Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM: "Niet altijd makkelijk gehad"

door
Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM:

De aanloop naar de eerste Zwanzederby op het hoogste niveau was allesbehalve ideaal, met veel protest tegen het vroege aanvangsuur en op woensdagnacht zware rellen tussen de twee supportersclans in Sint-Gillis. Op het veld serveerden RWDM en Union donderdagavond uiteindelijk wel spektakel.

Het waren uiteindelijk wel de bezoekers die aan het langste eind trokken, want dankzij een goal van Lapoussin diep in blessuretijd haalde Union het nog met 2-3. RWDM slaagde er echter wel in om het zijn buur zeer lastig te maken en dat had eigenlijk niemand zien aankomen.

Dwomoh als uitblinker

Vroeg in het seizoen kreeg de promovendus nog pandoeringen van Genk (0-4) en Club Brugge (7-1), maar nu slagen ze er alsmaar meer in om het de topclubs lastig te maken. Vorig weekend pakten ze bijvoorbeeld nog een punt op Antwerp. Na een woelige zomer begint de promovendus alsmaar beter te draaien.

Tegen Union was dat met Pierre Dwomoh op het middenveld. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder had met een assist en een goal een zeer groot aandeel in de knappe remonte van zijn ploeg, die in het slot van de eerste helft nog terugkwam van 0-2 naar 2-2.

Moeilijke periode

"Het was mijn eerste doelpunt in mijn profcarrière. Dan komen er heel veel emoties bij kijken. Ik heb het niet altijd makkelijk gehad. Vandaar dat ik emotioneel was. Ik moet ook God bedanken", vertelde Dwomoh daarover aan DAZN/Eleven.

Dwomoh geldt al jaren als een toptalent en kwam als amper 15-jarige al in de A-kern van KRC Genk. Na een incident met beloftentrainer Hans Somers werd hij echter al vrij snel weer verbannen, waarop hij naar Antwerp trok. Daar begon hij sterk, maar werd hij door Mark van Bommel snel opzijgeschoven. Vorig seizoen werden uitleenbeurten aan Braga en KV Oostende geen succes. Lanceert hij nu eindelijk zijn carrière helemaal?

Zal Dwomoh nu eindelijk wel helemaal doorbreken?

Meest recent

'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

106
106
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

217
217
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

40
40
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

270
270
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

586
586
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

99
99
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

618
618
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

167
167
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

165
165
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

341
341
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

176
176
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

326
326
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

424
424
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

21
21
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

243
243
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

52
52
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

351
351
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

330
330
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

78
78
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

363
363
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

558
558
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

795
795
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

654
654
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1273
1273
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

208
208

Meer sportnieuws