Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

door
Union zet spektakelrijke Zwanzederby in absolute slot op zijn kop

Na een geanimeerde derby heeft Union in het absolute slot de zege gepakt tegen RWDM. De bezoekers waren in grote delen van de partij dominant, al speelde ook de VAR wederom een hoofdrol in deze partij.

Niet helemaal naar de zin van beide ploegen maar omstreeks 18u30 stonden RWDM en Union tegenover mekaar in de Zwanzederby. Het vroege aanvangsuur was een doorn in het oog van de aanhang van de traditieclubs, bij Union waren er ook wat wijzigingen in de ploeg. Machida, Lapoussin en Puertas kregen het vertrouwen van Blessin, de thuisploeg deed het met exact dezelfde elf namen.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Dominant Union laat RWDM ontsnappen

Union begon dominant in het Edmond Machtensstadion. In de eerste minuten werden al schoten van Amoura en Nilsson afgeblokt, een poging van diezelfde Amoura werd door Defourny onschadelijk gemaakt. Iets voor het kwartier strafte Nilsson balbezit van de thuisploeg af en met een listige stift legde hij de 0-1 in doel. Uit de beelden kon niet opgemaakt worden of de bal net voor of net achter de lijn door thuisspeler Klaus onderschept werd, het doelpunt telde alvast.

De Molenbeekse club was aanvankelijk een gewillige speelbal in de armen van Union. Na nog geen twintig minuten spelen werd Amoura aangespeeld in de zestien meter, zijn mislukte controle was de perfecte assist voor Castro-Montes die van dichtbij niet faalde, het doelpunt werd finaal na een VAR-check afgekeurd wegens buitenspel. De 0-2 zou iets voorbij het halfuur toch vallen: smaakmaker Amoura legde aan vanop de rand van de zestien meter en krulde de bal heerlijk in de verste hoek. Een stevige aanwinst voor de competitie deze Algerijn.

Op slag van rust viel de 1-2 dan toch nog uit de lucht: Dwomoh stak diep tot bij Gueye en na een nieuwe VAR-check werd zijn doelpunt gevalideerd. Plots was het Union dat zwalpte en na een stevige misser van Abe, zorgde Dwomoh in de blessuretijd na een ware scrimmage zowaar nog voor de 2-2. In de blessuretijd ontsnapte het team van Blessin zelfs nog aan een achterstand. Halfweg stond het gelijk na een heerlijke eerste helft in deze Zwanzederby, waarin Union 40' lang domineerde maar RWDM knap de rug rechtte.

Defourny houdt RWDM lang recht

Na de rust was het opnieuw Union dat als eerste de neus aan het venster stak. Na een hoekschop had Amoura van dichtbij maar binnen te tikken, de bal werd op de doellijn nog gered door een thuisverdediger. Iets voor het uur moest Defourny dan weer alles uit de kast halen om een te korte terugspeelbal te verwerken en ook een nieuw schot van de Algerijn werd fabuleus gepakt door de thuisdoelman.

RWDM verweerde zich kranig maar quasi alle grote kansen bleven ook nadien van Union komen. In de slotfase kwam Vanhoutte dicht bij de winnende treffer, zijn plaatsbal werd opnieuw knap door Defourny uit doel gehouden. Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd pakten de bezoekers andermaal uit met een knappe aanval, fraai afgerond door Lapoussin met een schot in de verste hoek: 2-3. Zo belonen de manschappen van Blessin zichzelf met een verdiende driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (13') Nilsson, 0-2 (33') Amoura, 1-2 (44') Gueye, 2-2 (45+1') Dwomoh, 2-3 (90+6') Lapoussin

Vond u dat het eerste doelpunt mocht gevalideerd worden?

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

28
28
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

44
44
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

23
23
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

76
76
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

79
79
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

157
157
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

880
880
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

56
56
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

197
197
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

259
259
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

60
60
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

171
171
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

311
311
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

95
95
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

590
590
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

362
362
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

318
318
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

608
608
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

67
67
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

186
186
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws