Bondsparket velt verdict over Orban, AA Gent reageert

door
Bondsparket velt verdict over Orban, AA Gent reageert

Bij een 0-1 achterstand liet Gift Orban zijn ploegmaats tegen Eupen in de steek. Uiteindelijk trokken de troepen van Hein Vanhaezebrouck de scheve situatie nog recht, maar voor de 21-jarige Nigeriaan zelf dreigt het incident niet zonder gevolgen te blijven.

Op slag van rust deelde Orban een duw uit aan Rune Paeshuyse, waarop Jan Boterberg hem prompt richting de kleedkamer stuurde. Een erg streng verdict, zo vond men achteraf in de Ghelamco Arena, maar ook in Tubeke blijkt het oordeel onverbiddelijk.

"Het Bondsparket vraag twee wedstrijden schorsing voor Gift Orban, waarvan een match met uitstel", klinkt het op de Gentse clubwebsite. Volgens het Bondsparket gaat het om "fysiek wangedrag" en meer bepaald "een brutale duw met hoge intensiteit".

LEES OOK: Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

Minimumstraf

Vermits het een beweging richting het hoofd betreft "die minstens de keel raakte" had Orban volgens het Bondsparket zo de fysieke integriteit van Paeshuyse in gevaar kon brengen. Dat de verdediger geen hinder ondervond is geen verzachtende factor.

In het voordeel van Orban pleit wel dat hij over een blanco strafblad beschikt. Vooral daarom komt de spits er al bij al vrij goedkoop vanaf. De gevorderde sanctie stemt per slot van rekening overeen met de ondergrens zoals voorzien in de indiciatieve tabel.

Out vs. Antwerp?

De kans dat AA Gent het voorstel tot minnelijke schikking verwerpt lijkt dus gering. Al zou dat dan wel betekenen dat Orban de inhaaltopper tegen Antwerp mist. Nog via de officiële kanalen luidt het dat de Buffalo's uiterlijk dinsdag een standpunt innemen.

AA Gent moet in beroep gaan

Meest recent

Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

45
45
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

10
10
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

84
84
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

33
33
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

115
115
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

56
56
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

6
6
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

30
30
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

216
216
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

172
172
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

184
184
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

27
27
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

50
50
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

32
32
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

30
30
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

61
61
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

78
78
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

82
82
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

71
71
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

118
118
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

166
166
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

59
59
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

273
273

Meer sportnieuws