Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

door
Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

Wat een Limburgse derby! Na een hattrick van uitblinker Koita leek STVV op weg naar een spraakmakende zege in de Cegeka Arena, dat was echter buiten een veerkrachtig Racing Genk gerekend dat nog een heuse remontada in huis had. Finaal hielden Vrancken en co het beste gevoel over.

Racing Genk en STVV stonden deze namiddag tegenover mekaar in de Limburgse derby. Beide ploegen namen een bevredigende start, bij de Kanaries hoopten ze vurig op een stunt tegen de 'grote broer'. Vrancken zette onder meer Oyen in de basis, bij STVV ontbrak dan weer de zieke Steuckers, vorig weekend nog goed voor een glansrol tegen KV Mechelen.

LEES OOK: ‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Masterclass Koita maakt Genk tot pineut

De bezoekers voetbalden zonder schroom in de openingsfase en kregen ook de eerste kans via Kaya, na dik vijf minuten spelen mikte hij zijn kopbal over. Aan de overzijde reageerde Genk met een afgeweken knal van kapitein Heynen die in hoekschop verdween. Het eerste halfuur werd ook gekenmerkt door een paar stevige overtredingen, inclusief drie gele kaarten. Fink zag zijn team grote stukken van de eerste helft domineren en op het halfuur namen de Kanaries ook verdiend de voorsprong. Koita kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot onder een grabbelende Vandevoordt raak: 0-1.

Quasi meteen nadien ontsnapte Blauw-Wit zelfs aan een dubbele achterstand, deze keer redde de thuisdoelman schitterend op de poging van Kaya. De Kanaries duwden echter door en na een afgeblokte vrije trap zorgde Koita met een fenomenale knal luttele minuten later voor de 0-2, even snel gevolgd door een geweldige counter en de 0-3 van... Koita. Wat een eerste helft van de smaakmaker van STVV! Halfweg kraaiden de Kanaries van plezier, die van Genk likten hun wonden in de kleedkamer.

Remontada à la Barcelona

Na de rust was het andermaal STVV dat de eerste kans kreeg. Na een razend snelle omschakeling kwam de bal op rechts bij Hashioka maar Vandevoordt bracht redding op zijn schot. Aan de overzijde knalde El Khannouss van dichtbij hoog over. De Kanaries loerden op de counter en dat leverde nog voor het uur een paar grote kansen op: Kaya trapte op een thuisverdediger, Hashioka vergat onbegrijpelijk om zelf te besluiten.

Die gemiste kansen brak de bezoekers toch zuur op. Op het uur krulde El Khannouss vanop links de bal heerlijk voorbij Suzuki: 1-3 en terug hoop in de Genkse harten. De aansluitingstreffer hing nadien voortdurend in de lucht en viel ook op twintig minuten van het einde. Het doelpunt van Tolu werd aanvankelijk afgekeurd maar na een VAR-check toch gevalideerd: 2-3. De Kanaries zwalpten en na een gigantische blunder van Suzuki (die daarvoor prima keepte) verdween een schotje van Paintsil zowaar in doel: 3-3 en de remontada was compleet. Een bibberend STVV hield naast een punt vooral een zuur gevoel over aan deze wedstrijd.

Scoreverloop:

0-1 (32') Koita, 0-2 (36') Koita, 0-3 (37') Koita, 1-3 (58') El Khannouss, 2-3 (72') Tolu, 3-3 (86') Paintsil

Had u dit nog zien aankomen bij de rust?

Meest recent

Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

2
2
'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

23
23
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

173
173
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

30
30
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

301
301
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

18
18
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

163
163
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

256
256
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

358
358
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

57
57
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

162
162
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

290
290
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

155
155
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

65
65
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

380
380
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

116
116
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

508
508
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

784
784
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

324
324
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

319
319
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1085
1085
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

528
528

Meer sportnieuws