Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

498
Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

In mei was Mohamed Amoura (toen FC Lugano) een interessant target voor RSC Anderlecht, en Jesper Fredberg zocht effectief toenadering voor een transfer.

De Algerijnse aanvaller ondertekende afgelopen zomer uiteindelijk een contract bij Union SG, waar hij momenteel uitgroeit tot een van de absolute sensaties in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Fredberg op het territorium van Union

Jesper Fredberg voert een ander transferbeleid dan zijn voorgangers bij Anderlecht en in de voorbije zomermercato kwam hij steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Sporting.

Sinds Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht zijn er verschillende spelers geweest waarin Anderlecht interesse heeft getoond en die tegelijk ook op de radar stonden van Union SG.

Yorbe Vertessen, de wintertransfer die vorig seizoen gehuurd werd van PSV Eindhoven, vond het project van Union aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité (toen RB Salzburg, nu Stade Rennes), die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, stond op de verlanglijst van beide Brusselse clubs.

Daarnaast was ook Younes Taha (toen PEC Zwolle, nu FC Twente) speler waar zowel Anderlecht als Union interesse in hadden.

Anderlecht wilde kruising tussen Mahrez en Salah

Ook Mohamed Amoura wist zowel Anderlecht als Union te overtuigen. In mei werd de Algerijnse aanvaller beschouwd als een bijzonder interessant doelwit voor paars-wit, en de interesse van Anderlecht was duidelijk serieus te noemen.

Mattia Croci-Torti, de coach van FC Lugano, bevestigde dat Sporting toenadering zocht tot de Zwitserse club en tot Amoura om een mogelijke deal te bespreken. “Ik heb het nieuws ontvangen dat Anderlecht geïnteresseerd is in Amoura”, werd Croci Torti geciteerd bij 4-4-2.ch.

De belangstelling van Anderlecht voor Amoura was dan ook volkomen begrijpelijk. De veelzijdige en vlotscorende spits van FC Lugano was vorig seizoen een van de grootste dribbelaars en beslissende spelers in de Super League.

Dankzij zijn uitstekende prestaties verdiende hij zelfs een plaats in de Algerijnse nationale ploeg. “Hij is fantastisch, ce petit”, zei assistent-bondscoach Madjid Bougherra over hem.

Velen beschouwen Amoura als de toekomstige Ryad Mahrez, want Amoura blinkt niet alleen uit in doelpunten maken, maar hij beschikt ook over indrukwekkende technische bagage, snelheid, dribbelskills en behendigheid.

‘La perle de Jijel’ spiegelt zich op zijn beurt liever aan Mohamed Salah.

Wervelende Amoura bij Union

Uiteindelijk koos Mohamed Amoura ervoor om niet naar Anderlecht te gaan, maar hij verhuisde naar Union SG. In het Dudenpark is de 23-jarige moest hij niet de vervanger van Victor Boniface worden, maar wel eerder van Simon Adingra, een speler met een vergelijkbaar profiel.

Het vertrouwen van de Unionisten in Amoura is heel groot, getuige het feit dat hij met een transfersom van 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer in de geschiedenis van de club is geworden.

Amoura staat bekend om zijn snelheid - hij bereikt snelheden tot 37 kilometer per uur - zijn technische vaardigheden en zijn doelgerichtheid. Amoura heeft inmiddels al drie doelpunten gescoord voor de Brusselaars, ondanks slechts één basisplaats en drie invalbeurten.

Hij scoort gemiddeld 1,51 doelpunten per 90 minuten, voert 8 dribbels uit en waagt zich aan 5 pogingen op doel. De wervelende Amoura is overal aanwezig bij Union SG en hij is duidelijk niet naar de club gekomen om op de achtergrond te blijven

 “Ik heb het gevoel hem overal op het veld te zien”, zei Anthony Moris. “Hij wil zich echt laten zien. Met hem gaat het snel, heel snel.”

De tornado genaamd Amoura

In de Europa League-wedstrijd tegen Toulouse FC van vorige week liet invaller Mohamed Amoura opnieuw een sterke indruk achter. Hij wist niet alleen het net te vinden, maar viel vooral op door zijn agressiviteit en inzet op het veld.

Opmerkelijk genoeg bleek zijn werkethiek in het verleden nochtans een grote uitdaging voor hem te zijn geweest. Ondanks zijn kleine gestalte van 1m70 won Amoura zelfs twee luchtduels tegen Les Violets.

“Ik was verbaasd toen ik hem donderdag opeens voor mijn zestien zag verdedigen”, zei Anthony Moris toen. De tornado genaamd Amoura liet zijn visitekaartje achter tegen Toulouse FC door de belangrijke gelijkmaker te scoren.

Afgelopen weekend was de Algerijnse aanvaller opnieuw beslissend door twee doelpunten te maken tegen Cercle Brugge. “Je kan er donder op zeggen dat ze nog plezier aan die kleine sneltrein zullen beleven”, voorspelt Het Laatste Nieuws.

“Het is een raket, hij gaat echt enorm snel”, stelde ploegmaat Charles Vanhoutte vast. “Het is echt een wapen om zo iemand in de ploeg te hebben.”

De snelheid van Amoura is indrukwekkend, samen met zijn technische kwaliteiten, doelgerichtheid, diepgang en efficiëntie. De 23-jarige bevindt zich nog in zijn aanpassingsperiode bij Union, en naarmate hij meer speelt, zal hij zich beter in het systeem integreren.

“Het is logisch dat hij tijd nodig heeft”, zei coach Alexander Blessin. “Amoura heeft zeker veel kwaliteiten, vooral zijn snelheid. Maar op tactisch vlak moet hij echt nog beter worden. Het was belangrijk om een snelle speler te halen, en ik ben blij dat hij hier is. We werken enorm hard om hem tot zijn limieten te pushen.”

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

2
2
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

60
60
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

99
99
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

274
274
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

466
466
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

68
68
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

204
204
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

516
516
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

205
205
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

249
249
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

37
37
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

512
512
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

90
90
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

66
66
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

68
68
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

78
78
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

229
229
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

196
196
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

122
122
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

626
626
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

109
109
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

101
101
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

683
683
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

477
477
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

121
121

Meer sportnieuws