Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

door
Limburgse derby levert hattrickheld en grandioze remontada op

Wat een Limburgse derby! Na een hattrick van uitblinker Koita leek STVV op weg naar een spraakmakende zege in de Cegeka Arena, dat was echter buiten een veerkrachtig Racing Genk gerekend dat nog een heuse remontada in huis had. Finaal hielden Vrancken en co het beste gevoel over.

Racing Genk en STVV stonden deze namiddag tegenover mekaar in de Limburgse derby. Beide ploegen namen een bevredigende start, bij de Kanaries hoopten ze vurig op een stunt tegen de 'grote broer'. Vrancken zette onder meer Oyen in de basis, bij STVV ontbrak dan weer de zieke Steuckers, vorig weekend nog goed voor een glansrol tegen KV Mechelen.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Masterclass Koita maakt Genk tot pineut

De bezoekers voetbalden zonder schroom in de openingsfase en kregen ook de eerste kans via Kaya, na dik vijf minuten spelen mikte hij zijn kopbal over. Aan de overzijde reageerde Genk met een afgeweken knal van kapitein Heynen die in hoekschop verdween. Het eerste halfuur werd ook gekenmerkt door een paar stevige overtredingen, inclusief drie gele kaarten. Fink zag zijn team grote stukken van de eerste helft domineren en op het halfuur namen de Kanaries ook verdiend de voorsprong. Koita kapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot onder een grabbelende Vandevoordt raak: 0-1.

Quasi meteen nadien ontsnapte Blauw-Wit zelfs aan een dubbele achterstand, deze keer redde de thuisdoelman schitterend op de poging van Kaya. De Kanaries duwden echter door en na een afgeblokte vrije trap zorgde Koita met een fenomenale knal luttele minuten later voor de 0-2, even snel gevolgd door een geweldige counter en de 0-3 van... Koita. Wat een eerste helft van de smaakmaker van STVV! Halfweg kraaiden de Kanaries van plezier, die van Genk likten hun wonden in de kleedkamer.

Remontada à la Barcelona

Na de rust was het andermaal STVV dat de eerste kans kreeg. Na een razend snelle omschakeling kwam de bal op rechts bij Hashioka maar Vandevoordt bracht redding op zijn schot. Aan de overzijde knalde El Khannouss van dichtbij hoog over. De Kanaries loerden op de counter en dat leverde nog voor het uur een paar grote kansen op: Kaya trapte op een thuisverdediger, Hashioka vergat onbegrijpelijk om zelf te besluiten.

Die gemiste kansen brak de bezoekers toch zuur op. Op het uur krulde El Khannouss vanop links de bal heerlijk voorbij Suzuki: 1-3 en terug hoop in de Genkse harten. De aansluitingstreffer hing nadien voortdurend in de lucht en viel ook op twintig minuten van het einde. Het doelpunt van Tolu werd aanvankelijk afgekeurd maar na een VAR-check toch gevalideerd: 2-3. De Kanaries zwalpten en na een gigantische blunder van Suzuki (die daarvoor prima keepte) verdween een schotje van Paintsil zowaar in doel: 3-3 en de remontada was compleet. Een bibberend STVV hield naast een punt vooral een zuur gevoel over aan deze wedstrijd.

Scoreverloop:

0-1 (32') Koita, 0-2 (36') Koita, 0-3 (37') Koita, 1-3 (58') El Khannouss, 2-3 (72') Tolu, 3-3 (86') Paintsil

Had u dit nog zien aankomen bij de rust?

Meest recent

'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

21
21
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

23
23
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

98
98
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

68
68
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

42
42
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

70
70
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

217
217
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

748
748
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

79
79
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

68
68
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

80
80
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

312
312
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

395
395
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

378
378
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

625
625
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

201
201
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

253
253
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

495
495
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

369
369
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

278
278
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

250
250
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

267
267
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

131
131
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

433
433

Meer sportnieuws