Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

68
Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

Na een geanimeerde derby heeft Union in het absolute slot de zege gepakt tegen RWDM. De bezoekers waren in grote delen van de partij dominant, al speelde ook de VAR wederom een hoofdrol in deze partij.

Niet helemaal naar de zin van beide ploegen maar omstreeks 18u30 stonden RWDM en Union tegenover mekaar in de Zwanzederby. Het vroege aanvangsuur was een doorn in het oog van de aanhang van de traditieclubs, bij Union waren er ook wat wijzigingen in de ploeg. Machida, Lapoussin en Puertas kregen het vertrouwen van Blessin, de thuisploeg deed het met exact dezelfde elf namen.

LEES OOK: Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

Dominant Union laat RWDM ontsnappen

Union begon dominant in het Edmond Machtensstadion. In de eerste minuten werden al schoten van Amoura en Nilsson afgeblokt, een poging van diezelfde Amoura werd door Defourny onschadelijk gemaakt. Iets voor het kwartier strafte Nilsson balbezit van de thuisploeg af en met een listige stift legde hij de 0-1 in doel. Uit de beelden kon niet opgemaakt worden of de bal net voor of net achter de lijn door thuisspeler Klaus onderschept werd, het doelpunt telde alvast.

De Molenbeekse club was aanvankelijk een gewillige speelbal in de armen van Union. Na nog geen twintig minuten spelen werd Amoura aangespeeld in de zestien meter, zijn mislukte controle was de perfecte assist voor Castro-Montes die van dichtbij niet faalde, het doelpunt werd finaal na een VAR-check afgekeurd wegens buitenspel. De 0-2 zou iets voorbij het halfuur toch vallen: smaakmaker Amoura legde aan vanop de rand van de zestien meter en krulde de bal heerlijk in de verste hoek. Een stevige aanwinst voor de competitie deze Algerijn.

Op slag van rust viel de 1-2 dan toch nog uit de lucht: Dwomoh stak diep tot bij Gueye en na een nieuwe VAR-check werd zijn doelpunt gevalideerd. Plots was het Union dat zwalpte en na een stevige misser van Abe, zorgde Dwomoh in de blessuretijd na een ware scrimmage zowaar nog voor de 2-2. In de blessuretijd ontsnapte het team van Blessin zelfs nog aan een achterstand. Halfweg stond het gelijk na een heerlijke eerste helft in deze Zwanzederby, waarin Union 40' lang domineerde maar RWDM knap de rug rechtte.

Defourny houdt RWDM lang recht

Na de rust was het opnieuw Union dat als eerste de neus aan het venster stak. Na een hoekschop had Amoura van dichtbij maar binnen te tikken, de bal werd op de doellijn nog gered door een thuisverdediger. Iets voor het uur moest Defourny dan weer alles uit de kast halen om een te korte terugspeelbal te verwerken en ook een nieuw schot van de Algerijn werd fabuleus gepakt door de thuisdoelman.

RWDM verweerde zich kranig maar quasi alle grote kansen bleven ook nadien van Union komen. In de slotfase kwam Vanhoutte dicht bij de winnende treffer, zijn plaatsbal werd opnieuw knap door Defourny uit doel gehouden. Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd pakten de bezoekers andermaal uit met een knappe aanval, fraai afgerond door Lapoussin met een schot in de verste hoek: 2-3. Zo belonen de manschappen van Blessin zichzelf met een verdiende driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (13') Nilsson, 0-2 (33') Amoura, 1-2 (44') Gueye, 2-2 (45+1') Dwomoh, 2-3 (90+6') Lapoussin

Vond u dat het eerste doelpunt mocht gevalideerd worden?

Meest recent

Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

4
4
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

7
7
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

13
13
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

10
10
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

113
113
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

27
27
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

175
175
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

76
76
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

78
78
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

241
241
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

23
23
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

106
106
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

326
326
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

177
177
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

68
68
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

60
60
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

105
105
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

302
302
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

103
103
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1138
1138
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

180
180
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

286
286
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

261
261
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

55
55
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

144
144

Meer sportnieuws