'Dortmund neemt duidelijke beslissing over Duranville'

door
'Dortmund neemt duidelijke beslissing over Duranville'

Wie dit seizoen zoekt naar Belgen bij Borussia Dortmund, zal van een kale reis terugkomen. Thorgan Hazard werd in het slot van de mercato nog verkocht aan Anderlecht, terwijl Thomas Meunier niet voorkomt in de plannen van trainer Edin Terzic - en ook nog maar eens geblesseerd is. En dan is er nog het geval van Julien Duranville.

Dortmund ging in januari ver om de 17-jarige flankaanvaller weg te halen bij Anderlecht en telde maar liefst 8,5 miljoen euro neer. Daarvoor kreeg het in ruil tot dusver amper 29 speelminuten, want Duranville arriveerde in Duitsland met een spierblessure en had maanden nodig om fit te raken.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Dortmund neemt zijn tijd

Op de slotspeeldag van de Bundesliga kon hij alsnog debuteren en maakte hij meteen grote indruk. De verwachtingen voor dit seizoen lagen dan ook hoog, maar Duranville raakte in de voorbereiding snel alweer geblesseerd. Nu lijkt er wel eindelijk licht aan het einde van de tunnel te zijn.

Afgelopen weekend kon hij al een helft meespelen bij de U19 van Dortmund en maakte hij ook weer meteen indruk. Toch betekent dat volgens Kicker niet dat we Duranville snel weer in de selectie van de A-ploeg moeten gaan verwachten. Dortmund wil zijn tijd nemen om hem te brengen.

Concurrentie is zwaar

"Intussen is het al bijna een jaar dat hij niet regelmatig traint en speelt. Daarom nemen we de tijd om ervoor te zorgen dat hij helemaal klaar is", verklaarde Terzic vorige week al op zijn persconferentie. De kans wordt daarom niet bijster groot geacht dat Duranville er vrijdag in Hoffenheim al bij zal zijn.

Dortmund kan het zich ook permitteren om geduld te oefenen, want het heeft op de flanken meer dan genoeg opties. Terzic beschikt over een vrijwel volledig fitte kern en heeft als flankspelers ook Adeyemi, Malen en Bynoe-Gittens achter de hand. Het zou dus goed kunnen dat Duranville nog een tijdje in de wachtkamer zal zitten.

Moet Dortmund zijn tijd nemen met Duranville?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

30
30
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

14
14
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

33
33
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

138
138
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

48
48
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

53
53
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

44
44
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

79
79
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

109
109
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

131
131
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

309
309
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

193
193
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

102
102
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

250
250
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

85
85
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

89
89
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

327
327
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

165
165
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

272
272
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

652
652
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

114
114
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

525
525
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

214
214
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

164
164

Meer sportnieuws