Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

68
Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

Na een geanimeerde derby heeft Union in het absolute slot de zege gepakt tegen RWDM. De bezoekers waren in grote delen van de partij dominant, al speelde ook de VAR wederom een hoofdrol in deze partij.

Niet helemaal naar de zin van beide ploegen maar omstreeks 18u30 stonden RWDM en Union tegenover mekaar in de Zwanzederby. Het vroege aanvangsuur was een doorn in het oog van de aanhang van de traditieclubs, bij Union waren er ook wat wijzigingen in de ploeg. Machida, Lapoussin en Puertas kregen het vertrouwen van Blessin, de thuisploeg deed het met exact dezelfde elf namen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

Dominant Union laat RWDM ontsnappen

Union begon dominant in het Edmond Machtensstadion. In de eerste minuten werden al schoten van Amoura en Nilsson afgeblokt, een poging van diezelfde Amoura werd door Defourny onschadelijk gemaakt. Iets voor het kwartier strafte Nilsson balbezit van de thuisploeg af en met een listige stift legde hij de 0-1 in doel. Uit de beelden kon niet opgemaakt worden of de bal net voor of net achter de lijn door thuisspeler Klaus onderschept werd, het doelpunt telde alvast.

De Molenbeekse club was aanvankelijk een gewillige speelbal in de armen van Union. Na nog geen twintig minuten spelen werd Amoura aangespeeld in de zestien meter, zijn mislukte controle was de perfecte assist voor Castro-Montes die van dichtbij niet faalde, het doelpunt werd finaal na een VAR-check afgekeurd wegens buitenspel. De 0-2 zou iets voorbij het halfuur toch vallen: smaakmaker Amoura legde aan vanop de rand van de zestien meter en krulde de bal heerlijk in de verste hoek. Een stevige aanwinst voor de competitie deze Algerijn.

Op slag van rust viel de 1-2 dan toch nog uit de lucht: Dwomoh stak diep tot bij Gueye en na een nieuwe VAR-check werd zijn doelpunt gevalideerd. Plots was het Union dat zwalpte en na een stevige misser van Abe, zorgde Dwomoh in de blessuretijd na een ware scrimmage zowaar nog voor de 2-2. In de blessuretijd ontsnapte het team van Blessin zelfs nog aan een achterstand. Halfweg stond het gelijk na een heerlijke eerste helft in deze Zwanzederby, waarin Union 40' lang domineerde maar RWDM knap de rug rechtte.

Defourny houdt RWDM lang recht

Na de rust was het opnieuw Union dat als eerste de neus aan het venster stak. Na een hoekschop had Amoura van dichtbij maar binnen te tikken, de bal werd op de doellijn nog gered door een thuisverdediger. Iets voor het uur moest Defourny dan weer alles uit de kast halen om een te korte terugspeelbal te verwerken en ook een nieuw schot van de Algerijn werd fabuleus gepakt door de thuisdoelman.

RWDM verweerde zich kranig maar quasi alle grote kansen bleven ook nadien van Union komen. In de slotfase kwam Vanhoutte dicht bij de winnende treffer, zijn plaatsbal werd opnieuw knap door Defourny uit doel gehouden. Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd pakten de bezoekers andermaal uit met een knappe aanval, fraai afgerond door Lapoussin met een schot in de verste hoek: 2-3. Zo belonen de manschappen van Blessin zichzelf met een verdiende driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (13') Nilsson, 0-2 (33') Amoura, 1-2 (44') Gueye, 2-2 (45+1') Dwomoh, 2-3 (90+6') Lapoussin

Vond u dat het eerste doelpunt mocht gevalideerd worden?

Meest recent

Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

0
0
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

36
36
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

82
82
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

11
11
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

104
104
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

85
85
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

44
44
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

48
48
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

39
39
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

77
77
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

380
380
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

50
50
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

23
23
Aanwinst Anderlecht: "Dit is niet mijn eindstation"

Lukas Ambros heeft zich in geen tijd in de harten van de Anderlecht-supporters gespeeld. De ...

302
302
'Union wil Europese top aftroeven voor supertalent'

Union heeft dit seizoen alweer een vliegende start genomen, ondanks nogmaals een bewogen ...

142
142
'Nachtmerrie voor Stankovic: transferwending in de maak'

Club Brugge zag afgelopen zomer zijn kassa weer stevig rinkelen. Het zag enkele smaakmakers de stap ...

461
461
Weldra Standard-reünie bij Rode Duivels?

Ten tijde van de gouden generatie was Standard nog één van de hofleveranciers van de ...

48
48
'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Het grote debuut van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels nadert met rasse schreden. ...

126
126
Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

54
54
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

22
22
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

100
100
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

220
220
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

32
32
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

141
141

Meer sportnieuws