Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM: "Niet altijd makkelijk gehad"

135 stemmen
Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM:

De aanloop naar de eerste Zwanzederby op het hoogste niveau was allesbehalve ideaal, met veel protest tegen het vroege aanvangsuur en op woensdagnacht zware rellen tussen de twee supportersclans in Sint-Gillis. Op het veld serveerden RWDM en Union donderdagavond uiteindelijk wel spektakel.

Het waren uiteindelijk wel de bezoekers die aan het langste eind trokken, want dankzij een goal van Lapoussin diep in blessuretijd haalde Union het nog met 2-3. RWDM slaagde er echter wel in om het zijn buur zeer lastig te maken en dat had eigenlijk niemand zien aankomen.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

Dwomoh als uitblinker

Vroeg in het seizoen kreeg de promovendus nog pandoeringen van Genk (0-4) en Club Brugge (7-1), maar nu slagen ze er alsmaar meer in om het de topclubs lastig te maken. Vorig weekend pakten ze bijvoorbeeld nog een punt op Antwerp. Na een woelige zomer begint de promovendus alsmaar beter te draaien.

Tegen Union was dat met Pierre Dwomoh op het middenveld. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder had met een assist en een goal een zeer groot aandeel in de knappe remonte van zijn ploeg, die in het slot van de eerste helft nog terugkwam van 0-2 naar 2-2.

Moeilijke periode

"Het was mijn eerste doelpunt in mijn profcarrière. Dan komen er heel veel emoties bij kijken. Ik heb het niet altijd makkelijk gehad. Vandaar dat ik emotioneel was. Ik moet ook God bedanken", vertelde Dwomoh daarover aan DAZN/Eleven.

Dwomoh geldt al jaren als een toptalent en kwam als amper 15-jarige al in de A-kern van KRC Genk. Na een incident met beloftentrainer Hans Somers werd hij echter al vrij snel weer verbannen, waarop hij naar Antwerp trok. Daar begon hij sterk, maar werd hij door Mark van Bommel snel opzijgeschoven. Vorig seizoen werden uitleenbeurten aan Braga en KV Oostende geen succes. Lanceert hij nu eindelijk zijn carrière helemaal?

Zal Dwomoh nu eindelijk wel helemaal doorbreken?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

4
4
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

37
37
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

20
20
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

40
40
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

255
255
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

61
61
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

111
111
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

422
422
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

225
225
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

346
346
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1230
1230
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

536
536
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

171
171
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

203
203
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

782
782
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

576
576
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

272
272
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws