Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

door
Fredberg gek van jaloezie: sensatie wervelt door JPL

In mei was Mohamed Amoura (toen FC Lugano) een interessant target voor RSC Anderlecht, en Jesper Fredberg zocht effectief toenadering voor een transfer.

De Algerijnse aanvaller ondertekende afgelopen zomer uiteindelijk een contract bij Union SG, waar hij momenteel uitgroeit tot een van de absolute sensaties in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Fredberg op het territorium van Union

Jesper Fredberg voert een ander transferbeleid dan zijn voorgangers bij Anderlecht en in de voorbije zomermercato kwam hij steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Sporting.

Sinds Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht zijn er verschillende spelers geweest waarin Anderlecht interesse heeft getoond en die tegelijk ook op de radar stonden van Union SG.

Yorbe Vertessen, de wintertransfer die vorig seizoen gehuurd werd van PSV Eindhoven, vond het project van Union aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité (toen RB Salzburg, nu Stade Rennes), die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, stond op de verlanglijst van beide Brusselse clubs.

Daarnaast was ook Younes Taha (toen PEC Zwolle, nu FC Twente) speler waar zowel Anderlecht als Union interesse in hadden.

Anderlecht wilde kruising tussen Mahrez en Salah

Ook Mohamed Amoura wist zowel Anderlecht als Union te overtuigen. In mei werd de Algerijnse aanvaller beschouwd als een bijzonder interessant doelwit voor paars-wit, en de interesse van Anderlecht was duidelijk serieus te noemen.

Mattia Croci-Torti, de coach van FC Lugano, bevestigde dat Sporting toenadering zocht tot de Zwitserse club en tot Amoura om een mogelijke deal te bespreken. “Ik heb het nieuws ontvangen dat Anderlecht geïnteresseerd is in Amoura”, werd Croci Torti geciteerd bij 4-4-2.ch.

De belangstelling van Anderlecht voor Amoura was dan ook volkomen begrijpelijk. De veelzijdige en vlotscorende spits van FC Lugano was vorig seizoen een van de grootste dribbelaars en beslissende spelers in de Super League.

Dankzij zijn uitstekende prestaties verdiende hij zelfs een plaats in de Algerijnse nationale ploeg. “Hij is fantastisch, ce petit”, zei assistent-bondscoach Madjid Bougherra over hem.

Velen beschouwen Amoura als de toekomstige Ryad Mahrez, want Amoura blinkt niet alleen uit in doelpunten maken, maar hij beschikt ook over indrukwekkende technische bagage, snelheid, dribbelskills en behendigheid.

‘La perle de Jijel’ spiegelt zich op zijn beurt liever aan Mohamed Salah.

Wervelende Amoura bij Union

Uiteindelijk koos Mohamed Amoura ervoor om niet naar Anderlecht te gaan, maar hij verhuisde naar Union SG. In het Dudenpark is de 23-jarige moest hij niet de vervanger van Victor Boniface worden, maar wel eerder van Simon Adingra, een speler met een vergelijkbaar profiel.

Het vertrouwen van de Unionisten in Amoura is heel groot, getuige het feit dat hij met een transfersom van 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer in de geschiedenis van de club is geworden.

Amoura staat bekend om zijn snelheid - hij bereikt snelheden tot 37 kilometer per uur - zijn technische vaardigheden en zijn doelgerichtheid. Amoura heeft inmiddels al drie doelpunten gescoord voor de Brusselaars, ondanks slechts één basisplaats en drie invalbeurten.

Hij scoort gemiddeld 1,51 doelpunten per 90 minuten, voert 8 dribbels uit en waagt zich aan 5 pogingen op doel. De wervelende Amoura is overal aanwezig bij Union SG en hij is duidelijk niet naar de club gekomen om op de achtergrond te blijven

 “Ik heb het gevoel hem overal op het veld te zien”, zei Anthony Moris. “Hij wil zich echt laten zien. Met hem gaat het snel, heel snel.”

De tornado genaamd Amoura

In de Europa League-wedstrijd tegen Toulouse FC van vorige week liet invaller Mohamed Amoura opnieuw een sterke indruk achter. Hij wist niet alleen het net te vinden, maar viel vooral op door zijn agressiviteit en inzet op het veld.

Opmerkelijk genoeg bleek zijn werkethiek in het verleden nochtans een grote uitdaging voor hem te zijn geweest. Ondanks zijn kleine gestalte van 1m70 won Amoura zelfs twee luchtduels tegen Les Violets.

“Ik was verbaasd toen ik hem donderdag opeens voor mijn zestien zag verdedigen”, zei Anthony Moris toen. De tornado genaamd Amoura liet zijn visitekaartje achter tegen Toulouse FC door de belangrijke gelijkmaker te scoren.

Afgelopen weekend was de Algerijnse aanvaller opnieuw beslissend door twee doelpunten te maken tegen Cercle Brugge. “Je kan er donder op zeggen dat ze nog plezier aan die kleine sneltrein zullen beleven”, voorspelt Het Laatste Nieuws.

“Het is een raket, hij gaat echt enorm snel”, stelde ploegmaat Charles Vanhoutte vast. “Het is echt een wapen om zo iemand in de ploeg te hebben.”

De snelheid van Amoura is indrukwekkend, samen met zijn technische kwaliteiten, doelgerichtheid, diepgang en efficiëntie. De 23-jarige bevindt zich nog in zijn aanpassingsperiode bij Union, en naarmate hij meer speelt, zal hij zich beter in het systeem integreren.

“Het is logisch dat hij tijd nodig heeft”, zei coach Alexander Blessin. “Amoura heeft zeker veel kwaliteiten, vooral zijn snelheid. Maar op tactisch vlak moet hij echt nog beter worden. Het was belangrijk om een snelle speler te halen, en ik ben blij dat hij hier is. We werken enorm hard om hem tot zijn limieten te pushen.”

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

6
6
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

65
65
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

33
33
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

49
49
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

204
204
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

98
98
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

140
140
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

45
45
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

62
62
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

342
342
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

152
152
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

752
752
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

145
145
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

81
81
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

243
243
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

89
89
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

416
416
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

244
244
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

71
71
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

242
242
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

61
61
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

193
193
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

136
136
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

516
516
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

223
223

Meer sportnieuws