Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

door
Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

Voor Belgische voetbalfans is een buitenlandse voetbaltrip vaak een hele onderneming. Toch kan het ook anders. Zo is er, vanuit Limburg, een tripje van iets meer dan een uur richting Mönchengladbach. Onze redactie ging een kijkje nemen bij Borussia Mönchengladbach en begrijpt waarom Belgische fans naar het Borussia Park blijven trekken.

Zeer goede organisatie

We verbleven op een 10-tal kilometer van Borussia Park. Het moet gezegd, de organisatie is tip top in orde. Er zijn gratis pendelbussen naar het stadion. Het maakt het allemaal toch zeer makkelijk en toegankelijk om naar een voetbalmatch te gaan. 

Voetbal is in Duitsland toch iets meer dan enkel naar de match kijken. Rondom het stadion van Borussia Mönchengladbach is er een heus fandorp, er is ook nog een fanhaus iets verder van het stadion.

Opvallend: de halve liters gaan goed rond. Glazen flessen of in plastieken herbruikbare bekers. Zo een beker kost 2 euro en kan je nadien terug inleveren. Het valt op dat het bier rijkelijk vloeit en een tweetal uur voor de wedstrijd zien we toch al heel wat fans met wat kleinere ogen. Vijandig wordt het nooit.

Leuke sfeer

Het Borussia Park, waar veel Belgen en Nederlanders een bezoekje brengen, dateert van 2004 en is zeker geen sexy stadion aan de buitenkant. Een ijzeren constructie met hier en daar wat foto's van clubhelden zoals Berti Vogts. Eens binnen in het stadion, waan je je in een andere wereld in vergelijking met het Belgische voetbal. De arena biedt plaats aan 54.000 fans en is hét voorbeeld van een gezellig en comfortabel voetbalstadion. Eten en drinken in het stadion is geen probleem en hier zagen we de Duitse fans alvast geen bekers met bier gooien. Zo kan het dus ook.

De 50.122 fans zorgden voor een leuke sfeer. Met fluitjes, die voor een hels lawaai zorgden, floten de thuisfans ongeveer een half uur de spelers van Leipzig uit als zij aan de bal kwamen. "Keine akzeptanz für RB", luidde het op een spandoek. Leipzig is overal in Duitsland een 'gehate club', wegens geen traditionsverein. Maar de thuisfans stonden achter hun team en er was zelden een stil moment. Aangenaam.

Zwakke partij

Alles rondom de match was een grote meevaller: een leuke sfeer, een gezellig stadion met veel beenruimte, het nodige vertier... Dé grote tegenvaller was het niveau. Dit Mönchengladbach gaat een heel zwaar seizoen tegemoet. Zij zouden ook in België niet meespelen voor de prijzen. RB Leipzig toonde ook bitter weinig, Openda begon goed maar deemsterde al snel weg. We zagen een wedstrijd van een zeer bedenkelijk niveau. Het aankijken amper waard.

Ondanks de 0-1-nederlaag bedankten de fans na de match hun spelers. De harde kern achter de goal, de Nordkurve, gaf de spelers een open doekje. Geen gefluit, maar een hart onder de riem. Nadien ging iedereen gezamenlijk naar huis via de talrijke bussen. Wie vrij dicht bij huis een buitenlands duel wil bekijken, Mönchengladbach is de trip zeker waard. En ga nadien zeker de avond afsluiten op de oude markt. 

Claudio Reulens

Is het leuk om naar een Duitse match te gaan kijken?

Meest recent

Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

65
65
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

231
231
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

37
37
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

16
16
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

262
262
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

238
238
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

41
41
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

484
484
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

522
522
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

154
154
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

288
288
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

385
385
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

89
89
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

73
73
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

80
80
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

274
274
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

268
268
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

120
120
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

383
383
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

625
625
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

285
285
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

148
148
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

114
114
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1330
1330

Meer sportnieuws