Degryse ziet één groot probleemgeval bij Club Brugge

678 stemmen
Degryse ziet één groot probleemgeval bij Club Brugge

Amper één van zijn laatste zes officiële wedstrijden kon Club Brugge winnen. Daarin trof Blauw-Zwart wel stevige tegenstanders als Osasuna, AA Gent, Besiktas, Anderlecht en KRC Genk, maar toch mag er van Club meer verwacht worden dan vier gelijke spelen en een nederlaag tegen die vijf teams.

Een bijkomende zorg voor Club is dat het in de laatste drie matchen, die telkens op 1-1 eindigden, offensief zijn wil niet voldoende kon doordrukken. Andreas Skov Olsen was wel nog regelmatig beslissend met zijn flitsen, maar de andere aanvallers stelden toch regelmatig teleur.

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Vragen bij Thiago

Vooral Igor Thiago moest al regelmatig kritiek slikken. De Braziliaanse zomeraanwinst werkt hard, maar is technisch niet perfect en scoort eigenlijk ook niet al te vlot. Zijn teller staat momenteel op zes goals in vijftien wedstrijden, maar daar zaten ook twee strafschoppen bij.

Ook Marc Degryse blijft zich vragen stellen. "Zonder te willen stellen dat Thiago 'een probleem' is, blijf ik mijn twijfels hebben of dat nu dé spits is voor Club Brugge", aldus de analist in Het Laatste Nieuws. "Hij heeft té veel matige periodes in een wedstrijd, té veel slechte acties, waardoor je moet gaan overwegen om hem uit de ploeg te halen. Maar dan denk ik: 'Het is wel héél vroeg in het seizoen om die jongen nu al zijn vertrouwen af te nemen.'"

Tijd voor Jutgla

Desondanks pleit Degryse er wel voor om Ferran Jutgla in de basis te gooien, al oppert hij ook dat de Spanjaard de plaats van Zinckernagel in zou nemen. Ook die had het de laatste wedstrijden moeilijker. Tegen Genk haalde Deila hem al naar de kant voor Jutgla en daarna ging Club beter voetballen.

De coach van Club zal de komende dagen wel knopen moeten doorhakken over zijn aanvallers. Hij zal ook hopen dat hij snel weer kan rekenen op Antonio Nusa, want het Noorse wonderkind kan met zijn dribbels ook altijd een opening forceren in een gesloten wedstrijd.

Moet Deila Thiago uit de basiself halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

39
39
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

13
13
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

41
41
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

35
35
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

90
90
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

78
78
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

161
161
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

194
194
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

127
127
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

219
219
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

57
57
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

206
206
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

158
158
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

207
207
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

121
121
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

159
159
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

82
82
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

374
374
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

172
172
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

74
74
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

454
454
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

390
390
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

163
163
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

604
604
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

609
609
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws