Vanzeir: "Of ik spijt heb van mijn transfer naar de VS?"

190 stemmen
Vanzeir:

In november 2021 pakte hij nog zijn eerste cap voor de Rode Duivels, maar twee jaar later is Dante Vanzeir eigenlijk helemaal uit beeld verdwenen bij de nationale ploeg. Dat komt deels door de ontbolstering van Loïs Openda, maar ook doordat zijn transfer naar New York Red Bulls tot dusver niet bracht wat ervan verwacht werd.

De Amerikanen telden in februari 5 miljoen euro neer om de 25-jarige aanvaller weg te plukken bij Union, maar Vanzeir kon zich nog niet echt doorzetten in de Amerikaanse MLS. Hij scoorde tot dusver slechts vijf keer in 24 wedstrijden voor zijn club. Bovendien kwam hij ook al in opspraak na een vermeende racistische uitspraak, die hem zes weken schorsing kostte.

Seizoen zit er al op

Daarna had Vanzeir het lastig om een basisplaats op te eisen, ook omdat hij geplaagd werd door blessures. Die pech blijft voorlopig verder duren, want vorige week liep hij in de wedstrijd tegen Austin een zware rugblessure op. Hij brak drie zijwervels en daardoor zit zijn seizoen er nu al op.

Vanzeir tilt daar echter niet al te zwaar aan. "Omdat het seizoen toch al minder geslaagd was, kan ik dit wel wat makkelijker plaatsen. Ik heb zoiets van: 'Dit seizoen vergeten we zo snel mogelijk en ik kijk uit naar het volgende'", verkondigt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik ben iemand die kan relativeren en zeggen: 'Het komt wel goed'. Maar dat mag nu ook wel voor 2024."

Geen spijt van transfer

Ondanks de moeilijke eerste maanden geeft Vanzeir wel aan dat hij geen spijt heeft van zijn transfer. Hij had meer verwacht van dit seizoen, maar beseft ook dat het ergens normaal zijn dat hij na enkele mooie jaren bij Union eens te maken krijgt met tegenslag. Bovendien geniet hij wel van het leven in de Verenigde Staten.

Hij mikt dan ook op volgend seizoen om te knallen en hopelijk voor hem draait het ook bij New York Red Bulls beter. De club draait immers een matig seizoen. Ze verzamelden slechts 34 punten uit 30 wedstrijden en staan daarmee op een elfde plaats in de Eastern Conference. Helemaal uitgeteld voor de play-offs zijn ze daarmee nog niet, maar het zal wel moeilijk worden om die te halen.

Zal Vanzeir nog ontploffen in de MLS?

Meest recent

Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

0
0
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

38
38
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

12
12
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

72
72
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

97
97
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

516
516
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

730
730
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

272
272
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

168
168
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

240
240
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

179
179
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

52
52
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

142
142
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

76
76
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

161
161
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

96
96
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

67
67
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

110
110
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

80
80
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

337
337
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1089
1089
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

238
238
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

125
125

Meer sportnieuws