Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

313 stemmen
Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

Op Jan Breydel hebben Club Brugge en Racing Genk voor een prima topper gezorgd. Een sterk bezoekend elftal nam halfweg verdiend de voorsprong, Blauw-Zwart vocht na de pauze knap terug. Zo is Union de grote winnaar van deze midweekspeeldag.

Club Brugge en Racing Genk stonden op Jan Breydel tegenover mekaar voor het slot van deze (halve) midweekspeeldag. In het klassement werden beide ploegen slechts gescheiden door twee punten, in het verleden leverde deze topper al wel vaker spektakel op. Vrancken koos voor Hrosovsky en Fadera in zijn basiselftal, bij Club zette Deila exact dezelfde elf namen als vorige week op het wedstrijdblad. Noa Lang bracht meteen de sfeer erin met een fel gesmaakte aftrap.

LEES OOK: 'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Genk flitsend van start tot einde

De Limburgers namen ei zo na een droomstart. Na goed vijf minuten spelen pakte Fadera uit met de perfecte voorzet, centraal had Zeqiri maar binnen te tikken maar zijn kopbal vloog naast de kooi van Mignolet. Ook nadien bleef Racing Genk veruit de gevaarlijkste ploeg. Op het kwartier haalde Mignolet een nieuwe poging van Zeqiri uit de korte hoek.

De wedstrijd was spectaculair in het openingskwartier maar grote kansen bleven nadien wel even uit. Pas iets voorbij het halfuur was er nog eens een snelle uitbraak van de bezoekers: Fadera kapte zich prima vrij en met een beenveeg hield de thuisdoelman zijn netten schoon. In het slot van de eerste helft was Blauw-Zwart nog een paar keer gevaarlijk via Thiago en De Cuyper maar finaal sloegen de Limburgers nog toe. In de blessuretijd werd El Khannouss aangespeeld in de zestien meter en die liet Mignolet kansloos: 0-1. Halfweg nam Genk verdiend de leiding op Jan Breydel.

Kapitein Vanaken neemt schip bij de hand

Ook na de rust was Genk meteen gevaarlijk: Sadick stoomde door op links, koos nadien tussen een voorzet en een schot waarbij Mignolet redding bracht. Blauw-Zwart nam nadien over, al koppelde het voor het uur geen kansen aan die dominantie. Bij de bezoekers verdween de onfortuinlijke Heynen ondertussen andermaal met een blessure van het veld.

Halfweg de tweede helft viel de gelijkmaker van Club toch wat uit de lucht. Een fraaie voorzet bereikte centraal Vanaken en de kapitein kopte de 1-1 knap tegen de touwen. Quasi meteen nadien ontsnapte het team van Vrancken zelfs aan een achterstand toen een schot van De Cuyper tot twee maal toe afweek en op de bovenkant van de lat viel. De tank van Racing Genk was grotendeels leeg maar de Limburgers hielden nadien wel stand en pakten een punt mee uit Jan Breydel.

Scoreverloop:

0-1 (45+1') El Khannouss, 1-1 (67') Vanaken

Vond u het een correct gelijkspel?

Meest recent

Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

3
3
Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

42
42
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

79
79
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

51
51
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

82
82
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

203
203
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

151
151
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

124
124
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

149
149
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

271
271
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

199
199
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

426
426
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

213
213
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

96
96
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

448
448
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

270
270
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

259
259
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

99
99
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

183
183
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

358
358
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

192
192
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

218
218
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

236
236

Meer sportnieuws