Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

68
Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

Na een geanimeerde derby heeft Union in het absolute slot de zege gepakt tegen RWDM. De bezoekers waren in grote delen van de partij dominant, al speelde ook de VAR wederom een hoofdrol in deze partij.

Niet helemaal naar de zin van beide ploegen maar omstreeks 18u30 stonden RWDM en Union tegenover mekaar in de Zwanzederby. Het vroege aanvangsuur was een doorn in het oog van de aanhang van de traditieclubs, bij Union waren er ook wat wijzigingen in de ploeg. Machida, Lapoussin en Puertas kregen het vertrouwen van Blessin, de thuisploeg deed het met exact dezelfde elf namen.

LEES OOK: Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Dominant Union laat RWDM ontsnappen

Union begon dominant in het Edmond Machtensstadion. In de eerste minuten werden al schoten van Amoura en Nilsson afgeblokt, een poging van diezelfde Amoura werd door Defourny onschadelijk gemaakt. Iets voor het kwartier strafte Nilsson balbezit van de thuisploeg af en met een listige stift legde hij de 0-1 in doel. Uit de beelden kon niet opgemaakt worden of de bal net voor of net achter de lijn door thuisspeler Klaus onderschept werd, het doelpunt telde alvast.

De Molenbeekse club was aanvankelijk een gewillige speelbal in de armen van Union. Na nog geen twintig minuten spelen werd Amoura aangespeeld in de zestien meter, zijn mislukte controle was de perfecte assist voor Castro-Montes die van dichtbij niet faalde, het doelpunt werd finaal na een VAR-check afgekeurd wegens buitenspel. De 0-2 zou iets voorbij het halfuur toch vallen: smaakmaker Amoura legde aan vanop de rand van de zestien meter en krulde de bal heerlijk in de verste hoek. Een stevige aanwinst voor de competitie deze Algerijn.

Op slag van rust viel de 1-2 dan toch nog uit de lucht: Dwomoh stak diep tot bij Gueye en na een nieuwe VAR-check werd zijn doelpunt gevalideerd. Plots was het Union dat zwalpte en na een stevige misser van Abe, zorgde Dwomoh in de blessuretijd na een ware scrimmage zowaar nog voor de 2-2. In de blessuretijd ontsnapte het team van Blessin zelfs nog aan een achterstand. Halfweg stond het gelijk na een heerlijke eerste helft in deze Zwanzederby, waarin Union 40' lang domineerde maar RWDM knap de rug rechtte.

Defourny houdt RWDM lang recht

Na de rust was het opnieuw Union dat als eerste de neus aan het venster stak. Na een hoekschop had Amoura van dichtbij maar binnen te tikken, de bal werd op de doellijn nog gered door een thuisverdediger. Iets voor het uur moest Defourny dan weer alles uit de kast halen om een te korte terugspeelbal te verwerken en ook een nieuw schot van de Algerijn werd fabuleus gepakt door de thuisdoelman.

RWDM verweerde zich kranig maar quasi alle grote kansen bleven ook nadien van Union komen. In de slotfase kwam Vanhoutte dicht bij de winnende treffer, zijn plaatsbal werd opnieuw knap door Defourny uit doel gehouden. Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd pakten de bezoekers andermaal uit met een knappe aanval, fraai afgerond door Lapoussin met een schot in de verste hoek: 2-3. Zo belonen de manschappen van Blessin zichzelf met een verdiende driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (13') Nilsson, 0-2 (33') Amoura, 1-2 (44') Gueye, 2-2 (45+1') Dwomoh, 2-3 (90+6') Lapoussin

Vond u dat het eerste doelpunt mocht gevalideerd worden?

Meest recent

'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

3
3
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

22
22
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

53
53
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

29
29
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

18
18
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

129
129
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

138
138
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

65
65
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

59
59
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

103
103
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

106
106
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

51
51
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

59
59
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

57
57
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

184
184
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

76
76
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

153
153
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

145
145
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

623
623
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

567
567
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1465
1465
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

340
340
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

688
688
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

247
247

Meer sportnieuws