Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

147 stemmen
Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

Voor Belgische voetbalfans is een buitenlandse voetbaltrip vaak een hele onderneming. Toch kan het ook anders. Zo is er, vanuit Limburg, een tripje van iets meer dan een uur richting Mönchengladbach. Onze redactie ging een kijkje nemen bij Borussia Mönchengladbach en begrijpt waarom Belgische fans naar het Borussia Park blijven trekken.

Zeer goede organisatie

We verbleven op een 10-tal kilometer van Borussia Park. Het moet gezegd, de organisatie is tip top in orde. Er zijn gratis pendelbussen naar het stadion. Het maakt het allemaal toch zeer makkelijk en toegankelijk om naar een voetbalmatch te gaan. 

Voetbal is in Duitsland toch iets meer dan enkel naar de match kijken. Rondom het stadion van Borussia Mönchengladbach is er een heus fandorp, er is ook nog een fanhaus iets verder van het stadion.

Opvallend: de halve liters gaan goed rond. Glazen flessen of in plastieken herbruikbare bekers. Zo een beker kost 2 euro en kan je nadien terug inleveren. Het valt op dat het bier rijkelijk vloeit en een tweetal uur voor de wedstrijd zien we toch al heel wat fans met wat kleinere ogen. Vijandig wordt het nooit.

Leuke sfeer

Het Borussia Park, waar veel Belgen en Nederlanders een bezoekje brengen, dateert van 2004 en is zeker geen sexy stadion aan de buitenkant. Een ijzeren constructie met hier en daar wat foto's van clubhelden zoals Berti Vogts. Eens binnen in het stadion, waan je je in een andere wereld in vergelijking met het Belgische voetbal. De arena biedt plaats aan 54.000 fans en is hét voorbeeld van een gezellig en comfortabel voetbalstadion. Eten en drinken in het stadion is geen probleem en hier zagen we de Duitse fans alvast geen bekers met bier gooien. Zo kan het dus ook.

De 50.122 fans zorgden voor een leuke sfeer. Met fluitjes, die voor een hels lawaai zorgden, floten de thuisfans ongeveer een half uur de spelers van Leipzig uit als zij aan de bal kwamen. "Keine akzeptanz für RB", luidde het op een spandoek. Leipzig is overal in Duitsland een 'gehate club', wegens geen traditionsverein. Maar de thuisfans stonden achter hun team en er was zelden een stil moment. Aangenaam.

Zwakke partij

Alles rondom de match was een grote meevaller: een leuke sfeer, een gezellig stadion met veel beenruimte, het nodige vertier... Dé grote tegenvaller was het niveau. Dit Mönchengladbach gaat een heel zwaar seizoen tegemoet. Zij zouden ook in België niet meespelen voor de prijzen. RB Leipzig toonde ook bitter weinig, Openda begon goed maar deemsterde al snel weg. We zagen een wedstrijd van een zeer bedenkelijk niveau. Het aankijken amper waard.

Ondanks de 0-1-nederlaag bedankten de fans na de match hun spelers. De harde kern achter de goal, de Nordkurve, gaf de spelers een open doekje. Geen gefluit, maar een hart onder de riem. Nadien ging iedereen gezamenlijk naar huis via de talrijke bussen. Wie vrij dicht bij huis een buitenlands duel wil bekijken, Mönchengladbach is de trip zeker waard. En ga nadien zeker de avond afsluiten op de oude markt. 

Claudio Reulens

Is het leuk om naar een Duitse match te gaan kijken?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

54
54
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

218
218
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

226
226
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

73
73
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

62
62
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

513
513
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

273
273
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

126
126
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

125
125
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

295
295
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

118
118
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

416
416
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

102
102
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

570
570
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

369
369
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

277
277
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

147
147
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws