'Dortmund neemt duidelijke beslissing over Duranville'

304 stemmen
'Dortmund neemt duidelijke beslissing over Duranville'

Wie dit seizoen zoekt naar Belgen bij Borussia Dortmund, zal van een kale reis terugkomen. Thorgan Hazard werd in het slot van de mercato nog verkocht aan Anderlecht, terwijl Thomas Meunier niet voorkomt in de plannen van trainer Edin Terzic - en ook nog maar eens geblesseerd is. En dan is er nog het geval van Julien Duranville.

Dortmund ging in januari ver om de 17-jarige flankaanvaller weg te halen bij Anderlecht en telde maar liefst 8,5 miljoen euro neer. Daarvoor kreeg het in ruil tot dusver amper 29 speelminuten, want Duranville arriveerde in Duitsland met een spierblessure en had maanden nodig om fit te raken.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dortmund neemt zijn tijd

Op de slotspeeldag van de Bundesliga kon hij alsnog debuteren en maakte hij meteen grote indruk. De verwachtingen voor dit seizoen lagen dan ook hoog, maar Duranville raakte in de voorbereiding snel alweer geblesseerd. Nu lijkt er wel eindelijk licht aan het einde van de tunnel te zijn.

Afgelopen weekend kon hij al een helft meespelen bij de U19 van Dortmund en maakte hij ook weer meteen indruk. Toch betekent dat volgens Kicker niet dat we Duranville snel weer in de selectie van de A-ploeg moeten gaan verwachten. Dortmund wil zijn tijd nemen om hem te brengen.

Concurrentie is zwaar

"Intussen is het al bijna een jaar dat hij niet regelmatig traint en speelt. Daarom nemen we de tijd om ervoor te zorgen dat hij helemaal klaar is", verklaarde Terzic vorige week al op zijn persconferentie. De kans wordt daarom niet bijster groot geacht dat Duranville er vrijdag in Hoffenheim al bij zal zijn.

Dortmund kan het zich ook permitteren om geduld te oefenen, want het heeft op de flanken meer dan genoeg opties. Terzic beschikt over een vrijwel volledig fitte kern en heeft als flankspelers ook Adeyemi, Malen en Bynoe-Gittens achter de hand. Het zou dus goed kunnen dat Duranville nog een tijdje in de wachtkamer zal zitten.

Moet Dortmund zijn tijd nemen met Duranville?

Meest recent

'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

2
2
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

10
10
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

8
8
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

44
44
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

92
92
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

334
334
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

31
31
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

255
255
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

52
52
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

189
189
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

610
610
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

281
281
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

393
393
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

572
572
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

271
271
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

363
363
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

156
156
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

63
63
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

154
154
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

97
97
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

73
73

Meer sportnieuws