'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

door
'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

Bij Ajax blijft de crisis aanhouden. De afgelopen drie jaar werden er héél veel mislukte transfers afgerond. De club liet Sven Mislintat en Pier Eringa al vertrekken. De Telegraaf meldt dat er nog twee grote namen kunnen sneuvelen.

Afgelopen weekend werd technisch directeur Sven Mislintat al op straat gezet. De Duitser was in opspraak gekomen nadat onthuld werd dat de transfer van Borna Sosa naar Ajax niet helemaal koosjer verlopen zou zijn en zijn positie was zo onhoudbaar geworden, dat de club niet eens het resultaat van het onderzoek afwachtte om hem te ontslaan.

LEES OOK: De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

Van Halst en Hendriks

Enkele dagen later was er alweer een slachtoffer, want Pier Eringa liet weten dat hij een stap terugzet als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax. Hij was pas sinds maart in die functie aan de slag, maar legt zijn functie dus na zes maanden alweer neer. Hij stapt op 2 oktober formeel op, al werd hij vooral naar de uitgang geduwd.

En daar stopt het niet. Het wanbeleid heeft nog meer gevolgen. Jan van Halst is momenteel interim-directeur, maar hij maakte geen indruk sinds hij neerstreek in Amsterdam. Hij zal niet terugkeren naar de Raad van Commissarissen en zijn dagen lijken ook geteld. Dat is ook het geval voor Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Hij haalde Mislintat en dacht, zoals zovelen in het voetbal, de 'heilige graal' te hebben gevonden met 'data'... Dat pakte zoals bij meerdere clubs verkeerd uit.

Sportieve crisis

Er ligt dus heel wat werk op de plank voor Ajax, want dat moet nu naast een nieuwe sportieve baas ook een nieuwe voorzitter zoeken. En dat temidden een sportieve crisis, want ook de resultaten vallen dit seizoen tot dusver dik tegen. In de Eredivisie pakten ze amper vijf op vijftien.

Logisch dat er zoveel moeten vertrekken?

Meest recent

Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

2
2
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

59
59
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

110
110
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

180
180
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

83
83
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

39
39
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

53
53
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

269
269
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

30
30
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

13
13
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

396
396
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

387
387
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

75
75
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

286
286
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

247
247
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

190
190
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

38
38
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

294
294
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

144
144
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

356
356
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

271
271
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

297
297
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

264
264

Meer sportnieuws