'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

door
'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

Het eerste trainersontslag van dit seizoen in de Jupiler Pro League werd deze week een feit. Bij KV Kortrijk betaalde Edward Still het gelag voor de compleet gemiste start, want na een schamele 2 op 24 hebben de Kerels na acht speeldagen de rode lantaarn in handen.

Al snel werd duidelijk dat Still in het Guldensporenstadion opgevolgd zou worden door Glen De Boeck, die zo na maar liefst vier jaar zijn rentree maakt als trainer. Zijn laatste opdracht dateerde al van 2019 bij Lokeren, maar nu keert hij dus terug in het trainersgilde.

LEES OOK: Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

De Boeck nog niet tegen Cercle

Het is enkel nog wachten op de officiële aankondiging van zijn aanstelling. Het Nieuwsblad weet alvast dat De Boeck woensdagnamiddag zijn handtekening zal zetten onder een contract voor 2,5 jaar, daarna zal de bevestiging wellicht ook komen. De coach neemt meteen ook enkele opvallende beslissingen.

Zo zou hij besloten hebben dat hij vrijdag nog niet op de bank zal zitten voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Dat wordt een belangrijke match voor KVK, maar De Boeck oordeelt dat hij op twee dagen tijd geen beduidende impact kan maken. Interimaris Joseph Akpala zal daardoor nog de honneurs waarnemen.

Geen terugkeer Belhocine

Intussen werkt De Boeck ook aan de invulling van zijn staf. Daarvoor wou hij ook Karim Belhocine terug naar Kortrijk halen. De Algerijn was al drie keer eerder aan de slag bij KVK: als speler van 2008 tot 2011, van 2015 tot 2017 als assistent, hoofdcoach én technisch directeur en van 2021 tot 2022 als hoofdtrainer.

Een vierde passage komt er echter niet, want Belhocine wil nog als hoofdtrainer aan de slag gaan. Wel zou De Boeck mogelijk Urbain Spaenhoven als assistent meenemen. De 65-jarige was in het verleden nog assistent van Marc Brys bij KV Mechelen en hoofdcoach van het toenmalige Beerschot-Wilrijk in de lagere reeksen.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

45
45
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

53
53
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

63
63
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

61
61
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

86
86
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

263
263
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

254
254
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

544
544
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

294
294
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

198
198
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

117
117
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

59
59
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

162
162
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

87
87
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

103
103
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

123
123
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

300
300
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

87
87
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

177
177
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

194
194
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

139
139
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

234
234
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

285
285

Meer sportnieuws