Hazard slaat mea culpa na misser en komt met verklaring

371 stemmen
Hazard slaat mea culpa na misser en komt met verklaring

De topper van zondag tussen Anderlecht en Club Brugge is uiteindelijk in een 1-1-gelijkspel geëindigd. Geen van beide teams kon echt vrede nemen met die uitslag, want ze schieten daarmee weinig op en maakten bovendien allebei aanspraak op meer.

Zowel in het kamp van Anderlecht als van Club oordeelden ze dat ze de match hadden kunnen winnen. Bij Club deden ze dat vooral op basis van hun betere tweede helft, Anderlecht claimde dan weer dat ze de match al hadden moeten beslissen voor de gelijkmaker.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Hazard had match moeten beslissen

Nadat Dolberg kort voor rust de score geopend had, kreeg Thorgan Hazard rond het uur immers een uitstekende kans op de 2-0. De Rode Duivel, die zijn eerste basisplaats vierde, knalde echter onbesuist over. Daar baalde hij achteraf stevig van.

"In het begin van de wedstrijd ging het wat moeizamer, maar het beterde. Algemeen mis ik wedstrijdritme. Ik had de wedstrijd kunnen en moeten doodmaken, maar dat heeft ook te maken met het gevoel dat moet terugkomen", reageerde hij bij Het Nieuwsblad. "Het is jammer dat we een klein foutje maakten bij dat tegendoelpunt. Tegen Club Brugge betaal je dat cash."

Probleem aan de teen

Hazard wist ook nog te onthullen dat hij met een inspuiting speelde, omdat hij sinds zaterdag last had aan de teen. Ondanks die blessure en het gebrek aan wedstrijdritme wist hij het toch 76 minuten vol te houden.

Anderlecht zal wel hopen dat het snel betert met de teen van Hazard, want het heeft al genoeg blessurezorgen. Het verloor tegen Club immers nog voor rust Dolberg en Delaney met blessures. Vooral voor die laatste wordt een lange afwezigheid gevreesd, want Delaney heeft wellicht zijn arm gebroken.

Had Hazard de match moeten beslissen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

94
94
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

52
52
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

87
87
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

186
186
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

83
83
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

178
178
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

464
464
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

108
108
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

542
542
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

652
652
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

167
167
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

412
412
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

457
457
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws