Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

313 stemmen
Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

Op Jan Breydel hebben Club Brugge en Racing Genk voor een prima topper gezorgd. Een sterk bezoekend elftal nam halfweg verdiend de voorsprong, Blauw-Zwart vocht na de pauze knap terug. Zo is Union de grote winnaar van deze midweekspeeldag.

Club Brugge en Racing Genk stonden op Jan Breydel tegenover mekaar voor het slot van deze (halve) midweekspeeldag. In het klassement werden beide ploegen slechts gescheiden door twee punten, in het verleden leverde deze topper al wel vaker spektakel op. Vrancken koos voor Hrosovsky en Fadera in zijn basiselftal, bij Club zette Deila exact dezelfde elf namen als vorige week op het wedstrijdblad. Noa Lang bracht meteen de sfeer erin met een fel gesmaakte aftrap.

LEES OOK: 'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Genk flitsend van start tot einde

De Limburgers namen ei zo na een droomstart. Na goed vijf minuten spelen pakte Fadera uit met de perfecte voorzet, centraal had Zeqiri maar binnen te tikken maar zijn kopbal vloog naast de kooi van Mignolet. Ook nadien bleef Racing Genk veruit de gevaarlijkste ploeg. Op het kwartier haalde Mignolet een nieuwe poging van Zeqiri uit de korte hoek.

De wedstrijd was spectaculair in het openingskwartier maar grote kansen bleven nadien wel even uit. Pas iets voorbij het halfuur was er nog eens een snelle uitbraak van de bezoekers: Fadera kapte zich prima vrij en met een beenveeg hield de thuisdoelman zijn netten schoon. In het slot van de eerste helft was Blauw-Zwart nog een paar keer gevaarlijk via Thiago en De Cuyper maar finaal sloegen de Limburgers nog toe. In de blessuretijd werd El Khannouss aangespeeld in de zestien meter en die liet Mignolet kansloos: 0-1. Halfweg nam Genk verdiend de leiding op Jan Breydel.

Kapitein Vanaken neemt schip bij de hand

Ook na de rust was Genk meteen gevaarlijk: Sadick stoomde door op links, koos nadien tussen een voorzet en een schot waarbij Mignolet redding bracht. Blauw-Zwart nam nadien over, al koppelde het voor het uur geen kansen aan die dominantie. Bij de bezoekers verdween de onfortuinlijke Heynen ondertussen andermaal met een blessure van het veld.

Halfweg de tweede helft viel de gelijkmaker van Club toch wat uit de lucht. Een fraaie voorzet bereikte centraal Vanaken en de kapitein kopte de 1-1 knap tegen de touwen. Quasi meteen nadien ontsnapte het team van Vrancken zelfs aan een achterstand toen een schot van De Cuyper tot twee maal toe afweek en op de bovenkant van de lat viel. De tank van Racing Genk was grotendeels leeg maar de Limburgers hielden nadien wel stand en pakten een punt mee uit Jan Breydel.

Scoreverloop:

0-1 (45+1') El Khannouss, 1-1 (67') Vanaken

Vond u het een correct gelijkspel?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

20
20
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

222
222
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

520
520
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

77
77
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

266
266
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

100
100
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

52
52
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

89
89
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

83
83
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

246
246
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

292
292
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

388
388
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

410
410
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

406
406
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

160
160
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

190
190
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

421
421
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

474
474
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

106
106
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

216
216
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

103
103

Meer sportnieuws