Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

188
Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

Wat een Limburgse derby! Na een hattrick van uitblinker Koita leek STVV op weg naar een spraakmakende zege in de Cegeka Arena, dat was echter buiten een veerkrachtig Racing Genk gerekend dat nog een heuse remontada in huis had. Finaal hielden Vrancken en co het beste gevoel over.

Racing Genk en STVV stonden deze namiddag tegenover mekaar in de Limburgse derby. Beide ploegen namen een bevredigende start, bij de Kanaries hoopten ze vurig op een stunt tegen de 'grote broer'. Vrancken zette onder meer Oyen in de basis, bij STVV ontbrak dan weer de zieke Steuckers, vorig weekend nog goed voor een glansrol tegen KV Mechelen.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Masterclass Koita maakt Genk tot pineut

De bezoekers voetbalden zonder schroom in de openingsfase en kregen ook de eerste kans via Kaya, na dik vijf minuten spelen mikte hij zijn kopbal over. Aan de overzijde reageerde Genk met een afgeweken knal van kapitein Heynen die in hoekschop verdween. Het eerste halfuur werd ook gekenmerkt door een paar stevige overtredingen, inclusief drie gele kaarten. Fink zag zijn team grote stukken van de eerste helft domineren en op het halfuur namen de Kanaries ook verdiend de voorsprong. Koita kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot onder een grabbelende Vandevoordt raak: 0-1.

Quasi meteen nadien ontsnapte Blauw-Wit zelfs aan een dubbele achterstand, deze keer redde de thuisdoelman schitterend op de poging van Kaya. De Kanaries duwden echter door en na een afgeblokte vrije trap zorgde Koita met een fenomenale knal luttele minuten later voor de 0-2, even snel gevolgd door een geweldige counter en de 0-3 van... Koita. Wat een eerste helft van de smaakmaker van STVV! Halfweg kraaiden de Kanaries van plezier, die van Genk likten hun wonden in de kleedkamer.

Remontada à la Barcelona

Na de rust was het andermaal STVV dat de eerste kans kreeg. Na een razend snelle omschakeling kwam de bal op rechts bij Hashioka maar Vandevoordt bracht redding op zijn schot. Aan de overzijde knalde El Khannouss van dichtbij hoog over. De Kanaries loerden op de counter en dat leverde nog voor het uur een paar grote kansen op: Kaya trapte op een thuisverdediger, Hashioka vergat onbegrijpelijk om zelf te besluiten.

Die gemiste kansen brak de bezoekers toch zuur op. Op het uur krulde El Khannouss vanop links de bal heerlijk voorbij Suzuki: 1-3 en terug hoop in de Genkse harten. De aansluitingstreffer hing nadien voortdurend in de lucht en viel ook op twintig minuten van het einde. Het doelpunt van Tolu werd aanvankelijk afgekeurd maar na een VAR-check toch gevalideerd: 2-3. De Kanaries zwalpten en na een gigantische blunder van Suzuki (die daarvoor prima keepte) verdween een schotje van Paintsil zowaar in doel: 3-3 en de remontada was compleet. Een bibberend STVV hield naast een punt vooral een zuur gevoel over aan deze wedstrijd.

Scoreverloop:

0-1 (32') Koita, 0-2 (36') Koita, 0-3 (37') Koita, 1-3 (58') El Khannouss, 2-3 (72') Tolu, 3-3 (86') Paintsil

Had u dit nog zien aankomen bij de rust?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

11
11
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

80
80
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

47
47
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

99
99
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

162
162
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

98
98
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

88
88
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

386
386
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

118
118
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

85
85
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

102
102
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

29
29
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

74
74
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

288
288
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

53
53
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

119
119
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

225
225
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

219
219
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

31
31
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

89
89
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1096
1096

Meer sportnieuws