Vanaken baalt: "Als we zo hadden gespeeld, dan wonnen we"

door
Vanaken baalt:

Club Brugge zit qua resultaten even in een mindere periode, want het kon amper één van zijn zes laatste officiële wedstrijden winnen. De laatste drie matchen eindigden telkens op een gelijkspel, want net als tegen Besiktas en Anderlecht moest Club donderdagavond tegen KRC Genk vrede nemen met een 1-1.

Daarvoor mocht Blauw-Zwart zijn aanvoerder dankbaar zijn. Hans Vanaken bracht Club halfweg de tweede helft met een fraaie kopbal langszij nadat El Khannouss de bezoekers vlak voor rust een verdiende voorsprong bezorgd had. In de eerste helft was Genk immers de betere ploeg in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Deila stuurde bij tijdens de rust

Dat moest ook Vanaken erkennen, maar hij onthulde hoe een tactische zet van Ronny Deila de match deed kantelen. "Tijdens de rust gaf de coach aan om hoger druk te gaan zetten, meer intensiteit en er meer in geloven. Dat was in de tweede helft duidelijk het geval", vertelt hij op de website van Club.

Op die manier nam Club het commando over. "Als je Genk onder druk zet, dan moeten ze ook lange ballen gooien en dat is niet hun favoriete spel. Je zit continu op hun helft druk te zetten en te voetballen. Als je daar de bal kan recupereren, dan sta je snel aan de goal", weet Vanaken.

Club had kunnen winnen

De gelijkmaker was dan ook verdiend en 1-1 al bij al een billijk resultaat na een wedstrijd waarin beide teams elk een helft voor hun rekening namen. Toch zullen ze bij Club niet meteen tevreden achterblijven, want met een punt schieten ze weinig op en bovendien hadden ze het gevoel dat er meer inzat.

"Daaruit kwamen nog een aantal kansjes op het einde met bijvoorbeeld Thiago die de bal net niet kon binnen leggen. Als we zo in de eerste helft hadden gespeeld, dan wonnen we", baalde Vanaken immers nog.

Had Club Brugge een zege verdiend?

Meest recent

La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

9
9
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

4
4
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

130
130
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

55
55
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

57
57
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

79
79
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

247
247
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

80
80
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

373
373
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

193
193
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

59
59
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

181
181
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

399
399
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

531
531
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

70
70
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

74
74
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1057
1057
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

275
275
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

897
897
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

236
236
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

467
467
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

46
46
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

175
175

Meer sportnieuws