Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

door
Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

Op Jan Breydel hebben Club Brugge en Racing Genk voor een prima topper gezorgd. Een sterk bezoekend elftal nam halfweg verdiend de voorsprong, Blauw-Zwart vocht na de pauze knap terug. Zo is Union de grote winnaar van deze midweekspeeldag.

Club Brugge en Racing Genk stonden op Jan Breydel tegenover mekaar voor het slot van deze (halve) midweekspeeldag. In het klassement werden beide ploegen slechts gescheiden door twee punten, in het verleden leverde deze topper al wel vaker spektakel op. Vrancken koos voor Hrosovsky en Fadera in zijn basiselftal, bij Club zette Deila exact dezelfde elf namen als vorige week op het wedstrijdblad. Noa Lang bracht meteen de sfeer erin met een fel gesmaakte aftrap.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Genk flitsend van start tot einde

De Limburgers namen ei zo na een droomstart. Na goed vijf minuten spelen pakte Fadera uit met de perfecte voorzet, centraal had Zeqiri maar binnen te tikken maar zijn kopbal vloog naast de kooi van Mignolet. Ook nadien bleef Racing Genk veruit de gevaarlijkste ploeg. Op het kwartier haalde Mignolet een nieuwe poging van Zeqiri uit de korte hoek.

De wedstrijd was spectaculair in het openingskwartier maar grote kansen bleven nadien wel even uit. Pas iets voorbij het halfuur was er nog eens een snelle uitbraak van de bezoekers: Fadera kapte zich prima vrij en met een beenveeg hield de thuisdoelman zijn netten schoon. In het slot van de eerste helft was Blauw-Zwart nog een paar keer gevaarlijk via Thiago en De Cuyper maar finaal sloegen de Limburgers nog toe. In de blessuretijd werd El Khannouss aangespeeld in de zestien meter en die liet Mignolet kansloos: 0-1. Halfweg nam Genk verdiend de leiding op Jan Breydel.

Kapitein Vanaken neemt schip bij de hand

Ook na de rust was Genk meteen gevaarlijk: Sadick stoomde door op links, koos nadien tussen een voorzet en een schot waarbij Mignolet redding bracht. Blauw-Zwart nam nadien over, al koppelde het voor het uur geen kansen aan die dominantie. Bij de bezoekers verdween de onfortuinlijke Heynen ondertussen andermaal met een blessure van het veld.

Halfweg de tweede helft viel de gelijkmaker van Club toch wat uit de lucht. Een fraaie voorzet bereikte centraal Vanaken en de kapitein kopte de 1-1 knap tegen de touwen. Quasi meteen nadien ontsnapte het team van Vrancken zelfs aan een achterstand toen een schot van De Cuyper tot twee maal toe afweek en op de bovenkant van de lat viel. De tank van Racing Genk was grotendeels leeg maar de Limburgers hielden nadien wel stand en pakten een punt mee uit Jan Breydel.

Scoreverloop:

0-1 (45+1') El Khannouss, 1-1 (67') Vanaken

Vond u het een correct gelijkspel?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

51
51
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

55
55
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

88
88
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

237
237
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

292
292
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

138
138
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

119
119
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

286
286
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

17
17
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

89
89
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

92
92
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

219
219
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

114
114
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

67
67
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

87
87
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

188
188
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

42
42
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

177
177
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

167
167
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

265
265
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

79
79
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

357
357
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

245
245
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

201
201

Meer sportnieuws