Opvallend: Beerschot in beroep tegen minimumsanctie

door
Opvallend: Beerschot in beroep tegen minimumsanctie

AA Gent-spits Gift Orban kreeg de lichtst mogelijke straf na zijn rode kaart tegen Eupen, en dus had het volgens Hein Vanhaezebrouck weinig zin om in beroep te gaan. Daar denkt men op Het Kiel duidelijk anders over.

Gazet van Antwerpen weet per slot van rekening dat Beerschot niet akkoord gaat met de minnelijke schikking voor Hervé Matthys. Nadat hij tegen Lierse uitgesloten werd stelde het Bondsparket twee wedstrijden effectieve schorsing voor.

Minimumstraf

Gezien de aard van de overtreding, Matthys kwam in de slotfase met zijn been vol op de borst van Luc Marijnissen terecht, is dat nochtans de minimale sanctie. De indicatieve tabel schrijft voor zulke fouten twee tot vijf speeldagen voor.

Onder meer de lage intensiteit geldt dan ook als een verzachte omstandigheid. Bovendien spreekt ook zijn reputatie in het voordeel van Matthys, die meteen het veld verliet en achteraf zelfs zijn excuses aanbood aan de scheidsrechter.

Beerschot in beroep

Toch legt Beerschot zich dus niet zomaar neer bij het verdict. Indien het Disciplinair Comité het oordeel van het Bondsparket volgt mist de 27-jarige verdediger de eerstvolgende ontmoetingen met KV Oostende en Jong Genk.

POLL: Snapt u dat Beerschot in beroep gaat?

Meest recent

Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

Vorige zomer zette Ruud Vormer op 36-jarige leeftijd een punt achter een rijkgevulde ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

59
59
Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

Dirk Kuyt zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Beerschot. De ...

62
62
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd ...

36
36
KAA Gent slaat toe: contract tot 2027

KAA Gent heeft niet getwijfeld bij de contractsituatie van Abdoul Ayinde. Het 19-jarige talent is ...

40
40
‘Slapende reus in België: “Zelfde potentieel als Liverpool”

Club Brugge is al een tijdje de alleenheerser in België, maar Union SG en KRC Genk kloppen op ...

129
129
‘Bestemming KDB: Michèle Lacroix gespot op huizenjacht’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? De afgelopen weken werden verschillende opties naar voren ...

201
201
Knaltransfer? Mokio geeft interesse grootmacht toe

Jorthy Mokio kon in het verleden al naar FC Barcelona en na zijn topseizoen bij Ajax is de interesse ...

59
59
'Bizar: club verneemt deal met AA Gent via sociale media'

Bij AA Gent maken ze zich op voor het nieuwe seizoen. Voor de A-ploeg wordt het nog afwachten of ze ...

163
163
'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

65
65
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

80
80
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

94
94
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

66
66
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

497
497
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

101
101
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

97
97
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

279
279
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

132
132
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

104
104
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

262
262

Meer sportnieuws