Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

door
Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

De achtste speeldag van onze competitie zit er inmiddels op. Met Anderlecht-Club Brugge stond er meteen ook een absolute topper op het programma tijdens het afgelopen weekend. De partij was op papier immers aantrekkelijker dan in de realiteit, want een bijzonder 'saaie' topper eindigde uiteindelijk op 1-1.

Ondertussen kwam Het Nieuwsblad ook op de proppen met een bijzonder verrassend feit. Zo stelde Anderlecht tegen Club Brugge het tot nu toe oudste elftal van het seizoen op. Met een gemiddelde leeftijd van 28,2 jaar oud was het overigens een stuk ouder dan de West-Vlamingen. 

De stijging van de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Anderlecht is vooral te wijten aan de basisplaats voor Kasper Schmeichel. De Deen is immers 36 jaar oud (in november overigens 37 jaar oud), en trekt het gemiddelde samen met oudgedienden als Jan Vertonghen en Thomas Delaney fiks de hoogte in. 

De leuze 'In Youth we Trust' volledig de prullenmand ingooien hoeft dus nog niet bij Anderlecht. Met Sardella, Leoni, Debast en Amuzu stonden er overigens nog vier jeugdproducten in het basiselftal. Toch lijkt het stilaan verleden tijd dat Anderlecht met 6-7 jonge jongens aan een wedstrijd zal gaan beginnen in de nabije toekomst. 

LEES OOK: Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

STVV de jongste van de klas

STVV is dan weer de jongste van de klas. De Limburgers hadden op speeldag 5 een elftal opgesteld met een gemiddelde leeftijd van 23 jaar oud. Het verloor die wedstrijd overigens met 0-2 van Cercle Brugge. 

Is de tijd van 'In Youth we Trust' voorbij bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

30
30
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

159
159
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

150
150
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

161
161
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

308
308
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

78
78
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

225
225
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

265
265
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

156
156
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

268
268
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

608
608
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

203
203
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

465
465
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

226
226
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

447
447
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

299
299
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws