'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

79 stemmen
'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

De voorbije jaren heeft het imago van het Belgische voetbal afgezien. In 2018 was er het losbarsten van Operatie Propere Handen, die een aantal schaduwkantjes van de voetbalwereld open en bloot legde. Daarnaast was er ook het toenemende supportersgeweld, zeker sinds corona.

Van die negatieve reclame maakte de politiek gebruik om enkele beslissingen door te drukken die het de Belgische clubs een pak moeilijker maakten. Zo zagen de clubs heel wat fiscale voordelen wegvallen, terwijl er met het gradueel opkomende gokverbod ook een stevige bron van inkomsten dreigt weg te vallen.

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Nieuw actieplan Pro League

Het Laatste Nieuws weet dat Lorin Parys, de CEO van de Pro League, met een nieuw actieplan hoopt om de banden met de politiek weer aan te halen en zo verdere schade te voorkomen. Dat moet onder meer gebeurden door clubs te dwingen om hun schuldenberg af te bouwen.

Daarnaast wil Parys ook meer goodwill kweken door in te zetten op de maatschappelijke functie van voetbal. Naast samenwerkingen met de Alzheimerliga en de Dossinkazerne zouden ook minstens 3 procent van de budgetten naar de jeugd, vrouwen en community moeten gaan.

Inzetten op community

Bovendien wil de Pro League ook meetbare doelstellingen uitwerken voor zijn communitywerking. "Iedereen zal vanaf nu op objectieve wijze kunnen oordelen of we ons engagement nakomen. Dit beleidsplan toont wat wij aan de samenleving kunnen bieden", zegt Parys daarover.

Parys hoopt dat er snel een positieve reactie uit de politiek zal komen. "We hebben een Interministriële Conferentie Betaald Voetbal nodig. Waarbij we met de regionale en lokale overheden kunnen overleggen en samenwerken. We hopen dat dit beleidsplan een goede voorzet is."

Is dat een goed plan van de Pro League?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

18
18
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

113
113
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

87
87
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

85
85
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

272
272
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

156
156
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

155
155
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

347
347
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

602
602
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3427
3427
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

223
223
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws