Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

door
Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

Voor Belgische voetbalfans is een buitenlandse voetbaltrip vaak een hele onderneming. Toch kan het ook anders. Zo is er, vanuit Limburg, een tripje van iets meer dan een uur richting Mönchengladbach. Onze redactie ging een kijkje nemen bij Borussia Mönchengladbach en begrijpt waarom Belgische fans naar het Borussia Park blijven trekken.

Zeer goede organisatie

We verbleven op een 10-tal kilometer van Borussia Park. Het moet gezegd, de organisatie is tip top in orde. Er zijn gratis pendelbussen naar het stadion. Het maakt het allemaal toch zeer makkelijk en toegankelijk om naar een voetbalmatch te gaan. 

Voetbal is in Duitsland toch iets meer dan enkel naar de match kijken. Rondom het stadion van Borussia Mönchengladbach is er een heus fandorp, er is ook nog een fanhaus iets verder van het stadion.

Opvallend: de halve liters gaan goed rond. Glazen flessen of in plastieken herbruikbare bekers. Zo een beker kost 2 euro en kan je nadien terug inleveren. Het valt op dat het bier rijkelijk vloeit en een tweetal uur voor de wedstrijd zien we toch al heel wat fans met wat kleinere ogen. Vijandig wordt het nooit.

Leuke sfeer

Het Borussia Park, waar veel Belgen en Nederlanders een bezoekje brengen, dateert van 2004 en is zeker geen sexy stadion aan de buitenkant. Een ijzeren constructie met hier en daar wat foto's van clubhelden zoals Berti Vogts. Eens binnen in het stadion, waan je je in een andere wereld in vergelijking met het Belgische voetbal. De arena biedt plaats aan 54.000 fans en is hét voorbeeld van een gezellig en comfortabel voetbalstadion. Eten en drinken in het stadion is geen probleem en hier zagen we de Duitse fans alvast geen bekers met bier gooien. Zo kan het dus ook.

De 50.122 fans zorgden voor een leuke sfeer. Met fluitjes, die voor een hels lawaai zorgden, floten de thuisfans ongeveer een half uur de spelers van Leipzig uit als zij aan de bal kwamen. "Keine akzeptanz für RB", luidde het op een spandoek. Leipzig is overal in Duitsland een 'gehate club', wegens geen traditionsverein. Maar de thuisfans stonden achter hun team en er was zelden een stil moment. Aangenaam.

Zwakke partij

Alles rondom de match was een grote meevaller: een leuke sfeer, een gezellig stadion met veel beenruimte, het nodige vertier... Dé grote tegenvaller was het niveau. Dit Mönchengladbach gaat een heel zwaar seizoen tegemoet. Zij zouden ook in België niet meespelen voor de prijzen. RB Leipzig toonde ook bitter weinig, Openda begon goed maar deemsterde al snel weg. We zagen een wedstrijd van een zeer bedenkelijk niveau. Het aankijken amper waard.

Ondanks de 0-1-nederlaag bedankten de fans na de match hun spelers. De harde kern achter de goal, de Nordkurve, gaf de spelers een open doekje. Geen gefluit, maar een hart onder de riem. Nadien ging iedereen gezamenlijk naar huis via de talrijke bussen. Wie vrij dicht bij huis een buitenlands duel wil bekijken, Mönchengladbach is de trip zeker waard. En ga nadien zeker de avond afsluiten op de oude markt. 

Claudio Reulens

Is het leuk om naar een Duitse match te gaan kijken?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

46
46
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

101
101
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

266
266
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

404
404
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

319
319
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

85
85
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

265
265
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

229
229
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

202
202
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

534
534
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

324
324
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

600
600
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

620
620
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

715
715
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

143
143
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

567
567
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1302
1302
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

762
762
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

240
240
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

468
468
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

367
367
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

640
640
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1017
1017
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

359
359
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

870
870

Meer sportnieuws