Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

865
Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden, maar de komst van Kasper Schmeichel gooit die plannen serieus in de war.

Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan weleens grote gevolgen hebben in de kleedkamer. Het is namelijk zeer waarschijnlijk dat de trotse en invloedrijke Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

LEES OOK: Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Trotse Dupé vertrekt met waardigheid bij Toulouse

Maxime Dupé (30) was afgelopen seizoen een van de belangrijkste spelers bij Toulouse FC maar, net als andere absolute sterkhouders zoals Brecht Dejaegere en Branco van den Boomen, kreeg hij geen gepast voorstel voor een contractverlenging.

Toulouse hanteert namelijk een datagedreven beleid en was ervan overtuigd dat Dupé, Dejaegere en van den Boomen gemakkelijk vervangen konden worden door nieuwe spelers met vergelijkbare kwaliteiten, maar tegen een lagere kostprijs.

Dupé, die in de vorige drie seizoenen slechts één competitiewedstrijd miste bij Les Violets, had zelf wel de intentie om bij Toulouse FC te blijven.

Het clubbestuur had gesprekken over een contractverlenging gevoerd met de doelman, die vorig seizoen zelfs niet tot de vijf bestbetaalde spelers van de club behoorde, maar de geboden voorwaarden waren veel te laag.

Dupé weigerde de onacceptabele aanbieding van Toulouse FC resoluut af, deels uit principe. “Ik wil geen spijt hebben, ik heb alles gegeven... Ik vertrek liever met waardigheid, met mijn hoofd omhoog en met trots.”

Anderlecht niet meteen overtuigd van Dupé

Afgelopen zomer moest Maxime Dupé een nieuwe club vinden, en via bemiddeling van makelaars werd hij aangeboden aan Anderlecht. “Het spreekt in zijn voordeel dat hij een vrije speler is. Maar of paars-wit helemaal overtuigd is van zijn kwaliteiten, valt te betwijfelen”, signaleerde Het Laatste Nieuws toen.

Ondanks meerdere opties op de transfermarkt, besloot Jesper Fredberg uiteindelijk om Dupé naar het Lotto Park te halen. “We zijn ervan overtuigd dat hij met zijn goed voetenwerk en zijn shot stopping skills goed zal passen bij onze speelstijl”, zei Fredberg.

Een doelman met goede voeten is essentieel in de filosofie van coach Brian Riemer bij Anderlecht. Philippe Montanier bouwde ook steeds van achteruit op bij FC Toulouse, waardoor Dupé wel ervaring had met zo’n visie.

“Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn”

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden en hij tekende een tweejarig contract in het Astridpark. De Franse doelman was niet alleen onder de indruk van het project van Sporting, maar vooral van de mogelijkheid om duidelijk de nummer één te zijn.

Om die reden legde Dupé afgelopen zomer zelfs een aanbieding van Club Brugge naast zich neer. De Franse doelman zag een overstap naar het Jan Breydelstadion helemaal niet zitten, omdat de aanwezigheid van Simon Mignolet betekende dat hij waarschijnlijk maar weinig speeltijd zou krijgen.

“Eind vorig seizoen waren er al contacten met Anderlecht, maar ook Club Brugge toonde interesse. Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn, iets waar ik bij Toulouse hard voor heb gewerkt. Ik ben 30, dan wil je niet meer op de bank zitten”, zei Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws.

Dupé is al geen titularis meer

De komst van Kasper Schmeichel zorgde daarom voor veel twijfels in het hoofd van de Fransman, die nochtans sterk gestart was dit seizoen. Schmeichel is 36 jaar, is international, heeft een indrukwekkend palmares, en kwam naar Anderlecht via de Deense connectie bij de club.

Tegen KV Kortrijk, onder de ogen van Schmeichel in de tribunes van het Guldensporenstadion, ging Dupé bijgevolg pijnlijk in de fout bij het tegendoelpunt.

Hoewel Riemer benadrukte dat hij nooit een speler zal afstraffen voor één fout, was hoe dan ook geen verrassing dat Schmeichel vorig weekend tegen Club Brugge direct Dupé uit de ploeg speelde. Tegen het advies van Marc Degryse in.

“Wat Riemer vooral niet mag doen, is Kasper Schmeichel nu al in doel zetten. Ook niet als hij toch speelklaar blijkt. Dan ben je Maxime Dupé in één klap helemaal kwijt”, stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

“In die wedstrijd tegen Kortrijk ging hij de mist in, maar verder kan je hem toch weinig verwijten? Ik zou het niet verstandig vinden om nu al te wisselen. Dan zou hij z'n woorden niet nakomen. En dan zit je met een reservedoelman met twijfels.”

Dupé boos en gefrustreerd

Volgens Het Nieuwsblad heeft het geen zin om de schijn nog langer op te houden, en kiest Anderlecht dus resoluut voor Kasper Schmeichel als de nummer één van de ploeg. Ook al beweerde Brian Riemer na de match tegen Club Brugge dat de strijd in het doel nog helemaal open ligt.

“Maxime heeft zeven wedstrijden de kans gekregen om zich te tonen en dit is geen bindende beslissing voor de toekomst. Ik kijk voor elke wedstrijd naar tactische elementen en de prestaties van mijn spelers. Vandaag staat Schmeichel in de goal.”

Dupé was volgens de informatie van de krant wel “behoorlijk boos en gefrustreerd” over de keeperswissel.

Invloedrijke ‘vakbondsman’ dringt zich op in de kleedkamer

Dupé koos afgelopen zomer voor Anderlecht omdat hij gecharmeerd was om de eerste doelman te zijn, en net daarom legde hij aanbiedingen van andere clubs naast zich neer. Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan wel eens grote gevolgen hebben in de kleedkamer.

De relatie met Kasper Schmeichel zal zeker en vast niet warm zijn, terwijl de genadeloze degradatie van de invloedrijke Dupé ook impact kan hebben op de groepsdynamiek. Bij Toulouse FC was Dupé namelijk een natuurlijke leider in de kleedkamer, en hij was zelfs betrokken bij de Franse spelersvakbond.

Philippe Montanier, voormalig coach van Dupé bij Toulouse, omschreef hem als een man waarop je echt kunt vertrouwen. “Hij was ook mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten dringt hij zich op in een kleedkamer.”

Anderlecht haalde vorige zomer met Dupé duidelijk een persoonlijkheid met aanzienlijke invloed binnen. Hij is een trotse man, die vorig seizoen met waardigheid en met zijn hoofd omhoog afscheid nam van Toulouse FC.

Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

Dupé zal Schmeichel nog uit de ploeg spelen

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

65
65
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

268
268
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

48
48
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

28
28
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

178
178
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

46
46
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

31
31
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

142
142
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

169
169
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

217
217
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

67
67
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

134
134
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

364
364
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

121
121
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

56
56
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

238
238
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

94
94
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

29
29
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

317
317
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

262
262
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

98
98

Meer sportnieuws