Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

door
Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

Afgelopen weekend bereikte Ajax een nieuw dieptepunt, want het slaagde er niet eens in om de Klassieker tegen Feyenoord uit te spelen. De wedstrijd moest na 55 minuten stilgelegd worden na herhaaldelijk wangedrag van de woeste Ajax-fans, die vuurpijlen op het veld gooiden.

Op dat moment stonden de Amsterdammers al 0-3 in het krijt tegen hun grote rivaal. Bij de bezoekers had Santiago Gimenez daarbij alle aandacht naar zich toegezogen. De Mexicaanse spits had na achttien minuten al twee keer gescoord en schotelde nog voor rust ook de 0-3 voor aan Igor Paixão.

LEES OOK: Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

Feyenoord maakt de kloof nog groter

De rest van de wedstrijd werd woensdagnamiddag om 14u afgewerkt, in een lege Johan Cruijff ArenA. Wie gedacht had dat Ajax daarin nog weerwerk zou bieden en misschien zelfs een comeback zou inzetten, kwam echter bedrogen uit.

Na nog geen vijf minuten had Feyenoord er immers al 0-4 van gemaakt. Opnieuw was Gimenez de boeman, want hij kreeg een afgeweerd schot via Timber voor de voeten en maakte zijn hattrick vol. Hij is de eerste Feyenoorder ooit die drie keer kan scoren in een uitmatch tegen Ajax.

Ajax moet achterom kijken

Ajax kon daar bijzonder weinig tegenover stellen en mocht zelfs blij zijn dat de score niet nog hoger opliep. Paixão pakte nog uit met een gevaarlijk afstandsschot en Gimenez kwam maar net tekort om zijn vierde van de wedstrijd binnen te tikken.

Door de overwinning nadert Feyenoord tot op één punt van leiders PSV en AZ, die wel een match minder gespeeld hebben. Ajax blijft dan weer achter met amper vijf op vijftien en staat daarme amper twee punten boven een degradatieplaats. De crisis in Amsterdam is dus zeker nog niet voorbij.

Zal Ajax zich nog snel herpakken?

Meest recent

Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

9
9
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

30
30
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

22
22
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

13
13
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

33
33
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

30
30
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

147
147
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

173
173
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

185
185
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

254
254
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

153
153
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

50
50
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

105
105
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

355
355
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

141
141
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

83
83
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

579
579
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

325
325
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

761
761
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

97
97
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

168
168
Nainggolan privé gefileerd: vriendin onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

501
501
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

424
424
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

202
202

Meer sportnieuws