Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

288 stemmen
Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

In de afgelopen zomermercato heeft Anderlecht tot twee keer toe tevergeefs geprobeerd om Amadou Diawara te verkopen.

Het niet kunnen verkopen van de Guineeër was zelfs de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf in zijn rapport van de voorbije transferperiode.

Niettemin blijft Brian Riemer geloven in de kwaliteiten van Diawara, ondanks zijn teleurstellende prestaties tot nu toe. De langdurige afwezigheid van Thomas Delaney biedt Diawara nu een kans om zich eindelijk weer in de gunst van Fredberg te spelen.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

De ‘logische’ keuze

Zondag heeft Thomas Delaney een zware blessure opgelopen na een luchtduel in de wedstrijd tegen Club Brugge, met een gebroken sleutelbeen tot gevolg.

Anderlecht vreesde aanvankelijk voor een worstcasescenario, en helaas is die vrees uitgekomen met de diagnose van een wekenlange afwezigheid van de Deense middenvelder.

Delaney heeft deze week al een operatie ondergaan voor zijn gebroken sleutelbeen en naar verwachting zal hij tot half november aan de zijlijn staan. Dit betekent dat hij tussen vijf en zeven wedstrijden zal missen in de ploeg van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht staat nu voor een moeilijke keuze om zijn belangrijke controlerende middenvelder te vervangen, al zijn er verschillende tactische opties beschikbaar.

Een van de meest voor de hand liggende oplossingen, zoals ook onder meer L’Avenir opport, zou kunnen zijn om Amadou Diawara in de basisopstelling te droppen. Eerder dit seizoen werd Delaney al twee keer vervangen, tegen Club Brugge en KRC Genk, en beide keren kwam de Guineeër in zijn plaats.

Door Diawara in de basis te laten spelen, kunnen Theo Léoni en Mats Rits bovendien in het team blijven staan.

De ‘gereputeerde’ stofzuiger van Riemer

Een bijkomend voordeel voor Amadou Diawara is dat Brian Riemer het wel heeft voor de 26-jarige middenvelder. De coach heeft onlangs de status van zijn middenvelder, die als international al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, onder meer benadrukt op een persconferentie.

Eerder dit seizoen sprak Riemer ook al lovend over hem. “Diawara is mijn stofzuiger, die doet waar hij goed in is en maakt het voor de rest niet moeilijker dan nodig. Een balveroveraar met daar twee slimme en sterke voetballers voor, dan kom je al heel ver”, zei Riemer.

Vorig seizoen, toen Riemer bij Anderlecht begon, leidde de aanwezigheid van de nieuwe coach ook tot een (korte) heropleving van Diawara, die voordien nochtans erg teleurstellende prestaties had laten zien. “Amadou is een zeer goede speler”, zei de coach vorig seizoen over Diawara.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem”, vertelde Riemer.

Diawara heeft (veel) boter op het hoofd

Natuurlijk brengt de keuze voor Amadou Diawara als vervanger van Thomas Delaney ook enkele grote nadelen met zich mee. Diawara staat bekend als een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen, terwijl Delaney meer ervaring, voetballend vermogen, kwaliteit en leiderschap biedt.

Daarnaast heeft de ploeg van Anderlecht op dit moment eerder behoefte aan creativiteit en aanvallende flair, vooral in de eerstvolgende wedstrijd tegen KAS Eupen dit weekend, waarin het team zal moeten domineren en aanvallend sterk moet presteren.

Het is ook opvallend dat Diawara al eerder de vervanger van Delaney was tegen Club Brugge en KRC Genk, waarbij hij betrokken was bij twee tegendoelpunten. In deze twee fases kreeg Killian Sardella veel kritiek, maar ook Diawara trof schuld.

Alexandre Teklak merkte na de wedstrijd tegen Club Brugge op: “Delaney zou deze fout niet hebben gemaakt”, aldus de analist in La Dernière Heure. “Toen Zinckernagel de bal heroverde, was er geen '6' meer... Diawara draagt medeverantwoordelijkheid in deze situatie.”

Ook bij het tegendoelpunt in de wedstrijd tegen KRC Genk werd Sardella bekritiseerd, maar Diawara was eveneens betrokken. Diezelfde Teklak zei toen: “Diawara is de schuldige, niet Sardella”

En laten we ook Diawara’s teleurstellende prestatie in de seizoensopener tegen Union SG niet vergeten.

Twee keer op de transferlijst

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies), had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld.

De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de voorbije zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.  Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara en ook Benito Raman.

Grootverdiener zonder rendement

Diawara blijkt te vaak een risicopatiënt te zijn, hij is positioneel niet sterk, niet erg balvast en niet zelfzeker. Ondanks zijn ruime internationale ervaring is hij bovendien ook niet het type dat anderen op sleeptouw neemt.

Daarnaast is Diawara één van de grootverdieners bij Anderlecht. Zijn royaal salaris van anderhalf miljoen euro weegt echter niet op tegen de ondermaatse en zeer wisselvallige prestaties van Diawara.

Zal Diawara nog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

24
24
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

8
8
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

224
224
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

102
102
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

27
27
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

25
25
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

21
21
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

80
80
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

169
169
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

462
462
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

56
56
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

301
301
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

68
68
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

222
222
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

666
666
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

355
355
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

436
436
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

612
612
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

278
278
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

393
393
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

168
168
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

73
73
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

83
83

Meer sportnieuws