Black-out bij Club Brugge: ‘Het loopt uit de hand’

door
Black-out bij Club Brugge: ‘Het loopt uit de hand’

Om de veelbelovende ontwikkeling van Jorne Spileers niet te blokkeren, heeft Club Brugge besloten om in de voorbije zomermercato geen nieuwe centrale verdediger aan te trekken.

Blauw-Zwart trekt daarmee volledig de kaart van Spileers, hoewel hij dit seizoen opvalt door vele individuele fouten en black-outs. Zowel de wedstrijden tegen RWD Molenbeek, Osasuna, Besiktas als Anderlecht ging het licht telkens uit bij Spileers.

LEES OOK: 'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

De opvolger van Abakar Sylla

Vorig seizoen maakte Jorne Spileers een sterke indruk tijdens zijn debuutseizoen bij Club Brugge, dat voor hem op veel momenten leek op een rollercoaster. Hij maakte zijn debuut onder Carl Hoefkens, werd vervolgens straal genegeerd door Scott Parker, maar herwon uiteindelijk volledig zijn plek onder Rik De Mil.

Spileers bewees dat hij een waardevolle basisspeler was voor Club Brugge dankzij zijn persoonlijkheid, intelligentie, gestalte en voetballend vermogen. Op pas 18-jarige leeftijd toonde hij zich ook bijzonder matuur.

“Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen over de jonge verdediger. En zo geschiedde ook.

Afgelopen zomer maakte Abakar Sylla een transfer naar RC Strasbourg voor 20 miljoen euro, waarna Club Brugge geen directe vervanger aantrok voor de Ivoriaanse verdediger. Ondanks een grondige analyse van verschillende spelers, besloot Blauw-Zwart uiteindelijk geen nieuwe centrale verdediger binnen te halen tijdens de zomermercato.

Dit besluit werd onder andere genomen met als doel het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. “Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Spileers en Ordonez - het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad.

Geen huur aan OHL, wel basisspeler bij Club Brugge

Ronny Deila was in de voorbije zomer nochtans vragende partij voor de aanwerving van een nieuwe centrale verdediger met sterke leiderschapskwaliteiten, maar het moest wel een meerwaardespeler zijn die directe versterking voor de ploeg moest betekenen voor de ploeg.

“Mijn mening is dat we niet iets moeten halen wat we al hebben. Geen transfers doen die niet beter zijn dan mijn spelers. Anders is dat geldverspilling”, zei de coach. 

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Simon Mignolet dezelfde conclusie in een interview met Het Laatste Nieuws. De doelman signaleerde dat er centraal achterin wel nog iets bij mocht komen in de breedte, maar hij verwees ook “dat je ook moet kijken wat er van ‘onderaan’ naar ‘boven’ komt.”

Mignolet doelde specifiek op jongens zoals Jorne Spileers en Kyriani Sabbe. “Ik zie wat ik zie op training.” Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen en zelfs daarvoor was het duidelijk dat Club Brugge Jorne Spileers beschouwde als een vaste basisspeler.

Ondanks geruchten, zoals die van Sacha Tavolieri, die suggereerden dat Club Brugge overwoog om Spileers mogelijk tijdelijk uit te lenen aan Oud-Heverlee Leuven. Eventueel in een ruilovereenkomst met Louis Patris, zonder aankoopoptie.

Enorme druk op Spileers’ schouders

De enige resterende vraag was wie naast hem het centrum van de verdediging zou gaan vormen: Brandon Mechele, Dedryck Boyata of Joel Ordonez?

Aan de andere kant merkte Het Nieuwsblad terecht op dat Spileers ondanks zijn groot talent, nog altijd maar achttien jaar oud was en vorig seizoen slechts elf wedstrijden op het hoogste niveau had gespeeld. “Mag je van zo een youngster verwachten dat hij de leider van de defensie wordt?”

Spileers begon het nieuwe seizoen foutloos in het Europese tweeluik tegen Aarhus GF en liet ook in de competitie zien dat hij met zelfvertrouwen speelde. De combinatie centraal achterin met Spileers en Mechele werd elke week sterker, en de 18-jarige groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie.

In de voorbije wedstrijden speelde Spileers nog steeds sterke wedstrijden, maar vielen zijn individuele fouten steeds vaker op, wat soms leidde tot tegendoelpunten.

Het licht gaat uit bij Spileers

In de wedstrijd tegen RWD Molenbeek was Jorne Spileers bijvoorbeeld rechtstreeks betrokken bij het doelpunt van Florent Sanchez als gevolg van een zwakke interventie.

In de Europese thuiswedstrijd tegen Osasuna presteerde Spileers degelijk, maar hij werd, hoewel enigszins gehinderd door Dedryck Boyata, afgetroefd door Ante Budimir, die zo het tweede doelpunt kon scoren voor de Spanjaarden.

Na deze twee individuele fouten in evenveel wedstrijden belandde Spileers op de bank voor het duel tegen AA Gent. Het Nieuwsblad gaf aan dat Spileers overal een grote toekomst wordt toegedicht, maar dat hij ook nog leergeld betaalt. “Dat ene foutje per wedstrijd moet er nog uit.”

Vorige week maakte Spileers opnieuw een fout tegen Besiktas, waarbij hij een crosspass vanaf de linkerkant helemaal verkeerd timede. Gelukkig voor Club Brugge en Spileers leidde deze misser niet tot een tegendoelpunt.

Toch wees Het Laatste Nieuws met nadruk op zijn fout. “Het is niet fair ten opzichte van Zeno Debast om elk foutje van hem in de verf te zetten en Spileers telkens vrijuit te laten gaan. Ook die laatste kent geregeld zijn black-outs.”

De black-outs van Spileers worden talrijker

En ook afgelopen weekend was het opnieuw raak tegen Anderlecht toen Jorne Spileers naast de bal trapte en Kasper Dolberg een vrijgeleide gaf om te scoren. René Vandereycken haalde uit in Het Nieuwsblad richting de jonge verdediger van Club Brugge, maar vooral naar het bestuur.

“Ik vind het jammer – en bijna onbegrijpelijk – dat ze er bij Club ondanks hun enorme vooruitgang de laatste jaren en al hun financiële middelen niet in geslaagd zijn om een goeie linksvoetige centrale verdediger te halen”, zei de ex-bondscoach.

“Spileers, die misschien de grootste toekomst heeft, staat tegen zijn voet te spelen en dat merk je in de opbouw.” Ook Marc Degryse merkte op in Het Laatste Nieuws dat Spileers beter had moeten verdedigen bij het doelpunt van Dolberg.

Na de wedstrijd tegen Anderlecht sloeg Spileers mea culpa, maar ondertussen zijn de individuele fouten van de 18-jarige, de nummer 91 op de prestigieuze Golden Boy Award, erg talrijk geworden.

“Het is een doelpunt dat ik op mij moet nemen. En dat moet eruit als je wil meedraaien op het hoogste niveau. Het is gewoon mijn fout.Of het nu ik ben of iemand anders. Pas als we die niet meer maken, kunnen we een echte topploeg zijn.”

Is Spileers klaar om de defensieleider van Club Brugge te zijn?

Meest recent

Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

21
21
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

119
119
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

25
25
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

82
82
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

103
103
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

147
147
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

182
182
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

34
34
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

269
269
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

20
20
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

151
151
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

485
485
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

219
219
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

375
375
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

302
302
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

652
652
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

639
639
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

90
90
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

106
106
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

242
242
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

98
98
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

178
178
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

100
100
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

198
198

Meer sportnieuws