Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

862 stemmen
Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

Begin vorig seizoen was Alhassan Yusuf de eerste naam die Mark van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette bij Antwerp FC. De coach koos resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en sterke technische kwaliteiten. Maar inmiddels ligt hij niet langer in de bovenste schuif.

Het ideale scenario was dat Antwerp afgelopen zomer Yusuf na twee sterke seizoenen had kunnen verkopen op de transfermarkt. Exact één jaar geleden zag Patrick Goots hem zelfs als de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp.

Maar door een langdurige blessure en de razendsnelle ontwikkeling van concurrent Mandela Keita, bevindt Yusuf zich vandaag de dag op het tweede plan bij de Great Old.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

De Ngolo Kanté van Antwerp

Toen Alhassan Yusuf nog een jonge tiener was, trok hij de aandacht van grote clubs zoals Ajax en FC Barcelona. In de zomer van 2019 stond de toen 18-jarige middenvelder hoog op het verlanglijstje van RSC Anderlecht.

In 2021 genoot Yusuf de interesse van clubs zoals Sheffield United, Wolverhampton, Leicester City, Brentford en Feyenoord, maar uiteindelijk was het echter Antwerp FC dat erin slaagde om de Nigeriaanse groeibriljant aan te trekken.

Yusuf was 20 jaar oud toen hij twee jaar geleden de overstap maakte van IFK Göteborg naar Antwerp FC. De veelbelovende middenvelder, hij werd in Zweden vaak de 'nieuwe Ngolo Kanté' genoemd, werd met een aankoopprijs van ‘slechts’ één miljoen euro beschouwd als een echt koopje - vandaag bedraagt zijn marktwaarde namelijk vijf miljoen euro.

Hij moest op de Bosuil de vertrokken sterkhouder Martin Hongla vervangen, die toen naar Hellas Verona vertrok. De verwachtingen rond Yusuf waren dan ook hooggespannen bij de club.

De eerste naam op het blad van Van Bommel

In zijn debuutseizoen 2021/22 onder leiding van Brian Priske, was Alhassan Yusuf een zeer waardevolle maar vaak onderbelichte speler, en velen beschouwden de jonge middenvelder zelfs als de grote revelatie van de ploeg.

Toen Mark van Bommel vorig seizoen de leiding overnam als trainer van Antwerp, koos hij resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en technische vaardigheden.

Tijdens de historische reeks van negen opeenvolgende overwinningen vorig seizoen was Yusuf bijvoorbeeld een cruciale schakel. Hij excelleerde in zijn rol als controleur door zijn uitzonderlijke loopvermogen te gebruiken om gaten te dichten en het evenwicht te bewaren in de ploeg.

Het is dan ook geen toeval dat Yusuf, die eerder bij IFK Göteborg speelde, in Zweden werd beschouwd als de 'nieuwe Ngolo Kanté'. Volgens Gazet van Antwerpen was een fitte Yusuf zelfs de eerste naam die Van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette.

De coach prees Yusuf als een echte teamspeler en een verbindingsman die in staat is om veel aanvallen van tegenstanders af te breken en counter eruit haalt. “Kortom: een heel vervelende speler om tegen te spelen – ik ben blij dat hij in mijn team zit”, zei Van Bommel.

Uit de ploeg en transfer gemist

Volgens Het Nieuwsblad zou het ideale scenario zijn geweest dat Antwerp afgelopen zomer, na twee sterke seizoenen, Alhassan Yusuf had kunnen verkopen op de transfermarkt.

Exact één jaar geleden vroeg huisanalist Patrick Goots zich bovendien af in Gazet van Antwerpen: “Wordt Yusuf de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp?” Het antwoord van Van Bommel was duidelijk: “Spelers jong halen en hen beter maken, zoals Ajax: dat is interessant.”

Aan het begin van het vorige seizoen behoorde Alhassan Yusuf meer dan eens tot de beste spelers van Antwerp, maar na een voetblessure verloor hij zijn basisplaats en daarmee ook de kans op een mooie transfer.

“Als ik had kunnen doorgaan op mijn elan, had ik wel de volgende uitdaging willen aangaan”, zei Yusuf in maart. “Maar nu denk ik daar enigszins anders over. Vertrekken is niet mijn prioriteit. Ik lig nog vast tot 2025 en voel me hier thuis. Ik zou het heel fijn vinden om na de zomer nog bij Antwerp te spelen.”

Plaats ruimen voor Keita (bis)

Door die langdurige voetblessure stond de belangrijke middenvelder drie maanden aan de zijlijn. Dit dwong Antwerp FC om in de wintermercato van vorig seizoen een vervanger aan te trekken voor Alhassan Yusuf, waarbij Mandela Keita werd gehuurd van Oud-Heverlee Leuven.

Keita deed het uitstekend als de vervanger van Yusuf, die na zijn blessure grote moeite had om weer een basisplaats te veroveren onder coach Mark van Bommel. “Toen ik weer fit was, kon ik mijn plek niet zomaar weer opeisen. Starten of invallen, het is toch verschillend”, zei Yusuf toen.

In de afgelopen zomermercato werd Keita definitief aangekocht door Antwerp, wat betekende dat Yusuf opnieuw uit het basiselftal verdween en plaats moest maken voor Keita.

Op dit moment lijkt er weinig anders voor Yusuf te doen dan proberen indruk te maken tijdens trainingen of invalbeurten, maar tot nu toe is dat niet goed gelukt.

In de beperkte speeltijd die hij heeft gehad, slechts 320 minuten verdeeld over 2 basisplaatsen en 5 invalbeurten in alle competities, heeft de middenvelder echter niet weten te overtuigen.

Niet op het niveau van Keita en Vermeeren

Yusuf leed meer dan eens slordig en gevaarlijk balverlies, er zit soms geen rust in zijn spel en hij valt soms niet (genoeg) op tijdens invalbeurten.

Het Nieuwsblad constateerde na de wedstrijd tegen Anderlecht, die overigens sinds begin augustus de laatste basisplaats van Yusuf dit seizoen was, dat hij “nog niet op zijn niveau van weleer” is.

“Komt momenteel niet aan het niveau van zijn concurrenten Keita en Vermeeren”, stelde Gazet van Antwerpen vast. Mark van Bommel probeerde Yusuf zelfs uit op een ongebruikelijke en onorthodoxe positie als rechtsachter, maar een groot succes was dat ook niet.

Zal Yusuf zich nog in de ploeg spelen bij Antwerp?

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

10
10
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

8
8
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

520
520
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

14
14
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

19
19
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

48
48
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

241
241
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

97
97
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

48
48
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

77
77
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

53
53
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

51
51
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

211
211
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

135
135
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

283
283
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws