Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

313
Veerkrachtig Club houdt sterk Genk af in pittige topper

Op Jan Breydel hebben Club Brugge en Racing Genk voor een prima topper gezorgd. Een sterk bezoekend elftal nam halfweg verdiend de voorsprong, Blauw-Zwart vocht na de pauze knap terug. Zo is Union de grote winnaar van deze midweekspeeldag.

Club Brugge en Racing Genk stonden op Jan Breydel tegenover mekaar voor het slot van deze (halve) midweekspeeldag. In het klassement werden beide ploegen slechts gescheiden door twee punten, in het verleden leverde deze topper al wel vaker spektakel op. Vrancken koos voor Hrosovsky en Fadera in zijn basiselftal, bij Club zette Deila exact dezelfde elf namen als vorige week op het wedstrijdblad. Noa Lang bracht meteen de sfeer erin met een fel gesmaakte aftrap.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Genk flitsend van start tot einde

De Limburgers namen ei zo na een droomstart. Na goed vijf minuten spelen pakte Fadera uit met de perfecte voorzet, centraal had Zeqiri maar binnen te tikken maar zijn kopbal vloog naast de kooi van Mignolet. Ook nadien bleef Racing Genk veruit de gevaarlijkste ploeg. Op het kwartier haalde Mignolet een nieuwe poging van Zeqiri uit de korte hoek.

De wedstrijd was spectaculair in het openingskwartier maar grote kansen bleven nadien wel even uit. Pas iets voorbij het halfuur was er nog eens een snelle uitbraak van de bezoekers: Fadera kapte zich prima vrij en met een beenveeg hield de thuisdoelman zijn netten schoon. In het slot van de eerste helft was Blauw-Zwart nog een paar keer gevaarlijk via Thiago en De Cuyper maar finaal sloegen de Limburgers nog toe. In de blessuretijd werd El Khannouss aangespeeld in de zestien meter en die liet Mignolet kansloos: 0-1. Halfweg nam Genk verdiend de leiding op Jan Breydel.

Kapitein Vanaken neemt schip bij de hand

Ook na de rust was Genk meteen gevaarlijk: Sadick stoomde door op links, koos nadien tussen een voorzet en een schot waarbij Mignolet redding bracht. Blauw-Zwart nam nadien over, al koppelde het voor het uur geen kansen aan die dominantie. Bij de bezoekers verdween de onfortuinlijke Heynen ondertussen andermaal met een blessure van het veld.

Halfweg de tweede helft viel de gelijkmaker van Club toch wat uit de lucht. Een fraaie voorzet bereikte centraal Vanaken en de kapitein kopte de 1-1 knap tegen de touwen. Quasi meteen nadien ontsnapte het team van Vrancken zelfs aan een achterstand toen een schot van De Cuyper tot twee maal toe afweek en op de bovenkant van de lat viel. De tank van Racing Genk was grotendeels leeg maar de Limburgers hielden nadien wel stand en pakten een punt mee uit Jan Breydel.

Scoreverloop:

0-1 (45+1') El Khannouss, 1-1 (67') Vanaken

Vond u het een correct gelijkspel?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

58
58
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

53
53
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

152
152
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

303
303
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

280
280
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

998
998

Meer sportnieuws