Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

865
Transferconflict bij Anderlecht heeft verwoestende gevolgen

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden, maar de komst van Kasper Schmeichel gooit die plannen serieus in de war.

Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan weleens grote gevolgen hebben in de kleedkamer. Het is namelijk zeer waarschijnlijk dat de trotse en invloedrijke Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Trotse Dupé vertrekt met waardigheid bij Toulouse

Maxime Dupé (30) was afgelopen seizoen een van de belangrijkste spelers bij Toulouse FC maar, net als andere absolute sterkhouders zoals Brecht Dejaegere en Branco van den Boomen, kreeg hij geen gepast voorstel voor een contractverlenging.

Toulouse hanteert namelijk een datagedreven beleid en was ervan overtuigd dat Dupé, Dejaegere en van den Boomen gemakkelijk vervangen konden worden door nieuwe spelers met vergelijkbare kwaliteiten, maar tegen een lagere kostprijs.

Dupé, die in de vorige drie seizoenen slechts één competitiewedstrijd miste bij Les Violets, had zelf wel de intentie om bij Toulouse FC te blijven.

Het clubbestuur had gesprekken over een contractverlenging gevoerd met de doelman, die vorig seizoen zelfs niet tot de vijf bestbetaalde spelers van de club behoorde, maar de geboden voorwaarden waren veel te laag.

Dupé weigerde de onacceptabele aanbieding van Toulouse FC resoluut af, deels uit principe. “Ik wil geen spijt hebben, ik heb alles gegeven... Ik vertrek liever met waardigheid, met mijn hoofd omhoog en met trots.”

Anderlecht niet meteen overtuigd van Dupé

Afgelopen zomer moest Maxime Dupé een nieuwe club vinden, en via bemiddeling van makelaars werd hij aangeboden aan Anderlecht. “Het spreekt in zijn voordeel dat hij een vrije speler is. Maar of paars-wit helemaal overtuigd is van zijn kwaliteiten, valt te betwijfelen”, signaleerde Het Laatste Nieuws toen.

Ondanks meerdere opties op de transfermarkt, besloot Jesper Fredberg uiteindelijk om Dupé naar het Lotto Park te halen. “We zijn ervan overtuigd dat hij met zijn goed voetenwerk en zijn shot stopping skills goed zal passen bij onze speelstijl”, zei Fredberg.

Een doelman met goede voeten is essentieel in de filosofie van coach Brian Riemer bij Anderlecht. Philippe Montanier bouwde ook steeds van achteruit op bij FC Toulouse, waardoor Dupé wel ervaring had met zo’n visie.

“Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn”

Maxime Dupé was gecharmeerd om de eerste doelman van Anderlecht te worden en hij tekende een tweejarig contract in het Astridpark. De Franse doelman was niet alleen onder de indruk van het project van Sporting, maar vooral van de mogelijkheid om duidelijk de nummer één te zijn.

Om die reden legde Dupé afgelopen zomer zelfs een aanbieding van Club Brugge naast zich neer. De Franse doelman zag een overstap naar het Jan Breydelstadion helemaal niet zitten, omdat de aanwezigheid van Simon Mignolet betekende dat hij waarschijnlijk maar weinig speeltijd zou krijgen.

“Eind vorig seizoen waren er al contacten met Anderlecht, maar ook Club Brugge toonde interesse. Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn, iets waar ik bij Toulouse hard voor heb gewerkt. Ik ben 30, dan wil je niet meer op de bank zitten”, zei Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws.

Dupé is al geen titularis meer

De komst van Kasper Schmeichel zorgde daarom voor veel twijfels in het hoofd van de Fransman, die nochtans sterk gestart was dit seizoen. Schmeichel is 36 jaar, is international, heeft een indrukwekkend palmares, en kwam naar Anderlecht via de Deense connectie bij de club.

Tegen KV Kortrijk, onder de ogen van Schmeichel in de tribunes van het Guldensporenstadion, ging Dupé bijgevolg pijnlijk in de fout bij het tegendoelpunt.

Hoewel Riemer benadrukte dat hij nooit een speler zal afstraffen voor één fout, was hoe dan ook geen verrassing dat Schmeichel vorig weekend tegen Club Brugge direct Dupé uit de ploeg speelde. Tegen het advies van Marc Degryse in.

“Wat Riemer vooral niet mag doen, is Kasper Schmeichel nu al in doel zetten. Ook niet als hij toch speelklaar blijkt. Dan ben je Maxime Dupé in één klap helemaal kwijt”, stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

“In die wedstrijd tegen Kortrijk ging hij de mist in, maar verder kan je hem toch weinig verwijten? Ik zou het niet verstandig vinden om nu al te wisselen. Dan zou hij z'n woorden niet nakomen. En dan zit je met een reservedoelman met twijfels.”

Dupé boos en gefrustreerd

Volgens Het Nieuwsblad heeft het geen zin om de schijn nog langer op te houden, en kiest Anderlecht dus resoluut voor Kasper Schmeichel als de nummer één van de ploeg. Ook al beweerde Brian Riemer na de match tegen Club Brugge dat de strijd in het doel nog helemaal open ligt.

“Maxime heeft zeven wedstrijden de kans gekregen om zich te tonen en dit is geen bindende beslissing voor de toekomst. Ik kijk voor elke wedstrijd naar tactische elementen en de prestaties van mijn spelers. Vandaag staat Schmeichel in de goal.”

Dupé was volgens de informatie van de krant wel “behoorlijk boos en gefrustreerd” over de keeperswissel.

Invloedrijke ‘vakbondsman’ dringt zich op in de kleedkamer

Dupé koos afgelopen zomer voor Anderlecht omdat hij gecharmeerd was om de eerste doelman te zijn, en net daarom legde hij aanbiedingen van andere clubs naast zich neer. Anderlecht heeft de Fransman duidelijk bedrogen, en dat kan wel eens grote gevolgen hebben in de kleedkamer.

De relatie met Kasper Schmeichel zal zeker en vast niet warm zijn, terwijl de genadeloze degradatie van de invloedrijke Dupé ook impact kan hebben op de groepsdynamiek. Bij Toulouse FC was Dupé namelijk een natuurlijke leider in de kleedkamer, en hij was zelfs betrokken bij de Franse spelersvakbond.

Philippe Montanier, voormalig coach van Dupé bij Toulouse, omschreef hem als een man waarop je echt kunt vertrouwen. “Hij was ook mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten dringt hij zich op in een kleedkamer.”

Anderlecht haalde vorige zomer met Dupé duidelijk een persoonlijkheid met aanzienlijke invloed binnen. Hij is een trotse man, die vorig seizoen met waardigheid en met zijn hoofd omhoog afscheid nam van Toulouse FC.

Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat Dupé deze onfatsoenlijke behandeling door Anderlecht niet snel zal vergeten.

Dupé zal Schmeichel nog uit de ploeg spelen

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

46
46
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

141
141
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

191
191
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

73
73
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

99
99
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

71
71
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

206
206
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

944
944
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

158
158
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws