TRANSFERUURTJE: 'AA Gent berooft Anderlecht, bliksemtransfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent berooft Anderlecht, bliksemtransfer CDK'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

Jupiler Pro League

Anderlecht zag de voorbije maanden al heel wat jonge talenten vertrekken en moet nu alweer een opdoffer slikken. Het verliest opnieuw een goudhaantje aan een concurrent, want AA Gent is de 15-jarige Mohammed El Adfaoui komen wegplukken. De jonge middenvelder tekende bij de Buffalo's een contract tot 2026 en sluit meteen aan bij de U18.

Voor Club Brugge worden het ook nog spannende maanden. Ten laatste na dit seizoen lijken immers minstens drie smaakmakers het Jan Breydelstadion te gaan verlaten. Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan en Antonio Nusa lijken dan immers niet meer te houden zullen zijn.

Het lijkt erop dat we snel witte rook mogen verwachten bij KV Kortrijk, waar de opvolger van de pas ontslagen Edward Still al klaar zou staan. Vrijwel niemand twijfelt er immers aan dat Glen De Boeck snel voorgesteld zal worden als de nieuwe trainer van de Kerels.

Buitenland

De overstap van Charles De Ketelaere naar Atalanta is nu al een succes gebleken. De Rode Duivel vond in Bergamo in geen tijd zijn beste vorm terug en zou daarmee nu al de club overtuigd hebben om zijn aankoopoptie te lichten. Atalanta wil de deal nog voor kerst afronden, maar zal daarvoor wel 23,4 miljoen euro op tafel moeten leggen. Daarnaast zou AC Milan ook recht hebben op 10 procent van een eventuele doorverkoop.

Voor Johan Bakayoko lijkt een transfer in de nabije toekomst ook nog tot de mogelijkheden te behoren. Al heeft PSV wel eerst andere plannen met de jonge winger, want de Nederlandse club wil zijn contract zo snel mogelijk verlengen. Bakayoko ligt in Eindhoven nog vast tot 2026, maar daar zouden nog één of twee seizoenen bij moeten komen. Dat gaat ook gepaard met een fikse loonsverhoging die zijn status als titularis moet weerspiegelen.

Zit Anderlecht met een probleem op Neerpede?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

16
16
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

12
12
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

169
169
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

77
77
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

188
188
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

119
119
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

128
128
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

328
328
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

223
223
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

261
261
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

55
55
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

141
141
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

130
130
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

72
72
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

263
263
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

258
258
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

411
411
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

200
200
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

95
95
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

328
328
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

148
148
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

543
543

Meer sportnieuws