Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

288 stemmen
Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

In de afgelopen zomermercato heeft Anderlecht tot twee keer toe tevergeefs geprobeerd om Amadou Diawara te verkopen.

Het niet kunnen verkopen van de Guineeër was zelfs de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf in zijn rapport van de voorbije transferperiode.

Niettemin blijft Brian Riemer geloven in de kwaliteiten van Diawara, ondanks zijn teleurstellende prestaties tot nu toe. De langdurige afwezigheid van Thomas Delaney biedt Diawara nu een kans om zich eindelijk weer in de gunst van Fredberg te spelen.

LEES OOK: 'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

De ‘logische’ keuze

Zondag heeft Thomas Delaney een zware blessure opgelopen na een luchtduel in de wedstrijd tegen Club Brugge, met een gebroken sleutelbeen tot gevolg.

Anderlecht vreesde aanvankelijk voor een worstcasescenario, en helaas is die vrees uitgekomen met de diagnose van een wekenlange afwezigheid van de Deense middenvelder.

Delaney heeft deze week al een operatie ondergaan voor zijn gebroken sleutelbeen en naar verwachting zal hij tot half november aan de zijlijn staan. Dit betekent dat hij tussen vijf en zeven wedstrijden zal missen in de ploeg van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht staat nu voor een moeilijke keuze om zijn belangrijke controlerende middenvelder te vervangen, al zijn er verschillende tactische opties beschikbaar.

Een van de meest voor de hand liggende oplossingen, zoals ook onder meer L’Avenir opport, zou kunnen zijn om Amadou Diawara in de basisopstelling te droppen. Eerder dit seizoen werd Delaney al twee keer vervangen, tegen Club Brugge en KRC Genk, en beide keren kwam de Guineeër in zijn plaats.

Door Diawara in de basis te laten spelen, kunnen Theo Léoni en Mats Rits bovendien in het team blijven staan.

De ‘gereputeerde’ stofzuiger van Riemer

Een bijkomend voordeel voor Amadou Diawara is dat Brian Riemer het wel heeft voor de 26-jarige middenvelder. De coach heeft onlangs de status van zijn middenvelder, die als international al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, onder meer benadrukt op een persconferentie.

Eerder dit seizoen sprak Riemer ook al lovend over hem. “Diawara is mijn stofzuiger, die doet waar hij goed in is en maakt het voor de rest niet moeilijker dan nodig. Een balveroveraar met daar twee slimme en sterke voetballers voor, dan kom je al heel ver”, zei Riemer.

Vorig seizoen, toen Riemer bij Anderlecht begon, leidde de aanwezigheid van de nieuwe coach ook tot een (korte) heropleving van Diawara, die voordien nochtans erg teleurstellende prestaties had laten zien. “Amadou is een zeer goede speler”, zei de coach vorig seizoen over Diawara.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem”, vertelde Riemer.

Diawara heeft (veel) boter op het hoofd

Natuurlijk brengt de keuze voor Amadou Diawara als vervanger van Thomas Delaney ook enkele grote nadelen met zich mee. Diawara staat bekend als een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen, terwijl Delaney meer ervaring, voetballend vermogen, kwaliteit en leiderschap biedt.

Daarnaast heeft de ploeg van Anderlecht op dit moment eerder behoefte aan creativiteit en aanvallende flair, vooral in de eerstvolgende wedstrijd tegen KAS Eupen dit weekend, waarin het team zal moeten domineren en aanvallend sterk moet presteren.

Het is ook opvallend dat Diawara al eerder de vervanger van Delaney was tegen Club Brugge en KRC Genk, waarbij hij betrokken was bij twee tegendoelpunten. In deze twee fases kreeg Killian Sardella veel kritiek, maar ook Diawara trof schuld.

Alexandre Teklak merkte na de wedstrijd tegen Club Brugge op: “Delaney zou deze fout niet hebben gemaakt”, aldus de analist in La Dernière Heure. “Toen Zinckernagel de bal heroverde, was er geen '6' meer... Diawara draagt medeverantwoordelijkheid in deze situatie.”

Ook bij het tegendoelpunt in de wedstrijd tegen KRC Genk werd Sardella bekritiseerd, maar Diawara was eveneens betrokken. Diezelfde Teklak zei toen: “Diawara is de schuldige, niet Sardella”

En laten we ook Diawara’s teleurstellende prestatie in de seizoensopener tegen Union SG niet vergeten.

Twee keer op de transferlijst

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies), had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld.

De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de voorbije zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.  Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara en ook Benito Raman.

Grootverdiener zonder rendement

Diawara blijkt te vaak een risicopatiënt te zijn, hij is positioneel niet sterk, niet erg balvast en niet zelfzeker. Ondanks zijn ruime internationale ervaring is hij bovendien ook niet het type dat anderen op sleeptouw neemt.

Daarnaast is Diawara één van de grootverdieners bij Anderlecht. Zijn royaal salaris van anderhalf miljoen euro weegt echter niet op tegen de ondermaatse en zeer wisselvallige prestaties van Diawara.

Zal Diawara nog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

41
41
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

126
126
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

134
134
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

57
57
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

446
446
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

52
52
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

333
333
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

624
624
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

221
221
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

135
135
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

69
69
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

156
156
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

140
140
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

533
533
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

105
105
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

76
76
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

1072
1072
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

155
155
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

539
539
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

324
324
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

70
70
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

35
35
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

155
155
Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

Sporting Charleroi heeft zopas zijn volgende nieuwe speler aangekondigd. De Zebra's hebben een ...

21
21
Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

324
324

Meer sportnieuws