Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

288 stemmen
Uitgespuwde Fredberg-paria zint op zware revanche

In de afgelopen zomermercato heeft Anderlecht tot twee keer toe tevergeefs geprobeerd om Amadou Diawara te verkopen.

Het niet kunnen verkopen van de Guineeër was zelfs de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf in zijn rapport van de voorbije transferperiode.

Niettemin blijft Brian Riemer geloven in de kwaliteiten van Diawara, ondanks zijn teleurstellende prestaties tot nu toe. De langdurige afwezigheid van Thomas Delaney biedt Diawara nu een kans om zich eindelijk weer in de gunst van Fredberg te spelen.

LEES OOK: Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

De ‘logische’ keuze

Zondag heeft Thomas Delaney een zware blessure opgelopen na een luchtduel in de wedstrijd tegen Club Brugge, met een gebroken sleutelbeen tot gevolg.

Anderlecht vreesde aanvankelijk voor een worstcasescenario, en helaas is die vrees uitgekomen met de diagnose van een wekenlange afwezigheid van de Deense middenvelder.

Delaney heeft deze week al een operatie ondergaan voor zijn gebroken sleutelbeen en naar verwachting zal hij tot half november aan de zijlijn staan. Dit betekent dat hij tussen vijf en zeven wedstrijden zal missen in de ploeg van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht staat nu voor een moeilijke keuze om zijn belangrijke controlerende middenvelder te vervangen, al zijn er verschillende tactische opties beschikbaar.

Een van de meest voor de hand liggende oplossingen, zoals ook onder meer L’Avenir opport, zou kunnen zijn om Amadou Diawara in de basisopstelling te droppen. Eerder dit seizoen werd Delaney al twee keer vervangen, tegen Club Brugge en KRC Genk, en beide keren kwam de Guineeër in zijn plaats.

Door Diawara in de basis te laten spelen, kunnen Theo Léoni en Mats Rits bovendien in het team blijven staan.

De ‘gereputeerde’ stofzuiger van Riemer

Een bijkomend voordeel voor Amadou Diawara is dat Brian Riemer het wel heeft voor de 26-jarige middenvelder. De coach heeft onlangs de status van zijn middenvelder, die als international al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, onder meer benadrukt op een persconferentie.

Eerder dit seizoen sprak Riemer ook al lovend over hem. “Diawara is mijn stofzuiger, die doet waar hij goed in is en maakt het voor de rest niet moeilijker dan nodig. Een balveroveraar met daar twee slimme en sterke voetballers voor, dan kom je al heel ver”, zei Riemer.

Vorig seizoen, toen Riemer bij Anderlecht begon, leidde de aanwezigheid van de nieuwe coach ook tot een (korte) heropleving van Diawara, die voordien nochtans erg teleurstellende prestaties had laten zien. “Amadou is een zeer goede speler”, zei de coach vorig seizoen over Diawara.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem”, vertelde Riemer.

Diawara heeft (veel) boter op het hoofd

Natuurlijk brengt de keuze voor Amadou Diawara als vervanger van Thomas Delaney ook enkele grote nadelen met zich mee. Diawara staat bekend als een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen, terwijl Delaney meer ervaring, voetballend vermogen, kwaliteit en leiderschap biedt.

Daarnaast heeft de ploeg van Anderlecht op dit moment eerder behoefte aan creativiteit en aanvallende flair, vooral in de eerstvolgende wedstrijd tegen KAS Eupen dit weekend, waarin het team zal moeten domineren en aanvallend sterk moet presteren.

Het is ook opvallend dat Diawara al eerder de vervanger van Delaney was tegen Club Brugge en KRC Genk, waarbij hij betrokken was bij twee tegendoelpunten. In deze twee fases kreeg Killian Sardella veel kritiek, maar ook Diawara trof schuld.

Alexandre Teklak merkte na de wedstrijd tegen Club Brugge op: “Delaney zou deze fout niet hebben gemaakt”, aldus de analist in La Dernière Heure. “Toen Zinckernagel de bal heroverde, was er geen '6' meer... Diawara draagt medeverantwoordelijkheid in deze situatie.”

Ook bij het tegendoelpunt in de wedstrijd tegen KRC Genk werd Sardella bekritiseerd, maar Diawara was eveneens betrokken. Diezelfde Teklak zei toen: “Diawara is de schuldige, niet Sardella”

En laten we ook Diawara’s teleurstellende prestatie in de seizoensopener tegen Union SG niet vergeten.

Twee keer op de transferlijst

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies), had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld.

De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de voorbije zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.  Diawara mocht eigenlijk al vroeg in het tussenseizoen vertrekken uit Brussel, maar toen was er weinig beweging op de transfermarkt rond de Guineeër.

Het niet kunnen verkopen van Diawara was trouwens ook de reden waarom Jesper Fredberg zichzelf geen 10 op 10 gaf op zijn rapport over de afgelopen zomermercato, waarin hij hoopte afscheid te kunnen nemen van Diawara en ook Benito Raman.

Grootverdiener zonder rendement

Diawara blijkt te vaak een risicopatiënt te zijn, hij is positioneel niet sterk, niet erg balvast en niet zelfzeker. Ondanks zijn ruime internationale ervaring is hij bovendien ook niet het type dat anderen op sleeptouw neemt.

Daarnaast is Diawara één van de grootverdieners bij Anderlecht. Zijn royaal salaris van anderhalf miljoen euro weegt echter niet op tegen de ondermaatse en zeer wisselvallige prestaties van Diawara.

Zal Diawara nog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

250
250
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

130
130
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

106
106
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

174
174
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

153
153
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

89
89
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

455
455
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

687
687
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

544
544
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

51
51
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

191
191
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

293
293
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

110
110
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

49
49
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

539
539
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

288
288
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

95
95
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

208
208
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

521
521
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

239
239
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

194
194
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

108
108
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

143
143
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

429
429

Meer sportnieuws