Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

188
Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

Wat een Limburgse derby! Na een hattrick van uitblinker Koita leek STVV op weg naar een spraakmakende zege in de Cegeka Arena, dat was echter buiten een veerkrachtig Racing Genk gerekend dat nog een heuse remontada in huis had. Finaal hielden Vrancken en co het beste gevoel over.

Racing Genk en STVV stonden deze namiddag tegenover mekaar in de Limburgse derby. Beide ploegen namen een bevredigende start, bij de Kanaries hoopten ze vurig op een stunt tegen de 'grote broer'. Vrancken zette onder meer Oyen in de basis, bij STVV ontbrak dan weer de zieke Steuckers, vorig weekend nog goed voor een glansrol tegen KV Mechelen.

LEES OOK: Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

Masterclass Koita maakt Genk tot pineut

De bezoekers voetbalden zonder schroom in de openingsfase en kregen ook de eerste kans via Kaya, na dik vijf minuten spelen mikte hij zijn kopbal over. Aan de overzijde reageerde Genk met een afgeweken knal van kapitein Heynen die in hoekschop verdween. Het eerste halfuur werd ook gekenmerkt door een paar stevige overtredingen, inclusief drie gele kaarten. Fink zag zijn team grote stukken van de eerste helft domineren en op het halfuur namen de Kanaries ook verdiend de voorsprong. Koita kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot onder een grabbelende Vandevoordt raak: 0-1.

Quasi meteen nadien ontsnapte Blauw-Wit zelfs aan een dubbele achterstand, deze keer redde de thuisdoelman schitterend op de poging van Kaya. De Kanaries duwden echter door en na een afgeblokte vrije trap zorgde Koita met een fenomenale knal luttele minuten later voor de 0-2, even snel gevolgd door een geweldige counter en de 0-3 van... Koita. Wat een eerste helft van de smaakmaker van STVV! Halfweg kraaiden de Kanaries van plezier, die van Genk likten hun wonden in de kleedkamer.

Remontada à la Barcelona

Na de rust was het andermaal STVV dat de eerste kans kreeg. Na een razend snelle omschakeling kwam de bal op rechts bij Hashioka maar Vandevoordt bracht redding op zijn schot. Aan de overzijde knalde El Khannouss van dichtbij hoog over. De Kanaries loerden op de counter en dat leverde nog voor het uur een paar grote kansen op: Kaya trapte op een thuisverdediger, Hashioka vergat onbegrijpelijk om zelf te besluiten.

Die gemiste kansen brak de bezoekers toch zuur op. Op het uur krulde El Khannouss vanop links de bal heerlijk voorbij Suzuki: 1-3 en terug hoop in de Genkse harten. De aansluitingstreffer hing nadien voortdurend in de lucht en viel ook op twintig minuten van het einde. Het doelpunt van Tolu werd aanvankelijk afgekeurd maar na een VAR-check toch gevalideerd: 2-3. De Kanaries zwalpten en na een gigantische blunder van Suzuki (die daarvoor prima keepte) verdween een schotje van Paintsil zowaar in doel: 3-3 en de remontada was compleet. Een bibberend STVV hield naast een punt vooral een zuur gevoel over aan deze wedstrijd.

Scoreverloop:

0-1 (32') Koita, 0-2 (36') Koita, 0-3 (37') Koita, 1-3 (58') El Khannouss, 2-3 (72') Tolu, 3-3 (86') Paintsil

🚀

Had u dit nog zien aankomen bij de rust?

Meest recent

'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

212
212
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

233
233
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

45
45
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

513
513
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

237
237
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

41
41
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

82
82
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

275
275
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

83
83
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

268
268
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

186
186
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

663
663
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

152
152
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1182
1182
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

734
734
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

390
390
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

371
371
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

855
855
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

679
679
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

628
628
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

760
760
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

709
709
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

313
313
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

544
544

Meer sportnieuws