Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM: "Niet altijd makkelijk gehad"

door
Toptalent ontploft eindelijk bij RWDM:

De aanloop naar de eerste Zwanzederby op het hoogste niveau was allesbehalve ideaal, met veel protest tegen het vroege aanvangsuur en op woensdagnacht zware rellen tussen de twee supportersclans in Sint-Gillis. Op het veld serveerden RWDM en Union donderdagavond uiteindelijk wel spektakel.

Het waren uiteindelijk wel de bezoekers die aan het langste eind trokken, want dankzij een goal van Lapoussin diep in blessuretijd haalde Union het nog met 2-3. RWDM slaagde er echter wel in om het zijn buur zeer lastig te maken en dat had eigenlijk niemand zien aankomen.

LEES OOK: ‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

Dwomoh als uitblinker

Vroeg in het seizoen kreeg de promovendus nog pandoeringen van Genk (0-4) en Club Brugge (7-1), maar nu slagen ze er alsmaar meer in om het de topclubs lastig te maken. Vorig weekend pakten ze bijvoorbeeld nog een punt op Antwerp. Na een woelige zomer begint de promovendus alsmaar beter te draaien.

Tegen Union was dat met Pierre Dwomoh op het middenveld. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder had met een assist en een goal een zeer groot aandeel in de knappe remonte van zijn ploeg, die in het slot van de eerste helft nog terugkwam van 0-2 naar 2-2.

Moeilijke periode

"Het was mijn eerste doelpunt in mijn profcarrière. Dan komen er heel veel emoties bij kijken. Ik heb het niet altijd makkelijk gehad. Vandaar dat ik emotioneel was. Ik moet ook God bedanken", vertelde Dwomoh daarover aan DAZN/Eleven.

Dwomoh geldt al jaren als een toptalent en kwam als amper 15-jarige al in de A-kern van KRC Genk. Na een incident met beloftentrainer Hans Somers werd hij echter al vrij snel weer verbannen, waarop hij naar Antwerp trok. Daar begon hij sterk, maar werd hij door Mark van Bommel snel opzijgeschoven. Vorig seizoen werden uitleenbeurten aan Braga en KV Oostende geen succes. Lanceert hij nu eindelijk zijn carrière helemaal?

Zal Dwomoh nu eindelijk wel helemaal doorbreken?

Meest recent

Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

11
11
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

48
48
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

52
52
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

84
84
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

198
198
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

104
104
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

262
262
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

128
128
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

85
85
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

59
59
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

489
489
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

189
189
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

72
72
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

116
116
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

118
118
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

142
142
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

180
180
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

91
91
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

75
75
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

180
180
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

173
173
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

210
210
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

368
368
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

202
202

Meer sportnieuws