Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM: "Niet altijd makkelijk gehad"

door
Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM:

De aanloop naar de eerste Zwanzederby op het hoogste niveau was allesbehalve ideaal, met veel protest tegen het vroege aanvangsuur en op woensdagnacht zware rellen tussen de twee supportersclans in Sint-Gillis. Op het veld serveerden RWDM en Union donderdagavond uiteindelijk wel spektakel.

Het waren uiteindelijk wel de bezoekers die aan het langste eind trokken, want dankzij een goal van Lapoussin diep in blessuretijd haalde Union het nog met 2-3. RWDM slaagde er echter wel in om het zijn buur zeer lastig te maken en dat had eigenlijk niemand zien aankomen.

LEES OOK: SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Dwomoh als uitblinker

Vroeg in het seizoen kreeg de promovendus nog pandoeringen van Genk (0-4) en Club Brugge (7-1), maar nu slagen ze er alsmaar meer in om het de topclubs lastig te maken. Vorig weekend pakten ze bijvoorbeeld nog een punt op Antwerp. Na een woelige zomer begint de promovendus alsmaar beter te draaien.

Tegen Union was dat met Pierre Dwomoh op het middenveld. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder had met een assist en een goal een zeer groot aandeel in de knappe remonte van zijn ploeg, die in het slot van de eerste helft nog terugkwam van 0-2 naar 2-2.

Moeilijke periode

"Het was mijn eerste doelpunt in mijn profcarrière. Dan komen er heel veel emoties bij kijken. Ik heb het niet altijd makkelijk gehad. Vandaar dat ik emotioneel was. Ik moet ook God bedanken", vertelde Dwomoh daarover aan DAZN/Eleven.

Dwomoh geldt al jaren als een toptalent en kwam als amper 15-jarige al in de A-kern van KRC Genk. Na een incident met beloftentrainer Hans Somers werd hij echter al vrij snel weer verbannen, waarop hij naar Antwerp trok. Daar begon hij sterk, maar werd hij door Mark van Bommel snel opzijgeschoven. Vorig seizoen werden uitleenbeurten aan Braga en KV Oostende geen succes. Lanceert hij nu eindelijk zijn carrière helemaal?

Zal Dwomoh nu eindelijk wel helemaal doorbreken?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

183
183
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

123
123
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

75
75
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

91
91
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

92
92
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

196
196
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

675
675
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

442
442
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

237
237
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

174
174
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

922
922
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

142
142
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

142
142
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

407
407
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

563
563
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws