Revelatie Eupen: "Ik kon bij AA Gent tekenen"

door
Revelatie Eupen:

Na acht speeldagen in de Jupiler Pro League zijn er een aantal teams die vooraf bestempeld werden als degradatiekandidaten, maar voorlopig alle verwachtingen overtreffen. Dat geldt bijvoorbeeld voor promovendus RWDM, maar ook voor AS Eupen. De Panda's draaiden zelfs even helemaal bovenaan het klassement mee.

De Panda's deden deze zomer enkele gewiekste transfers die tot dusver goed uitpakken. Zo haalden ze een pak ervaring voor de centrale as met de komst van Kevin Möhwald, Victor Palsson en Alfred Finnbogason. Eind augustus deden ze ook een opmerkelijke transfer door Milos Pantovic binnen te halen.

LEES OOK: Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Gent toonde interesse

De 27-jarige Serviër is een jeugdproduct van Bayern München, waar hij één keer mocht invallen in de hoofdmacht en nog samenwerkte met Pep Guardiola en Erik ten Hag, die er toen de B-ploeg trainde. Afgelopen seizoen was hij nog aan de slag bij de Duitse sensatie Union Berlin.

Hij had echter toen al in België kunnen spelen. "Het is waar dat ik vorige zomer bij AA Gent kon tekenen", onthult Pantovic immers in La Dernière Heure. "Maar ik wou na Bochum in de Bundesliga blijven. Jammer genoeg kende ik in Berlijn een moeilijk seizoen. Deze zomer kreeg ik een telefoontje van Florian Kohfeldt, de trainer van Eupen. Ik kende hem, want ik heb nog tegen hem gespeeld in Duitsland en was altijd fan van het spel dat hij propageerde. Ik had meteen zin om te komen, ook al ging Union Champions League spelen."

Draai gevonden in Eupen

De kans was sowieso klein dat Pantovic minuten zou krijgen in de Champions League, want vorig seizoen schreef Union Berlin hem ook niet in voor de Europa League. Hij kwam er sowieso weinig aan de bak en strandde op vijftien wedstrijden, waarin hij twee keer scoorde.

In Eupen heeft de offensieve middenvelder wel meteen zijn draai gevonden. Hij was in zijn eerste drie matchen al goed voor een doelpunt en een assist - hij scoorde uitgerekend tegen Gent. Veel plezier beleefde Pantovic daar echter nog niet aan, want Eupen pakte nul op negen.

Is hij een meerwaarde voor Eupen?

Meest recent

Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

14
14
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

5
5
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

160
160
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

95
95
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

105
105
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

288
288
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

236
236
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

397
397
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

479
479
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

249
249
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

215
215
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

280
280
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

144
144
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

299
299
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

74
74
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

214
214
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

292
292
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

317
317
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

401
401
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

365
365
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64

Meer sportnieuws