Vanaken baalt: "Als we zo hadden gespeeld, dan wonnen we"

door
Vanaken baalt:

Club Brugge zit qua resultaten even in een mindere periode, want het kon amper één van zijn zes laatste officiële wedstrijden winnen. De laatste drie matchen eindigden telkens op een gelijkspel, want net als tegen Besiktas en Anderlecht moest Club donderdagavond tegen KRC Genk vrede nemen met een 1-1.

Daarvoor mocht Blauw-Zwart zijn aanvoerder dankbaar zijn. Hans Vanaken bracht Club halfweg de tweede helft met een fraaie kopbal langszij nadat El Khannouss de bezoekers vlak voor rust een verdiende voorsprong bezorgd had. In de eerste helft was Genk immers de betere ploeg in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Deila stuurde bij tijdens de rust

Dat moest ook Vanaken erkennen, maar hij onthulde hoe een tactische zet van Ronny Deila de match deed kantelen. "Tijdens de rust gaf de coach aan om hoger druk te gaan zetten, meer intensiteit en er meer in geloven. Dat was in de tweede helft duidelijk het geval", vertelt hij op de website van Club.

Op die manier nam Club het commando over. "Als je Genk onder druk zet, dan moeten ze ook lange ballen gooien en dat is niet hun favoriete spel. Je zit continu op hun helft druk te zetten en te voetballen. Als je daar de bal kan recupereren, dan sta je snel aan de goal", weet Vanaken.

Club had kunnen winnen

De gelijkmaker was dan ook verdiend en 1-1 al bij al een billijk resultaat na een wedstrijd waarin beide teams elk een helft voor hun rekening namen. Toch zullen ze bij Club niet meteen tevreden achterblijven, want met een punt schieten ze weinig op en bovendien hadden ze het gevoel dat er meer inzat.

"Daaruit kwamen nog een aantal kansjes op het einde met bijvoorbeeld Thiago die de bal net niet kon binnen leggen. Als we zo in de eerste helft hadden gespeeld, dan wonnen we", baalde Vanaken immers nog.

Had Club Brugge een zege verdiend?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

41
41
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

35
35
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

15
15
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

209
209
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

124
124
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

321
321
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

310
310
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

211
211
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

314
314
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

203
203
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

160
160
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

655
655
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

678
678
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

315
315
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

290
290

Meer sportnieuws