Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

862
Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

Begin vorig seizoen was Alhassan Yusuf de eerste naam die Mark van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette bij Antwerp FC. De coach koos resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en sterke technische kwaliteiten. Maar inmiddels ligt hij niet langer in de bovenste schuif.

Het ideale scenario was dat Antwerp afgelopen zomer Yusuf na twee sterke seizoenen had kunnen verkopen op de transfermarkt. Exact één jaar geleden zag Patrick Goots hem zelfs als de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp.

Maar door een langdurige blessure en de razendsnelle ontwikkeling van concurrent Mandela Keita, bevindt Yusuf zich vandaag de dag op het tweede plan bij de Great Old.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

De Ngolo Kanté van Antwerp

Toen Alhassan Yusuf nog een jonge tiener was, trok hij de aandacht van grote clubs zoals Ajax en FC Barcelona. In de zomer van 2019 stond de toen 18-jarige middenvelder hoog op het verlanglijstje van RSC Anderlecht.

In 2021 genoot Yusuf de interesse van clubs zoals Sheffield United, Wolverhampton, Leicester City, Brentford en Feyenoord, maar uiteindelijk was het echter Antwerp FC dat erin slaagde om de Nigeriaanse groeibriljant aan te trekken.

Yusuf was 20 jaar oud toen hij twee jaar geleden de overstap maakte van IFK Göteborg naar Antwerp FC. De veelbelovende middenvelder, hij werd in Zweden vaak de 'nieuwe Ngolo Kanté' genoemd, werd met een aankoopprijs van ‘slechts’ één miljoen euro beschouwd als een echt koopje - vandaag bedraagt zijn marktwaarde namelijk vijf miljoen euro.

Hij moest op de Bosuil de vertrokken sterkhouder Martin Hongla vervangen, die toen naar Hellas Verona vertrok. De verwachtingen rond Yusuf waren dan ook hooggespannen bij de club.

De eerste naam op het blad van Van Bommel

In zijn debuutseizoen 2021/22 onder leiding van Brian Priske, was Alhassan Yusuf een zeer waardevolle maar vaak onderbelichte speler, en velen beschouwden de jonge middenvelder zelfs als de grote revelatie van de ploeg.

Toen Mark van Bommel vorig seizoen de leiding overnam als trainer van Antwerp, koos hij resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en technische vaardigheden.

Tijdens de historische reeks van negen opeenvolgende overwinningen vorig seizoen was Yusuf bijvoorbeeld een cruciale schakel. Hij excelleerde in zijn rol als controleur door zijn uitzonderlijke loopvermogen te gebruiken om gaten te dichten en het evenwicht te bewaren in de ploeg.

Het is dan ook geen toeval dat Yusuf, die eerder bij IFK Göteborg speelde, in Zweden werd beschouwd als de 'nieuwe Ngolo Kanté'. Volgens Gazet van Antwerpen was een fitte Yusuf zelfs de eerste naam die Van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette.

De coach prees Yusuf als een echte teamspeler en een verbindingsman die in staat is om veel aanvallen van tegenstanders af te breken en counter eruit haalt. “Kortom: een heel vervelende speler om tegen te spelen – ik ben blij dat hij in mijn team zit”, zei Van Bommel.

Uit de ploeg en transfer gemist

Volgens Het Nieuwsblad zou het ideale scenario zijn geweest dat Antwerp afgelopen zomer, na twee sterke seizoenen, Alhassan Yusuf had kunnen verkopen op de transfermarkt.

Exact één jaar geleden vroeg huisanalist Patrick Goots zich bovendien af in Gazet van Antwerpen: “Wordt Yusuf de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp?” Het antwoord van Van Bommel was duidelijk: “Spelers jong halen en hen beter maken, zoals Ajax: dat is interessant.”

Aan het begin van het vorige seizoen behoorde Alhassan Yusuf meer dan eens tot de beste spelers van Antwerp, maar na een voetblessure verloor hij zijn basisplaats en daarmee ook de kans op een mooie transfer.

“Als ik had kunnen doorgaan op mijn elan, had ik wel de volgende uitdaging willen aangaan”, zei Yusuf in maart. “Maar nu denk ik daar enigszins anders over. Vertrekken is niet mijn prioriteit. Ik lig nog vast tot 2025 en voel me hier thuis. Ik zou het heel fijn vinden om na de zomer nog bij Antwerp te spelen.”

Plaats ruimen voor Keita (bis)

Door die langdurige voetblessure stond de belangrijke middenvelder drie maanden aan de zijlijn. Dit dwong Antwerp FC om in de wintermercato van vorig seizoen een vervanger aan te trekken voor Alhassan Yusuf, waarbij Mandela Keita werd gehuurd van Oud-Heverlee Leuven.

Keita deed het uitstekend als de vervanger van Yusuf, die na zijn blessure grote moeite had om weer een basisplaats te veroveren onder coach Mark van Bommel. “Toen ik weer fit was, kon ik mijn plek niet zomaar weer opeisen. Starten of invallen, het is toch verschillend”, zei Yusuf toen.

In de afgelopen zomermercato werd Keita definitief aangekocht door Antwerp, wat betekende dat Yusuf opnieuw uit het basiselftal verdween en plaats moest maken voor Keita.

Op dit moment lijkt er weinig anders voor Yusuf te doen dan proberen indruk te maken tijdens trainingen of invalbeurten, maar tot nu toe is dat niet goed gelukt.

In de beperkte speeltijd die hij heeft gehad, slechts 320 minuten verdeeld over 2 basisplaatsen en 5 invalbeurten in alle competities, heeft de middenvelder echter niet weten te overtuigen.

Niet op het niveau van Keita en Vermeeren

Yusuf leed meer dan eens slordig en gevaarlijk balverlies, er zit soms geen rust in zijn spel en hij valt soms niet (genoeg) op tijdens invalbeurten.

Het Nieuwsblad constateerde na de wedstrijd tegen Anderlecht, die overigens sinds begin augustus de laatste basisplaats van Yusuf dit seizoen was, dat hij “nog niet op zijn niveau van weleer” is.

“Komt momenteel niet aan het niveau van zijn concurrenten Keita en Vermeeren”, stelde Gazet van Antwerpen vast. Mark van Bommel probeerde Yusuf zelfs uit op een ongebruikelijke en onorthodoxe positie als rechtsachter, maar een groot succes was dat ook niet.

Zal Yusuf zich nog in de ploeg spelen bij Antwerp?

Meest recent

KV Mechelen shopt in eigen land en stelt aanwinst voor

KV Mechelen heeft beet. Malinwa hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League en ...

5
5
Union SG pakt record met toptransfer Khalaili

Union SG heeft de uitgaande transfer van Anan Khalaili afgerond. Op de officiële kanalen werd ...

12
12
'Union SG duwt zwaar door voor ex-speler Club Brugge'

CEO Philippe Bormans haalde aan dat Union SG klaar is met zijn ingaand transferhuiswerk, maar dat is ...

93
93
Cercle Brugge met twijfels: "Lachen én wenen"

Cercle Brugge toonde opnieuw wilskracht tegen STVV. Net als vorige week tegen Standard wisten ze in ...

33
33
STVV vloekt stevig: "Bizar en frustrerend"

STVV baalde stevig na het laatste fluitsignaal tegen Cercle Brugge. Ze speelden 3-3 in Brugge. De ...

59
59
'FC Barcelona gaat tot uiterste: bod van 70 miljoen'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

111
111
Simons verstuurt Club Brugge pittige waarschuwing

Club Brugge werkt zaterdagavond zijn eerste uitwedstrijd van het seizoen af. Zo staat de ...

387
387
'KRC Genk trekt portefeuille open voor derde zomeraanwinst'

KRC Genk wil zaterdagavond tegen KVC Westerlo zijn eerste punten van het nieuwe seizoen pakken. ...

228
228
'Godts krijgt droomtransfer: financiële details bekend'

De laatste details worden momenteel nog afgerond, maar het heeft er alle schijn van dat straks een ...

156
156
‘Anderlecht plant recordbom: dodelijke aanval van 15M’

Anderlecht wil na Oliver Antman nog een tweede wapen toevoegen aan zijn aanval. Paars-wit heeft een ...

655
655
Club zet alles op alles: twéé ultieme zomeraanwinsten'

Club Brugge gaat zaterdagavond op bezoek bij het OH Leuven van Timmy Simons in zijn eerste uitmatch ...

1005
1005
RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

103
103
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

162
162
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

188
188
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

161
161
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

473
473
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

191
191
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

54
54
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

341
341
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

275
275
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

107
107
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

75
75
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

273
273
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

33
33
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

930
930

Meer sportnieuws