Hazard slaat mea culpa na misser en komt met verklaring

371 stemmen
Hazard slaat mea culpa na misser en komt met verklaring

De topper van zondag tussen Anderlecht en Club Brugge is uiteindelijk in een 1-1-gelijkspel geëindigd. Geen van beide teams kon echt vrede nemen met die uitslag, want ze schieten daarmee weinig op en maakten bovendien allebei aanspraak op meer.

Zowel in het kamp van Anderlecht als van Club oordeelden ze dat ze de match hadden kunnen winnen. Bij Club deden ze dat vooral op basis van hun betere tweede helft, Anderlecht claimde dan weer dat ze de match al hadden moeten beslissen voor de gelijkmaker.

LEES OOK: 'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

Hazard had match moeten beslissen

Nadat Dolberg kort voor rust de score geopend had, kreeg Thorgan Hazard rond het uur immers een uitstekende kans op de 2-0. De Rode Duivel, die zijn eerste basisplaats vierde, knalde echter onbesuist over. Daar baalde hij achteraf stevig van.

"In het begin van de wedstrijd ging het wat moeizamer, maar het beterde. Algemeen mis ik wedstrijdritme. Ik had de wedstrijd kunnen en moeten doodmaken, maar dat heeft ook te maken met het gevoel dat moet terugkomen", reageerde hij bij Het Nieuwsblad. "Het is jammer dat we een klein foutje maakten bij dat tegendoelpunt. Tegen Club Brugge betaal je dat cash."

Probleem aan de teen

Hazard wist ook nog te onthullen dat hij met een inspuiting speelde, omdat hij sinds zaterdag last had aan de teen. Ondanks die blessure en het gebrek aan wedstrijdritme wist hij het toch 76 minuten vol te houden.

Anderlecht zal wel hopen dat het snel betert met de teen van Hazard, want het heeft al genoeg blessurezorgen. Het verloor tegen Club immers nog voor rust Dolberg en Delaney met blessures. Vooral voor die laatste wordt een lange afwezigheid gevreesd, want Delaney heeft wellicht zijn arm gebroken.

Had Hazard de match moeten beslissen?

Meest recent

Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

146
146
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

174
174
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

25
25
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

147
147
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

82
82
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

100
100
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

186
186
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

32
32
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

123
123
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

431
431
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

207
207
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

196
196
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

129
129
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

424
424
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

327
327
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

140
140
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

132
132
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

551
551
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

346
346
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

228
228
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

201
201

Meer sportnieuws