'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

300 stemmen
'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

Met drie keer de Champions League op zijn palmares is Zinedine Zidane één van de meest succesvolle trainers van deze eeuw, maar intussen zit de 51-jarige Fransman al meer dan twee jaar zonder club. In de zomer van 2021 zwaaide hij af bij Real Madrid, sindsdien zagen we hem niet meer terug in een dug-out.

Lange tijd had Zidane zijn zinnen gezet op de job van Frans bondscoach, maar die droom moest hij voorlopig laten varen. Hij had gehoopt om na het WK in Qatar over te kunnen nemen van zijn ex-ploegmaat Didier Deschamps, maar uiteindelijk verlengde die na het toernooi toch zijn contract.

LEES OOK: Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Marseille krijgt 'non' van Zidane

De voorbije jaren kreeg Zidane nog de nodige voorstellen, maar die konden hem niet overtuigen. Zo flirtte Paris Saint-Germain lange tijd met de legende, maar de liefde werd nooit beantwoord. Ook een andere Franse club ving nu bot, want Mundo Deportivo stelt dat ook Olympique Marseille deze week geprobeerd heeft om Zidane te verleiden.

De Franse traditieclub nam contact op met Zizou na het plotse vertrek van trainer Marcelino, maar ving bot en stelde uiteindelijk Gennaro Gattuso aan als trainer. Voorlopig blijft Zidane dus werkloos thuis zitten, maar dat zou niet noodzakelijk lang het geval hoeven te zijn.

Terug naar Real?

Hij zou zich nog steeds volgens Mundo Deportivo namelijk voorgenomen hebben om ten laatste volgend seizoen weer aan de slag te gaan. Alleen is het nog niet duidelijk waar dat dan zou moeten zijn. Eén van zijn voorkeursbestemmingen zou een derde ambtstermijn bij Real Madrid zijn.

De Koninklijke gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe coach, want Carlo Ancelotti gaat dan normaliter aan de slag als bondscoach van Brazilië. Zidane, die Real al coachte van januari 2016 tot de zomer van 2018 en van maart 2019 tot de zomer van 2021, zou zich wel kandidaat willen stellen. Real lijkt momenteel echter andere opties te bestuderen, zoals bijvoorbeeld Xabi Alonso (Bayer Leverkusen).

Moet Real Madrid een terugkeer van Zidane overwegen?

Meest recent

'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

10
10
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

110
110
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

166
166
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

73
73
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

424
424
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

217
217
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

182
182
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

227
227
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

56
56
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

404
404
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

78
78
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

251
251
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

211
211
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

273
273
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1068
1068
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

517
517
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

175
175
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

93
93
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

245
245
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

224
224
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

615
615
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

771
771
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

345
345
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

662
662
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

496
496

Meer sportnieuws