Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

door
Waarom Mönchengladbach Belgische fans blijft lokken

Voor Belgische voetbalfans is een buitenlandse voetbaltrip vaak een hele onderneming. Toch kan het ook anders. Zo is er, vanuit Limburg, een tripje van iets meer dan een uur richting Mönchengladbach. Onze redactie ging een kijkje nemen bij Borussia Mönchengladbach en begrijpt waarom Belgische fans naar het Borussia Park blijven trekken.

Zeer goede organisatie

We verbleven op een 10-tal kilometer van Borussia Park. Het moet gezegd, de organisatie is tip top in orde. Er zijn gratis pendelbussen naar het stadion. Het maakt het allemaal toch zeer makkelijk en toegankelijk om naar een voetbalmatch te gaan. 

Voetbal is in Duitsland toch iets meer dan enkel naar de match kijken. Rondom het stadion van Borussia Mönchengladbach is er een heus fandorp, er is ook nog een fanhaus iets verder van het stadion.

Opvallend: de halve liters gaan goed rond. Glazen flessen of in plastieken herbruikbare bekers. Zo een beker kost 2 euro en kan je nadien terug inleveren. Het valt op dat het bier rijkelijk vloeit en een tweetal uur voor de wedstrijd zien we toch al heel wat fans met wat kleinere ogen. Vijandig wordt het nooit.

Leuke sfeer

Het Borussia Park, waar veel Belgen en Nederlanders een bezoekje brengen, dateert van 2004 en is zeker geen sexy stadion aan de buitenkant. Een ijzeren constructie met hier en daar wat foto's van clubhelden zoals Berti Vogts. Eens binnen in het stadion, waan je je in een andere wereld in vergelijking met het Belgische voetbal. De arena biedt plaats aan 54.000 fans en is hét voorbeeld van een gezellig en comfortabel voetbalstadion. Eten en drinken in het stadion is geen probleem en hier zagen we de Duitse fans alvast geen bekers met bier gooien. Zo kan het dus ook.

De 50.122 fans zorgden voor een leuke sfeer. Met fluitjes, die voor een hels lawaai zorgden, floten de thuisfans ongeveer een half uur de spelers van Leipzig uit als zij aan de bal kwamen. "Keine akzeptanz für RB", luidde het op een spandoek. Leipzig is overal in Duitsland een 'gehate club', wegens geen traditionsverein. Maar de thuisfans stonden achter hun team en er was zelden een stil moment. Aangenaam.

Zwakke partij

Alles rondom de match was een grote meevaller: een leuke sfeer, een gezellig stadion met veel beenruimte, het nodige vertier... Dé grote tegenvaller was het niveau. Dit Mönchengladbach gaat een heel zwaar seizoen tegemoet. Zij zouden ook in België niet meespelen voor de prijzen. RB Leipzig toonde ook bitter weinig, Openda begon goed maar deemsterde al snel weg. We zagen een wedstrijd van een zeer bedenkelijk niveau. Het aankijken amper waard.

Ondanks de 0-1-nederlaag bedankten de fans na de match hun spelers. De harde kern achter de goal, de Nordkurve, gaf de spelers een open doekje. Geen gefluit, maar een hart onder de riem. Nadien ging iedereen gezamenlijk naar huis via de talrijke bussen. Wie vrij dicht bij huis een buitenlands duel wil bekijken, Mönchengladbach is de trip zeker waard. En ga nadien zeker de avond afsluiten op de oude markt. 

Claudio Reulens

Is het leuk om naar een Duitse match te gaan kijken?

Meest recent

Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

2
2
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

176
176
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

104
104
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

64
64
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

69
69
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

113
113
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

34
34
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

493
493
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

155
155
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

149
149
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

645
645
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

171
171
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

284
284
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

214
214
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

392
392
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

141
141
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

376
376
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

63
63
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

274
274
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

645
645
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1445
1445
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

156
156

Meer sportnieuws