'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

door
'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

Bij Ajax blijft de crisis aanhouden. De afgelopen drie jaar werden er héél veel mislukte transfers afgerond. De club liet Sven Mislintat en Pier Eringa al vertrekken. De Telegraaf meldt dat er nog twee grote namen kunnen sneuvelen.

Afgelopen weekend werd technisch directeur Sven Mislintat al op straat gezet. De Duitser was in opspraak gekomen nadat onthuld werd dat de transfer van Borna Sosa naar Ajax niet helemaal koosjer verlopen zou zijn en zijn positie was zo onhoudbaar geworden, dat de club niet eens het resultaat van het onderzoek afwachtte om hem te ontslaan.

LEES OOK: 'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Van Halst en Hendriks

Enkele dagen later was er alweer een slachtoffer, want Pier Eringa liet weten dat hij een stap terugzet als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax. Hij was pas sinds maart in die functie aan de slag, maar legt zijn functie dus na zes maanden alweer neer. Hij stapt op 2 oktober formeel op, al werd hij vooral naar de uitgang geduwd.

En daar stopt het niet. Het wanbeleid heeft nog meer gevolgen. Jan van Halst is momenteel interim-directeur, maar hij maakte geen indruk sinds hij neerstreek in Amsterdam. Hij zal niet terugkeren naar de Raad van Commissarissen en zijn dagen lijken ook geteld. Dat is ook het geval voor Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Hij haalde Mislintat en dacht, zoals zovelen in het voetbal, de 'heilige graal' te hebben gevonden met 'data'... Dat pakte zoals bij meerdere clubs verkeerd uit.

Sportieve crisis

Er ligt dus heel wat werk op de plank voor Ajax, want dat moet nu naast een nieuwe sportieve baas ook een nieuwe voorzitter zoeken. En dat temidden een sportieve crisis, want ook de resultaten vallen dit seizoen tot dusver dik tegen. In de Eredivisie pakten ze amper vijf op vijftien.

Logisch dat er zoveel moeten vertrekken?

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

150
150
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

7
7
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

111
111
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

53
53
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

41
41
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

100
100
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

65
65
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

42
42
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

198
198
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

115
115
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

166
166
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

215
215
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

287
287
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

16
16
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

404
404
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

191
191
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

296
296
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

205
205
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

263
263
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

138
138
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

165
165
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

78
78
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

542
542

Meer sportnieuws