Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

498 stemmen
Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

In mei was Mohamed Amoura (toen FC Lugano) een interessant target voor RSC Anderlecht, en Jesper Fredberg zocht effectief toenadering voor een transfer.

De Algerijnse aanvaller ondertekende afgelopen zomer uiteindelijk een contract bij Union SG, waar hij momenteel uitgroeit tot een van de absolute sensaties in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Fredberg op het territorium van Union

Jesper Fredberg voert een ander transferbeleid dan zijn voorgangers bij Anderlecht en in de voorbije zomermercato kwam hij steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Sporting.

Sinds Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht zijn er verschillende spelers geweest waarin Anderlecht interesse heeft getoond en die tegelijk ook op de radar stonden van Union SG.

Yorbe Vertessen, de wintertransfer die vorig seizoen gehuurd werd van PSV Eindhoven, vond het project van Union aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité (toen RB Salzburg, nu Stade Rennes), die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, stond op de verlanglijst van beide Brusselse clubs.

Daarnaast was ook Younes Taha (toen PEC Zwolle, nu FC Twente) speler waar zowel Anderlecht als Union interesse in hadden.

Anderlecht wilde kruising tussen Mahrez en Salah

Ook Mohamed Amoura wist zowel Anderlecht als Union te overtuigen. In mei werd de Algerijnse aanvaller beschouwd als een bijzonder interessant doelwit voor paars-wit, en de interesse van Anderlecht was duidelijk serieus te noemen.

Mattia Croci-Torti, de coach van FC Lugano, bevestigde dat Sporting toenadering zocht tot de Zwitserse club en tot Amoura om een mogelijke deal te bespreken. “Ik heb het nieuws ontvangen dat Anderlecht geïnteresseerd is in Amoura”, werd Croci Torti geciteerd bij 4-4-2.ch.

De belangstelling van Anderlecht voor Amoura was dan ook volkomen begrijpelijk. De veelzijdige en vlotscorende spits van FC Lugano was vorig seizoen een van de grootste dribbelaars en beslissende spelers in de Super League.

Dankzij zijn uitstekende prestaties verdiende hij zelfs een plaats in de Algerijnse nationale ploeg. “Hij is fantastisch, ce petit”, zei assistent-bondscoach Madjid Bougherra over hem.

Velen beschouwen Amoura als de toekomstige Ryad Mahrez, want Amoura blinkt niet alleen uit in doelpunten maken, maar hij beschikt ook over indrukwekkende technische bagage, snelheid, dribbelskills en behendigheid.

‘La perle de Jijel’ spiegelt zich op zijn beurt liever aan Mohamed Salah.

Wervelende Amoura bij Union

Uiteindelijk koos Mohamed Amoura ervoor om niet naar Anderlecht te gaan, maar hij verhuisde naar Union SG. In het Dudenpark is de 23-jarige moest hij niet de vervanger van Victor Boniface worden, maar wel eerder van Simon Adingra, een speler met een vergelijkbaar profiel.

Het vertrouwen van de Unionisten in Amoura is heel groot, getuige het feit dat hij met een transfersom van 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer in de geschiedenis van de club is geworden.

Amoura staat bekend om zijn snelheid - hij bereikt snelheden tot 37 kilometer per uur - zijn technische vaardigheden en zijn doelgerichtheid. Amoura heeft inmiddels al drie doelpunten gescoord voor de Brusselaars, ondanks slechts één basisplaats en drie invalbeurten.

Hij scoort gemiddeld 1,51 doelpunten per 90 minuten, voert 8 dribbels uit en waagt zich aan 5 pogingen op doel. De wervelende Amoura is overal aanwezig bij Union SG en hij is duidelijk niet naar de club gekomen om op de achtergrond te blijven

 “Ik heb het gevoel hem overal op het veld te zien”, zei Anthony Moris. “Hij wil zich echt laten zien. Met hem gaat het snel, heel snel.”

De tornado genaamd Amoura

In de Europa League-wedstrijd tegen Toulouse FC van vorige week liet invaller Mohamed Amoura opnieuw een sterke indruk achter. Hij wist niet alleen het net te vinden, maar viel vooral op door zijn agressiviteit en inzet op het veld.

Opmerkelijk genoeg bleek zijn werkethiek in het verleden nochtans een grote uitdaging voor hem te zijn geweest. Ondanks zijn kleine gestalte van 1m70 won Amoura zelfs twee luchtduels tegen Les Violets.

“Ik was verbaasd toen ik hem donderdag opeens voor mijn zestien zag verdedigen”, zei Anthony Moris toen. De tornado genaamd Amoura liet zijn visitekaartje achter tegen Toulouse FC door de belangrijke gelijkmaker te scoren.

Afgelopen weekend was de Algerijnse aanvaller opnieuw beslissend door twee doelpunten te maken tegen Cercle Brugge. “Je kan er donder op zeggen dat ze nog plezier aan die kleine sneltrein zullen beleven”, voorspelt Het Laatste Nieuws.

“Het is een raket, hij gaat echt enorm snel”, stelde ploegmaat Charles Vanhoutte vast. “Het is echt een wapen om zo iemand in de ploeg te hebben.”

De snelheid van Amoura is indrukwekkend, samen met zijn technische kwaliteiten, doelgerichtheid, diepgang en efficiëntie. De 23-jarige bevindt zich nog in zijn aanpassingsperiode bij Union, en naarmate hij meer speelt, zal hij zich beter in het systeem integreren.

“Het is logisch dat hij tijd nodig heeft”, zei coach Alexander Blessin. “Amoura heeft zeker veel kwaliteiten, vooral zijn snelheid. Maar op tactisch vlak moet hij echt nog beter worden. Het was belangrijk om een snelle speler te halen, en ik ben blij dat hij hier is. We werken enorm hard om hem tot zijn limieten te pushen.”

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

30
30
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

65
65
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

16
16
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

121
121
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

120
120
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

112
112
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

55
55
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

264
264
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

574
574
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

306
306
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

580
580
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws