Vanaken baalt: "Als we zo hadden gespeeld, dan wonnen we"

230 stemmen
Vanaken baalt:

Club Brugge zit qua resultaten even in een mindere periode, want het kon amper één van zijn zes laatste officiële wedstrijden winnen. De laatste drie matchen eindigden telkens op een gelijkspel, want net als tegen Besiktas en Anderlecht moest Club donderdagavond tegen KRC Genk vrede nemen met een 1-1.

Daarvoor mocht Blauw-Zwart zijn aanvoerder dankbaar zijn. Hans Vanaken bracht Club halfweg de tweede helft met een fraaie kopbal langszij nadat El Khannouss de bezoekers vlak voor rust een verdiende voorsprong bezorgd had. In de eerste helft was Genk immers de betere ploeg in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Deila stuurde bij tijdens de rust

Dat moest ook Vanaken erkennen, maar hij onthulde hoe een tactische zet van Ronny Deila de match deed kantelen. "Tijdens de rust gaf de coach aan om hoger druk te gaan zetten, meer intensiteit en er meer in geloven. Dat was in de tweede helft duidelijk het geval", vertelt hij op de website van Club.

Op die manier nam Club het commando over. "Als je Genk onder druk zet, dan moeten ze ook lange ballen gooien en dat is niet hun favoriete spel. Je zit continu op hun helft druk te zetten en te voetballen. Als je daar de bal kan recupereren, dan sta je snel aan de goal", weet Vanaken.

Club had kunnen winnen

De gelijkmaker was dan ook verdiend en 1-1 al bij al een billijk resultaat na een wedstrijd waarin beide teams elk een helft voor hun rekening namen. Toch zullen ze bij Club niet meteen tevreden achterblijven, want met een punt schieten ze weinig op en bovendien hadden ze het gevoel dat er meer inzat.

"Daaruit kwamen nog een aantal kansjes op het einde met bijvoorbeeld Thiago die de bal net niet kon binnen leggen. Als we zo in de eerste helft hadden gespeeld, dan wonnen we", baalde Vanaken immers nog.

Had Club Brugge een zege verdiend?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

47
47
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

67
67
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

53
53
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

142
142
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

267
267
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

941
941
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

110
110
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

299
299
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

586
586
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

605
605
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

439
439
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1035
1035
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

309
309
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

490
490
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws