'Dortmund neemt duidelijke beslissing over Duranville'

304
'Dortmund neemt duidelijke beslissing over Duranville'

Wie dit seizoen zoekt naar Belgen bij Borussia Dortmund, zal van een kale reis terugkomen. Thorgan Hazard werd in het slot van de mercato nog verkocht aan Anderlecht, terwijl Thomas Meunier niet voorkomt in de plannen van trainer Edin Terzic - en ook nog maar eens geblesseerd is. En dan is er nog het geval van Julien Duranville.

Dortmund ging in januari ver om de 17-jarige flankaanvaller weg te halen bij Anderlecht en telde maar liefst 8,5 miljoen euro neer. Daarvoor kreeg het in ruil tot dusver amper 29 speelminuten, want Duranville arriveerde in Duitsland met een spierblessure en had maanden nodig om fit te raken.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Dortmund neemt zijn tijd

Op de slotspeeldag van de Bundesliga kon hij alsnog debuteren en maakte hij meteen grote indruk. De verwachtingen voor dit seizoen lagen dan ook hoog, maar Duranville raakte in de voorbereiding snel alweer geblesseerd. Nu lijkt er wel eindelijk licht aan het einde van de tunnel te zijn.

Afgelopen weekend kon hij al een helft meespelen bij de U19 van Dortmund en maakte hij ook weer meteen indruk. Toch betekent dat volgens Kicker niet dat we Duranville snel weer in de selectie van de A-ploeg moeten gaan verwachten. Dortmund wil zijn tijd nemen om hem te brengen.

Concurrentie is zwaar

"Intussen is het al bijna een jaar dat hij niet regelmatig traint en speelt. Daarom nemen we de tijd om ervoor te zorgen dat hij helemaal klaar is", verklaarde Terzic vorige week al op zijn persconferentie. De kans wordt daarom niet bijster groot geacht dat Duranville er vrijdag in Hoffenheim al bij zal zijn.

Dortmund kan het zich ook permitteren om geduld te oefenen, want het heeft op de flanken meer dan genoeg opties. Terzic beschikt over een vrijwel volledig fitte kern en heeft als flankspelers ook Adeyemi, Malen en Bynoe-Gittens achter de hand. Het zou dus goed kunnen dat Duranville nog een tijdje in de wachtkamer zal zitten.

Moet Dortmund zijn tijd nemen met Duranville?

Meest recent

Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

5
5
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

116
116
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

36
36
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

283
283
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

263
263
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

145
145
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

115
115
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

108
108
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

177
177
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

180
180
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1534
1534
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

369
369
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

293
293
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

309
309
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

90
90
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

222
222
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

239
239
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

105
105
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

81
81
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

36
36
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

134
134

Meer sportnieuws