Vanhaezebrouck verklaart waarom hij de 'bus parkeerde'

604 stemmen
Vanhaezebrouck verklaart waarom hij de 'bus parkeerde'

Hein Vanhaezebrouck is een coach die voor aanvallend voetbal staat, maar op het veld van Royal Antwerp FC gooide hij zijn principes voor een match compleet overboord. AA Gent ging voluit verdedigen en hoopte op een punt, met misschien een counter die de drie punten kon opleveren. De trainer gaf daar meer uitleg over.

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Behoudende aanpak

AA Gent speelde bij momenten met 10 spelers in of net voor de eigen backlijn. Dat was niet mooi om zien en bij Antwerp spraken ze over het 'parkeren van de bus', wat ook Malick Fofana toegaf. Vanhaezebrouck gaf er meer uitleg over bij Sporza.

"Normaal verliezen we hier altijd. Het is één van de redenen waarom ik voor een behoudende aanpak koos. Maar ook omdat dit onze derde match in zeven dagen was. Dat moet je soms één en ander aanpassen zoals Kums eens op de bank laten starten of een andere manier van voetballen hanteren. Het is telkens zoeken naar de beste remedie om het einde te halen met een aanvaardbaar resultaat", aldus de trainer.

Bijna gewonnen

Vanhaezebrouck merkte ook al op dat Antwerp het zeer moeilijk heeft om gesloten defensies uit elkaar te spelen. De thuisploeg kreeg dan ook amper echt uitgespeelde kansen tegen de Buffalo's.

"We weten hoe moeilijk het is om tegen een versterkte burcht kansen te creëren, Antwerp is blijkbaar niet anders dan wij. Zij hadden het er ook moeilijk mee."

Vanhaezebrouck zag dat zijn ploeg er aanvallend weinig van bakte. Een keer scoorden ze zelfs. "We scoren wel op een stilstaande fase, dat was héél nipt buitenspel. Anders hadden we misschien de drie punten kunnen pakken."

Gaat Gent dit vaker doen in topmatchen?

Meest recent

'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

42
42
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

281
281
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

10
10
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

279
279
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

65
65
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

147
147
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

620
620
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

97
97
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

167
167
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

197
197
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

521
521
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

413
413
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

831
831
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

299
299
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

472
472
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

260
260
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

163
163
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

420
420
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

44
44
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

503
503
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

102
102
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

334
334
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

710
710
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

81
81
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

267
267

Meer sportnieuws