Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

259 stemmen
Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

Afgelopen weekend bereikte Ajax een nieuw dieptepunt, want het slaagde er niet eens in om de Klassieker tegen Feyenoord uit te spelen. De wedstrijd moest na 55 minuten stilgelegd worden na herhaaldelijk wangedrag van de woeste Ajax-fans, die vuurpijlen op het veld gooiden.

Op dat moment stonden de Amsterdammers al 0-3 in het krijt tegen hun grote rivaal. Bij de bezoekers had Santiago Gimenez daarbij alle aandacht naar zich toegezogen. De Mexicaanse spits had na achttien minuten al twee keer gescoord en schotelde nog voor rust ook de 0-3 voor aan Igor Paixão.

LEES OOK: Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Feyenoord maakt de kloof nog groter

De rest van de wedstrijd werd woensdagnamiddag om 14u afgewerkt, in een lege Johan Cruijff ArenA. Wie gedacht had dat Ajax daarin nog weerwerk zou bieden en misschien zelfs een comeback zou inzetten, kwam echter bedrogen uit.

Na nog geen vijf minuten had Feyenoord er immers al 0-4 van gemaakt. Opnieuw was Gimenez de boeman, want hij kreeg een afgeweerd schot via Timber voor de voeten en maakte zijn hattrick vol. Hij is de eerste Feyenoorder ooit die drie keer kan scoren in een uitmatch tegen Ajax.

Ajax moet achterom kijken

Ajax kon daar bijzonder weinig tegenover stellen en mocht zelfs blij zijn dat de score niet nog hoger opliep. Paixão pakte nog uit met een gevaarlijk afstandsschot en Gimenez kwam maar net tekort om zijn vierde van de wedstrijd binnen te tikken.

Door de overwinning nadert Feyenoord tot op één punt van leiders PSV en AZ, die wel een match minder gespeeld hebben. Ajax blijft dan weer achter met amper vijf op vijftien en staat daarme amper twee punten boven een degradatieplaats. De crisis in Amsterdam is dus zeker nog niet voorbij.

Zal Ajax zich nog snel herpakken?

Meest recent

Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

34
34
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

17
17
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

37
37
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

108
108
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

68
68
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

155
155
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

311
311
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

230
230
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

147
147
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

111
111
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

138
138
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

699
699
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

403
403
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

353
353
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

862
862
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

568
568

Meer sportnieuws