Black-out bij Club Brugge: ‘Het loopt uit de hand’

938 stemmen
Black-out bij Club Brugge: ‘Het loopt uit de hand’

Om de veelbelovende ontwikkeling van Jorne Spileers niet te blokkeren, heeft Club Brugge besloten om in de voorbije zomermercato geen nieuwe centrale verdediger aan te trekken.

Blauw-Zwart trekt daarmee volledig de kaart van Spileers, hoewel hij dit seizoen opvalt door vele individuele fouten en black-outs. Zowel de wedstrijden tegen RWD Molenbeek, Osasuna, Besiktas als Anderlecht ging het licht telkens uit bij Spileers.

LEES OOK: 'Leko gerustgesteld: Club Brugge plant twee extra transfers'

De opvolger van Abakar Sylla

Vorig seizoen maakte Jorne Spileers een sterke indruk tijdens zijn debuutseizoen bij Club Brugge, dat voor hem op veel momenten leek op een rollercoaster. Hij maakte zijn debuut onder Carl Hoefkens, werd vervolgens straal genegeerd door Scott Parker, maar herwon uiteindelijk volledig zijn plek onder Rik De Mil.

Spileers bewees dat hij een waardevolle basisspeler was voor Club Brugge dankzij zijn persoonlijkheid, intelligentie, gestalte en voetballend vermogen. Op pas 18-jarige leeftijd toonde hij zich ook bijzonder matuur.

“Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen over de jonge verdediger. En zo geschiedde ook.

Afgelopen zomer maakte Abakar Sylla een transfer naar RC Strasbourg voor 20 miljoen euro, waarna Club Brugge geen directe vervanger aantrok voor de Ivoriaanse verdediger. Ondanks een grondige analyse van verschillende spelers, besloot Blauw-Zwart uiteindelijk geen nieuwe centrale verdediger binnen te halen tijdens de zomermercato.

Dit besluit werd onder andere genomen met als doel het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. “Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Spileers en Ordonez - het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad.

Geen huur aan OHL, wel basisspeler bij Club Brugge

Ronny Deila was in de voorbije zomer nochtans vragende partij voor de aanwerving van een nieuwe centrale verdediger met sterke leiderschapskwaliteiten, maar het moest wel een meerwaardespeler zijn die directe versterking voor de ploeg moest betekenen voor de ploeg.

“Mijn mening is dat we niet iets moeten halen wat we al hebben. Geen transfers doen die niet beter zijn dan mijn spelers. Anders is dat geldverspilling”, zei de coach. 

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Simon Mignolet dezelfde conclusie in een interview met Het Laatste Nieuws. De doelman signaleerde dat er centraal achterin wel nog iets bij mocht komen in de breedte, maar hij verwees ook “dat je ook moet kijken wat er van ‘onderaan’ naar ‘boven’ komt.”

Mignolet doelde specifiek op jongens zoals Jorne Spileers en Kyriani Sabbe. “Ik zie wat ik zie op training.” Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen en zelfs daarvoor was het duidelijk dat Club Brugge Jorne Spileers beschouwde als een vaste basisspeler.

Ondanks geruchten, zoals die van Sacha Tavolieri, die suggereerden dat Club Brugge overwoog om Spileers mogelijk tijdelijk uit te lenen aan Oud-Heverlee Leuven. Eventueel in een ruilovereenkomst met Louis Patris, zonder aankoopoptie.

Enorme druk op Spileers’ schouders

De enige resterende vraag was wie naast hem het centrum van de verdediging zou gaan vormen: Brandon Mechele, Dedryck Boyata of Joel Ordonez?

Aan de andere kant merkte Het Nieuwsblad terecht op dat Spileers ondanks zijn groot talent, nog altijd maar achttien jaar oud was en vorig seizoen slechts elf wedstrijden op het hoogste niveau had gespeeld. “Mag je van zo een youngster verwachten dat hij de leider van de defensie wordt?”

Spileers begon het nieuwe seizoen foutloos in het Europese tweeluik tegen Aarhus GF en liet ook in de competitie zien dat hij met zelfvertrouwen speelde. De combinatie centraal achterin met Spileers en Mechele werd elke week sterker, en de 18-jarige groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie.

In de voorbije wedstrijden speelde Spileers nog steeds sterke wedstrijden, maar vielen zijn individuele fouten steeds vaker op, wat soms leidde tot tegendoelpunten.

Het licht gaat uit bij Spileers

In de wedstrijd tegen RWD Molenbeek was Jorne Spileers bijvoorbeeld rechtstreeks betrokken bij het doelpunt van Florent Sanchez als gevolg van een zwakke interventie.

In de Europese thuiswedstrijd tegen Osasuna presteerde Spileers degelijk, maar hij werd, hoewel enigszins gehinderd door Dedryck Boyata, afgetroefd door Ante Budimir, die zo het tweede doelpunt kon scoren voor de Spanjaarden.

Na deze twee individuele fouten in evenveel wedstrijden belandde Spileers op de bank voor het duel tegen AA Gent. Het Nieuwsblad gaf aan dat Spileers overal een grote toekomst wordt toegedicht, maar dat hij ook nog leergeld betaalt. “Dat ene foutje per wedstrijd moet er nog uit.”

Vorige week maakte Spileers opnieuw een fout tegen Besiktas, waarbij hij een crosspass vanaf de linkerkant helemaal verkeerd timede. Gelukkig voor Club Brugge en Spileers leidde deze misser niet tot een tegendoelpunt.

Toch wees Het Laatste Nieuws met nadruk op zijn fout. “Het is niet fair ten opzichte van Zeno Debast om elk foutje van hem in de verf te zetten en Spileers telkens vrijuit te laten gaan. Ook die laatste kent geregeld zijn black-outs.”

De black-outs van Spileers worden talrijker

En ook afgelopen weekend was het opnieuw raak tegen Anderlecht toen Jorne Spileers naast de bal trapte en Kasper Dolberg een vrijgeleide gaf om te scoren. René Vandereycken haalde uit in Het Nieuwsblad richting de jonge verdediger van Club Brugge, maar vooral naar het bestuur.

“Ik vind het jammer – en bijna onbegrijpelijk – dat ze er bij Club ondanks hun enorme vooruitgang de laatste jaren en al hun financiële middelen niet in geslaagd zijn om een goeie linksvoetige centrale verdediger te halen”, zei de ex-bondscoach.

“Spileers, die misschien de grootste toekomst heeft, staat tegen zijn voet te spelen en dat merk je in de opbouw.” Ook Marc Degryse merkte op in Het Laatste Nieuws dat Spileers beter had moeten verdedigen bij het doelpunt van Dolberg.

Na de wedstrijd tegen Anderlecht sloeg Spileers mea culpa, maar ondertussen zijn de individuele fouten van de 18-jarige, de nummer 91 op de prestigieuze Golden Boy Award, erg talrijk geworden.

“Het is een doelpunt dat ik op mij moet nemen. En dat moet eruit als je wil meedraaien op het hoogste niveau. Het is gewoon mijn fout.Of het nu ik ben of iemand anders. Pas als we die niet meer maken, kunnen we een echte topploeg zijn.”

Is Spileers klaar om de defensieleider van Club Brugge te zijn?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

141
141
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

192
192
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

198
198
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

492
492
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

153
153
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

63
63
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

320
320
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

102
102
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

351
351
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

316
316
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

528
528
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

328
328
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

821
821
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

446
446
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

942
942
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

708
708
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

339
339
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

148
148
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

879
879
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

134
134
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

50
50
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

269
269
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

582
582
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

216
216
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

186
186

Meer sportnieuws