Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

147
Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

Voor Belgische voetbalfans is een buitenlandse voetbaltrip vaak een hele onderneming. Toch kan het ook anders. Zo is er, vanuit Limburg, een tripje van iets meer dan een uur richting Mönchengladbach. Onze redactie ging een kijkje nemen bij Borussia Mönchengladbach en begrijpt waarom Belgische fans naar het Borussia Park blijven trekken.

LEES OOK: 'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Zeer goede organisatie

We verbleven op een 10-tal kilometer van Borussia Park. Het moet gezegd, de organisatie is tip top in orde. Er zijn gratis pendelbussen naar het stadion. Het maakt het allemaal toch zeer makkelijk en toegankelijk om naar een voetbalmatch te gaan. 

Voetbal is in Duitsland toch iets meer dan enkel naar de match kijken. Rondom het stadion van Borussia Mönchengladbach is er een heus fandorp, er is ook nog een fanhaus iets verder van het stadion.

Opvallend: de halve liters gaan goed rond. Glazen flessen of in plastieken herbruikbare bekers. Zo een beker kost 2 euro en kan je nadien terug inleveren. Het valt op dat het bier rijkelijk vloeit en een tweetal uur voor de wedstrijd zien we toch al heel wat fans met wat kleinere ogen. Vijandig wordt het nooit.

Leuke sfeer

Het Borussia Park, waar veel Belgen en Nederlanders een bezoekje brengen, dateert van 2004 en is zeker geen sexy stadion aan de buitenkant. Een ijzeren constructie met hier en daar wat foto's van clubhelden zoals Berti Vogts. Eens binnen in het stadion, waan je je in een andere wereld in vergelijking met het Belgische voetbal. De arena biedt plaats aan 54.000 fans en is hét voorbeeld van een gezellig en comfortabel voetbalstadion. Eten en drinken in het stadion is geen probleem en hier zagen we de Duitse fans alvast geen bekers met bier gooien. Zo kan het dus ook.

De 50.122 fans zorgden voor een leuke sfeer. Met fluitjes, die voor een hels lawaai zorgden, floten de thuisfans ongeveer een half uur de spelers van Leipzig uit als zij aan de bal kwamen. "Keine akzeptanz für RB", luidde het op een spandoek. Leipzig is overal in Duitsland een 'gehate club', wegens geen traditionsverein. Maar de thuisfans stonden achter hun team en er was zelden een stil moment. Aangenaam.

Zwakke partij

Alles rondom de match was een grote meevaller: een leuke sfeer, een gezellig stadion met veel beenruimte, het nodige vertier... Dé grote tegenvaller was het niveau. Dit Mönchengladbach gaat een heel zwaar seizoen tegemoet. Zij zouden ook in België niet meespelen voor de prijzen. RB Leipzig toonde ook bitter weinig, Openda begon goed maar deemsterde al snel weg. We zagen een wedstrijd van een zeer bedenkelijk niveau. Het aankijken amper waard.

Ondanks de 0-1-nederlaag bedankten de fans na de match hun spelers. De harde kern achter de goal, de Nordkurve, gaf de spelers een open doekje. Geen gefluit, maar een hart onder de riem. Nadien ging iedereen gezamenlijk naar huis via de talrijke bussen. Wie vrij dicht bij huis een buitenlands duel wil bekijken, Mönchengladbach is de trip zeker waard. En ga nadien zeker de avond afsluiten op de oude markt. 

Claudio Reulens

Is het leuk om naar een Duitse match te gaan kijken?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

9
9
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

13
13
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

15
15
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

15
15
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

85
85
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

86
86
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

194
194
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

24
24
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

55
55
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

236
236
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

62
62
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

205
205
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

24
24
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

43
43
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

86
86
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

72
72
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

328
328
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

28
28
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

84
84
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

228
228
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

122
122
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

119
119
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

241
241
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

57
57
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

149
149

Meer sportnieuws