Bondsparket velt verdict over Orban, AA Gent reageert

596 stemmen
Bondsparket velt verdict over Orban, AA Gent reageert

Bij een 0-1 achterstand liet Gift Orban zijn ploegmaats tegen Eupen in de steek. Uiteindelijk trokken de troepen van Hein Vanhaezebrouck de scheve situatie nog recht, maar voor de 21-jarige Nigeriaan zelf dreigt het incident niet zonder gevolgen te blijven.

Op slag van rust deelde Orban een duw uit aan Rune Paeshuyse, waarop Jan Boterberg hem prompt richting de kleedkamer stuurde. Een erg streng verdict, zo vond men achteraf in de Ghelamco Arena, maar ook in Tubeke blijkt het oordeel onverbiddelijk.

"Het Bondsparket vraag twee wedstrijden schorsing voor Gift Orban, waarvan een match met uitstel", klinkt het op de Gentse clubwebsite. Volgens het Bondsparket gaat het om "fysiek wangedrag" en meer bepaald "een brutale duw met hoge intensiteit".

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Minimumstraf

Vermits het een beweging richting het hoofd betreft "die minstens de keel raakte" had Orban volgens het Bondsparket zo de fysieke integriteit van Paeshuyse in gevaar kon brengen. Dat de verdediger geen hinder ondervond is geen verzachtende factor.

In het voordeel van Orban pleit wel dat hij over een blanco strafblad beschikt. Vooral daarom komt de spits er al bij al vrij goedkoop vanaf. De gevorderde sanctie stemt per slot van rekening overeen met de ondergrens zoals voorzien in de indiciatieve tabel.

Out vs. Antwerp?

De kans dat AA Gent het voorstel tot minnelijke schikking verwerpt lijkt dus gering. Al zou dat dan wel betekenen dat Orban de inhaaltopper tegen Antwerp mist. Nog via de officiële kanalen luidt het dat de Buffalo's uiterlijk dinsdag een standpunt innemen.

AA Gent moet in beroep gaan

Meest recent

'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

28
28
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

32
32
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

30
30
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

53
53
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

278
278
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

90
90
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

230
230
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

114
114
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

160
160
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

287
287
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

197
197
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

135
135
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

72
72
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

195
195
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

590
590
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

534
534
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

350
350
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

330
330
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

83
83
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

247
247
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

87
87
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

84
84
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

148
148
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

85
85
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

151
151

Meer sportnieuws