Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

door
Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

De achtste speeldag van onze competitie zit er inmiddels op. Met Anderlecht-Club Brugge stond er meteen ook een absolute topper op het programma tijdens het afgelopen weekend. De partij was op papier immers aantrekkelijker dan in de realiteit, want een bijzonder 'saaie' topper eindigde uiteindelijk op 1-1.

Ondertussen kwam Het Nieuwsblad ook op de proppen met een bijzonder verrassend feit. Zo stelde Anderlecht tegen Club Brugge het tot nu toe oudste elftal van het seizoen op. Met een gemiddelde leeftijd van 28,2 jaar oud was het overigens een stuk ouder dan de West-Vlamingen. 

De stijging van de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Anderlecht is vooral te wijten aan de basisplaats voor Kasper Schmeichel. De Deen is immers 36 jaar oud (in november overigens 37 jaar oud), en trekt het gemiddelde samen met oudgedienden als Jan Vertonghen en Thomas Delaney fiks de hoogte in. 

De leuze 'In Youth we Trust' volledig de prullenmand ingooien hoeft dus nog niet bij Anderlecht. Met Sardella, Leoni, Debast en Amuzu stonden er overigens nog vier jeugdproducten in het basiselftal. Toch lijkt het stilaan verleden tijd dat Anderlecht met 6-7 jonge jongens aan een wedstrijd zal gaan beginnen in de nabije toekomst. 

STVV de jongste van de klas

STVV is dan weer de jongste van de klas. De Limburgers hadden op speeldag 5 een elftal opgesteld met een gemiddelde leeftijd van 23 jaar oud. Het verloor die wedstrijd overigens met 0-2 van Cercle Brugge. 

JOUW MENING TELT:
Is de tijd van 'In Youth we Trust' voorbij bij Anderlecht?

Meest recent

'Lokeren en Lierse SK hakken belangrijke knopen door'

Sporting Lokeren en Lierse SK waren al heel actief op de transfermarkt. De twee ploegen zijn nog ...

53
53
'Standard lonkt naar ex-RSCA'er, impasse met Club Brugge'

Bij Standard staat er nog het nodige te gebeuren, ook al was de club al heel actief op de ...

185
185
'Belgische club opent onderhandelingen met Kompany'

Bayern München heeft heel veel jonge talenten in de kern zitten, maar doorbreken bij een ...

94
94
Poging om De Bruyne én Lukaku te strikken lekt uit

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku kenden al een prachtige carrière. Bij Napoli zijn ze ...

133
133
Benfica wint vlot, blamage voor Chelsea op WK voor clubs

Op het WK voor clubs stond het duel tussen Benfica en Auckland City op het programma. Flamengo en ...

26
26
'Bom bij Rode Duivels: speler van Bayern plots optie'

Bij de Rode Duivels zoeken ze naar extra opportuniteiten om de kern te versterken. Diego Moreira is ...

397
397
'Leoni veel te duur voor deze Belgische club'

Waar speelt Théo Leoni volgend seizoen? Hij vat de voorbereiding aan bij RSC Anderlecht, ...

314
314
Genieten met Grote G: Messi speelt FC Porto op hoopje

Lionel Messi speelt al even in de Verenigde Staten. De Argentijn is een absolute smaakmaker bij ...

31
31
Beerschot stelt bekende opvolger Kuyt officieel voor

Beerschot en Dirk Kuyt gingen uit elkaar, wat iedereen zag aankomen. De Antwerpse club heeft zopas ...

45
45
Liverpool maakt komst duurste speler ooit wereldkundig

Liverpool heeft de komst van Florian Wirtz aangekondigd. De Duitse aanvallende middenvelder komt ...

135
135
'Anderlecht ruikt bloed: Argentijnse pitbull van 10 miljoen'

Een jonge, technisch sterke én vooral onverzettelijke middenvelder trekt de aandacht in heel ...

458
458
PSV wordt weer een stukje Belgischer

PSV is een club waar ze veel Belgische jeugdspelers hebben. De Nederlandse landskampioen kon daarvan ...

27
27
Broos verrast met boodschap over JPL-terugkeer

Hugo Broos is momenteel bondscoach van Zuid-Afrika. Daar is hij zeer geliefd, zo ontdekte ...

314
314
Benitez spreekt zich uit over Rode Duivels-geruchten

Rafael Benitez heeft al ruim een jaar geen club. De coach werd zelfs even gelinkt als kandidaat om ...

156
156
Beweging bij Westerlo: twee uitgaande topdeals op til?

KVC Westerlo gaat heel wat transfers afronden de komende weken en maanden. In- en uitgaand. De ...

70
70
'Anderlecht zet zinnen op volgende ingaande transfer'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

238
238
Zulte Waregem pakt uit met knappe aanwinst bij KRC Genk

Zulte Waregem is als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ze ...

169
169
Kuyt geeft pikant detail prijs over vertrek bij Beerschot

Beerschot maakte het vertrek van Dirk Kuyt officieel bekend. Dat was geen verrassing. De Nederlandse ...

230
230
Renard legt keuze uit die niemand zag aankomen

RSC Anderlecht kende al drukke weken. De Brusselaars stelden al een aantal nieuwe spelers voor ...

405
405
Nicky Hayen vastgeketend aan Club Brugge?

Bij Club Brugge kenden ze een goed seizoen, maar de kers op de taart onbrak wegens het mislopen van ...

522
522
Union SG en Patro Eisden vinden transferakkoord

Patro Eisden is heel actief op de transfermarkt. De Belgische tweedeklasser heeft vandaag zijn ...

81
81
Lissens (ex-Anderlecht) heeft mooie transfer helemaal beet

Bij RSC Anderlecht kan niet elk talent van Neerpede doorbreken. Heel wat jongens redden het niet in ...

99
99
Westerlo slaat toe en legt aanvaller vast

KVC Westerlo is in gang geschoten op de transfermarkt. De Kemphanen hebben na het definitief ...

68
68
Zesde Belgische club is een feit voor Pieter Gerkens

Het hing al een paar dagen in de lucht en het is nu ook officieel: Pieter Gerkens heeft AA Gent ...

126
126
Pro League luistert naar spelers: “Belangrijke investering”

De Pro League heeft vandaag de kalender voor komend seizoen bekendgemaakt. De Jupiler Pro League zal ...

38
38

Meer sportnieuws