Spanning te snijden bij Antwerp: zware clash onvermijdelijk

door
Spanning te snijden bij Antwerp: zware clash onvermijdelijk

Vincent Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek. 

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan, maar de kritiek kwam wel aan. Het feit dat Janssen vorig weekend twee strafschoppen miste tegen RWDM , zal ongetwijfeld de externe druk op de Nederlander de komende weken weer doen toenemen.

Naast zijn twee gemiste strafschoppen kreeg de spits immers nog twee andere uitstekende kansen om te scoren, waarvan er één werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

Janssen: mister 86% vanop de stip

Théo Defourny heeft nog nooit eerder in één wedstrijd twee strafschoppen weten te stoppen, en Vincent Janssen heeft nog nooit eerder twee penalty's gemist in dezelfde match

Maar dit ongebruikelijke scenario deed zich afgelopen weekend voor tijdens het duel tussen Antwerp FC en RWD Molenbeek: Defourny wist twee strafschoppen van Janssen te redden.

Sterk gepakt van de doelman volgens de ene, zwak geschoten door de spits volgens de andere. “Ik wist naar welke hoek Janssen de bal zou trappen”, zei de 31-jarige doelman. “Hoe beter je voorbereid bent, hoe hoger de slaagkans dat je een penalty kan stoppen.”

Hoewel Defourny niet meteen bekend staat als een specialist in het stoppen van strafschoppen, wist hij in zijn carrière wel de helft van zijn penalty's te redden.

Janssen daarentegen heeft zich wel als een penaltyspecialist bewezen, met een indrukwekkende conversieratio van 25 succesvolle penalty's uit 29 pogingen, wat neerkomt op een hoge score van 86%.

Het is dan ook geen toeval dat Janssen de vaste strafschoppennemer is voor Antwerp, en niet Toby Alderweireld, in tegenstelling tot wat sommigen wellicht dachten. “Vinnie is aangewezen als strafschopnemer, niet Toby”, legde Jean Butez uit na de wedstrijd. “Toby neemt ze als Vincent er niet op staat.”

De druk zal weer toenemen op Janssen

Naast zijn twee gemiste strafschoppen kreeg Vincent Janssen tegen RWDM nog twee andere uitstekende kansen om te scoren, waarvan er één werd afgevlagd wegens buitenspel.

Ondanks deze kansen slaagde de Nederlandse spits er zaterdagavond echter niet in om het net te vinden. Opmerkelijk is dat Janssen, uit vier doelkansen, een hoge Expected Goals (xG) van 1,58 genereerde, maar dit resulteerde uiteindelijk niet in daadwerkelijke doelpunten.

Het feit dat hij ook de twee strafschoppen miste, zal ongetwijfeld de externe druk op Janssen de komende weken weer doen toenemen. Dit was eerder in het seizoen ook al het geval, toen Janssen een moeizame start kende.

Zware kritiek na twee matchen

Janssen heeft een deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen gemist vanwege een blessure aan zijn rechterbeen, waardoor hij nagenoeg de hele stage in Oostenrijk individueel moest afwerken. Daarnaast kwam hij na zijn vakantie met enkele extra kilo's aan op de Bosuil.

“Vakantie is voor mij echt vakantie. Als je elf maanden hard werkt, moet je ook genieten van het leven als het kán. Dus ja, dan moet je in die eerste twee weken niet aankomen met zo'n programmaatje”, zei de spits toen in een interview met Het Laatste Nieuws. “Als ik twee dagen vrij heb, kan er zomaar een kilo bijkomen.”

Janssen begon het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met twee wedstrijden zonder doelpunt en enkele minder overtuigende prestaties, wat leidde tot toenemende externe kritiek.

“Als Janssen niet in vorm is, ziet het er heel lelijk uit bij hem. Al die ballen springen alle kanten op”, merkte Marc Degryse op na de eerste twee wedstrijden van het seizoen. Het is nochtans opvallend om op te merken dat Janssen gedurende zijn hele carrière nog nooit een competitiedoelpunt heeft gescoord voor speeldag vijf.

Als een roofdier die zijn prooi ziet

Mark van Bommel nam onmiddellijk de verdediging van zijn spits op zich. “Wat Janssen betreft: ook begin vorig seizoen waren er twijfels rond hem, maar Vincent is een diesel. En diesels hebben tijd nodig.”

De coach bleef vol vertrouwen in Janssen, die zichzelf niet liet beïnvloeden door de negatieve berichtgeving in de media. “Ik blijf gewoon mijn ding doen, ook al sta ik al twee matchen droog. Doe rustig en dan komt het vanzelf”, zei Janssen zelfverzekerd.

Na zijn eerste twee wedstrijden dit seizoen, zonder doelpunt, gaf Janssen de criticasters lik op stuk door een hattrick te scoren tegen KV Kortrijk.

Janssen zette daarna zijn doelpuntenreeks voort door doelpunten te maken tegen Oud-Heverlee Leuven, AEK Athene en KVC Westerlo, waarbij sommige van zijn treffers echte spitsengoals waren.

“Een doelpunt maken is het moeilijkste wat er bestaat, maar bij Vincent Janssen lijkt het gemakkelijk: hét kenmerk van de superspits”, zei Paul Bistaux in Gazet van Antwerpen. Jan Mulder vergeleek zijn landgenoot als een roofdier dat de rug recht als hij zijn prooi ziet.

“Wat ik dan wél zo geweldig vind aan Janssen... Hij krijgt een bal in het strafschopgebied, en dan zie je dat het hele lichaam zich opspant en zich klaarmaakt om te scoren.”

“Laat ze maar lullen”

Dit seizoen heeft Vincent Janssen reeds indrukwekkende statistieken laten zien, met gemiddeld 0,75 doelpunt per competitiewedstrijd en een opvallend hoge efficiëntie, waarbij hij maar liefst 25% van zijn kansen in doelpunten omzet, zelfs als we zijn twee gemiste strafschoppen tegen RWD Molenbeek meerekenen.

Deze cijfers zijn zelfs beter dan vorig seizoen, toen hij gemiddeld 0,54 doelpunt per competitiewedstrijd scoorde, met een efficiëntie van 18%.

Terugkijkend op de periode aan het begin van dit seizoen, toen hij behoorlijk wat kritiek te verduren kreeg, liet Janssen zich daar niet door uit het veld slaan. “Het irriteerde me niet, maar laat ons eerlijk zijn: ik was twee wedstrijden niet goed en dan wordt er meteen een verhaal gemaakt dat mijn voorbereiding slecht was”, zei Janssen.

“Doe eens ‘effe' rustig dan. Kom op. Een week later schoot ik er drie binnen en werden er al grapjes over gemaakt. ( lachje ) Ik heb er drie minuten met de trainer over gepraat. Hij zei: ‘Vin, maak je niet druk. Laat ze maar lullen.' Klaar", zei de Nederlandse spits aan De Morgen.

Janssen is de beste spits van de JPL

Meest recent

Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

42
42
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

247
247
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

25
25
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

112
112
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

139
139
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

355
355
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

92
92
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

226
226
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

252
252
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

87
87
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1832
1832
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

475
475
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

205
205
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

160
160
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

676
676
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

68
68
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

30
30
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

45
45
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

398
398
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

257
257
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

658
658
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

93
93
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

281
281

Meer sportnieuws