TRANSFERUURTJE: 'AA Gent berooft Anderlecht, bliksemtransfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent berooft Anderlecht, bliksemtransfer CDK'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Jupiler Pro League

Anderlecht zag de voorbije maanden al heel wat jonge talenten vertrekken en moet nu alweer een opdoffer slikken. Het verliest opnieuw een goudhaantje aan een concurrent, want AA Gent is de 15-jarige Mohammed El Adfaoui komen wegplukken. De jonge middenvelder tekende bij de Buffalo's een contract tot 2026 en sluit meteen aan bij de U18.

Voor Club Brugge worden het ook nog spannende maanden. Ten laatste na dit seizoen lijken immers minstens drie smaakmakers het Jan Breydelstadion te gaan verlaten. Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan en Antonio Nusa lijken dan immers niet meer te houden zullen zijn.

Het lijkt erop dat we snel witte rook mogen verwachten bij KV Kortrijk, waar de opvolger van de pas ontslagen Edward Still al klaar zou staan. Vrijwel niemand twijfelt er immers aan dat Glen De Boeck snel voorgesteld zal worden als de nieuwe trainer van de Kerels.

Buitenland

De overstap van Charles De Ketelaere naar Atalanta is nu al een succes gebleken. De Rode Duivel vond in Bergamo in geen tijd zijn beste vorm terug en zou daarmee nu al de club overtuigd hebben om zijn aankoopoptie te lichten. Atalanta wil de deal nog voor kerst afronden, maar zal daarvoor wel 23,4 miljoen euro op tafel moeten leggen. Daarnaast zou AC Milan ook recht hebben op 10 procent van een eventuele doorverkoop.

Voor Johan Bakayoko lijkt een transfer in de nabije toekomst ook nog tot de mogelijkheden te behoren. Al heeft PSV wel eerst andere plannen met de jonge winger, want de Nederlandse club wil zijn contract zo snel mogelijk verlengen. Bakayoko ligt in Eindhoven nog vast tot 2026, maar daar zouden nog één of twee seizoenen bij moeten komen. Dat gaat ook gepaard met een fikse loonsverhoging die zijn status als titularis moet weerspiegelen.

Zit Anderlecht met een probleem op Neerpede?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

4
4
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

32
32
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

26
26
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

149
149
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

218
218
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

86
86
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

107
107
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

37
37
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

60
60
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

108
108
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

57
57
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

212
212
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

86
86
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

197
197
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

134
134
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

82
82
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

119
119
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

85
85
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

348
348
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

412
412
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

395
395

Meer sportnieuws