Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

door
Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

Op Jan Breydel hebben Club Brugge en Racing Genk voor een prima topper gezorgd. Een sterk bezoekend elftal nam halfweg verdiend de voorsprong, Blauw-Zwart vocht na de pauze knap terug. Zo is Union de grote winnaar van deze midweekspeeldag.

Club Brugge en Racing Genk stonden op Jan Breydel tegenover mekaar voor het slot van deze (halve) midweekspeeldag. In het klassement werden beide ploegen slechts gescheiden door twee punten, in het verleden leverde deze topper al wel vaker spektakel op. Vrancken koos voor Hrosovsky en Fadera in zijn basiselftal, bij Club zette Deila exact dezelfde elf namen als vorige week op het wedstrijdblad. Noa Lang bracht meteen de sfeer erin met een fel gesmaakte aftrap.

LEES OOK: Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Genk flitsend van start tot einde

De Limburgers namen ei zo na een droomstart. Na goed vijf minuten spelen pakte Fadera uit met de perfecte voorzet, centraal had Zeqiri maar binnen te tikken maar zijn kopbal vloog naast de kooi van Mignolet. Ook nadien bleef Racing Genk veruit de gevaarlijkste ploeg. Op het kwartier haalde Mignolet een nieuwe poging van Zeqiri uit de korte hoek.

De wedstrijd was spectaculair in het openingskwartier maar grote kansen bleven nadien wel even uit. Pas iets voorbij het halfuur was er nog eens een snelle uitbraak van de bezoekers: Fadera kapte zich prima vrij en met een beenveeg hield de thuisdoelman zijn netten schoon. In het slot van de eerste helft was Blauw-Zwart nog een paar keer gevaarlijk via Thiago en De Cuyper maar finaal sloegen de Limburgers nog toe. In de blessuretijd werd El Khannouss aangespeeld in de zestien meter en die liet Mignolet kansloos: 0-1. Halfweg nam Genk verdiend de leiding op Jan Breydel.

Kapitein Vanaken neemt schip bij de hand

Ook na de rust was Genk meteen gevaarlijk: Sadick stoomde door op links, koos nadien tussen een voorzet en een schot waarbij Mignolet redding bracht. Blauw-Zwart nam nadien over, al koppelde het voor het uur geen kansen aan die dominantie. Bij de bezoekers verdween de onfortuinlijke Heynen ondertussen andermaal met een blessure van het veld.

Halfweg de tweede helft viel de gelijkmaker van Club toch wat uit de lucht. Een fraaie voorzet bereikte centraal Vanaken en de kapitein kopte de 1-1 knap tegen de touwen. Quasi meteen nadien ontsnapte het team van Vrancken zelfs aan een achterstand toen een schot van De Cuyper tot twee maal toe afweek en op de bovenkant van de lat viel. De tank van Racing Genk was grotendeels leeg maar de Limburgers hielden nadien wel stand en pakten een punt mee uit Jan Breydel.

Scoreverloop:

0-1 (45+1') El Khannouss, 1-1 (67') Vanaken

Vond u het een correct gelijkspel?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

27
27
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

31
31
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

100
100
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

198
198
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

94
94
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

136
136
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

189
189
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

380
380
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

251
251
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

77
77
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

654
654
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

219
219
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

245
245
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

224
224
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

103
103
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

175
175
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

539
539
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

231
231
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

101
101
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

448
448
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

569
569
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

63
63
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

756
756

Meer sportnieuws