Charly Musonda Junior vindt verrassende nieuwe club

293
Charly Musonda Junior vindt verrassende nieuwe club

Hij had op dit moment eigenlijk één van de spilfiguren van de Rode Duivels moeten zijn, als hij zijn potentieel waargemaakt had. Als tiener gold Charly Musonda Junior als één van de allergrootste talenten ter wereld, maar op zijn 26ste moet zijn carrière eigenlijk nog altijd echt beginnen. Jarenlang blessureleed zorgden ervoor dat zijn ontwikkeling volledig stagneerde.

Amper zestien was de middenvelder toen hij ervoor koos om Anderlecht te verruilen voor Chelsea. Dat zorgde voor grote ontgoocheling bij Paars-Wit, maar aanvankelijk leek de gok van Musonda wel uit te gaan pakken. Hij werd in 2016 verhuurd aan Real Betis en liet daar aanvankelijk ook mooie dingen zien.

Jarenlang blessureleed

Die uitleenbeurt eindigde wel met een sisser, maar in het seizoen 2017/18 mocht Musonda wel zeven keer opdraven in de hoofdmacht van Chelsea. Hij scoorde ook één keer, in een League Cup-wedstrijd tegen Nottingham Forest. Daarna volgde een nieuwe uitleenbeurt aan Celtic, maar dat bleek het begin van een calvarietocht.

In Schotland kon Musonda zich niet doorzetten, waarna Chelsea hem bij Vitesse stalde. Daar raakte de middenvelder echter meteen zwaar geblesseerd in een oefenwedstrijd tegen Antwerp en die knieblessure zou hem maar liefst vier jaar achtervolgen. Uiteindelijk raakte hij toch weer fit, maar bij Chelsea was geen plaats meer voor hem.

Nieuwe uitdaging in Cyprus

Vorig seizoen probeerde Musonda het bij de Spaanse tweedeklasser Levante, maar dat werd geen succes. Hij kwam er negentien keer in actie, zonder beslissend te zijn. Hij moest deze zomer alweer op zoek naar een nieuwe club en heeft die nu ook gevonden.

Musonda gaat immers zijn kans wagen in Cyprus. Daar gaat hij aan de slag bij Anorthosis Famagusta, dat na vijf speeldagen samen met Aris Limassol aan de leiding staat in de lokale competitie. De club laat via zijn officiële kanalen weten dat er een princiepsakkoord bereikt is en dat Musonda vrijdag na de medische keuring zijn contract zal tekenen.

Mooie uitdaging voor Musonda?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

57
57
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

15
15
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

15
15
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

89
89
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

45
45
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

113
113
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

446
446
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

64
64
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

101
101
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

159
159
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

118
118
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

96
96
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

116
116
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

195
195
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

418
418
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

39
39
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

167
167
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

187
187
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

423
423
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

106
106

Meer sportnieuws