Vanaken baalt: "Als we zo hadden gespeeld, dan wonnen we"

door
Vanaken baalt:

Club Brugge zit qua resultaten even in een mindere periode, want het kon amper één van zijn zes laatste officiële wedstrijden winnen. De laatste drie matchen eindigden telkens op een gelijkspel, want net als tegen Besiktas en Anderlecht moest Club donderdagavond tegen KRC Genk vrede nemen met een 1-1.

Daarvoor mocht Blauw-Zwart zijn aanvoerder dankbaar zijn. Hans Vanaken bracht Club halfweg de tweede helft met een fraaie kopbal langszij nadat El Khannouss de bezoekers vlak voor rust een verdiende voorsprong bezorgd had. In de eerste helft was Genk immers de betere ploeg in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Deila stuurde bij tijdens de rust

Dat moest ook Vanaken erkennen, maar hij onthulde hoe een tactische zet van Ronny Deila de match deed kantelen. "Tijdens de rust gaf de coach aan om hoger druk te gaan zetten, meer intensiteit en er meer in geloven. Dat was in de tweede helft duidelijk het geval", vertelt hij op de website van Club.

Op die manier nam Club het commando over. "Als je Genk onder druk zet, dan moeten ze ook lange ballen gooien en dat is niet hun favoriete spel. Je zit continu op hun helft druk te zetten en te voetballen. Als je daar de bal kan recupereren, dan sta je snel aan de goal", weet Vanaken.

Club had kunnen winnen

De gelijkmaker was dan ook verdiend en 1-1 al bij al een billijk resultaat na een wedstrijd waarin beide teams elk een helft voor hun rekening namen. Toch zullen ze bij Club niet meteen tevreden achterblijven, want met een punt schieten ze weinig op en bovendien hadden ze het gevoel dat er meer inzat.

"Daaruit kwamen nog een aantal kansjes op het einde met bijvoorbeeld Thiago die de bal net niet kon binnen leggen. Als we zo in de eerste helft hadden gespeeld, dan wonnen we", baalde Vanaken immers nog.

Had Club Brugge een zege verdiend?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

44
44
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

41
41
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

65
65
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

47
47
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

77
77
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

98
98
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

92
92
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

69
69
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

189
189
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

124
124
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

152
152
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

227
227
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

237
237
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

131
131
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

43
43
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

220
220
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

399
399
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

109
109
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

648
648
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

318
318
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

501
501
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

423
423
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

437
437
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72

Meer sportnieuws