Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

862
Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

Begin vorig seizoen was Alhassan Yusuf de eerste naam die Mark van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette bij Antwerp FC. De coach koos resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en sterke technische kwaliteiten. Maar inmiddels ligt hij niet langer in de bovenste schuif.

Het ideale scenario was dat Antwerp afgelopen zomer Yusuf na twee sterke seizoenen had kunnen verkopen op de transfermarkt. Exact één jaar geleden zag Patrick Goots hem zelfs als de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp.

Maar door een langdurige blessure en de razendsnelle ontwikkeling van concurrent Mandela Keita, bevindt Yusuf zich vandaag de dag op het tweede plan bij de Great Old.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

De Ngolo Kanté van Antwerp

Toen Alhassan Yusuf nog een jonge tiener was, trok hij de aandacht van grote clubs zoals Ajax en FC Barcelona. In de zomer van 2019 stond de toen 18-jarige middenvelder hoog op het verlanglijstje van RSC Anderlecht.

In 2021 genoot Yusuf de interesse van clubs zoals Sheffield United, Wolverhampton, Leicester City, Brentford en Feyenoord, maar uiteindelijk was het echter Antwerp FC dat erin slaagde om de Nigeriaanse groeibriljant aan te trekken.

Yusuf was 20 jaar oud toen hij twee jaar geleden de overstap maakte van IFK Göteborg naar Antwerp FC. De veelbelovende middenvelder, hij werd in Zweden vaak de 'nieuwe Ngolo Kanté' genoemd, werd met een aankoopprijs van ‘slechts’ één miljoen euro beschouwd als een echt koopje - vandaag bedraagt zijn marktwaarde namelijk vijf miljoen euro.

Hij moest op de Bosuil de vertrokken sterkhouder Martin Hongla vervangen, die toen naar Hellas Verona vertrok. De verwachtingen rond Yusuf waren dan ook hooggespannen bij de club.

De eerste naam op het blad van Van Bommel

In zijn debuutseizoen 2021/22 onder leiding van Brian Priske, was Alhassan Yusuf een zeer waardevolle maar vaak onderbelichte speler, en velen beschouwden de jonge middenvelder zelfs als de grote revelatie van de ploeg.

Toen Mark van Bommel vorig seizoen de leiding overnam als trainer van Antwerp, koos hij resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en technische vaardigheden.

Tijdens de historische reeks van negen opeenvolgende overwinningen vorig seizoen was Yusuf bijvoorbeeld een cruciale schakel. Hij excelleerde in zijn rol als controleur door zijn uitzonderlijke loopvermogen te gebruiken om gaten te dichten en het evenwicht te bewaren in de ploeg.

Het is dan ook geen toeval dat Yusuf, die eerder bij IFK Göteborg speelde, in Zweden werd beschouwd als de 'nieuwe Ngolo Kanté'. Volgens Gazet van Antwerpen was een fitte Yusuf zelfs de eerste naam die Van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette.

De coach prees Yusuf als een echte teamspeler en een verbindingsman die in staat is om veel aanvallen van tegenstanders af te breken en counter eruit haalt. “Kortom: een heel vervelende speler om tegen te spelen – ik ben blij dat hij in mijn team zit”, zei Van Bommel.

Uit de ploeg en transfer gemist

Volgens Het Nieuwsblad zou het ideale scenario zijn geweest dat Antwerp afgelopen zomer, na twee sterke seizoenen, Alhassan Yusuf had kunnen verkopen op de transfermarkt.

Exact één jaar geleden vroeg huisanalist Patrick Goots zich bovendien af in Gazet van Antwerpen: “Wordt Yusuf de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp?” Het antwoord van Van Bommel was duidelijk: “Spelers jong halen en hen beter maken, zoals Ajax: dat is interessant.”

Aan het begin van het vorige seizoen behoorde Alhassan Yusuf meer dan eens tot de beste spelers van Antwerp, maar na een voetblessure verloor hij zijn basisplaats en daarmee ook de kans op een mooie transfer.

“Als ik had kunnen doorgaan op mijn elan, had ik wel de volgende uitdaging willen aangaan”, zei Yusuf in maart. “Maar nu denk ik daar enigszins anders over. Vertrekken is niet mijn prioriteit. Ik lig nog vast tot 2025 en voel me hier thuis. Ik zou het heel fijn vinden om na de zomer nog bij Antwerp te spelen.”

Plaats ruimen voor Keita (bis)

Door die langdurige voetblessure stond de belangrijke middenvelder drie maanden aan de zijlijn. Dit dwong Antwerp FC om in de wintermercato van vorig seizoen een vervanger aan te trekken voor Alhassan Yusuf, waarbij Mandela Keita werd gehuurd van Oud-Heverlee Leuven.

Keita deed het uitstekend als de vervanger van Yusuf, die na zijn blessure grote moeite had om weer een basisplaats te veroveren onder coach Mark van Bommel. “Toen ik weer fit was, kon ik mijn plek niet zomaar weer opeisen. Starten of invallen, het is toch verschillend”, zei Yusuf toen.

In de afgelopen zomermercato werd Keita definitief aangekocht door Antwerp, wat betekende dat Yusuf opnieuw uit het basiselftal verdween en plaats moest maken voor Keita.

Op dit moment lijkt er weinig anders voor Yusuf te doen dan proberen indruk te maken tijdens trainingen of invalbeurten, maar tot nu toe is dat niet goed gelukt.

In de beperkte speeltijd die hij heeft gehad, slechts 320 minuten verdeeld over 2 basisplaatsen en 5 invalbeurten in alle competities, heeft de middenvelder echter niet weten te overtuigen.

Niet op het niveau van Keita en Vermeeren

Yusuf leed meer dan eens slordig en gevaarlijk balverlies, er zit soms geen rust in zijn spel en hij valt soms niet (genoeg) op tijdens invalbeurten.

Het Nieuwsblad constateerde na de wedstrijd tegen Anderlecht, die overigens sinds begin augustus de laatste basisplaats van Yusuf dit seizoen was, dat hij “nog niet op zijn niveau van weleer” is.

“Komt momenteel niet aan het niveau van zijn concurrenten Keita en Vermeeren”, stelde Gazet van Antwerpen vast. Mark van Bommel probeerde Yusuf zelfs uit op een ongebruikelijke en onorthodoxe positie als rechtsachter, maar een groot succes was dat ook niet.

Zal Yusuf zich nog in de ploeg spelen bij Antwerp?

Meest recent

KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

14
14
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

20
20
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

26
26
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

54
54
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!" Luc Nilis diep ger

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

130
130
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

39
39
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

34
34
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

9
9
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

171
171
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

567
567
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

307
307
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

157
157
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

85
85
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

101
101
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

165
165
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

61
61
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

132
132
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

89
89
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

86
86
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

273
273
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

257
257
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

88
88
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

120
120
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

56
56
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

185
185

Meer sportnieuws