'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

door
'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

Het eerste trainersontslag van dit seizoen in de Jupiler Pro League werd deze week een feit. Bij KV Kortrijk betaalde Edward Still het gelag voor de compleet gemiste start, want na een schamele 2 op 24 hebben de Kerels na acht speeldagen de rode lantaarn in handen.

Al snel werd duidelijk dat Still in het Guldensporenstadion opgevolgd zou worden door Glen De Boeck, die zo na maar liefst vier jaar zijn rentree maakt als trainer. Zijn laatste opdracht dateerde al van 2019 bij Lokeren, maar nu keert hij dus terug in het trainersgilde.

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

De Boeck nog niet tegen Cercle

Het is enkel nog wachten op de officiële aankondiging van zijn aanstelling. Het Nieuwsblad weet alvast dat De Boeck woensdagnamiddag zijn handtekening zal zetten onder een contract voor 2,5 jaar, daarna zal de bevestiging wellicht ook komen. De coach neemt meteen ook enkele opvallende beslissingen.

Zo zou hij besloten hebben dat hij vrijdag nog niet op de bank zal zitten voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Dat wordt een belangrijke match voor KVK, maar De Boeck oordeelt dat hij op twee dagen tijd geen beduidende impact kan maken. Interimaris Joseph Akpala zal daardoor nog de honneurs waarnemen.

Geen terugkeer Belhocine

Intussen werkt De Boeck ook aan de invulling van zijn staf. Daarvoor wou hij ook Karim Belhocine terug naar Kortrijk halen. De Algerijn was al drie keer eerder aan de slag bij KVK: als speler van 2008 tot 2011, van 2015 tot 2017 als assistent, hoofdcoach én technisch directeur en van 2021 tot 2022 als hoofdtrainer.

Een vierde passage komt er echter niet, want Belhocine wil nog als hoofdtrainer aan de slag gaan. Wel zou De Boeck mogelijk Urbain Spaenhoven als assistent meenemen. De 65-jarige was in het verleden nog assistent van Marc Brys bij KV Mechelen en hoofdcoach van het toenmalige Beerschot-Wilrijk in de lagere reeksen.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

'Anderlecht casht op De Cat: prijskaartje lekt uit'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

56
56
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

150
150
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

23
23
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

421
421
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

435
435
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

41
41
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

120
120
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

192
192
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

268
268
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

194
194
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

180
180
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

62
62
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

569
569
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

10
10
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

405
405
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

100
100
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

108
108
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

896
896
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

331
331
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

45
45
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

139
139
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

162
162
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

136
136
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1451
1451

Meer sportnieuws