Black-out bij Club Brugge: ‘Het loopt uit de hand’

door
Black-out bij Club Brugge: ‘Het loopt uit de hand’

Om de veelbelovende ontwikkeling van Jorne Spileers niet te blokkeren, heeft Club Brugge besloten om in de voorbije zomermercato geen nieuwe centrale verdediger aan te trekken.

Blauw-Zwart trekt daarmee volledig de kaart van Spileers, hoewel hij dit seizoen opvalt door vele individuele fouten en black-outs. Zowel de wedstrijden tegen RWD Molenbeek, Osasuna, Besiktas als Anderlecht ging het licht telkens uit bij Spileers.

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

De opvolger van Abakar Sylla

Vorig seizoen maakte Jorne Spileers een sterke indruk tijdens zijn debuutseizoen bij Club Brugge, dat voor hem op veel momenten leek op een rollercoaster. Hij maakte zijn debuut onder Carl Hoefkens, werd vervolgens straal genegeerd door Scott Parker, maar herwon uiteindelijk volledig zijn plek onder Rik De Mil.

Spileers bewees dat hij een waardevolle basisspeler was voor Club Brugge dankzij zijn persoonlijkheid, intelligentie, gestalte en voetballend vermogen. Op pas 18-jarige leeftijd toonde hij zich ook bijzonder matuur.

“Tegen de dag dat Sylla zijn toptransfer maakt - en die is heus niet zo ver weg -, zou Jorne Spileers wel eens zijn plaats kunnen innemen”, schreef Het Nieuwsblad vorig seizoen over de jonge verdediger. En zo geschiedde ook.

Afgelopen zomer maakte Abakar Sylla een transfer naar RC Strasbourg voor 20 miljoen euro, waarna Club Brugge geen directe vervanger aantrok voor de Ivoriaanse verdediger. Ondanks een grondige analyse van verschillende spelers, besloot Blauw-Zwart uiteindelijk geen nieuwe centrale verdediger binnen te halen tijdens de zomermercato.

Dit besluit werd onder andere genomen met als doel het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. “Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Spileers en Ordonez - het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad.

Geen huur aan OHL, wel basisspeler bij Club Brugge

Ronny Deila was in de voorbije zomer nochtans vragende partij voor de aanwerving van een nieuwe centrale verdediger met sterke leiderschapskwaliteiten, maar het moest wel een meerwaardespeler zijn die directe versterking voor de ploeg moest betekenen voor de ploeg.

“Mijn mening is dat we niet iets moeten halen wat we al hebben. Geen transfers doen die niet beter zijn dan mijn spelers. Anders is dat geldverspilling”, zei de coach. 

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen maakte Simon Mignolet dezelfde conclusie in een interview met Het Laatste Nieuws. De doelman signaleerde dat er centraal achterin wel nog iets bij mocht komen in de breedte, maar hij verwees ook “dat je ook moet kijken wat er van ‘onderaan’ naar ‘boven’ komt.”

Mignolet doelde specifiek op jongens zoals Jorne Spileers en Kyriani Sabbe. “Ik zie wat ik zie op training.” Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen en zelfs daarvoor was het duidelijk dat Club Brugge Jorne Spileers beschouwde als een vaste basisspeler.

Ondanks geruchten, zoals die van Sacha Tavolieri, die suggereerden dat Club Brugge overwoog om Spileers mogelijk tijdelijk uit te lenen aan Oud-Heverlee Leuven. Eventueel in een ruilovereenkomst met Louis Patris, zonder aankoopoptie.

Enorme druk op Spileers’ schouders

De enige resterende vraag was wie naast hem het centrum van de verdediging zou gaan vormen: Brandon Mechele, Dedryck Boyata of Joel Ordonez?

Aan de andere kant merkte Het Nieuwsblad terecht op dat Spileers ondanks zijn groot talent, nog altijd maar achttien jaar oud was en vorig seizoen slechts elf wedstrijden op het hoogste niveau had gespeeld. “Mag je van zo een youngster verwachten dat hij de leider van de defensie wordt?”

Spileers begon het nieuwe seizoen foutloos in het Europese tweeluik tegen Aarhus GF en liet ook in de competitie zien dat hij met zelfvertrouwen speelde. De combinatie centraal achterin met Spileers en Mechele werd elke week sterker, en de 18-jarige groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie.

In de voorbije wedstrijden speelde Spileers nog steeds sterke wedstrijden, maar vielen zijn individuele fouten steeds vaker op, wat soms leidde tot tegendoelpunten.

Het licht gaat uit bij Spileers

In de wedstrijd tegen RWD Molenbeek was Jorne Spileers bijvoorbeeld rechtstreeks betrokken bij het doelpunt van Florent Sanchez als gevolg van een zwakke interventie.

In de Europese thuiswedstrijd tegen Osasuna presteerde Spileers degelijk, maar hij werd, hoewel enigszins gehinderd door Dedryck Boyata, afgetroefd door Ante Budimir, die zo het tweede doelpunt kon scoren voor de Spanjaarden.

Na deze twee individuele fouten in evenveel wedstrijden belandde Spileers op de bank voor het duel tegen AA Gent. Het Nieuwsblad gaf aan dat Spileers overal een grote toekomst wordt toegedicht, maar dat hij ook nog leergeld betaalt. “Dat ene foutje per wedstrijd moet er nog uit.”

Vorige week maakte Spileers opnieuw een fout tegen Besiktas, waarbij hij een crosspass vanaf de linkerkant helemaal verkeerd timede. Gelukkig voor Club Brugge en Spileers leidde deze misser niet tot een tegendoelpunt.

Toch wees Het Laatste Nieuws met nadruk op zijn fout. “Het is niet fair ten opzichte van Zeno Debast om elk foutje van hem in de verf te zetten en Spileers telkens vrijuit te laten gaan. Ook die laatste kent geregeld zijn black-outs.”

De black-outs van Spileers worden talrijker

En ook afgelopen weekend was het opnieuw raak tegen Anderlecht toen Jorne Spileers naast de bal trapte en Kasper Dolberg een vrijgeleide gaf om te scoren. René Vandereycken haalde uit in Het Nieuwsblad richting de jonge verdediger van Club Brugge, maar vooral naar het bestuur.

“Ik vind het jammer – en bijna onbegrijpelijk – dat ze er bij Club ondanks hun enorme vooruitgang de laatste jaren en al hun financiële middelen niet in geslaagd zijn om een goeie linksvoetige centrale verdediger te halen”, zei de ex-bondscoach.

“Spileers, die misschien de grootste toekomst heeft, staat tegen zijn voet te spelen en dat merk je in de opbouw.” Ook Marc Degryse merkte op in Het Laatste Nieuws dat Spileers beter had moeten verdedigen bij het doelpunt van Dolberg.

Na de wedstrijd tegen Anderlecht sloeg Spileers mea culpa, maar ondertussen zijn de individuele fouten van de 18-jarige, de nummer 91 op de prestigieuze Golden Boy Award, erg talrijk geworden.

“Het is een doelpunt dat ik op mij moet nemen. En dat moet eruit als je wil meedraaien op het hoogste niveau. Het is gewoon mijn fout.Of het nu ik ben of iemand anders. Pas als we die niet meer maken, kunnen we een echte topploeg zijn.”

Is Spileers klaar om de defensieleider van Club Brugge te zijn?

Meest recent

Smaakmaker explodeert onder Taravel: waarde voorbij 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

7
7
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

23
23
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

93
93
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

15
15
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

25
25
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

389
389
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

45
45
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

60
60
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

89
89
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

99
99
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

175
175
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

96
96
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

723
723
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

471
471
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

72
72
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

324
324
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

158
158
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

98
98
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

226
226
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

380
380
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

86
86
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

700
700

Meer sportnieuws