dit seizoen?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

116
116
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

135
135
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

31
31
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

147
147
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

223
223
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

277
277
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

545
545
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

106
106
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

481
481
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

570
570
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

689
689
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

314
314
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

127
127

Meer sportnieuws