Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

865 stemmen
Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden, maar de komst van Kasper Schmeichel gooit die plannen serieus in de war.

Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan weleens grote gevolgen hebben in de kleedkamer. Het is namelijk zeer waarschijnlijk dat de trotse en invloedrijke Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

LEES OOK: 'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

Trotse Dupé vertrekt met waardigheid bij Toulouse

Maxime Dupé (30) was afgelopen seizoen een van de belangrijkste spelers bij Toulouse FC maar, net als andere absolute sterkhouders zoals Brecht Dejaegere en Branco van den Boomen, kreeg hij geen gepast voorstel voor een contractverlenging.

Toulouse hanteert namelijk een datagedreven beleid en was ervan overtuigd dat Dupé, Dejaegere en van den Boomen gemakkelijk vervangen konden worden door nieuwe spelers met vergelijkbare kwaliteiten, maar tegen een lagere kostprijs.

Dupé, die in de vorige drie seizoenen slechts één competitiewedstrijd miste bij Les Violets, had zelf wel de intentie om bij Toulouse FC te blijven.

Het clubbestuur had gesprekken over een contractverlenging gevoerd met de doelman, die vorig seizoen zelfs niet tot de vijf bestbetaalde spelers van de club behoorde, maar de geboden voorwaarden waren veel te laag.

Dupé weigerde de onacceptabele aanbieding van Toulouse FC resoluut af, deels uit principe. “Ik wil geen spijt hebben, ik heb alles gegeven... Ik vertrek liever met waardigheid, met mijn hoofd omhoog en met trots.”

Anderlecht niet meteen overtuigd van Dupé

Afgelopen zomer moest Maxime Dupé een nieuwe club vinden, en via bemiddeling van makelaars werd hij aangeboden aan Anderlecht. “Het spreekt in zijn voordeel dat hij een vrije speler is. Maar of paars-wit helemaal overtuigd is van zijn kwaliteiten, valt te betwijfelen”, signaleerde Het Laatste Nieuws toen.

Ondanks meerdere opties op de transfermarkt, besloot Jesper Fredberg uiteindelijk om Dupé naar het Lotto Park te halen. “We zijn ervan overtuigd dat hij met zijn goed voetenwerk en zijn shot stopping skills goed zal passen bij onze speelstijl”, zei Fredberg.

Een doelman met goede voeten is essentieel in de filosofie van coach Brian Riemer bij Anderlecht. Philippe Montanier bouwde ook steeds van achteruit op bij FC Toulouse, waardoor Dupé wel ervaring had met zo’n visie.

“Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn”

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden en hij tekende een tweejarig contract in het Astridpark. De Franse doelman was niet alleen onder de indruk van het project van Sporting, maar vooral van de mogelijkheid om duidelijk de nummer één te zijn.

Om die reden legde Dupé afgelopen zomer zelfs een aanbieding van Club Brugge naast zich neer. De Franse doelman zag een overstap naar het Jan Breydelstadion helemaal niet zitten, omdat de aanwezigheid van Simon Mignolet betekende dat hij waarschijnlijk maar weinig speeltijd zou krijgen.

“Eind vorig seizoen waren er al contacten met Anderlecht, maar ook Club Brugge toonde interesse. Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn, iets waar ik bij Toulouse hard voor heb gewerkt. Ik ben 30, dan wil je niet meer op de bank zitten”, zei Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws.

Dupé is al geen titularis meer

De komst van Kasper Schmeichel zorgde daarom voor veel twijfels in het hoofd van de Fransman, die nochtans sterk gestart was dit seizoen. Schmeichel is 36 jaar, is international, heeft een indrukwekkend palmares, en kwam naar Anderlecht via de Deense connectie bij de club.

Tegen KV Kortrijk, onder de ogen van Schmeichel in de tribunes van het Guldensporenstadion, ging Dupé bijgevolg pijnlijk in de fout bij het tegendoelpunt.

Hoewel Riemer benadrukte dat hij nooit een speler zal afstraffen voor één fout, was hoe dan ook geen verrassing dat Schmeichel vorig weekend tegen Club Brugge direct Dupé uit de ploeg speelde. Tegen het advies van Marc Degryse in.

“Wat Riemer vooral niet mag doen, is Kasper Schmeichel nu al in doel zetten. Ook niet als hij toch speelklaar blijkt. Dan ben je Maxime Dupé in één klap helemaal kwijt”, stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

“In die wedstrijd tegen Kortrijk ging hij de mist in, maar verder kan je hem toch weinig verwijten? Ik zou het niet verstandig vinden om nu al te wisselen. Dan zou hij z'n woorden niet nakomen. En dan zit je met een reservedoelman met twijfels.”

Dupé boos en gefrustreerd

Volgens Het Nieuwsblad heeft het geen zin om de schijn nog langer op te houden, en kiest Anderlecht dus resoluut voor Kasper Schmeichel als de nummer één van de ploeg. Ook al beweerde Brian Riemer na de match tegen Club Brugge dat de strijd in het doel nog helemaal open ligt.

“Maxime heeft zeven wedstrijden de kans gekregen om zich te tonen en dit is geen bindende beslissing voor de toekomst. Ik kijk voor elke wedstrijd naar tactische elementen en de prestaties van mijn spelers. Vandaag staat Schmeichel in de goal.”

Dupé was volgens de informatie van de krant wel “behoorlijk boos en gefrustreerd” over de keeperswissel.

Invloedrijke ‘vakbondsman’ dringt zich op in de kleedkamer

Dupé koos afgelopen zomer voor Anderlecht omdat hij gecharmeerd was om de eerste doelman te zijn, en net daarom legde hij aanbiedingen van andere clubs naast zich neer. Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan wel eens grote gevolgen hebben in de kleedkamer.

De relatie met Kasper Schmeichel zal zeker en vast niet warm zijn, terwijl de genadeloze degradatie van de invloedrijke Dupé ook impact kan hebben op de groepsdynamiek. Bij Toulouse FC was Dupé namelijk een natuurlijke leider in de kleedkamer, en hij was zelfs betrokken bij de Franse spelersvakbond.

Philippe Montanier, voormalig coach van Dupé bij Toulouse, omschreef hem als een man waarop je echt kunt vertrouwen. “Hij was ook mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten dringt hij zich op in een kleedkamer.”

Anderlecht haalde vorige zomer met Dupé duidelijk een persoonlijkheid met aanzienlijke invloed binnen. Hij is een trotse man, die vorig seizoen met waardigheid en met zijn hoofd omhoog afscheid nam van Toulouse FC.

Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

Dupé zal Schmeichel nog uit de ploeg spelen

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

99
99
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

57
57
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

121
121
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

54
54
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

435
435
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

142
142
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

164
164
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

54
54
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

188
188
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

945
945
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

79
79
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

795
795
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

670
670
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

367
367
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

253
253
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

212
212
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

719
719
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

472
472
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

443
443

Meer sportnieuws