'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

door
'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

Bij Ajax blijft de crisis aanhouden. De afgelopen drie jaar werden er héél veel mislukte transfers afgerond. De club liet Sven Mislintat en Pier Eringa al vertrekken. De Telegraaf meldt dat er nog twee grote namen kunnen sneuvelen.

Afgelopen weekend werd technisch directeur Sven Mislintat al op straat gezet. De Duitser was in opspraak gekomen nadat onthuld werd dat de transfer van Borna Sosa naar Ajax niet helemaal koosjer verlopen zou zijn en zijn positie was zo onhoudbaar geworden, dat de club niet eens het resultaat van het onderzoek afwachtte om hem te ontslaan.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Van Halst en Hendriks

Enkele dagen later was er alweer een slachtoffer, want Pier Eringa liet weten dat hij een stap terugzet als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax. Hij was pas sinds maart in die functie aan de slag, maar legt zijn functie dus na zes maanden alweer neer. Hij stapt op 2 oktober formeel op, al werd hij vooral naar de uitgang geduwd.

En daar stopt het niet. Het wanbeleid heeft nog meer gevolgen. Jan van Halst is momenteel interim-directeur, maar hij maakte geen indruk sinds hij neerstreek in Amsterdam. Hij zal niet terugkeren naar de Raad van Commissarissen en zijn dagen lijken ook geteld. Dat is ook het geval voor Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Hij haalde Mislintat en dacht, zoals zovelen in het voetbal, de 'heilige graal' te hebben gevonden met 'data'... Dat pakte zoals bij meerdere clubs verkeerd uit.

Sportieve crisis

Er ligt dus heel wat werk op de plank voor Ajax, want dat moet nu naast een nieuwe sportieve baas ook een nieuwe voorzitter zoeken. En dat temidden een sportieve crisis, want ook de resultaten vallen dit seizoen tot dusver dik tegen. In de Eredivisie pakten ze amper vijf op vijftien.

Logisch dat er zoveel moeten vertrekken?

Meest recent

'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

2
2
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

29
29
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

40
40
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

149
149
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

43
43
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

117
117
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

34
34
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

276
276
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

133
133
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

115
115
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

63
63
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

124
124
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

41
41
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

391
391
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

62
62
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

176
176
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

83
83
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

349
349
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

714
714
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

142
142
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

702
702
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

44
44

Meer sportnieuws