Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

68
Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

Na een geanimeerde derby heeft Union in het absolute slot de zege gepakt tegen RWDM. De bezoekers waren in grote delen van de partij dominant, al speelde ook de VAR wederom een hoofdrol in deze partij.

Niet helemaal naar de zin van beide ploegen maar omstreeks 18u30 stonden RWDM en Union tegenover mekaar in de Zwanzederby. Het vroege aanvangsuur was een doorn in het oog van de aanhang van de traditieclubs, bij Union waren er ook wat wijzigingen in de ploeg. Machida, Lapoussin en Puertas kregen het vertrouwen van Blessin, de thuisploeg deed het met exact dezelfde elf namen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

Dominant Union laat RWDM ontsnappen

Union begon dominant in het Edmond Machtensstadion. In de eerste minuten werden al schoten van Amoura en Nilsson afgeblokt, een poging van diezelfde Amoura werd door Defourny onschadelijk gemaakt. Iets voor het kwartier strafte Nilsson balbezit van de thuisploeg af en met een listige stift legde hij de 0-1 in doel. Uit de beelden kon niet opgemaakt worden of de bal net voor of net achter de lijn door thuisspeler Klaus onderschept werd, het doelpunt telde alvast.

De Molenbeekse club was aanvankelijk een gewillige speelbal in de armen van Union. Na nog geen twintig minuten spelen werd Amoura aangespeeld in de zestien meter, zijn mislukte controle was de perfecte assist voor Castro-Montes die van dichtbij niet faalde, het doelpunt werd finaal na een VAR-check afgekeurd wegens buitenspel. De 0-2 zou iets voorbij het halfuur toch vallen: smaakmaker Amoura legde aan vanop de rand van de zestien meter en krulde de bal heerlijk in de verste hoek. Een stevige aanwinst voor de competitie deze Algerijn.

Op slag van rust viel de 1-2 dan toch nog uit de lucht: Dwomoh stak diep tot bij Gueye en na een nieuwe VAR-check werd zijn doelpunt gevalideerd. Plots was het Union dat zwalpte en na een stevige misser van Abe, zorgde Dwomoh in de blessuretijd na een ware scrimmage zowaar nog voor de 2-2. In de blessuretijd ontsnapte het team van Blessin zelfs nog aan een achterstand. Halfweg stond het gelijk na een heerlijke eerste helft in deze Zwanzederby, waarin Union 40' lang domineerde maar RWDM knap de rug rechtte.

Defourny houdt RWDM lang recht

Na de rust was het opnieuw Union dat als eerste de neus aan het venster stak. Na een hoekschop had Amoura van dichtbij maar binnen te tikken, de bal werd op de doellijn nog gered door een thuisverdediger. Iets voor het uur moest Defourny dan weer alles uit de kast halen om een te korte terugspeelbal te verwerken en ook een nieuw schot van de Algerijn werd fabuleus gepakt door de thuisdoelman.

RWDM verweerde zich kranig maar quasi alle grote kansen bleven ook nadien van Union komen. In de slotfase kwam Vanhoutte dicht bij de winnende treffer, zijn plaatsbal werd opnieuw knap door Defourny uit doel gehouden. Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd pakten de bezoekers andermaal uit met een knappe aanval, fraai afgerond door Lapoussin met een schot in de verste hoek: 2-3. Zo belonen de manschappen van Blessin zichzelf met een verdiende driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (13') Nilsson, 0-2 (33') Amoura, 1-2 (44') Gueye, 2-2 (45+1') Dwomoh, 2-3 (90+6') Lapoussin

Vond u dat het eerste doelpunt mocht gevalideerd worden?

Meest recent

Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

42
42
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

9
9
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

32
32
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

101
101
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

53
53
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

14
14
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

65
65
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

142
142
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

80
80
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

149
149
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

82
82
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

68
68
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

50
50
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

302
302
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

155
155
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

143
143
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

316
316
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

252
252
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

38
38
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

133
133
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

153
153
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

145
145
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

210
210
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

134
134

Meer sportnieuws