Vanaken baalt: "Als we zo hadden gespeeld, dan wonnen we"

door
Vanaken baalt:

Club Brugge zit qua resultaten even in een mindere periode, want het kon amper één van zijn zes laatste officiële wedstrijden winnen. De laatste drie matchen eindigden telkens op een gelijkspel, want net als tegen Besiktas en Anderlecht moest Club donderdagavond tegen KRC Genk vrede nemen met een 1-1.

Daarvoor mocht Blauw-Zwart zijn aanvoerder dankbaar zijn. Hans Vanaken bracht Club halfweg de tweede helft met een fraaie kopbal langszij nadat El Khannouss de bezoekers vlak voor rust een verdiende voorsprong bezorgd had. In de eerste helft was Genk immers de betere ploeg in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Deila stuurde bij tijdens de rust

Dat moest ook Vanaken erkennen, maar hij onthulde hoe een tactische zet van Ronny Deila de match deed kantelen. "Tijdens de rust gaf de coach aan om hoger druk te gaan zetten, meer intensiteit en er meer in geloven. Dat was in de tweede helft duidelijk het geval", vertelt hij op de website van Club.

Op die manier nam Club het commando over. "Als je Genk onder druk zet, dan moeten ze ook lange ballen gooien en dat is niet hun favoriete spel. Je zit continu op hun helft druk te zetten en te voetballen. Als je daar de bal kan recupereren, dan sta je snel aan de goal", weet Vanaken.

Club had kunnen winnen

De gelijkmaker was dan ook verdiend en 1-1 al bij al een billijk resultaat na een wedstrijd waarin beide teams elk een helft voor hun rekening namen. Toch zullen ze bij Club niet meteen tevreden achterblijven, want met een punt schieten ze weinig op en bovendien hadden ze het gevoel dat er meer inzat.

"Daaruit kwamen nog een aantal kansjes op het einde met bijvoorbeeld Thiago die de bal net niet kon binnen leggen. Als we zo in de eerste helft hadden gespeeld, dan wonnen we", baalde Vanaken immers nog.

Had Club Brugge een zege verdiend?

Meest recent

Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

39
39
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

22
22
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

65
65
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

359
359
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

63
63
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

140
140
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

33
33
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

128
128
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

67
67
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

112
112
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

251
251
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

254
254
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

115
115
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

280
280
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

208
208
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

234
234
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

760
760
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

245
245
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

652
652
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

120
120
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

82
82
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

150
150
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

71
71
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

100
100
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

494
494

Meer sportnieuws