'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

door
'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

Met drie keer de Champions League op zijn palmares is Zinedine Zidane één van de meest succesvolle trainers van deze eeuw, maar intussen zit de 51-jarige Fransman al meer dan twee jaar zonder club. In de zomer van 2021 zwaaide hij af bij Real Madrid, sindsdien zagen we hem niet meer terug in een dug-out.

Lange tijd had Zidane zijn zinnen gezet op de job van Frans bondscoach, maar die droom moest hij voorlopig laten varen. Hij had gehoopt om na het WK in Qatar over te kunnen nemen van zijn ex-ploegmaat Didier Deschamps, maar uiteindelijk verlengde die na het toernooi toch zijn contract.

LEES OOK: Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Marseille krijgt 'non' van Zidane

De voorbije jaren kreeg Zidane nog de nodige voorstellen, maar die konden hem niet overtuigen. Zo flirtte Paris Saint-Germain lange tijd met de legende, maar de liefde werd nooit beantwoord. Ook een andere Franse club ving nu bot, want Mundo Deportivo stelt dat ook Olympique Marseille deze week geprobeerd heeft om Zidane te verleiden.

De Franse traditieclub nam contact op met Zizou na het plotse vertrek van trainer Marcelino, maar ving bot en stelde uiteindelijk Gennaro Gattuso aan als trainer. Voorlopig blijft Zidane dus werkloos thuis zitten, maar dat zou niet noodzakelijk lang het geval hoeven te zijn.

Terug naar Real?

Hij zou zich nog steeds volgens Mundo Deportivo namelijk voorgenomen hebben om ten laatste volgend seizoen weer aan de slag te gaan. Alleen is het nog niet duidelijk waar dat dan zou moeten zijn. Eén van zijn voorkeursbestemmingen zou een derde ambtstermijn bij Real Madrid zijn.

De Koninklijke gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe coach, want Carlo Ancelotti gaat dan normaliter aan de slag als bondscoach van Brazilië. Zidane, die Real al coachte van januari 2016 tot de zomer van 2018 en van maart 2019 tot de zomer van 2021, zou zich wel kandidaat willen stellen. Real lijkt momenteel echter andere opties te bestuderen, zoals bijvoorbeeld Xabi Alonso (Bayer Leverkusen).

Moet Real Madrid een terugkeer van Zidane overwegen?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

3
3
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

31
31
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

88
88
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

124
124
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

290
290
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

466
466
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

285
285
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

253
253
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

162
162
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

268
268
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

412
412
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

128
128
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

203
203
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

69
69
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123

Meer sportnieuws