Revelatie Eupen: "Ik kon bij AA Gent tekenen"

181
Revelatie Eupen:

Na acht speeldagen in de Jupiler Pro League zijn er een aantal teams die vooraf bestempeld werden als degradatiekandidaten, maar voorlopig alle verwachtingen overtreffen. Dat geldt bijvoorbeeld voor promovendus RWDM, maar ook voor AS Eupen. De Panda's draaiden zelfs even helemaal bovenaan het klassement mee.

De Panda's deden deze zomer enkele gewiekste transfers die tot dusver goed uitpakken. Zo haalden ze een pak ervaring voor de centrale as met de komst van Kevin Möhwald, Victor Palsson en Alfred Finnbogason. Eind augustus deden ze ook een opmerkelijke transfer door Milos Pantovic binnen te halen.

LEES OOK: ‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

Gent toonde interesse

De 27-jarige Serviër is een jeugdproduct van Bayern München, waar hij één keer mocht invallen in de hoofdmacht en nog samenwerkte met Pep Guardiola en Erik ten Hag, die er toen de B-ploeg trainde. Afgelopen seizoen was hij nog aan de slag bij de Duitse sensatie Union Berlin.

Hij had echter toen al in België kunnen spelen. "Het is waar dat ik vorige zomer bij AA Gent kon tekenen", onthult Pantovic immers in La Dernière Heure. "Maar ik wou na Bochum in de Bundesliga blijven. Jammer genoeg kende ik in Berlijn een moeilijk seizoen. Deze zomer kreeg ik een telefoontje van Florian Kohfeldt, de trainer van Eupen. Ik kende hem, want ik heb nog tegen hem gespeeld in Duitsland en was altijd fan van het spel dat hij propageerde. Ik had meteen zin om te komen, ook al ging Union Champions League spelen."

Draai gevonden in Eupen

De kans was sowieso klein dat Pantovic minuten zou krijgen in de Champions League, want vorig seizoen schreef Union Berlin hem ook niet in voor de Europa League. Hij kwam er sowieso weinig aan de bak en strandde op vijftien wedstrijden, waarin hij twee keer scoorde.

In Eupen heeft de offensieve middenvelder wel meteen zijn draai gevonden. Hij was in zijn eerste drie matchen al goed voor een doelpunt en een assist - hij scoorde uitgerekend tegen Gent. Veel plezier beleefde Pantovic daar echter nog niet aan, want Eupen pakte nul op negen.

Is hij een meerwaarde voor Eupen?

Meest recent

Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

2
2
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

13
13
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

53
53
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

39
39
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

55
55
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

317
317
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

60
60
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

54
54
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

81
81
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

106
106
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

71
71
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

139
139
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

238
238
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

229
229
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

244
244
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

161
161
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1060
1060
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

245
245
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

155
155
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

505
505
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

237
237
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

167
167
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

441
441
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

786
786

Meer sportnieuws