'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

door
'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

Het eerste trainersontslag van dit seizoen in de Jupiler Pro League werd deze week een feit. Bij KV Kortrijk betaalde Edward Still het gelag voor de compleet gemiste start, want na een schamele 2 op 24 hebben de Kerels na acht speeldagen de rode lantaarn in handen.

Al snel werd duidelijk dat Still in het Guldensporenstadion opgevolgd zou worden door Glen De Boeck, die zo na maar liefst vier jaar zijn rentree maakt als trainer. Zijn laatste opdracht dateerde al van 2019 bij Lokeren, maar nu keert hij dus terug in het trainersgilde.

LEES OOK: Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

De Boeck nog niet tegen Cercle

Het is enkel nog wachten op de officiële aankondiging van zijn aanstelling. Het Nieuwsblad weet alvast dat De Boeck woensdagnamiddag zijn handtekening zal zetten onder een contract voor 2,5 jaar, daarna zal de bevestiging wellicht ook komen. De coach neemt meteen ook enkele opvallende beslissingen.

Zo zou hij besloten hebben dat hij vrijdag nog niet op de bank zal zitten voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Dat wordt een belangrijke match voor KVK, maar De Boeck oordeelt dat hij op twee dagen tijd geen beduidende impact kan maken. Interimaris Joseph Akpala zal daardoor nog de honneurs waarnemen.

Geen terugkeer Belhocine

Intussen werkt De Boeck ook aan de invulling van zijn staf. Daarvoor wou hij ook Karim Belhocine terug naar Kortrijk halen. De Algerijn was al drie keer eerder aan de slag bij KVK: als speler van 2008 tot 2011, van 2015 tot 2017 als assistent, hoofdcoach én technisch directeur en van 2021 tot 2022 als hoofdtrainer.

Een vierde passage komt er echter niet, want Belhocine wil nog als hoofdtrainer aan de slag gaan. Wel zou De Boeck mogelijk Urbain Spaenhoven als assistent meenemen. De 65-jarige was in het verleden nog assistent van Marc Brys bij KV Mechelen en hoofdcoach van het toenmalige Beerschot-Wilrijk in de lagere reeksen.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

0
0
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

102
102
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

25
25
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

57
57
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

260
260
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

104
104
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

41
41
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

159
159
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

320
320
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

77
77
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

661
661
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

142
142
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

315
315
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

116
116
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

157
157
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

357
357
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

518
518
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

860
860
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

297
297
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

146
146
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

107
107
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

191
191
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

289
289

Meer sportnieuws