Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

498 stemmen
Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

In mei was Mohamed Amoura (toen FC Lugano) een interessant target voor RSC Anderlecht, en Jesper Fredberg zocht effectief toenadering voor een transfer.

De Algerijnse aanvaller ondertekende afgelopen zomer uiteindelijk een contract bij Union SG, waar hij momenteel uitgroeit tot een van de absolute sensaties in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Fredberg op het territorium van Union

Jesper Fredberg voert een ander transferbeleid dan zijn voorgangers bij Anderlecht en in de voorbije zomermercato kwam hij steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Sporting.

Sinds Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht zijn er verschillende spelers geweest waarin Anderlecht interesse heeft getoond en die tegelijk ook op de radar stonden van Union SG.

Yorbe Vertessen, de wintertransfer die vorig seizoen gehuurd werd van PSV Eindhoven, vond het project van Union aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité (toen RB Salzburg, nu Stade Rennes), die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, stond op de verlanglijst van beide Brusselse clubs.

Daarnaast was ook Younes Taha (toen PEC Zwolle, nu FC Twente) speler waar zowel Anderlecht als Union interesse in hadden.

Anderlecht wilde kruising tussen Mahrez en Salah

Ook Mohamed Amoura wist zowel Anderlecht als Union te overtuigen. In mei werd de Algerijnse aanvaller beschouwd als een bijzonder interessant doelwit voor paars-wit, en de interesse van Anderlecht was duidelijk serieus te noemen.

Mattia Croci-Torti, de coach van FC Lugano, bevestigde dat Sporting toenadering zocht tot de Zwitserse club en tot Amoura om een mogelijke deal te bespreken. “Ik heb het nieuws ontvangen dat Anderlecht geïnteresseerd is in Amoura”, werd Croci Torti geciteerd bij 4-4-2.ch.

De belangstelling van Anderlecht voor Amoura was dan ook volkomen begrijpelijk. De veelzijdige en vlotscorende spits van FC Lugano was vorig seizoen een van de grootste dribbelaars en beslissende spelers in de Super League.

Dankzij zijn uitstekende prestaties verdiende hij zelfs een plaats in de Algerijnse nationale ploeg. “Hij is fantastisch, ce petit”, zei assistent-bondscoach Madjid Bougherra over hem.

Velen beschouwen Amoura als de toekomstige Ryad Mahrez, want Amoura blinkt niet alleen uit in doelpunten maken, maar hij beschikt ook over indrukwekkende technische bagage, snelheid, dribbelskills en behendigheid.

‘La perle de Jijel’ spiegelt zich op zijn beurt liever aan Mohamed Salah.

Wervelende Amoura bij Union

Uiteindelijk koos Mohamed Amoura ervoor om niet naar Anderlecht te gaan, maar hij verhuisde naar Union SG. In het Dudenpark is de 23-jarige moest hij niet de vervanger van Victor Boniface worden, maar wel eerder van Simon Adingra, een speler met een vergelijkbaar profiel.

Het vertrouwen van de Unionisten in Amoura is heel groot, getuige het feit dat hij met een transfersom van 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer in de geschiedenis van de club is geworden.

Amoura staat bekend om zijn snelheid - hij bereikt snelheden tot 37 kilometer per uur - zijn technische vaardigheden en zijn doelgerichtheid. Amoura heeft inmiddels al drie doelpunten gescoord voor de Brusselaars, ondanks slechts één basisplaats en drie invalbeurten.

Hij scoort gemiddeld 1,51 doelpunten per 90 minuten, voert 8 dribbels uit en waagt zich aan 5 pogingen op doel. De wervelende Amoura is overal aanwezig bij Union SG en hij is duidelijk niet naar de club gekomen om op de achtergrond te blijven

 “Ik heb het gevoel hem overal op het veld te zien”, zei Anthony Moris. “Hij wil zich echt laten zien. Met hem gaat het snel, heel snel.”

De tornado genaamd Amoura

In de Europa League-wedstrijd tegen Toulouse FC van vorige week liet invaller Mohamed Amoura opnieuw een sterke indruk achter. Hij wist niet alleen het net te vinden, maar viel vooral op door zijn agressiviteit en inzet op het veld.

Opmerkelijk genoeg bleek zijn werkethiek in het verleden nochtans een grote uitdaging voor hem te zijn geweest. Ondanks zijn kleine gestalte van 1m70 won Amoura zelfs twee luchtduels tegen Les Violets.

“Ik was verbaasd toen ik hem donderdag opeens voor mijn zestien zag verdedigen”, zei Anthony Moris toen. De tornado genaamd Amoura liet zijn visitekaartje achter tegen Toulouse FC door de belangrijke gelijkmaker te scoren.

Afgelopen weekend was de Algerijnse aanvaller opnieuw beslissend door twee doelpunten te maken tegen Cercle Brugge. “Je kan er donder op zeggen dat ze nog plezier aan die kleine sneltrein zullen beleven”, voorspelt Het Laatste Nieuws.

“Het is een raket, hij gaat echt enorm snel”, stelde ploegmaat Charles Vanhoutte vast. “Het is echt een wapen om zo iemand in de ploeg te hebben.”

De snelheid van Amoura is indrukwekkend, samen met zijn technische kwaliteiten, doelgerichtheid, diepgang en efficiëntie. De 23-jarige bevindt zich nog in zijn aanpassingsperiode bij Union, en naarmate hij meer speelt, zal hij zich beter in het systeem integreren.

“Het is logisch dat hij tijd nodig heeft”, zei coach Alexander Blessin. “Amoura heeft zeker veel kwaliteiten, vooral zijn snelheid. Maar op tactisch vlak moet hij echt nog beter worden. Het was belangrijk om een snelle speler te halen, en ik ben blij dat hij hier is. We werken enorm hard om hem tot zijn limieten te pushen.”

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

1
1
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

19
19
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

19
19
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

150
150
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

70
70
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

389
389
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

317
317
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

46
46
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

129
129
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

267
267
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

208
208
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

127
127
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

311
311
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

48
48
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

80
80
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

47
47
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

158
158
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

42
42
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

380
380
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

46
46
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

419
419
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

48
48
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

32
32
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

139
139

Meer sportnieuws