'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over blessure Dolberg'

796 stemmen
'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over blessure Dolberg'

Anderlecht bleef afgelopen weekend toch met een zuur gevoel achter na de kraker tegen Club Brugge. In de eerste plaats omdat het een voorsprong nog uit handen nam en uiteindelijk vrede moest nemen met een 1-1, maar ook omdat het enkele sterkhouders zag uitvallen.

Vooral de blessures van Thomas Delaney en Kasper Dolberg baarden Brian Riemer veel zorgen. De twee Denen moesten nog voor de rust naar de kant. Bij Delaney bleek al snel dat de schade groot was en dat hij zijn sleutelbeen gebroken had. Daardoor zal hij minstens anderhalve maand aan de kant moeten blijven.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Opluchting voor Dolberg

Voor Dolberg waren de eerste prognoses dan weer iets beter. De spits raakte geblesseerd in een duel met Mechele, maar wist enkele minuten later op één been wel nog te scoren. Daarna zat zijn match er wel meteen op. Riemer sprak na de match de hoop uit dat Dolberg 'slechts' een verrekking opgelopen zou hebben en geen spierscheur.

Uiteindelijk blijkt het allemaal wel goed mee te vallen voor Dolberg. Sudpresse weet dat de kans zelfs bestaat dat hij gewoon fit raakt voor de trip naar Eupen die komende zaterdag op het programma staat. Helemaal zeker is dat nog niet, maar al bij al kan Anderlecht opgelucht ademhalen.

Vazquez nog niet klaar

Een langere afwezigheid van Dolberg had Brian Riemer immers toch voor de nodige problemen gesteld. Luis Vazquez is in principe het alternatief als diepe spits, maar het is duidelijk dat de Argentijnse zomeraanwinst nog een aanpassingsperiode nodig heeft. Tijdens zijn invalbeurten kon hij nog geen grote indruk maken.

Anderlecht kan een goed resultaat in Eupen wel gebruiken, want de komende dagen zou het weleens een tuimeling in het klassement kunnen gaan maken. Momenteel staat Paars-Wit tweede op twee punten van AA Gent, maar tegen zaterdag zal het wellicht vierde of vijfde staan. Woensdag en donderdag spelen achtervolgers Union, Club Brugge, Antwerp en Genk immers inhaalmatchen.

Moet Dolberg tot elke prijs klaargestoomd worden voor zaterdag?

Meest recent

AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

16
16
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

9
9
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

79
79
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

25
25
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

20
20
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

372
372
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

298
298
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

54
54
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

237
237
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

124
124
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

247
247
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

134
134
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

171
171
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

106
106
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

67
67
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

72
72
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

523
523
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

246
246
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

320
320
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

315
315
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1075
1075
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

344
344
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

381
381

Meer sportnieuws