Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

259 stemmen
Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

Afgelopen weekend bereikte Ajax een nieuw dieptepunt, want het slaagde er niet eens in om de Klassieker tegen Feyenoord uit te spelen. De wedstrijd moest na 55 minuten stilgelegd worden na herhaaldelijk wangedrag van de woeste Ajax-fans, die vuurpijlen op het veld gooiden.

Op dat moment stonden de Amsterdammers al 0-3 in het krijt tegen hun grote rivaal. Bij de bezoekers had Santiago Gimenez daarbij alle aandacht naar zich toegezogen. De Mexicaanse spits had na achttien minuten al twee keer gescoord en schotelde nog voor rust ook de 0-3 voor aan Igor Paixão.

LEES OOK: Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

Feyenoord maakt de kloof nog groter

De rest van de wedstrijd werd woensdagnamiddag om 14u afgewerkt, in een lege Johan Cruijff ArenA. Wie gedacht had dat Ajax daarin nog weerwerk zou bieden en misschien zelfs een comeback zou inzetten, kwam echter bedrogen uit.

Na nog geen vijf minuten had Feyenoord er immers al 0-4 van gemaakt. Opnieuw was Gimenez de boeman, want hij kreeg een afgeweerd schot via Timber voor de voeten en maakte zijn hattrick vol. Hij is de eerste Feyenoorder ooit die drie keer kan scoren in een uitmatch tegen Ajax.

Ajax moet achterom kijken

Ajax kon daar bijzonder weinig tegenover stellen en mocht zelfs blij zijn dat de score niet nog hoger opliep. Paixão pakte nog uit met een gevaarlijk afstandsschot en Gimenez kwam maar net tekort om zijn vierde van de wedstrijd binnen te tikken.

Door de overwinning nadert Feyenoord tot op één punt van leiders PSV en AZ, die wel een match minder gespeeld hebben. Ajax blijft dan weer achter met amper vijf op vijftien en staat daarme amper twee punten boven een degradatieplaats. De crisis in Amsterdam is dus zeker nog niet voorbij.

Zal Ajax zich nog snel herpakken?

Meest recent

'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

24
24
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

35
35
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

33
33
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

62
62
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

53
53
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

87
87
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

226
226
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

499
499
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

189
189
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

402
402
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

324
324
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

194
194
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

86
86
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

84
84
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

149
149
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

170
170
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

341
341
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

341
341
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

273
273
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

480
480
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

147
147
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

676
676
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

102
102
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

69
69
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

375
375

Meer sportnieuws