OH Leuven ziet vervanger van Federico Ricca schitteren

door
OH Leuven ziet vervanger van Federico Ricca schitteren

OH Leuven zat even met de handen in het haar nadat Federico Ricca geblesseerd uitviel. De Uruguayaan was namelijk een vaste waarde in de defensie van de Leuvenaars, maar vervanger Florian Miguel deed het meer dan behoorlijk in de partij tegen Mechelen. Heeft OHL een nieuwe rots in de branding? 

De 27-jarige Miguel maakte deze zomer de overstap van Spaanse tweedeklasser SD Huesca naar OH Leuven. De Fransman wil in de Belgische competitie de goeie lijn van de afgelopen twee seizoenen doortrekken en met het uitvallen van Ricca lijkt hij nu zijn kans gekregen te hebben. 

“Ik voelde dat het moment gekomen was om een andere competitie te ontdekken. De aanbieding van OHL kwam en het discours van de coach en de technisch directeur beviel me meteen", legt hij uit aan Het Nieuwsblad. 

AGRESSIEF VERDEDIGEN

In de partij tegen KV Mechelen stond hij heel de wedstrijd lang op het veld en had een grote impact op de overwinning van OHL. “Ik ben graag in balbezit, maar verdedig ook agressief en hard op de man. Ik hou van het duel. Anticiperen op wat er zal komen kan ik goed en mijn kopspel is ook niet slecht.”

Samen met Joel Schintienne is Miguel een nieuwe speler in driemansdefensie van de Leuvenaars. De Fransman vindt dat alles tot nu toe goed verloopt. "We communiceren goed en veel. In Mechelen stonden we goed en hopelijk blijft dat de komende weken ook zo. Uiteraard is het nog wat zoeken naar automatismen, maar je moet ergens beginnen."

Eindigt OH Leuven in de top acht dit seizoen?

Meest recent

'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

41
41
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

42
42
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

98
98
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

215
215
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

21
21
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

82
82
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

90
90
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

27
27
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

70
70
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

187
187
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

193
193
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

148
148
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

221
221
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

55
55
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

107
107
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

50
50
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

221
221
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

163
163
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

214
214
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

82
82
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

101
101
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

635
635
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

500
500
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

644
644
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

448
448

Meer sportnieuws