Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

188 stemmen
Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

Wat een Limburgse derby! Na een hattrick van uitblinker Koita leek STVV op weg naar een spraakmakende zege in de Cegeka Arena, dat was echter buiten een veerkrachtig Racing Genk gerekend dat nog een heuse remontada in huis had. Finaal hielden Vrancken en co het beste gevoel over.

Racing Genk en STVV stonden deze namiddag tegenover mekaar in de Limburgse derby. Beide ploegen namen een bevredigende start, bij de Kanaries hoopten ze vurig op een stunt tegen de 'grote broer'. Vrancken zette onder meer Oyen in de basis, bij STVV ontbrak dan weer de zieke Steuckers, vorig weekend nog goed voor een glansrol tegen KV Mechelen.

LEES OOK: STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

Masterclass Koita maakt Genk tot pineut

De bezoekers voetbalden zonder schroom in de openingsfase en kregen ook de eerste kans via Kaya, na dik vijf minuten spelen mikte hij zijn kopbal over. Aan de overzijde reageerde Genk met een afgeweken knal van kapitein Heynen die in hoekschop verdween. Het eerste halfuur werd ook gekenmerkt door een paar stevige overtredingen, inclusief drie gele kaarten. Fink zag zijn team grote stukken van de eerste helft domineren en op het halfuur namen de Kanaries ook verdiend de voorsprong. Koita kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot onder een grabbelende Vandevoordt raak: 0-1.

Quasi meteen nadien ontsnapte Blauw-Wit zelfs aan een dubbele achterstand, deze keer redde de thuisdoelman schitterend op de poging van Kaya. De Kanaries duwden echter door en na een afgeblokte vrije trap zorgde Koita met een fenomenale knal luttele minuten later voor de 0-2, even snel gevolgd door een geweldige counter en de 0-3 van... Koita. Wat een eerste helft van de smaakmaker van STVV! Halfweg kraaiden de Kanaries van plezier, die van Genk likten hun wonden in de kleedkamer.

Remontada à la Barcelona

Na de rust was het andermaal STVV dat de eerste kans kreeg. Na een razend snelle omschakeling kwam de bal op rechts bij Hashioka maar Vandevoordt bracht redding op zijn schot. Aan de overzijde knalde El Khannouss van dichtbij hoog over. De Kanaries loerden op de counter en dat leverde nog voor het uur een paar grote kansen op: Kaya trapte op een thuisverdediger, Hashioka vergat onbegrijpelijk om zelf te besluiten.

Die gemiste kansen brak de bezoekers toch zuur op. Op het uur krulde El Khannouss vanop links de bal heerlijk voorbij Suzuki: 1-3 en terug hoop in de Genkse harten. De aansluitingstreffer hing nadien voortdurend in de lucht en viel ook op twintig minuten van het einde. Het doelpunt van Tolu werd aanvankelijk afgekeurd maar na een VAR-check toch gevalideerd: 2-3. De Kanaries zwalpten en na een gigantische blunder van Suzuki (die daarvoor prima keepte) verdween een schotje van Paintsil zowaar in doel: 3-3 en de remontada was compleet. Een bibberend STVV hield naast een punt vooral een zuur gevoel over aan deze wedstrijd.

Scoreverloop:

0-1 (32') Koita, 0-2 (36') Koita, 0-3 (37') Koita, 1-3 (58') El Khannouss, 2-3 (72') Tolu, 3-3 (86') Paintsil

🚀

Had u dit nog zien aankomen bij de rust?

Meest recent

'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

64
64
De Mil op glad ijs: AA Gent vist gebeten hond weer op

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

25
25
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

214
214
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

126
126
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

218
218
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

258
258
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

211
211
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

81
81
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

183
183
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

195
195
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

165
165
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

75
75
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

272
272
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

52
52
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

213
213
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

105
105
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

542
542
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

100
100
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

237
237
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

100
100
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

241
241
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

109
109
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

563
563
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

409
409

Meer sportnieuws