Ook vraagtekens bij transfer van Gaston Avila naar Ajax

door
Ook vraagtekens bij transfer van Gaston Avila naar Ajax

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze enkele weken geleden Gaston Avila voor 12,5 miljoen euro aan Ajax. Die transfer roept héél grote vragen op in Nederland. Werd er door ex-sportief directeur Sven Mislintat ook hier onder een hoedje gespeeld met bepaalde makelaars?

LEES OOK: Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Veel te dure transfersom

Antwerp kraaide victorie toen Ajax maar liefst 12,5 miljoen euro betaalde voor Avila. De Argentijn kende een degelijk seizoen bij de Great Old, maar was ook geen echte uitblinker. De club had hem een jaar geleden nog voor 4,5 miljoen euro naar België gehaald. Avila is ondertussen al derde keuze in Amsterdam.

Dick Advocaat stelt zich vragen bij de hoge som die werd betaald voor de linksvoetige ex-speler van de Belgische landskampioen. “Dit kan niet. Als je zo spelers haalt voor dat bedrag? Als de Raad van Commissarissen dit heeft goed gekeurd, dan zullen er nog koppen gaan rollen”, zei hij in Veronica Offside.

Geen Ajax-speler

Johan Boskamp begreep er ook niets van. “In Antwerpen zijn ze nog feest aan het vieren. Verdedigend is het nog oké, maar aanvallend… Hij is echt geen Ajax-speler."

Volgens Transfermarkt heeft Avila een marktwaarde van 3,5 miljoen euro. Het is niet bekend of Vlado Lemic, officieel geen makelaar maar een ‘adviseur’, ook bij deze deal was betrokken.

Hij zou veel in de pap te brokken hebben gehad bij Ajax de afgelopen maanden en de Serviër, die ooit voor Lierse SK speelde, heeft toevallig een kantoor in… Antwerpen. Het is algemeen bekend dat Lemic ook in België nog zaken doet.

Zal er nog veel naar buiten komen de komende weken?

Meest recent

Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

8
8
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

23
23
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

245
245
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

316
316
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

63
63
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

260
260
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

192
192
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

457
457
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

408
408
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

64
64
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

670
670
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

422
422
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

190
190
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

252
252
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

708
708
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

979
979
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

340
340
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

122
122
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

321
321
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

314
314
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

658
658
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

369
369
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

800
800
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

731
731
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

906
906

Meer sportnieuws