Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

865
Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden, maar de komst van Kasper Schmeichel gooit die plannen serieus in de war.

Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan weleens grote gevolgen hebben in de kleedkamer. Het is namelijk zeer waarschijnlijk dat de trotse en invloedrijke Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

LEES OOK: Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

Trotse Dupé vertrekt met waardigheid bij Toulouse

Maxime Dupé (30) was afgelopen seizoen een van de belangrijkste spelers bij Toulouse FC maar, net als andere absolute sterkhouders zoals Brecht Dejaegere en Branco van den Boomen, kreeg hij geen gepast voorstel voor een contractverlenging.

Toulouse hanteert namelijk een datagedreven beleid en was ervan overtuigd dat Dupé, Dejaegere en van den Boomen gemakkelijk vervangen konden worden door nieuwe spelers met vergelijkbare kwaliteiten, maar tegen een lagere kostprijs.

Dupé, die in de vorige drie seizoenen slechts één competitiewedstrijd miste bij Les Violets, had zelf wel de intentie om bij Toulouse FC te blijven.

Het clubbestuur had gesprekken over een contractverlenging gevoerd met de doelman, die vorig seizoen zelfs niet tot de vijf bestbetaalde spelers van de club behoorde, maar de geboden voorwaarden waren veel te laag.

Dupé weigerde de onacceptabele aanbieding van Toulouse FC resoluut af, deels uit principe. “Ik wil geen spijt hebben, ik heb alles gegeven... Ik vertrek liever met waardigheid, met mijn hoofd omhoog en met trots.”

Anderlecht niet meteen overtuigd van Dupé

Afgelopen zomer moest Maxime Dupé een nieuwe club vinden, en via bemiddeling van makelaars werd hij aangeboden aan Anderlecht. “Het spreekt in zijn voordeel dat hij een vrije speler is. Maar of paars-wit helemaal overtuigd is van zijn kwaliteiten, valt te betwijfelen”, signaleerde Het Laatste Nieuws toen.

Ondanks meerdere opties op de transfermarkt, besloot Jesper Fredberg uiteindelijk om Dupé naar het Lotto Park te halen. “We zijn ervan overtuigd dat hij met zijn goed voetenwerk en zijn shot stopping skills goed zal passen bij onze speelstijl”, zei Fredberg.

Een doelman met goede voeten is essentieel in de filosofie van coach Brian Riemer bij Anderlecht. Philippe Montanier bouwde ook steeds van achteruit op bij FC Toulouse, waardoor Dupé wel ervaring had met zo’n visie.

“Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn”

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden en hij tekende een tweejarig contract in het Astridpark. De Franse doelman was niet alleen onder de indruk van het project van Sporting, maar vooral van de mogelijkheid om duidelijk de nummer één te zijn.

Om die reden legde Dupé afgelopen zomer zelfs een aanbieding van Club Brugge naast zich neer. De Franse doelman zag een overstap naar het Jan Breydelstadion helemaal niet zitten, omdat de aanwezigheid van Simon Mignolet betekende dat hij waarschijnlijk maar weinig speeltijd zou krijgen.

“Eind vorig seizoen waren er al contacten met Anderlecht, maar ook Club Brugge toonde interesse. Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn, iets waar ik bij Toulouse hard voor heb gewerkt. Ik ben 30, dan wil je niet meer op de bank zitten”, zei Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws.

Dupé is al geen titularis meer

De komst van Kasper Schmeichel zorgde daarom voor veel twijfels in het hoofd van de Fransman, die nochtans sterk gestart was dit seizoen. Schmeichel is 36 jaar, is international, heeft een indrukwekkend palmares, en kwam naar Anderlecht via de Deense connectie bij de club.

Tegen KV Kortrijk, onder de ogen van Schmeichel in de tribunes van het Guldensporenstadion, ging Dupé bijgevolg pijnlijk in de fout bij het tegendoelpunt.

Hoewel Riemer benadrukte dat hij nooit een speler zal afstraffen voor één fout, was hoe dan ook geen verrassing dat Schmeichel vorig weekend tegen Club Brugge direct Dupé uit de ploeg speelde. Tegen het advies van Marc Degryse in.

“Wat Riemer vooral niet mag doen, is Kasper Schmeichel nu al in doel zetten. Ook niet als hij toch speelklaar blijkt. Dan ben je Maxime Dupé in één klap helemaal kwijt”, stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

“In die wedstrijd tegen Kortrijk ging hij de mist in, maar verder kan je hem toch weinig verwijten? Ik zou het niet verstandig vinden om nu al te wisselen. Dan zou hij z'n woorden niet nakomen. En dan zit je met een reservedoelman met twijfels.”

Dupé boos en gefrustreerd

Volgens Het Nieuwsblad heeft het geen zin om de schijn nog langer op te houden, en kiest Anderlecht dus resoluut voor Kasper Schmeichel als de nummer één van de ploeg. Ook al beweerde Brian Riemer na de match tegen Club Brugge dat de strijd in het doel nog helemaal open ligt.

“Maxime heeft zeven wedstrijden de kans gekregen om zich te tonen en dit is geen bindende beslissing voor de toekomst. Ik kijk voor elke wedstrijd naar tactische elementen en de prestaties van mijn spelers. Vandaag staat Schmeichel in de goal.”

Dupé was volgens de informatie van de krant wel “behoorlijk boos en gefrustreerd” over de keeperswissel.

Invloedrijke ‘vakbondsman’ dringt zich op in de kleedkamer

Dupé koos afgelopen zomer voor Anderlecht omdat hij gecharmeerd was om de eerste doelman te zijn, en net daarom legde hij aanbiedingen van andere clubs naast zich neer. Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan wel eens grote gevolgen hebben in de kleedkamer.

De relatie met Kasper Schmeichel zal zeker en vast niet warm zijn, terwijl de genadeloze degradatie van de invloedrijke Dupé ook impact kan hebben op de groepsdynamiek. Bij Toulouse FC was Dupé namelijk een natuurlijke leider in de kleedkamer, en hij was zelfs betrokken bij de Franse spelersvakbond.

Philippe Montanier, voormalig coach van Dupé bij Toulouse, omschreef hem als een man waarop je echt kunt vertrouwen. “Hij was ook mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten dringt hij zich op in een kleedkamer.”

Anderlecht haalde vorige zomer met Dupé duidelijk een persoonlijkheid met aanzienlijke invloed binnen. Hij is een trotse man, die vorig seizoen met waardigheid en met zijn hoofd omhoog afscheid nam van Toulouse FC.

Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

Dupé zal Schmeichel nog uit de ploeg spelen

Meest recent

Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

2
2
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

5
5
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

23
23
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

44
44
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

24
24
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

71
71
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

172
172
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

24
24
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

24
24
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

129
129
Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Mark van Bommel heeft de nodige weelde bij de Rode Duivels. De bondscoach zal ongetwijfeld een ...

103
103
Hubert blinkt: "Eén van mijn fierste momenten als coach"

Union SG is zeer sterk gestart in de Europa League. Na de vlotte zege tegen Viktoria Plzen pakten ze ...

42
42
'Conte op zucht van terugkeer naar Premier League'

Manchester United lijkt steeds nadrukkelijker rekening te houden met een trainerswissel. Volgens ...

47
47
'Anderlecht-ster maakt buitenland gek: miljoenen lonken'

In Kroatië noemen ze hem een van de beste jonge spitsen van Europa. In België kreeg ...

213
213
Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

AA Gent won met 1-0 van een Aarhus dat veel sterkhouders liet rusten. De Buffalo's blijven zo wel ...

96
96
Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

289
289
STVV wint mét wereldgoal: "Dit is zo mooi"

STVV heeft zijn campagne in de Conference League zeer goed gestart met een 2-0-zege. Robert-Jan ...

57
57
Anderlecht met veel pech: "Dit verdienden we niet"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 bij Dinamo Zagreb na een ongelukkige penalty. De Brusselaars kenden ...

129
129
IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

187
187
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

25
25
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

214
214
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

76
76
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

647
647
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

156
156
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

110
110

Meer sportnieuws