Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

door
Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden, maar de komst van Kasper Schmeichel gooit die plannen serieus in de war.

Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan weleens grote gevolgen hebben in de kleedkamer. Het is namelijk zeer waarschijnlijk dat de trotse en invloedrijke Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

LEES OOK: Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Trotse Dupé vertrekt met waardigheid bij Toulouse

Maxime Dupé (30) was afgelopen seizoen een van de belangrijkste spelers bij Toulouse FC maar, net als andere absolute sterkhouders zoals Brecht Dejaegere en Branco van den Boomen, kreeg hij geen gepast voorstel voor een contractverlenging.

Toulouse hanteert namelijk een datagedreven beleid en was ervan overtuigd dat Dupé, Dejaegere en van den Boomen gemakkelijk vervangen konden worden door nieuwe spelers met vergelijkbare kwaliteiten, maar tegen een lagere kostprijs.

Dupé, die in de vorige drie seizoenen slechts één competitiewedstrijd miste bij Les Violets, had zelf wel de intentie om bij Toulouse FC te blijven.

Het clubbestuur had gesprekken over een contractverlenging gevoerd met de doelman, die vorig seizoen zelfs niet tot de vijf bestbetaalde spelers van de club behoorde, maar de geboden voorwaarden waren veel te laag.

Dupé weigerde de onacceptabele aanbieding van Toulouse FC resoluut af, deels uit principe. “Ik wil geen spijt hebben, ik heb alles gegeven... Ik vertrek liever met waardigheid, met mijn hoofd omhoog en met trots.”

Anderlecht niet meteen overtuigd van Dupé

Afgelopen zomer moest Maxime Dupé een nieuwe club vinden, en via bemiddeling van makelaars werd hij aangeboden aan Anderlecht. “Het spreekt in zijn voordeel dat hij een vrije speler is. Maar of paars-wit helemaal overtuigd is van zijn kwaliteiten, valt te betwijfelen”, signaleerde Het Laatste Nieuws toen.

Ondanks meerdere opties op de transfermarkt, besloot Jesper Fredberg uiteindelijk om Dupé naar het Lotto Park te halen. “We zijn ervan overtuigd dat hij met zijn goed voetenwerk en zijn shot stopping skills goed zal passen bij onze speelstijl”, zei Fredberg.

Een doelman met goede voeten is essentieel in de filosofie van coach Brian Riemer bij Anderlecht. Philippe Montanier bouwde ook steeds van achteruit op bij FC Toulouse, waardoor Dupé wel ervaring had met zo’n visie.

“Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn”

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden en hij tekende een tweejarig contract in het Astridpark. De Franse doelman was niet alleen onder de indruk van het project van Sporting, maar vooral van de mogelijkheid om duidelijk de nummer één te zijn.

Om die reden legde Dupé afgelopen zomer zelfs een aanbieding van Club Brugge naast zich neer. De Franse doelman zag een overstap naar het Jan Breydelstadion helemaal niet zitten, omdat de aanwezigheid van Simon Mignolet betekende dat hij waarschijnlijk maar weinig speeltijd zou krijgen.

“Eind vorig seizoen waren er al contacten met Anderlecht, maar ook Club Brugge toonde interesse. Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn, iets waar ik bij Toulouse hard voor heb gewerkt. Ik ben 30, dan wil je niet meer op de bank zitten”, zei Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws.

Dupé is al geen titularis meer

De komst van Kasper Schmeichel zorgde daarom voor veel twijfels in het hoofd van de Fransman, die nochtans sterk gestart was dit seizoen. Schmeichel is 36 jaar, is international, heeft een indrukwekkend palmares, en kwam naar Anderlecht via de Deense connectie bij de club.

Tegen KV Kortrijk, onder de ogen van Schmeichel in de tribunes van het Guldensporenstadion, ging Dupé bijgevolg pijnlijk in de fout bij het tegendoelpunt.

Hoewel Riemer benadrukte dat hij nooit een speler zal afstraffen voor één fout, was hoe dan ook geen verrassing dat Schmeichel vorig weekend tegen Club Brugge direct Dupé uit de ploeg speelde. Tegen het advies van Marc Degryse in.

“Wat Riemer vooral niet mag doen, is Kasper Schmeichel nu al in doel zetten. Ook niet als hij toch speelklaar blijkt. Dan ben je Maxime Dupé in één klap helemaal kwijt”, stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

“In die wedstrijd tegen Kortrijk ging hij de mist in, maar verder kan je hem toch weinig verwijten? Ik zou het niet verstandig vinden om nu al te wisselen. Dan zou hij z'n woorden niet nakomen. En dan zit je met een reservedoelman met twijfels.”

Dupé boos en gefrustreerd

Volgens Het Nieuwsblad heeft het geen zin om de schijn nog langer op te houden, en kiest Anderlecht dus resoluut voor Kasper Schmeichel als de nummer één van de ploeg. Ook al beweerde Brian Riemer na de match tegen Club Brugge dat de strijd in het doel nog helemaal open ligt.

“Maxime heeft zeven wedstrijden de kans gekregen om zich te tonen en dit is geen bindende beslissing voor de toekomst. Ik kijk voor elke wedstrijd naar tactische elementen en de prestaties van mijn spelers. Vandaag staat Schmeichel in de goal.”

Dupé was volgens de informatie van de krant wel “behoorlijk boos en gefrustreerd” over de keeperswissel.

Invloedrijke ‘vakbondsman’ dringt zich op in de kleedkamer

Dupé koos afgelopen zomer voor Anderlecht omdat hij gecharmeerd was om de eerste doelman te zijn, en net daarom legde hij aanbiedingen van andere clubs naast zich neer. Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan wel eens grote gevolgen hebben in de kleedkamer.

De relatie met Kasper Schmeichel zal zeker en vast niet warm zijn, terwijl de genadeloze degradatie van de invloedrijke Dupé ook impact kan hebben op de groepsdynamiek. Bij Toulouse FC was Dupé namelijk een natuurlijke leider in de kleedkamer, en hij was zelfs betrokken bij de Franse spelersvakbond.

Philippe Montanier, voormalig coach van Dupé bij Toulouse, omschreef hem als een man waarop je echt kunt vertrouwen. “Hij was ook mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten dringt hij zich op in een kleedkamer.”

Anderlecht haalde vorige zomer met Dupé duidelijk een persoonlijkheid met aanzienlijke invloed binnen. Hij is een trotse man, die vorig seizoen met waardigheid en met zijn hoofd omhoog afscheid nam van Toulouse FC.

Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

🔥 Populair bij onze lezers

Cruciale fout Karl Vannieuwkerke: 'Om van te kotsen'
Cruciale fout Karl Vannieuwkerke: 'Om van te kotsen'

Dupé zal Schmeichel nog uit de ploeg spelen

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

161
161
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

259
259
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

711
711
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

517
517
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

232
232
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1192
1192
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws