Vanhaezebrouck verklaart waarom hij de 'bus parkeerde'

604
Vanhaezebrouck verklaart waarom hij de 'bus parkeerde'

Hein Vanhaezebrouck is een coach die voor aanvallend voetbal staat, maar op het veld van Royal Antwerp FC gooide hij zijn principes voor een match compleet overboord. AA Gent ging voluit verdedigen en hoopte op een punt, met misschien een counter die de drie punten kon opleveren. De trainer gaf daar meer uitleg over.

LEES OOK: Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Behoudende aanpak

AA Gent speelde bij momenten met 10 spelers in of net voor de eigen backlijn. Dat was niet mooi om zien en bij Antwerp spraken ze over het 'parkeren van de bus', wat ook Malick Fofana toegaf. Vanhaezebrouck gaf er meer uitleg over bij Sporza.

"Normaal verliezen we hier altijd. Het is één van de redenen waarom ik voor een behoudende aanpak koos. Maar ook omdat dit onze derde match in zeven dagen was. Dat moet je soms één en ander aanpassen zoals Kums eens op de bank laten starten of een andere manier van voetballen hanteren. Het is telkens zoeken naar de beste remedie om het einde te halen met een aanvaardbaar resultaat", aldus de trainer.

Bijna gewonnen

Vanhaezebrouck merkte ook al op dat Antwerp het zeer moeilijk heeft om gesloten defensies uit elkaar te spelen. De thuisploeg kreeg dan ook amper echt uitgespeelde kansen tegen de Buffalo's.

"We weten hoe moeilijk het is om tegen een versterkte burcht kansen te creëren, Antwerp is blijkbaar niet anders dan wij. Zij hadden het er ook moeilijk mee."

Vanhaezebrouck zag dat zijn ploeg er aanvallend weinig van bakte. Een keer scoorden ze zelfs. "We scoren wel op een stilstaande fase, dat was héél nipt buitenspel. Anders hadden we misschien de drie punten kunnen pakken."

Gaat Gent dit vaker doen in topmatchen?

Meest recent

Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

17
17
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

184
184
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

27
27
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

22
22
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

138
138
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

444
444
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

137
137
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

174
174
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

59
59
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

95
95
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

420
420
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

370
370
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

80
80
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

108
108
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

87
87
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

32
32
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

267
267
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

143
143
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

48
48
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

68
68
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

131
131
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

165
165
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

181
181
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

24
24
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22

Meer sportnieuws