Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

door
Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

In de afgelopen zomermercato heeft Anderlecht tot twee keer toe tevergeefs geprobeerd om Amadou Diawara te verkopen.

Het niet kunnen verkopen van de Guineeër was zelfs de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf in zijn rapport van de voorbije transferperiode.

Niettemin blijft Brian Riemer geloven in de kwaliteiten van Diawara, ondanks zijn teleurstellende prestaties tot nu toe. De langdurige afwezigheid van Thomas Delaney biedt Diawara nu een kans om zich eindelijk weer in de gunst van Fredberg te spelen.

LEES OOK: 'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

De ‘logische’ keuze

Zondag heeft Thomas Delaney een zware blessure opgelopen na een luchtduel in de wedstrijd tegen Club Brugge, met een gebroken sleutelbeen tot gevolg.

Anderlecht vreesde aanvankelijk voor een worstcasescenario, en helaas is die vrees uitgekomen met de diagnose van een wekenlange afwezigheid van de Deense middenvelder.

Delaney heeft deze week al een operatie ondergaan voor zijn gebroken sleutelbeen en naar verwachting zal hij tot half november aan de zijlijn staan. Dit betekent dat hij tussen vijf en zeven wedstrijden zal missen in de ploeg van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht staat nu voor een moeilijke keuze om zijn belangrijke controlerende middenvelder te vervangen, al zijn er verschillende tactische opties beschikbaar.

Een van de meest voor de hand liggende oplossingen, zoals ook onder meer L’Avenir opport, zou kunnen zijn om Amadou Diawara in de basisopstelling te droppen. Eerder dit seizoen werd Delaney al twee keer vervangen, tegen Club Brugge en KRC Genk, en beide keren kwam de Guineeër in zijn plaats.

Door Diawara in de basis te laten spelen, kunnen Theo Léoni en Mats Rits bovendien in het team blijven staan.

De ‘gereputeerde’ stofzuiger van Riemer

Een bijkomend voordeel voor Amadou Diawara is dat Brian Riemer het wel heeft voor de 26-jarige middenvelder. De coach heeft onlangs de status van zijn middenvelder, die als international al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, onder meer benadrukt op een persconferentie.

Eerder dit seizoen sprak Riemer ook al lovend over hem. “Diawara is mijn stofzuiger, die doet waar hij goed in is en maakt het voor de rest niet moeilijker dan nodig. Een balveroveraar met daar twee slimme en sterke voetballers voor, dan kom je al heel ver”, zei Riemer.

Vorig seizoen, toen Riemer bij Anderlecht begon, leidde de aanwezigheid van de nieuwe coach ook tot een (korte) heropleving van Diawara, die voordien nochtans erg teleurstellende prestaties had laten zien. “Amadou is een zeer goede speler”, zei de coach vorig seizoen over Diawara.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem”, vertelde Riemer.

Diawara heeft (veel) boter op het hoofd

Natuurlijk brengt de keuze voor Amadou Diawara als vervanger van Thomas Delaney ook enkele grote nadelen met zich mee. Diawara staat bekend als een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen, terwijl Delaney meer ervaring, voetballend vermogen, kwaliteit en leiderschap biedt.

Daarnaast heeft de ploeg van Anderlecht op dit moment eerder behoefte aan creativiteit en aanvallende flair, vooral in de eerstvolgende wedstrijd tegen KAS Eupen dit weekend, waarin het team zal moeten domineren en aanvallend sterk moet presteren.

Het is ook opvallend dat Diawara al eerder de vervanger van Delaney was tegen Club Brugge en KRC Genk, waarbij hij betrokken was bij twee tegendoelpunten. In deze twee fases kreeg Killian Sardella veel kritiek, maar ook Diawara trof schuld.

Alexandre Teklak merkte na de wedstrijd tegen Club Brugge op: “Delaney zou deze fout niet hebben gemaakt”, aldus de analist in La Dernière Heure. “Toen Zinckernagel de bal heroverde, was er geen '6' meer... Diawara draagt medeverantwoordelijkheid in deze situatie.”

Ook bij het tegendoelpunt in de wedstrijd tegen KRC Genk werd Sardella bekritiseerd, maar Diawara was eveneens betrokken. Diezelfde Teklak zei toen: “Diawara is de schuldige, niet Sardella”

En laten we ook Diawara’s teleurstellende prestatie in de seizoensopener tegen Union SG niet vergeten.

Twee keer op de transferlijst

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies), had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld.

De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de voorbije zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.  Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara en ook Benito Raman.

Grootverdiener zonder rendement

Diawara blijkt te vaak een risicopatiënt te zijn, hij is positioneel niet sterk, niet erg balvast en niet zelfzeker. Ondanks zijn ruime internationale ervaring is hij bovendien ook niet het type dat anderen op sleeptouw neemt.

Daarnaast is Diawara één van de grootverdieners bij Anderlecht. Zijn royaal salaris van anderhalf miljoen euro weegt echter niet op tegen de ondermaatse en zeer wisselvallige prestaties van Diawara.

Zal Diawara nog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

8
8
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

77
77
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

77
77
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

73
73
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

226
226
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

54
54
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

126
126
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

422
422
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

133
133
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

271
271
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

464
464
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

176
176
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

93
93
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

160
160
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

136
136
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

392
392
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

67
67
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

186
186
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

720
720
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

662
662
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

608
608
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

405
405
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

638
638

Meer sportnieuws