Anderlecht heeft deze 7 opties om Delaney te vervangen

door
Anderlecht heeft deze 7 opties om Delaney te vervangen

RSC Anderlecht pakte een punt tegen Club Brugge en meer zat er ook niet in. Mogelijk was het anders geweest als Kasper Dolberg en Thomas Delaney langer dan een helft had kunnen spelen. Die laatste kwam slecht neer en mogelijk is hij een tijdje out. Brian Riemer heeft een paar opties om hem te vervangen. Onze redactie zette ze op een rijtje.

LEES OOK: Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Amadou Diawara

De middenvelder kwam in de plaats van Delaney, maar overtuigen deed hij niet. Bij de tegengoal ging hij mee in de fout door plots helemaal uit positie te lopen. Diawara was nadien in de duels zelf sterk, maar voetballend komt hij schromelijk tekort voor een Belgische topclub. Diawara is bovendien een pure '6'. Riemer speelt graag met een trio op het middenveld dat van positie kan wisselen. Diawara is echter met bal aan de voet niet comfortabel genoeg om hoger te spelen. Rits en Leoni kunnen dan wel wisselen van positie en Rits zou misschien iets meer kunnen infiltreren in de box van de tegenstander.

Kristian Arnstad

De jonge Noor zit plots op een zijspoor. Nochtans laat Diawara zich niet gelden tijdens invalbeurten... Arnstad is een speler die anderzijds heel erg in de visie van Riemer past. Een speler met een groot loopvermogen en werkratio. Arnstad kan bovendien op de 6 en 8 spelen, op de 10 heeft hij toch moeite om het overzicht te behouden. Krijgt hij nog eens zijn kans en laat hij dan zien wat hij wél kan? Bij de beloften van Noorwegen maakte hij onlangs alvast indruk.

Flips, Stroeykens, Dreyer of Hazard

Riemer kan er ook voor kiezen om Delaney te vervangen door een aanvallender profiel. Stroeykens, die ook een stuk minder speelt, is een optie. Hij is in se meer een aanvallende middenvelder dan een aanvaller. Krijgt hij nog eens een kans? Of kan Hazard als 10 spelen? De topaankoop heeft in topvorm ook een profiel om op de 8 te spelen, in wisselwerking met Leoni/Rits. Loopvermogen, inzicht, infiltratievermogen...

Flips is ook een kandidaat, maar hij is een speler die dan toch vooral op de 10 speelt. Al zal hij na zijn dramatische invalbeurt tegen Club wellicht niet starten tegen Eupen. Dreyer zou eventueel ook centraal kunnen spelen, want hij heeft met zijn loopvermogen, goed schot, passing en werkkracht ook wel bepaalde kwaliteiten die daar goed tot hun recht komen.

Justin Lonwijk

De Nederlander is weer fit, maar behoorde de laatste wedstrijden niet tot de selectie. Lonwijk heeft nochtans het profiel om als 8 of 10 te spelen. Hij is krachtig, technisch behoorlijk en heeft diepgang in zijn spel. Maar zonder wedstrijdritme lijkt het toch heel moeilijk te zijn om meteen in de basis te komen.

Conclusie: Riemer heeft wel de nodige opties om Delaney te vervangen, al heeft hij geen enkel type in de kern die het profiel van de Deen heeft. Riemer zal dus toch wat moeten herschikken in de manier van voetballen op het middenveld.

CR

Wie moet Delaney vervangen centraal op het middenveld?

Meest recent

Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

12
12
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

85
85
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

93
93
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

170
170
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

28
28
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

72
72
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

111
111
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

565
565
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

138
138
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

195
195
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

405
405
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

82
82
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

184
184
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

135
135
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

96
96
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

76
76
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

161
161
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

159
159
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

216
216
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

110
110
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

315
315
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

110
110
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

223
223

Meer sportnieuws