Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

862
Ramp voor Antwerp: 'ultieme transferdroom' spat uit elkaar

Begin vorig seizoen was Alhassan Yusuf de eerste naam die Mark van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette bij Antwerp FC. De coach koos resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en sterke technische kwaliteiten. Maar inmiddels ligt hij niet langer in de bovenste schuif.

Het ideale scenario was dat Antwerp afgelopen zomer Yusuf na twee sterke seizoenen had kunnen verkopen op de transfermarkt. Exact één jaar geleden zag Patrick Goots hem zelfs als de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp.

Maar door een langdurige blessure en de razendsnelle ontwikkeling van concurrent Mandela Keita, bevindt Yusuf zich vandaag de dag op het tweede plan bij de Great Old.

LEES OOK: Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

De Ngolo Kanté van Antwerp

Toen Alhassan Yusuf nog een jonge tiener was, trok hij de aandacht van grote clubs zoals Ajax en FC Barcelona. In de zomer van 2019 stond de toen 18-jarige middenvelder hoog op het verlanglijstje van RSC Anderlecht.

In 2021 genoot Yusuf de interesse van clubs zoals Sheffield United, Wolverhampton, Leicester City, Brentford en Feyenoord, maar uiteindelijk was het echter Antwerp FC dat erin slaagde om de Nigeriaanse groeibriljant aan te trekken.

Yusuf was 20 jaar oud toen hij twee jaar geleden de overstap maakte van IFK Göteborg naar Antwerp FC. De veelbelovende middenvelder, hij werd in Zweden vaak de 'nieuwe Ngolo Kanté' genoemd, werd met een aankoopprijs van ‘slechts’ één miljoen euro beschouwd als een echt koopje - vandaag bedraagt zijn marktwaarde namelijk vijf miljoen euro.

Hij moest op de Bosuil de vertrokken sterkhouder Martin Hongla vervangen, die toen naar Hellas Verona vertrok. De verwachtingen rond Yusuf waren dan ook hooggespannen bij de club.

De eerste naam op het blad van Van Bommel

In zijn debuutseizoen 2021/22 onder leiding van Brian Priske, was Alhassan Yusuf een zeer waardevolle maar vaak onderbelichte speler, en velen beschouwden de jonge middenvelder zelfs als de grote revelatie van de ploeg.

Toen Mark van Bommel vorig seizoen de leiding overnam als trainer van Antwerp, koos hij resoluut voor Yusuf op de positie van nummer zes vanwege zijn combinatie van fysieke kracht en technische vaardigheden.

Tijdens de historische reeks van negen opeenvolgende overwinningen vorig seizoen was Yusuf bijvoorbeeld een cruciale schakel. Hij excelleerde in zijn rol als controleur door zijn uitzonderlijke loopvermogen te gebruiken om gaten te dichten en het evenwicht te bewaren in de ploeg.

Het is dan ook geen toeval dat Yusuf, die eerder bij IFK Göteborg speelde, in Zweden werd beschouwd als de 'nieuwe Ngolo Kanté'. Volgens Gazet van Antwerpen was een fitte Yusuf zelfs de eerste naam die Van Bommel op zijn wedstrijdformulier zette.

De coach prees Yusuf als een echte teamspeler en een verbindingsman die in staat is om veel aanvallen van tegenstanders af te breken en counter eruit haalt. “Kortom: een heel vervelende speler om tegen te spelen – ik ben blij dat hij in mijn team zit”, zei Van Bommel.

Uit de ploeg en transfer gemist

Volgens Het Nieuwsblad zou het ideale scenario zijn geweest dat Antwerp afgelopen zomer, na twee sterke seizoenen, Alhassan Yusuf had kunnen verkopen op de transfermarkt.

Exact één jaar geleden vroeg huisanalist Patrick Goots zich bovendien af in Gazet van Antwerpen: “Wordt Yusuf de eerste grote uitgaande transfer van Antwerp?” Het antwoord van Van Bommel was duidelijk: “Spelers jong halen en hen beter maken, zoals Ajax: dat is interessant.”

Aan het begin van het vorige seizoen behoorde Alhassan Yusuf meer dan eens tot de beste spelers van Antwerp, maar na een voetblessure verloor hij zijn basisplaats en daarmee ook de kans op een mooie transfer.

“Als ik had kunnen doorgaan op mijn elan, had ik wel de volgende uitdaging willen aangaan”, zei Yusuf in maart. “Maar nu denk ik daar enigszins anders over. Vertrekken is niet mijn prioriteit. Ik lig nog vast tot 2025 en voel me hier thuis. Ik zou het heel fijn vinden om na de zomer nog bij Antwerp te spelen.”

Plaats ruimen voor Keita (bis)

Door die langdurige voetblessure stond de belangrijke middenvelder drie maanden aan de zijlijn. Dit dwong Antwerp FC om in de wintermercato van vorig seizoen een vervanger aan te trekken voor Alhassan Yusuf, waarbij Mandela Keita werd gehuurd van Oud-Heverlee Leuven.

Keita deed het uitstekend als de vervanger van Yusuf, die na zijn blessure grote moeite had om weer een basisplaats te veroveren onder coach Mark van Bommel. “Toen ik weer fit was, kon ik mijn plek niet zomaar weer opeisen. Starten of invallen, het is toch verschillend”, zei Yusuf toen.

In de afgelopen zomermercato werd Keita definitief aangekocht door Antwerp, wat betekende dat Yusuf opnieuw uit het basiselftal verdween en plaats moest maken voor Keita.

Op dit moment lijkt er weinig anders voor Yusuf te doen dan proberen indruk te maken tijdens trainingen of invalbeurten, maar tot nu toe is dat niet goed gelukt.

In de beperkte speeltijd die hij heeft gehad, slechts 320 minuten verdeeld over 2 basisplaatsen en 5 invalbeurten in alle competities, heeft de middenvelder echter niet weten te overtuigen.

Niet op het niveau van Keita en Vermeeren

Yusuf leed meer dan eens slordig en gevaarlijk balverlies, er zit soms geen rust in zijn spel en hij valt soms niet (genoeg) op tijdens invalbeurten.

Het Nieuwsblad constateerde na de wedstrijd tegen Anderlecht, die overigens sinds begin augustus de laatste basisplaats van Yusuf dit seizoen was, dat hij “nog niet op zijn niveau van weleer” is.

“Komt momenteel niet aan het niveau van zijn concurrenten Keita en Vermeeren”, stelde Gazet van Antwerpen vast. Mark van Bommel probeerde Yusuf zelfs uit op een ongebruikelijke en onorthodoxe positie als rechtsachter, maar een groot succes was dat ook niet.

Zal Yusuf zich nog in de ploeg spelen bij Antwerp?

Meest recent

Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste te wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

10
10
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

90
90
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

142
142
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

179
179
Pijnlijke 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

205
205
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

149
149
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

255
255
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

108
108
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

121
121
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

45
45
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

68
68
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

90
90
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

201
201
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

23
23
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

357
357
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

130
130
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

68
68
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

331
331
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

315
315
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

37
37
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

157
157
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

244
244
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

175
175
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

196
196
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

105
105

Meer sportnieuws