'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

300 stemmen
'Zidane wijst voorstel af en neemt toekomstbeslissing'

Met drie keer de Champions League op zijn palmares is Zinedine Zidane één van de meest succesvolle trainers van deze eeuw, maar intussen zit de 51-jarige Fransman al meer dan twee jaar zonder club. In de zomer van 2021 zwaaide hij af bij Real Madrid, sindsdien zagen we hem niet meer terug in een dug-out.

Lange tijd had Zidane zijn zinnen gezet op de job van Frans bondscoach, maar die droom moest hij voorlopig laten varen. Hij had gehoopt om na het WK in Qatar over te kunnen nemen van zijn ex-ploegmaat Didier Deschamps, maar uiteindelijk verlengde die na het toernooi toch zijn contract.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Marseille krijgt 'non' van Zidane

De voorbije jaren kreeg Zidane nog de nodige voorstellen, maar die konden hem niet overtuigen. Zo flirtte Paris Saint-Germain lange tijd met de legende, maar de liefde werd nooit beantwoord. Ook een andere Franse club ving nu bot, want Mundo Deportivo stelt dat ook Olympique Marseille deze week geprobeerd heeft om Zidane te verleiden.

De Franse traditieclub nam contact op met Zizou na het plotse vertrek van trainer Marcelino, maar ving bot en stelde uiteindelijk Gennaro Gattuso aan als trainer. Voorlopig blijft Zidane dus werkloos thuis zitten, maar dat zou niet noodzakelijk lang het geval hoeven te zijn.

Terug naar Real?

Hij zou zich nog steeds volgens Mundo Deportivo namelijk voorgenomen hebben om ten laatste volgend seizoen weer aan de slag te gaan. Alleen is het nog niet duidelijk waar dat dan zou moeten zijn. Eén van zijn voorkeursbestemmingen zou een derde ambtstermijn bij Real Madrid zijn.

De Koninklijke gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe coach, want Carlo Ancelotti gaat dan normaliter aan de slag als bondscoach van Brazilië. Zidane, die Real al coachte van januari 2016 tot de zomer van 2018 en van maart 2019 tot de zomer van 2021, zou zich wel kandidaat willen stellen. Real lijkt momenteel echter andere opties te bestuderen, zoals bijvoorbeeld Xabi Alonso (Bayer Leverkusen).

Moet Real Madrid een terugkeer van Zidane overwegen?

Meest recent

‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

1
1
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

49
49
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

109
109
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

77
77
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

83
83
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

249
249
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

98
98
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

99
99
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

449
449
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

645
645
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

70
70
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

179
179
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

199
199
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

51
51
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

537
537
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

120
120
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

185
185
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

237
237
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

179
179
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

234
234
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

417
417
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

156
156
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

821
821
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

88
88

Meer sportnieuws