"Zij zijn de enige ploeg die Club Brugge van de titel kan houden"

566 stemmen

Club Brugge kan mits een zege tegen Racing Genk doorstoten naar de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na een zwak seizoen weer de titel winnen. Volgens journalist Stef Wijnants is er een ploeg die Club Brugge het vuur aan de schenen kan leggen.

LEES OOK: Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Veel individuele kwaliteit

Club Brugge is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart kon ook nog geen enkele topmatch winnen in België. Vandaag nemen ze het in eigen huis op tegen KRC Genk? Is dat een titelduel? 

Uiteraard is het nog véél te vroeg op het seizoen om daarvan te spreken, maar Club Brugge en KRC Genk hebben beiden wel de duurste spelerskernen. De kern van Genk puilt uit van de individuele kwaliteiten, ook na het vertrek van Mike Trésor naar Burnley. 

"Genk speelt vaak goed, maar het moet toch wel vaker gaan winnen. Ik vind Genk de enige ploeg die het Club Brugge tot het einde moeilijk kan maken. Zij hebben ook de kern, dat mogen we niet vergeten. Als je ziet wie zij nog konden inbrengen tegen STVV… Genk moet wedstrijden naar zich gaan toetrekken”, zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Dringend meer gaan winnen

Dan moet Genk dus inderdaad dringend efficiënter gaan worden. Sinds januari werden er nog maar 14 van de 37 matchen gewonnen. Er zijn geen excuses met deze kwaliteitsvolle spelerskern. Uiteraard zijn er nog ploegen die de top ambiëren in België.

Zo zijn AA Gent, Antwerp, Anderlecht en Union SG ook teams met een stevige kern, maar we schatten Genk inzake spelerspotentieel -en breedte van de kern- toch net dat tikkeltje hoger in. Kunnen ze dat tonen in Brugge?

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

13
13
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

75
75
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

23
23
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

70
70
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

29
29
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

75
75
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

168
168
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

358
358
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

189
189
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

627
627
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

52
52
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

439
439
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

903
903
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

104
104
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

245
245
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

187
187
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

345
345
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

87
87
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

46
46
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

620
620
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

80
80
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

284
284
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

60
60
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

263
263

Meer sportnieuws