Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

door
Anderlecht de oudste van de klas, STVV de jongste

De achtste speeldag van onze competitie zit er inmiddels op. Met Anderlecht-Club Brugge stond er meteen ook een absolute topper op het programma tijdens het afgelopen weekend. De partij was op papier immers aantrekkelijker dan in de realiteit, want een bijzonder 'saaie' topper eindigde uiteindelijk op 1-1.

Ondertussen kwam Het Nieuwsblad ook op de proppen met een bijzonder verrassend feit. Zo stelde Anderlecht tegen Club Brugge het tot nu toe oudste elftal van het seizoen op. Met een gemiddelde leeftijd van 28,2 jaar oud was het overigens een stuk ouder dan de West-Vlamingen. 

De stijging van de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Anderlecht is vooral te wijten aan de basisplaats voor Kasper Schmeichel. De Deen is immers 36 jaar oud (in november overigens 37 jaar oud), en trekt het gemiddelde samen met oudgedienden als Jan Vertonghen en Thomas Delaney fiks de hoogte in. 

De leuze 'In Youth we Trust' volledig de prullenmand ingooien hoeft dus nog niet bij Anderlecht. Met Sardella, Leoni, Debast en Amuzu stonden er overigens nog vier jeugdproducten in het basiselftal. Toch lijkt het stilaan verleden tijd dat Anderlecht met 6-7 jonge jongens aan een wedstrijd zal gaan beginnen in de nabije toekomst. 

LEES OOK: STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV de jongste van de klas

STVV is dan weer de jongste van de klas. De Limburgers hadden op speeldag 5 een elftal opgesteld met een gemiddelde leeftijd van 23 jaar oud. Het verloor die wedstrijd overigens met 0-2 van Cercle Brugge. 

Is de tijd van 'In Youth we Trust' voorbij bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

34
34
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

57
57
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

143
143
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

107
107
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

43
43
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

221
221
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

272
272
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

307
307
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

76
76
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

408
408
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

343
343
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

437
437
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

213
213
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

101
101
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

203
203
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

76
76
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

411
411
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

624
624
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

306
306
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

252
252
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

544
544
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

473
473
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

754
754

Meer sportnieuws