RWDM-doelman scherp voor beslissing bestuur: 'Een echte shock'

door
RWDM-doelman scherp voor beslissing bestuur: 'Een echte shock'

RWDM staat na zeven gespeelde wedstrijden op de negende plaats in het klassement met elf punten. Niet slecht, zeker niet als je kijkt naar hoe de Brusselaars het seizoen begonnen. 

Want amper een week voor de start van het nieuwe seizoen besloot het bestuur van RWDM om heel de technische staf op straat te zetten. Een immense beslissing die bijzonder hard aankwam bij de spelersgroep. Doelman Theo Defourny blikte bij RTBF nog eens terug op die periode. 

LEES OOK: SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

SHOCK

"Het was een echte shock gezien de timing van de ontslagen. We hadden een aantal seizoenen bij de oude staf gezeten. We kwamen maandag aan... en de staf was er niet meer." De ontslagen kwam er omdat eigenaar John Textor en ex-coach Vincent Euvrard niet op dezelfde lijn zaten. 

"We twijfelden allemaal toen we aan het seizoen begonnen. Dat verklaart onze eerste wedstrijd, de 0-4 nederlaag tegen Genk", aldus Defourny. De nieuwe trainer, Claudio Caçapa, lijkt echter goed werk te leveren bij de Brusselse promovendus. 

"De coach communiceerde goed met iedereen. Caçapa is heel menselijk. Hij praat met iedereen en probeert iedereen betrokken te houden. Hij probeert bij te sturen. Hij verandert alles op zijn eigen manier."

"Hij wil dat het team speels is. Hij wil niet het beste spel, hij wil vooral dat we lopen. Soms moeten we ons aanpassen aan de tegenstander." Donderdag staat RWDM tegenover stadsgenoot Union SG. 

Kan RWDM in de top acht eindigen dit seizoen?

Meest recent

'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

6
6
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

10
10
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

34
34
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

33
33
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

66
66
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

74
74
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

229
229
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

100
100
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

245
245
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

117
117
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

388
388
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

191
191
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

83
83
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

272
272
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

136
136
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

403
403
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

236
236
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

120
120
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

106
106

Meer sportnieuws