'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

door
'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

Met drie keer de Champions League op zijn palmares is Zinedine Zidane één van de meest succesvolle trainers van deze eeuw, maar intussen zit de 51-jarige Fransman al meer dan twee jaar zonder club. In de zomer van 2021 zwaaide hij af bij Real Madrid, sindsdien zagen we hem niet meer terug in een dug-out.

Lange tijd had Zidane zijn zinnen gezet op de job van Frans bondscoach, maar die droom moest hij voorlopig laten varen. Hij had gehoopt om na het WK in Qatar over te kunnen nemen van zijn ex-ploegmaat Didier Deschamps, maar uiteindelijk verlengde die na het toernooi toch zijn contract.

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Marseille krijgt 'non' van Zidane

De voorbije jaren kreeg Zidane nog de nodige voorstellen, maar die konden hem niet overtuigen. Zo flirtte Paris Saint-Germain lange tijd met de legende, maar de liefde werd nooit beantwoord. Ook een andere Franse club ving nu bot, want Mundo Deportivo stelt dat ook Olympique Marseille deze week geprobeerd heeft om Zidane te verleiden.

De Franse traditieclub nam contact op met Zizou na het plotse vertrek van trainer Marcelino, maar ving bot en stelde uiteindelijk Gennaro Gattuso aan als trainer. Voorlopig blijft Zidane dus werkloos thuis zitten, maar dat zou niet noodzakelijk lang het geval hoeven te zijn.

Terug naar Real?

Hij zou zich nog steeds volgens Mundo Deportivo namelijk voorgenomen hebben om ten laatste volgend seizoen weer aan de slag te gaan. Alleen is het nog niet duidelijk waar dat dan zou moeten zijn. Eén van zijn voorkeursbestemmingen zou een derde ambtstermijn bij Real Madrid zijn.

De Koninklijke gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe coach, want Carlo Ancelotti gaat dan normaliter aan de slag als bondscoach van Brazilië. Zidane, die Real al coachte van januari 2016 tot de zomer van 2018 en van maart 2019 tot de zomer van 2021, zou zich wel kandidaat willen stellen. Real lijkt momenteel echter andere opties te bestuderen, zoals bijvoorbeeld Xabi Alonso (Bayer Leverkusen).

Moet Real Madrid een terugkeer van Zidane overwegen?

Meest recent

AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

101
101
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

581
581
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

610
610
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

725
725
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

874
874
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1187
1187
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1467
1467
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

964
964
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

19
19
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

887
887
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

209
209
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

152
152
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

81
81
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

152
152
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

209
209
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

67
67
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

337
337
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

56
56
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

174
174
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

304
304
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

145
145
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

163
163
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

276
276
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

112
112

Meer sportnieuws