'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

door
'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

De voorbije jaren heeft het imago van het Belgische voetbal afgezien. In 2018 was er het losbarsten van Operatie Propere Handen, die een aantal schaduwkantjes van de voetbalwereld open en bloot legde. Daarnaast was er ook het toenemende supportersgeweld, zeker sinds corona.

Van die negatieve reclame maakte de politiek gebruik om enkele beslissingen door te drukken die het de Belgische clubs een pak moeilijker maakten. Zo zagen de clubs heel wat fiscale voordelen wegvallen, terwijl er met het gradueel opkomende gokverbod ook een stevige bron van inkomsten dreigt weg te vallen.

LEES OOK: 'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Nieuw actieplan Pro League

Het Laatste Nieuws weet dat Lorin Parys, de CEO van de Pro League, met een nieuw actieplan hoopt om de banden met de politiek weer aan te halen en zo verdere schade te voorkomen. Dat moet onder meer gebeurden door clubs te dwingen om hun schuldenberg af te bouwen.

Daarnaast wil Parys ook meer goodwill kweken door in te zetten op de maatschappelijke functie van voetbal. Naast samenwerkingen met de Alzheimerliga en de Dossinkazerne zouden ook minstens 3 procent van de budgetten naar de jeugd, vrouwen en community moeten gaan.

Inzetten op community

Bovendien wil de Pro League ook meetbare doelstellingen uitwerken voor zijn communitywerking. "Iedereen zal vanaf nu op objectieve wijze kunnen oordelen of we ons engagement nakomen. Dit beleidsplan toont wat wij aan de samenleving kunnen bieden", zegt Parys daarover.

Parys hoopt dat er snel een positieve reactie uit de politiek zal komen. "We hebben een Interministriële Conferentie Betaald Voetbal nodig. Waarbij we met de regionale en lokale overheden kunnen overleggen en samenwerken. We hopen dat dit beleidsplan een goede voorzet is."

Is dat een goed plan van de Pro League?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

91
91
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

23
23
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

178
178
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

10
10
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

105
105
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

19
19
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

412
412
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

204
204
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

336
336
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

278
278
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

642
642
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

605
605
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

85
85
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

98
98
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

230
230
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

88
88
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

169
169
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

97
97
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

194
194
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

114
114
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

329
329
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

101
101
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

394
394

Meer sportnieuws