Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

door
Feyenoord maakt vernedering van Ajax nog compleet

Afgelopen weekend bereikte Ajax een nieuw dieptepunt, want het slaagde er niet eens in om de Klassieker tegen Feyenoord uit te spelen. De wedstrijd moest na 55 minuten stilgelegd worden na herhaaldelijk wangedrag van de woeste Ajax-fans, die vuurpijlen op het veld gooiden.

Op dat moment stonden de Amsterdammers al 0-3 in het krijt tegen hun grote rivaal. Bij de bezoekers had Santiago Gimenez daarbij alle aandacht naar zich toegezogen. De Mexicaanse spits had na achttien minuten al twee keer gescoord en schotelde nog voor rust ook de 0-3 voor aan Igor Paixão.

LEES OOK: Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Feyenoord maakt de kloof nog groter

De rest van de wedstrijd werd woensdagnamiddag om 14u afgewerkt, in een lege Johan Cruijff ArenA. Wie gedacht had dat Ajax daarin nog weerwerk zou bieden en misschien zelfs een comeback zou inzetten, kwam echter bedrogen uit.

Na nog geen vijf minuten had Feyenoord er immers al 0-4 van gemaakt. Opnieuw was Gimenez de boeman, want hij kreeg een afgeweerd schot via Timber voor de voeten en maakte zijn hattrick vol. Hij is de eerste Feyenoorder ooit die drie keer kan scoren in een uitmatch tegen Ajax.

Ajax moet achterom kijken

Ajax kon daar bijzonder weinig tegenover stellen en mocht zelfs blij zijn dat de score niet nog hoger opliep. Paixão pakte nog uit met een gevaarlijk afstandsschot en Gimenez kwam maar net tekort om zijn vierde van de wedstrijd binnen te tikken.

Door de overwinning nadert Feyenoord tot op één punt van leiders PSV en AZ, die wel een match minder gespeeld hebben. Ajax blijft dan weer achter met amper vijf op vijftien en staat daarme amper twee punten boven een degradatieplaats. De crisis in Amsterdam is dus zeker nog niet voorbij.

Zal Ajax zich nog snel herpakken?

Meest recent

'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

86
86
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

12
12
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

164
164
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

74
74
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

40
40
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

96
96
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

188
188
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

161
161
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

17
17
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

56
56
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

108
108
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

417
417
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

84
84
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

658
658
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

656
656
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

105
105
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

438
438
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

130
130
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

154
154
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

73
73
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

833
833
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

92
92
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

500
500
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

564
564

Meer sportnieuws