'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

943 stemmen
'Bom barst helemaal: nog twee vertrekkers bij Ajax'

Bij Ajax blijft de crisis aanhouden. De afgelopen drie jaar werden er héél veel mislukte transfers afgerond. De club liet Sven Mislintat en Pier Eringa al vertrekken. De Telegraaf meldt dat er nog twee grote namen kunnen sneuvelen.

Afgelopen weekend werd technisch directeur Sven Mislintat al op straat gezet. De Duitser was in opspraak gekomen nadat onthuld werd dat de transfer van Borna Sosa naar Ajax niet helemaal koosjer verlopen zou zijn en zijn positie was zo onhoudbaar geworden, dat de club niet eens het resultaat van het onderzoek afwachtte om hem te ontslaan.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Van Halst en Hendriks

Enkele dagen later was er alweer een slachtoffer, want Pier Eringa liet weten dat hij een stap terugzet als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax. Hij was pas sinds maart in die functie aan de slag, maar legt zijn functie dus na zes maanden alweer neer. Hij stapt op 2 oktober formeel op, al werd hij vooral naar de uitgang geduwd.

En daar stopt het niet. Het wanbeleid heeft nog meer gevolgen. Jan van Halst is momenteel interim-directeur, maar hij maakte geen indruk sinds hij neerstreek in Amsterdam. Hij zal niet terugkeren naar de Raad van Commissarissen en zijn dagen lijken ook geteld. Dat is ook het geval voor Chief Sports Officer Maurits Hendriks. Hij haalde Mislintat en dacht, zoals zovelen in het voetbal, de 'heilige graal' te hebben gevonden met 'data'... Dat pakte zoals bij meerdere clubs verkeerd uit.

Sportieve crisis

Er ligt dus heel wat werk op de plank voor Ajax, want dat moet nu naast een nieuwe sportieve baas ook een nieuwe voorzitter zoeken. En dat temidden een sportieve crisis, want ook de resultaten vallen dit seizoen tot dusver dik tegen. In de Eredivisie pakten ze amper vijf op vijftien.

Logisch dat er zoveel moeten vertrekken?

Meest recent

Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

47
47
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

115
115
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

96
96
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

92
92
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

40
40
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

40
40
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

41
41
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

123
123
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

116
116
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

460
460
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

86
86
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

162
162
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

330
330
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

974
974
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

958
958
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

461
461
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

843
843
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

574
574
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

358
358

Meer sportnieuws