Spanning te snijden bij Antwerp: zware clash onvermijdelijk

door
Spanning te snijden bij Antwerp: zware clash onvermijdelijk

Vincent Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek. 

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan, maar de kritiek kwam wel aan. Het feit dat Janssen vorig weekend twee strafschoppen miste tegen RWDM , zal ongetwijfeld de externe druk op de Nederlander de komende weken weer doen toenemen.

Naast zijn twee gemiste strafschoppen kreeg de spits immers nog twee andere uitstekende kansen om te scoren, waarvan er één werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Janssen: mister 86% vanop de stip

Théo Defourny heeft nog nooit eerder in één wedstrijd twee strafschoppen weten te stoppen, en Vincent Janssen heeft nog nooit eerder twee penalty's gemist in dezelfde match

Maar dit ongebruikelijke scenario deed zich afgelopen weekend voor tijdens het duel tussen Antwerp FC en RWD Molenbeek: Defourny wist twee strafschoppen van Janssen te redden.

Sterk gepakt van de doelman volgens de ene, zwak geschoten door de spits volgens de andere. “Ik wist naar welke hoek Janssen de bal zou trappen”, zei de 31-jarige doelman. “Hoe beter je voorbereid bent, hoe hoger de slaagkans dat je een penalty kan stoppen.”

Hoewel Defourny niet meteen bekend staat als een specialist in het stoppen van strafschoppen, wist hij in zijn carrière wel de helft van zijn penalty's te redden.

Janssen daarentegen heeft zich wel als een penaltyspecialist bewezen, met een indrukwekkende conversieratio van 25 succesvolle penalty's uit 29 pogingen, wat neerkomt op een hoge score van 86%.

Het is dan ook geen toeval dat Janssen de vaste strafschoppennemer is voor Antwerp, en niet Toby Alderweireld, in tegenstelling tot wat sommigen wellicht dachten. “Vinnie is aangewezen als strafschopnemer, niet Toby”, legde Jean Butez uit na de wedstrijd. “Toby neemt ze als Vincent er niet op staat.”

De druk zal weer toenemen op Janssen

Naast zijn twee gemiste strafschoppen kreeg Vincent Janssen tegen RWDM nog twee andere uitstekende kansen om te scoren, waarvan er één werd afgevlagd wegens buitenspel.

Ondanks deze kansen slaagde de Nederlandse spits er zaterdagavond echter niet in om het net te vinden. Opmerkelijk is dat Janssen, uit vier doelkansen, een hoge Expected Goals (xG) van 1,58 genereerde, maar dit resulteerde uiteindelijk niet in daadwerkelijke doelpunten.

Het feit dat hij ook de twee strafschoppen miste, zal ongetwijfeld de externe druk op Janssen de komende weken weer doen toenemen. Dit was eerder in het seizoen ook al het geval, toen Janssen een moeizame start kende.

Zware kritiek na twee matchen

Janssen heeft een deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen gemist vanwege een blessure aan zijn rechterbeen, waardoor hij nagenoeg de hele stage in Oostenrijk individueel moest afwerken. Daarnaast kwam hij na zijn vakantie met enkele extra kilo's aan op de Bosuil.

“Vakantie is voor mij echt vakantie. Als je elf maanden hard werkt, moet je ook genieten van het leven als het kán. Dus ja, dan moet je in die eerste twee weken niet aankomen met zo'n programmaatje”, zei de spits toen in een interview met Het Laatste Nieuws. “Als ik twee dagen vrij heb, kan er zomaar een kilo bijkomen.”

Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek.

“Als Janssen niet in vorm is, ziet het er heel lelijk uit bij hem. Al die ballen springen alle kanten op”, merkte Marc Degryse op na de eerste twee wedstrijden van het seizoen. Het is nochtans opvallend om op te merken dat Janssen gedurende zijn hele carrière nog nooit een competitiedoelpunt heeft gescoord voor speeldag vijf.

Als een roofdier die zijn prooi ziet

Mark van Bommel nam onmiddellijk de verdediging van zijn spits op zich. “Wat Janssen betreft: ook begin vorig seizoen waren er twijfels rond hem, maar Vincent is een diesel. En diesels hebben tijd nodig.”

De coach bleef vol vertrouwen in Janssen, die zichzelf niet liet beïnvloeden door de negatieve berichtgeving in de media. “Ik blijf gewoon mijn ding doen, ook al sta ik al twee matchen droog. Doe rustig en dan komt het vanzelf”, zei Janssen zelfverzekerd.

Na zijn eerste twee wedstrijden dit seizoen, zonder doelpunt, gaf Janssen de criticasters lik op stuk door een hattrick te scoren tegen KV Kortrijk.

Janssen zette daarna zijn doelpuntenreeks voort door doelpunten te maken tegen Oud-Heverlee Leuven, AEK Athene en KVC Westerlo, waarbij sommige van zijn treffers echte spitsengoals waren.

“Een doelpunt maken is het moeilijkste wat er bestaat, maar bij Vincent Janssen lijkt het gemakkelijk: hét kenmerk van de superspits”, zei Paul Bistaux in Gazet van Antwerpen. Jan Mulder vergeleek zijn landgenoot als een roofdier dat de rug recht als hij zijn prooi ziet.

“Wat ik dan wél zo geweldig vind aan Janssen... Hij krijgt een bal in het strafschopgebied, en dan zie je dat het hele lichaam zich opspant en zich klaarmaakt om te scoren.”

“Laat ze maar lullen”

Dit seizoen heeft Vincent Janssen reeds indrukwekkende statistieken laten zien, met gemiddeld 0,75 doelpunt per competitiewedstrijd en een opvallend hoge efficiëntie, waarbij hij maar liefst 25% van zijn kansen in doelpunten omzet, zelfs als we zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek meerekenen.

Deze cijfers zijn zelfs beter dan vorig seizoen, toen hij gemiddeld 0,54 doelpunt per competitiewedstrijd scoorde, met een efficiëntie van 18%.

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen, toen hij behoorlijk wat kritiek te verduren kreeg, liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan. “Het irriteerde me niet, maar laat ons eerlijk zijn: ik was twee wedstrijden niet goed en dan wordt er meteen een verhaal gemaakt dat mijn voorbereiding slecht was”, zei Janssen.

“Doe eens ‘effe' rustig dan. Kom op. Een week later schoot ik er drie binnen en werden er al grapjes over gemaakt. ( lachje ) Ik heb er drie minuten met de trainer over gepraat. Hij zei: ‘Vin, maak je niet druk. Laat ze maar lullen.' Klaar", zei de Nederlandse spits aan De Morgen.

🚀

Janssen is de beste spits van de JPL

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

19
19
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

42
42
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

56
56
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

48
48
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

232
232
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

164
164
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

236
236
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

64
64
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

229
229
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

540
540
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

371
371
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

467
467
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

405
405
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

66
66
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

98
98
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

132
132
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

59
59
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

232
232
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

548
548
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

171
171
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

17
17

Meer sportnieuws