Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

door
Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

In mei was Mohamed Amoura (toen FC Lugano) een interessant target voor RSC Anderlecht, en Jesper Fredberg zocht effectief toenadering voor een transfer.

De Algerijnse aanvaller ondertekende afgelopen zomer uiteindelijk een contract bij Union SG, waar hij momenteel uitgroeit tot een van de absolute sensaties in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

Fredberg op het territorium van Union

Jesper Fredberg voert een ander transferbeleid dan zijn voorgangers bij Anderlecht en in de voorbije zomermercato kwam hij steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Sporting.

Sinds Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht zijn er verschillende spelers geweest waarin Anderlecht interesse heeft getoond en die tegelijk ook op de radar stonden van Union SG.

Yorbe Vertessen, de wintertransfer die vorig seizoen gehuurd werd van PSV Eindhoven, vond het project van Union aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité (toen RB Salzburg, nu Stade Rennes), die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, stond op de verlanglijst van beide Brusselse clubs.

Daarnaast was ook Younes Taha (toen PEC Zwolle, nu FC Twente) speler waar zowel Anderlecht als Union interesse in hadden.

Anderlecht wilde kruising tussen Mahrez en Salah

Ook Mohamed Amoura wist zowel Anderlecht als Union te overtuigen. In mei werd de Algerijnse aanvaller beschouwd als een bijzonder interessant doelwit voor paars-wit, en de interesse van Anderlecht was duidelijk serieus te noemen.

Mattia Croci-Torti, de coach van FC Lugano, bevestigde dat Sporting toenadering zocht tot de Zwitserse club en tot Amoura om een mogelijke deal te bespreken. “Ik heb het nieuws ontvangen dat Anderlecht geïnteresseerd is in Amoura”, werd Croci Torti geciteerd bij 4-4-2.ch.

De belangstelling van Anderlecht voor Amoura was dan ook volkomen begrijpelijk. De veelzijdige en vlotscorende spits van FC Lugano was vorig seizoen een van de grootste dribbelaars en beslissende spelers in de Super League.

Dankzij zijn uitstekende prestaties verdiende hij zelfs een plaats in de Algerijnse nationale ploeg. “Hij is fantastisch, ce petit”, zei assistent-bondscoach Madjid Bougherra over hem.

Velen beschouwen Amoura als de toekomstige Ryad Mahrez, want Amoura blinkt niet alleen uit in doelpunten maken, maar hij beschikt ook over indrukwekkende technische bagage, snelheid, dribbelskills en behendigheid.

‘La perle de Jijel’ spiegelt zich op zijn beurt liever aan Mohamed Salah.

Wervelende Amoura bij Union

Uiteindelijk koos Mohamed Amoura ervoor om niet naar Anderlecht te gaan, maar hij verhuisde naar Union SG. In het Dudenpark is de 23-jarige moest hij niet de vervanger van Victor Boniface worden, maar wel eerder van Simon Adingra, een speler met een vergelijkbaar profiel.

Het vertrouwen van de Unionisten in Amoura is heel groot, getuige het feit dat hij met een transfersom van 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer in de geschiedenis van de club is geworden.

Amoura staat bekend om zijn snelheid - hij bereikt snelheden tot 37 kilometer per uur - zijn technische vaardigheden en zijn doelgerichtheid. Amoura heeft inmiddels al drie doelpunten gescoord voor de Brusselaars, ondanks slechts één basisplaats en drie invalbeurten.

Hij scoort gemiddeld 1,51 doelpunten per 90 minuten, voert 8 dribbels uit en waagt zich aan 5 pogingen op doel. De wervelende Amoura is overal aanwezig bij Union SG en hij is duidelijk niet naar de club gekomen om op de achtergrond te blijven

 “Ik heb het gevoel hem overal op het veld te zien”, zei Anthony Moris. “Hij wil zich echt laten zien. Met hem gaat het snel, heel snel.”

De tornado genaamd Amoura

In de Europa League-wedstrijd tegen Toulouse FC van vorige week liet invaller Mohamed Amoura opnieuw een sterke indruk achter. Hij wist niet alleen het net te vinden, maar viel vooral op door zijn agressiviteit en inzet op het veld.

Opmerkelijk genoeg bleek zijn werkethiek in het verleden nochtans een grote uitdaging voor hem te zijn geweest. Ondanks zijn kleine gestalte van 1m70 won Amoura zelfs twee luchtduels tegen Les Violets.

“Ik was verbaasd toen ik hem donderdag opeens voor mijn zestien zag verdedigen”, zei Anthony Moris toen. De tornado genaamd Amoura liet zijn visitekaartje achter tegen Toulouse FC door de belangrijke gelijkmaker te scoren.

Afgelopen weekend was de Algerijnse aanvaller opnieuw beslissend door twee doelpunten te maken tegen Cercle Brugge. “Je kan er donder op zeggen dat ze nog plezier aan die kleine sneltrein zullen beleven”, voorspelt Het Laatste Nieuws.

“Het is een raket, hij gaat echt enorm snel”, stelde ploegmaat Charles Vanhoutte vast. “Het is echt een wapen om zo iemand in de ploeg te hebben.”

De snelheid van Amoura is indrukwekkend, samen met zijn technische kwaliteiten, doelgerichtheid, diepgang en efficiëntie. De 23-jarige bevindt zich nog in zijn aanpassingsperiode bij Union, en naarmate hij meer speelt, zal hij zich beter in het systeem integreren.

“Het is logisch dat hij tijd nodig heeft”, zei coach Alexander Blessin. “Amoura heeft zeker veel kwaliteiten, vooral zijn snelheid. Maar op tactisch vlak moet hij echt nog beter worden. Het was belangrijk om een snelle speler te halen, en ik ben blij dat hij hier is. We werken enorm hard om hem tot zijn limieten te pushen.”

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

2
2
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

80
80
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

171
171
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

304
304
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

29
29
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

55
55
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

245
245
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

95
95
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

367
367
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

103
103
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

189
189
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

228
228
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1001
1001
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

431
431
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

415
415
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

193
193
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

179
179
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

333
333
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

274
274
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

99
99
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

415
415
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

277
277
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232

Meer sportnieuws