"Zij zijn de enige ploeg die Club Brugge van de titel kan houden"

door

Club Brugge kan mits een zege tegen Racing Genk doorstoten naar de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na een zwak seizoen weer de titel winnen. Volgens journalist Stef Wijnants is er een ploeg die Club Brugge het vuur aan de schenen kan leggen.

LEES OOK: Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Veel individuele kwaliteit

Club Brugge is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart kon ook nog geen enkele topmatch winnen in België. Vandaag nemen ze het in eigen huis op tegen KRC Genk? Is dat een titelduel? 

Uiteraard is het nog véél te vroeg op het seizoen om daarvan te spreken, maar Club Brugge en KRC Genk hebben beiden wel de duurste spelerskernen. De kern van Genk puilt uit van de individuele kwaliteiten, ook na het vertrek van Mike Trésor naar Burnley. 

"Genk speelt vaak goed, maar het moet toch wel vaker gaan winnen. Ik vind Genk de enige ploeg die het Club Brugge tot het einde moeilijk kan maken. Zij hebben ook de kern, dat mogen we niet vergeten. Als je ziet wie zij nog konden inbrengen tegen STVV… Genk moet wedstrijden naar zich gaan toetrekken”, zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Dringend meer gaan winnen

Dan moet Genk dus inderdaad dringend efficiënter gaan worden. Sinds januari werden er nog maar 14 van de 37 matchen gewonnen. Er zijn geen excuses met deze kwaliteitsvolle spelerskern. Uiteraard zijn er nog ploegen die de top ambiëren in België.

Zo zijn AA Gent, Antwerp, Anderlecht en Union SG ook teams met een stevige kern, maar we schatten Genk inzake spelerspotentieel -en breedte van de kern- toch net dat tikkeltje hoger in. Kunnen ze dat tonen in Brugge?

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

28
28
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

191
191
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

67
67
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

276
276
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

206
206
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

183
183
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

148
148
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

134
134
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

505
505
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

271
271
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

82
82
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

63
63
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

857
857
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

139
139
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

354
354
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

350
350
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

57
57
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

228
228
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

76
76
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

170
170
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

332
332
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

220
220
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

389
389
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

203
203

Meer sportnieuws