'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

door
'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

De voorbije jaren heeft het imago van het Belgische voetbal afgezien. In 2018 was er het losbarsten van Operatie Propere Handen, die een aantal schaduwkantjes van de voetbalwereld open en bloot legde. Daarnaast was er ook het toenemende supportersgeweld, zeker sinds corona.

Van die negatieve reclame maakte de politiek gebruik om enkele beslissingen door te drukken die het de Belgische clubs een pak moeilijker maakten. Zo zagen de clubs heel wat fiscale voordelen wegvallen, terwijl er met het gradueel opkomende gokverbod ook een stevige bron van inkomsten dreigt weg te vallen.

Nieuw actieplan Pro League

Het Laatste Nieuws weet dat Lorin Parys, de CEO van de Pro League, met een nieuw actieplan hoopt om de banden met de politiek weer aan te halen en zo verdere schade te voorkomen. Dat moet onder meer gebeurden door clubs te dwingen om hun schuldenberg af te bouwen.

Daarnaast wil Parys ook meer goodwill kweken door in te zetten op de maatschappelijke functie van voetbal. Naast samenwerkingen met de Alzheimerliga en de Dossinkazerne zouden ook minstens 3 procent van de budgetten naar de jeugd, vrouwen en community moeten gaan.

Inzetten op community

Bovendien wil de Pro League ook meetbare doelstellingen uitwerken voor zijn communitywerking. "Iedereen zal vanaf nu op objectieve wijze kunnen oordelen of we ons engagement nakomen. Dit beleidsplan toont wat wij aan de samenleving kunnen bieden", zegt Parys daarover.

Parys hoopt dat er snel een positieve reactie uit de politiek zal komen. "We hebben een Interministriële Conferentie Betaald Voetbal nodig. Waarbij we met de regionale en lokale overheden kunnen overleggen en samenwerken. We hopen dat dit beleidsplan een goede voorzet is."

JOUW MENING TELT:
Is dat een goed plan van de Pro League?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

93
93
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

28
28
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

42
42
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

91
91
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

156
156
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

641
641
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

90
90
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

381
381
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1170
1170
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

676
676
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

479
479
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1690
1690
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

732
732
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

639
639
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

516
516
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws