TRANSFERUURTJE: 'AA Gent berooft Anderlecht, bliksemtransfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent berooft Anderlecht, bliksemtransfer CDK'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Jupiler Pro League

Anderlecht zag de voorbije maanden al heel wat jonge talenten vertrekken en moet nu alweer een opdoffer slikken. Het verliest opnieuw een goudhaantje aan een concurrent, want AA Gent is de 15-jarige Mohammed El Adfaoui komen wegplukken. De jonge middenvelder tekende bij de Buffalo's een contract tot 2026 en sluit meteen aan bij de U18.

Voor Club Brugge worden het ook nog spannende maanden. Ten laatste na dit seizoen lijken immers minstens drie smaakmakers het Jan Breydelstadion te gaan verlaten. Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan en Antonio Nusa lijken dan immers niet meer te houden zullen zijn.

Het lijkt erop dat we snel witte rook mogen verwachten bij KV Kortrijk, waar de opvolger van de pas ontslagen Edward Still al klaar zou staan. Vrijwel niemand twijfelt er immers aan dat Glen De Boeck snel voorgesteld zal worden als de nieuwe trainer van de Kerels.

Buitenland

De overstap van Charles De Ketelaere naar Atalanta is nu al een succes gebleken. De Rode Duivel vond in Bergamo in geen tijd zijn beste vorm terug en zou daarmee nu al de club overtuigd hebben om zijn aankoopoptie te lichten. Atalanta wil de deal nog voor kerst afronden, maar zal daarvoor wel 23,4 miljoen euro op tafel moeten leggen. Daarnaast zou AC Milan ook recht hebben op 10 procent van een eventuele doorverkoop.

Voor Johan Bakayoko lijkt een transfer in de nabije toekomst ook nog tot de mogelijkheden te behoren. Al heeft PSV wel eerst andere plannen met de jonge winger, want de Nederlandse club wil zijn contract zo snel mogelijk verlengen. Bakayoko ligt in Eindhoven nog vast tot 2026, maar daar zouden nog één of twee seizoenen bij moeten komen. Dat gaat ook gepaard met een fikse loonsverhoging die zijn status als titularis moet weerspiegelen.

Zit Anderlecht met een probleem op Neerpede?

Meest recent

'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

0
0
Kazachse bondscoach doet krankzinnige uitspraak over Doku

De Rode Duivels zijn donderdagavond al aangekomen in Astana, waar ze zaterdag hun ticket voor het WK ...

11
11
Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Anderlecht zet sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur zwaar in op de komst van ...

12
12
'Club zet zich schrap: Inter heeft plan met Stankovic'

Club Brugge realiseerde in de zomer een nieuwe recordtransfer met de verkoop van Ardon Jashari aan ...

74
74
'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Ajax beleeft een moeilijke periode en zette onlangs nog trainer John Heitinga op straat. In die ...

25
25
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

65
65
Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Bij AA Gent sloegen ze in de zomer van 2023 een nieuwe weg in. Het tijdperk van Ivan De Witte en ...

52
52
'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

235
235
'Code rood in Anderlecht: De Cat nu al onhoudbaar'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

123
123
'Club Brugge heeft opvolger Ordonez reeds te pakken'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

212
212
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

208
208
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

418
418
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

371
371
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

153
153
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

195
195
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

73
73
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

76
76
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

200
200
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

639
639
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

67
67
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

127
127
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

490
490
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

444
444
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

264
264

Meer sportnieuws