Sensatie blijft furore maken bij Union: "Hij is echt goed"

door
Sensatie blijft furore maken bij Union:

Union wist donderdagavond in het absolute slot alsnog het laken naar zich toe te trekken in de Zwanzederby op het veld van RWDM. Na een spectaculaire wedstrijd bezorgde Lapoussin hen in de slotseconden nog een 2-3-overwinning, waardoor de Brusselaars zich netjes op de tweede plaats in het klassement nestelden.

Na acht wedstrijden wist Union toch alweer zestien punten te verzamelen. Daarmee moet het enkel AA Gent met twee punten meer laten voorgaan. Dat is toch straf, gezien de zomer die ze in het Dudenpark gekend hebben. Naast succestrainer Karel Geraerts verloren ze met het vertrek van Kandouss, Van der Heyden, Nieuwkoop, Lynen, Teuma en Boniface zowat het volledige geraamte van hun ploeg.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Amoura maakt indruk

Maar Union reageerde daar wonderwel op en wist in geen tijd een nieuw competitief elftal te bouwen. Het blijft toch verbazingwekkend hoe efficiënt de club is in zijn transferbeleid. Zo lijkt bijvoorbeeld het vertrek van Boniface in geen tijd opgevangen te zijn met de komst van Mohamed Amoura.

De 23-jarige Algerijn werd voor 4 miljoen euro weggeplukt bij het Zwitserse Lugano en maakte vrijwel meteen indruk. Hij stond ook tegen RWDM weer aan het kanon en zette zijn teller zo op maar liefst vier goals in zijn laatste drie wedstrijden.

Lof van Caçapa

Bij Union toonden ze zich de voorbije weken al onder de indruk, maar dat zijn ook de tegenstanders. Zo had RWDM-trainer Claudio Caçapa na de Zwanzederby speciale lof voor Amoura. "Hij is echt een heel goede speler", verklaarde hij immers aan DAZN/Eleven.

Union zal hopen dat Amoura zijn bloedvorm kan doortrekken, want er komen nog belangrijke wedstrijden aan. Zondag treffen ze in de competitie nog Charleroi, maar daarna kijken ze reikhalzend uit naar hun tweede match in de Europa League volgende donderdag. Dan mogen ze immers naar Anfield voor een topaffiche tegen Liverpool.

Zal Amoura indruk blijven maken?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

16
16
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

11
11
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

94
94
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

68
68
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

102
102
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

147
147
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

179
179
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

9
9
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

308
308
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

52
52
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

152
152
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

208
208
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

53
53
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

192
192
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

240
240
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

119
119
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

526
526
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

312
312
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

454
454
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

487
487

Meer sportnieuws