Revelatie Eupen: "Ik kon bij AA Gent tekenen"

door
Revelatie Eupen:

Na acht speeldagen in de Jupiler Pro League zijn er een aantal teams die vooraf bestempeld werden als degradatiekandidaten, maar voorlopig alle verwachtingen overtreffen. Dat geldt bijvoorbeeld voor promovendus RWDM, maar ook voor AS Eupen. De Panda's draaiden zelfs even helemaal bovenaan het klassement mee.

De Panda's deden deze zomer enkele gewiekste transfers die tot dusver goed uitpakken. Zo haalden ze een pak ervaring voor de centrale as met de komst van Kevin Möhwald, Victor Palsson en Alfred Finnbogason. Eind augustus deden ze ook een opmerkelijke transfer door Milos Pantovic binnen te halen.

LEES OOK: Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Gent toonde interesse

De 27-jarige Serviër is een jeugdproduct van Bayern München, waar hij één keer mocht invallen in de hoofdmacht en nog samenwerkte met Pep Guardiola en Erik ten Hag, die er toen de B-ploeg trainde. Afgelopen seizoen was hij nog aan de slag bij de Duitse sensatie Union Berlin.

Hij had echter toen al in België kunnen spelen. "Het is waar dat ik vorige zomer bij AA Gent kon tekenen", onthult Pantovic immers in La Dernière Heure. "Maar ik wou na Bochum in de Bundesliga blijven. Jammer genoeg kende ik in Berlijn een moeilijk seizoen. Deze zomer kreeg ik een telefoontje van Florian Kohfeldt, de trainer van Eupen. Ik kende hem, want ik heb nog tegen hem gespeeld in Duitsland en was altijd fan van het spel dat hij propageerde. Ik had meteen zin om te komen, ook al ging Union Champions League spelen."

Draai gevonden in Eupen

De kans was sowieso klein dat Pantovic minuten zou krijgen in de Champions League, want vorig seizoen schreef Union Berlin hem ook niet in voor de Europa League. Hij kwam er sowieso weinig aan de bak en strandde op vijftien wedstrijden, waarin hij twee keer scoorde.

In Eupen heeft de offensieve middenvelder wel meteen zijn draai gevonden. Hij was in zijn eerste drie matchen al goed voor een doelpunt en een assist - hij scoorde uitgerekend tegen Gent. Veel plezier beleefde Pantovic daar echter nog niet aan, want Eupen pakte nul op negen.

Is hij een meerwaarde voor Eupen?

Meest recent

Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

10
10
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

100
100
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

78
78
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

36
36
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

349
349
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

173
173
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

114
114
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

257
257
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

219
219
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

147
147
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

221
221
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

219
219
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

112
112
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

378
378
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

369
369
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

205
205
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

167
167
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

515
515
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

157
157
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

88
88
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

130
130
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

296
296

Meer sportnieuws