Sensatie blijft furore maken bij Union: "Hij is echt goed"

door
Sensatie blijft furore maken bij Union:

Union wist donderdagavond in het absolute slot alsnog het laken naar zich toe te trekken in de Zwanzederby op het veld van RWDM. Na een spectaculaire wedstrijd bezorgde Lapoussin hen in de slotseconden nog een 2-3-overwinning, waardoor de Brusselaars zich netjes op de tweede plaats in het klassement nestelden.

Na acht wedstrijden wist Union toch alweer zestien punten te verzamelen. Daarmee moet het enkel AA Gent met twee punten meer laten voorgaan. Dat is toch straf, gezien de zomer die ze in het Dudenpark gekend hebben. Naast succestrainer Karel Geraerts verloren ze met het vertrek van Kandouss, Van der Heyden, Nieuwkoop, Lynen, Teuma en Boniface zowat het volledige geraamte van hun ploeg.

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Amoura maakt indruk

Maar Union reageerde daar wonderwel op en wist in geen tijd een nieuw competitief elftal te bouwen. Het blijft toch verbazingwekkend hoe efficiënt de club is in zijn transferbeleid. Zo lijkt bijvoorbeeld het vertrek van Boniface in geen tijd opgevangen te zijn met de komst van Mohamed Amoura.

De 23-jarige Algerijn werd voor 4 miljoen euro weggeplukt bij het Zwitserse Lugano en maakte vrijwel meteen indruk. Hij stond ook tegen RWDM weer aan het kanon en zette zijn teller zo op maar liefst vier goals in zijn laatste drie wedstrijden.

Lof van Caçapa

Bij Union toonden ze zich de voorbije weken al onder de indruk, maar dat zijn ook de tegenstanders. Zo had RWDM-trainer Claudio Caçapa na de Zwanzederby speciale lof voor Amoura. "Hij is echt een heel goede speler", verklaarde hij immers aan DAZN/Eleven.

Union zal hopen dat Amoura zijn bloedvorm kan doortrekken, want er komen nog belangrijke wedstrijden aan. Zondag treffen ze in de competitie nog Charleroi, maar daarna kijken ze reikhalzend uit naar hun tweede match in de Europa League volgende donderdag. Dan mogen ze immers naar Anfield voor een topaffiche tegen Liverpool.

Zal Amoura indruk blijven maken?

Meest recent

De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

1
1
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

2
2
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

51
51
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

16
16
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

19
19
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

105
105
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

45
45
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

68
68
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

336
336
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

198
198
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

69
69
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

98
98
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

322
322
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

62
62
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

159
159
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

205
205
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

187
187
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

878
878
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

171
171
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

47
47
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

139
139
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

383
383
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

279
279

Meer sportnieuws