'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

door
'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

Het eerste trainersontslag van dit seizoen in de Jupiler Pro League werd deze week een feit. Bij KV Kortrijk betaalde Edward Still het gelag voor de compleet gemiste start, want na een schamele 2 op 24 hebben de Kerels na acht speeldagen de rode lantaarn in handen.

Al snel werd duidelijk dat Still in het Guldensporenstadion opgevolgd zou worden door Glen De Boeck, die zo na maar liefst vier jaar zijn rentree maakt als trainer. Zijn laatste opdracht dateerde al van 2019 bij Lokeren, maar nu keert hij dus terug in het trainersgilde.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

De Boeck nog niet tegen Cercle

Het is enkel nog wachten op de officiële aankondiging van zijn aanstelling. Het Nieuwsblad weet alvast dat De Boeck woensdagnamiddag zijn handtekening zal zetten onder een contract voor 2,5 jaar, daarna zal de bevestiging wellicht ook komen. De coach neemt meteen ook enkele opvallende beslissingen.

Zo zou hij besloten hebben dat hij vrijdag nog niet op de bank zal zitten voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Dat wordt een belangrijke match voor KVK, maar De Boeck oordeelt dat hij op twee dagen tijd geen beduidende impact kan maken. Interimaris Joseph Akpala zal daardoor nog de honneurs waarnemen.

Geen terugkeer Belhocine

Intussen werkt De Boeck ook aan de invulling van zijn staf. Daarvoor wou hij ook Karim Belhocine terug naar Kortrijk halen. De Algerijn was al drie keer eerder aan de slag bij KVK: als speler van 2008 tot 2011, van 2015 tot 2017 als assistent, hoofdcoach én technisch directeur en van 2021 tot 2022 als hoofdtrainer.

Een vierde passage komt er echter niet, want Belhocine wil nog als hoofdtrainer aan de slag gaan. Wel zou De Boeck mogelijk Urbain Spaenhoven als assistent meenemen. De 65-jarige was in het verleden nog assistent van Marc Brys bij KV Mechelen en hoofdcoach van het toenmalige Beerschot-Wilrijk in de lagere reeksen.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

1
1
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

51
51
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

56
56
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

173
173
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

26
26
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

215
215
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

165
165
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

389
389
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

83
83
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

613
613
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1080
1080
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

361
361
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

302
302
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

310
310
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

470
470
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

486
486
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

222
222
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

401
401
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

100
100
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

230
230
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

992
992
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

231
231
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49

Meer sportnieuws