'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

door
'Pro League wil met dit plan weer in de gunst komen'

De voorbije jaren heeft het imago van het Belgische voetbal afgezien. In 2018 was er het losbarsten van Operatie Propere Handen, die een aantal schaduwkantjes van de voetbalwereld open en bloot legde. Daarnaast was er ook het toenemende supportersgeweld, zeker sinds corona.

Van die negatieve reclame maakte de politiek gebruik om enkele beslissingen door te drukken die het de Belgische clubs een pak moeilijker maakten. Zo zagen de clubs heel wat fiscale voordelen wegvallen, terwijl er met het gradueel opkomende gokverbod ook een stevige bron van inkomsten dreigt weg te vallen.

LEES OOK: Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Nieuw actieplan Pro League

Het Laatste Nieuws weet dat Lorin Parys, de CEO van de Pro League, met een nieuw actieplan hoopt om de banden met de politiek weer aan te halen en zo verdere schade te voorkomen. Dat moet onder meer gebeurden door clubs te dwingen om hun schuldenberg af te bouwen.

Daarnaast wil Parys ook meer goodwill kweken door in te zetten op de maatschappelijke functie van voetbal. Naast samenwerkingen met de Alzheimerliga en de Dossinkazerne zouden ook minstens 3 procent van de budgetten naar de jeugd, vrouwen en community moeten gaan.

Inzetten op community

Bovendien wil de Pro League ook meetbare doelstellingen uitwerken voor zijn communitywerking. "Iedereen zal vanaf nu op objectieve wijze kunnen oordelen of we ons engagement nakomen. Dit beleidsplan toont wat wij aan de samenleving kunnen bieden", zegt Parys daarover.

Parys hoopt dat er snel een positieve reactie uit de politiek zal komen. "We hebben een Interministriële Conferentie Betaald Voetbal nodig. Waarbij we met de regionale en lokale overheden kunnen overleggen en samenwerken. We hopen dat dit beleidsplan een goede voorzet is."

Is dat een goed plan van de Pro League?

Meest recent

'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

4
4
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

34
34
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

29
29
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

45
45
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

308
308
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

73
73
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

38
38
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

155
155
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

198
198
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

249
249
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

122
122
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

182
182
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

404
404
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

92
92
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

568
568
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

332
332
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

144
144
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

154
154
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

78
78
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

250
250
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67

Meer sportnieuws