Spanning te snijden bij Antwerp: zware clash onvermijdelijk

1096
Spanning te snijden bij Antwerp: zware clash onvermijdelijk

Vincent Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek. 

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan, maar de kritiek kwam wel aan. Het feit dat Janssen vorig weekend twee strafschoppen miste tegen RWDM , zal ongetwijfeld de externe druk op de Nederlander de komende weken weer doen toenemen.

Naast zijn twee gemiste strafschoppen kreeg de spits immers nog twee andere uitstekende kansen om te scoren, waarvan er één werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Janssen: mister 86% vanop de stip

Théo Defourny heeft nog nooit eerder in één wedstrijd twee strafschoppen weten te stoppen, en Vincent Janssen heeft nog nooit eerder twee penalty's gemist in dezelfde match

Maar dit ongebruikelijke scenario deed zich afgelopen weekend voor tijdens het duel tussen Antwerp FC en RWD Molenbeek: Defourny wist twee strafschoppen van Janssen te redden.

Sterk gepakt van de doelman volgens de ene, zwak geschoten door de spits volgens de andere. “Ik wist naar welke hoek Janssen de bal zou trappen”, zei de 31-jarige doelman. “Hoe beter je voorbereid bent, hoe hoger de slaagkans dat je een penalty kan stoppen.”

Hoewel Defourny niet meteen bekend staat als een specialist in het stoppen van strafschoppen, wist hij in zijn carrière wel de helft van zijn penalty's te redden.

Janssen daarentegen heeft zich wel als een penaltyspecialist bewezen, met een indrukwekkende conversieratio van 25 succesvolle penalty's uit 29 pogingen, wat neerkomt op een hoge score van 86%.

Het is dan ook geen toeval dat Janssen de vaste strafschoppennemer is voor Antwerp, en niet Toby Alderweireld, in tegenstelling tot wat sommigen wellicht dachten. “Vinnie is aangewezen als strafschopnemer, niet Toby”, legde Jean Butez uit na de wedstrijd. “Toby neemt ze als Vincent er niet op staat.”

De druk zal weer toenemen op Janssen

Naast zijn twee gemiste strafschoppen kreeg Vincent Janssen tegen RWDM nog twee andere uitstekende kansen om te scoren, waarvan er één werd afgevlagd wegens buitenspel.

Ondanks deze kansen slaagde de Nederlandse spits er zaterdagavond echter niet in om het net te vinden. Opmerkelijk is dat Janssen, uit vier doelkansen, een hoge Expected Goals (xG) van 1,58 genereerde, maar dit resulteerde uiteindelijk niet in daadwerkelijke doelpunten.

Het feit dat hij ook de twee strafschoppen miste, zal ongetwijfeld de externe druk op Janssen de komende weken weer doen toenemen. Dit was eerder in het seizoen ook al het geval, toen Janssen een moeizame start kende.

Zware kritiek na twee matchen

Janssen heeft een deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen gemist vanwege een blessure aan zijn rechterbeen, waardoor hij nagenoeg de hele stage in Oostenrijk individueel moest afwerken. Daarnaast kwam hij na zijn vakantie met enkele extra kilo's aan op de Bosuil.

“Vakantie is voor mij echt vakantie. Als je elf maanden hard werkt, moet je ook genieten van het leven als het kán. Dus ja, dan moet je in die eerste twee weken niet aankomen met zo'n programmaatje”, zei de spits toen in een interview met Het Laatste Nieuws. “Als ik twee dagen vrij heb, kan er zomaar een kilo bijkomen.”

Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek.

“Als Janssen niet in vorm is, ziet het er heel lelijk uit bij hem. Al die ballen springen alle kanten op”, merkte Marc Degryse op na de eerste twee wedstrijden van het seizoen. Het is nochtans opvallend om op te merken dat Janssen gedurende zijn hele carrière nog nooit een competitiedoelpunt heeft gescoord voor speeldag vijf.

Als een roofdier die zijn prooi ziet

Mark van Bommel nam onmiddellijk de verdediging van zijn spits op zich. “Wat Janssen betreft: ook begin vorig seizoen waren er twijfels rond hem, maar Vincent is een diesel. En diesels hebben tijd nodig.”

De coach bleef vol vertrouwen in Janssen, die zichzelf niet liet beïnvloeden door de negatieve berichtgeving in de media. “Ik blijf gewoon mijn ding doen, ook al sta ik al twee matchen droog. Doe rustig en dan komt het vanzelf”, zei Janssen zelfverzekerd.

Na zijn eerste twee wedstrijden dit seizoen, zonder doelpunt, gaf Janssen de criticasters lik op stuk door een hattrick te scoren tegen KV Kortrijk.

Janssen zette daarna zijn doelpuntenreeks voort door doelpunten te maken tegen Oud-Heverlee Leuven, AEK Athene en KVC Westerlo, waarbij sommige van zijn treffers echte spitsengoals waren.

“Een doelpunt maken is het moeilijkste wat er bestaat, maar bij Vincent Janssen lijkt het gemakkelijk: hét kenmerk van de superspits”, zei Paul Bistaux in Gazet van Antwerpen. Jan Mulder vergeleek zijn landgenoot als een roofdier dat de rug recht als hij zijn prooi ziet.

“Wat ik dan wél zo geweldig vind aan Janssen... Hij krijgt een bal in het strafschopgebied, en dan zie je dat het hele lichaam zich opspant en zich klaarmaakt om te scoren.”

“Laat ze maar lullen”

Dit seizoen heeft Vincent Janssen reeds indrukwekkende statistieken laten zien, met gemiddeld 0,75 doelpunt per competitiewedstrijd en een opvallend hoge efficiëntie, waarbij hij maar liefst 25% van zijn kansen in doelpunten omzet, zelfs als we zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek meerekenen.

Deze cijfers zijn zelfs beter dan vorig seizoen, toen hij gemiddeld 0,54 doelpunt per competitiewedstrijd scoorde, met een efficiëntie van 18%.

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen, toen hij behoorlijk wat kritiek te verduren kreeg, liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan. “Het irriteerde me niet, maar laat ons eerlijk zijn: ik was twee wedstrijden niet goed en dan wordt er meteen een verhaal gemaakt dat mijn voorbereiding slecht was”, zei Janssen.

“Doe eens ‘effe' rustig dan. Kom op. Een week later schoot ik er drie binnen en werden er al grapjes over gemaakt. ( lachje ) Ik heb er drie minuten met de trainer over gepraat. Hij zei: ‘Vin, maak je niet druk. Laat ze maar lullen.' Klaar", zei de Nederlandse spits aan De Morgen.

Janssen is de beste spits van de JPL

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

47
47
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

35
35
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

53
53
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

52
52
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

61
61
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

153
153
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

75
75
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

380
380
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

33
33
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

57
57
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

408
408
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

133
133
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

57
57
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

52
52
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

126
126
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

104
104
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

191
191
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

155
155
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

41
41
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

75
75
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

62
62
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

153
153
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws