"Zij zijn de enige ploeg die Club Brugge van de titel kan houden"

door

Club Brugge kan mits een zege tegen Racing Genk doorstoten naar de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na een zwak seizoen weer de titel winnen. Volgens journalist Stef Wijnants is er een ploeg die Club Brugge het vuur aan de schenen kan leggen.

LEES OOK: 'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Veel individuele kwaliteit

Club Brugge is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart kon ook nog geen enkele topmatch winnen in België. Vandaag nemen ze het in eigen huis op tegen KRC Genk? Is dat een titelduel? 

Uiteraard is het nog véél te vroeg op het seizoen om daarvan te spreken, maar Club Brugge en KRC Genk hebben beiden wel de duurste spelerskernen. De kern van Genk puilt uit van de individuele kwaliteiten, ook na het vertrek van Mike Trésor naar Burnley. 

"Genk speelt vaak goed, maar het moet toch wel vaker gaan winnen. Ik vind Genk de enige ploeg die het Club Brugge tot het einde moeilijk kan maken. Zij hebben ook de kern, dat mogen we niet vergeten. Als je ziet wie zij nog konden inbrengen tegen STVV… Genk moet wedstrijden naar zich gaan toetrekken”, zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Dringend meer gaan winnen

Dan moet Genk dus inderdaad dringend efficiënter gaan worden. Sinds januari werden er nog maar 14 van de 37 matchen gewonnen. Er zijn geen excuses met deze kwaliteitsvolle spelerskern. Uiteraard zijn er nog ploegen die de top ambiëren in België.

Zo zijn AA Gent, Antwerp, Anderlecht en Union SG ook teams met een stevige kern, maar we schatten Genk inzake spelerspotentieel -en breedte van de kern- toch net dat tikkeltje hoger in. Kunnen ze dat tonen in Brugge?

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck in totale shock

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

4
4
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

8
8
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

12
12
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

124
124
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

87
87
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

164
164
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

138
138
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

55
55
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

238
238
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

292
292
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

321
321
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

78
78
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

426
426
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

369
369
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

455
455
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

219
219
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

107
107
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

208
208
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

79
79
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

419
419
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

651
651
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

312
312
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

258
258

Meer sportnieuws