Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

door
Antwerp zwaar van slag door falende Overmars-toptransfer

Vorig seizoen wist Anthony Valencia de harten van de Antwerp-fans te veroveren en leek hij op weg om een van de grote sensaties in de Jupiler Pro League te worden.

Marc Overmars is een grote bewonderaar van de getalenteerde Ecuadoriaan en hij voorspelde dat dit seizoen de mensen op de bank zouden staan voor Valencia.

Ondanks de hoge verwachtingen speelt de 20-jarige dit seizoen nauwelijks een rol bij Antwerp FC en heeft hij tot nog toe amper zijn talent laten zien.

LEES OOK: 'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

De benchmark van Overmars

In maart vorig jaar trad Marc Overmars aan als Directeur Voetbalzaken bij Antwerp FC. De Nederlander staat bekend om zijn uitgebreide expertise in het opsporen van talenten van over de hele wereld.

Overmars heeft een voorkeur om onbekende, jonge spelers aan te trekken, te zien ontwikkelen en ze vervolgens te verkopen voor veel geld, zoals hij eerder bij Ajax succesvol heeft laten zien.

Ook bij Antwerp wilde Overmars deze filosofie implementeren, omdat hij van mening is dat de club financieel zelfbedruipend moet worden en niet langer afhankelijk moet zijn van de centen van Paul Gheysens.

Om deze visie ook bij Antwerp FC te realiseren, had Overmars een kwalitatief scoutingteam nodig waarop hij kon vertrouwen. Kort na zijn aankomst op de Bosuil stelde hij hoofdscout Joachim Vercaigne dan ook één cruciale vraag: “Kennen jullie Anthony Valencia?”.

Vercaigne antwoordde bevestigend, en gaf aan dat de Ecuadoriaanse flankspeler hoog op de verlanglijst van de club stond. Antwerp had hem namelijk 'ontdekt' tijdens de Copa Libertadores voor U20.

Pure voetballer verovert het hart van Overmars

Anthony Valencia diende als benchmark voor Marc Overmars om de kwaliteit en expertise van het scoutingteam van Antwerp te beoordelen. Vervolgens werd de toen achttienjarige Ecuadoriaan effectief aangetrokken door de club.

De linkspoot staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en diepgang, evenals zijn hoge voetbalintelligentie, uitstekende looplijnen en enorm potentieel.

“De eerste keer dat ik Anthony Valencia aan het werk zag, moest ik onmiddellijk aan Antony, de Braziliaanse rechtsbuiten van Ajax, denken”, vertelde Joachim Vercaigne vorig jaar aan Het Nieuwsblad.

Marc Overmars geniet van de pure voetballer die Anthony Valencia is. Tijdens de voorbereiding vorig jaar wees de Nederlander de aanwezige pers tijdens het trainingskamp in de Oostenrijkse Alpen erop om de Ecuadoriaan in de gaten te houden.

Valencia kreeg in zijn debuutseizoen meteen kansen in het eerste elftal en wist al snel de harten van de Antwerp-fans te veroveren.

Tijdens zijn eerste basisplaats tegen Lillestrom scoorde hij meteen een doelpunt, en Het Nieuwsblad voorspelde dat Valencia alle kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een nieuwe sensatie op de Belgische velden.

Sensatie Valencia doet defensies gruwelen

Valencia maakte een sterke indruk op Het Laatste Nieuws vanwege zijn slimme infiltraties en doelgerichtheid. “De Ecuadoriaan is het type winger dat gretig naar binnen snijdt. Veel defensies gruwelen daarvan”, merkte de krant op.

Gazet van Antwerpen schreef dat Valencia telkens weer een plezier om naar te kijken is. “Als die met de voetjes op de grond blijft, wordt dat een heel goeie. Ik zag al na één dag dat die jongen kan sjotten”, zei toenmalig ploegmaat Radja Nainggolan destijds.

Valencia maakte al snel indruk bij Antwerp en precies een jaar geleden werd hij voor het eerst opgeroepen voor de nationale ploeg van Ecuador.

Na een veelbelovende start bij Antwerp leek Valencia op weg om de sensatie van het vorige seizoen te worden, maar daarna zakte zijn vorm snel weg, mede door een blessure rond de winterstop.

“De mensen zullen voor hem op de banken staan”

Het feit dat hij ver van huis was en niet goed Engels sprak, droeg ook bij aan zijn prestatiedip. Mark van Bommel vermoedde dat Anthony Valencia zich niet goed voelde en bezocht hem vorig seizoen onaangekondigd thuis om te laten zien dat hij er niet alleen voor stond.

De coach en Marc Overmars spelen ook een grote rol in de communicatie en integratie van Valencia, omdat ze allebei een mondje Spaans spreken. Tijdens het afgelopen tussenseizoen bleef Antwerp FC sterk geloven dat de jonge Ecuadoriaan binnenkort volledig zal ontploffen op de Bosuil.

“We hebben al iemand in huis waar de mensen voor op de banken zullen staan. Anthony Valencia. Hij is nu nog geblesseerd, maar hij zit klaar voor volgend seizoen”, zei Overmars in mei aan Het Laatste Nieuws.

Valencia toont amper zijn talent dit seizoen

Dit seizoen blijft het echter wachten op het moment dat Anthony Valencia zijn beste vorm terugvindt. Vorig weekend kreeg hij pas zijn eerste basisplaats van het seizoen in de wedstrijd tegen RWD Molenbeek, maar hij liet daarbij allerminst een goede indruk achter.

Ondanks dat Valencia bekendstaat om animo in het spel te brengen, zocht hij zelden de dribbel op en kwamen zijn acties er zelden uit. “Ik zie hem ontzettend graag aan het werk, maar gisteren toonde hij geen enkele keer zijn talent”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel nam het ook op voor de getalenteerde Valencia, met wie hij een bijzondere band heeft, na zijn moeilijke wedstrijd tegen RWDM. “Valencia is een speler waar ik altíjd mee praat: fit of geblesseerd, na een goede of een minder goede match. Altijd”, zei de coach.

“Maar natuurlijk wil je graag beslissend zijn als je in de basis staat. Alleen was dat erg moeilijk tegen een erg defensieve tegenstander.” In de midweekse wedstrijd tegen AA Gent was Valencia terug invaller en na een uur zorgde hij voor het eerste schot tussen de palen, maar ook tegen de Buffalo's slaagde hij er niet in om zich in de kijker te spelen.

Zal Valencia nog knallen dit seizoen?

Meest recent

'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

2
2
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

50
50
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

53
53
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

178
178
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

189
189
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

96
96
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

277
277
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

65
65
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

260
260
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

98
98
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

77
77
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

171
171
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

208
208
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

484
484
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

114
114
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

79
79
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

191
191
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

700
700
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

297
297
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

260
260
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

858
858
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

413
413
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

160
160
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

153
153

Meer sportnieuws