'AA Gent maakt zich grote zorgen om Gift Orban'

987 stemmen
'AA Gent maakt zich grote zorgen om Gift Orban'

Tegen alle verwachtingen in heeft AA Gent deze zomer hun koningskoppel, Gift Orban en Hugo Cuypers, kunnen behouden. Nochtans was er veel interesse in de Nigeriaanse aanvaller van de Buffalo’s, die momenteel met een zware vormcrisis kampt.

Lille OSC was het meest concreet om Orban deze zomer aan te trekken. De enige voorwaarde was wel dat Jonathan David eerst de Franse club moest verlaten, maar uiteindelijk bleef de Canadees deze zomer gewoon op post bij Lille.

Daarna was er nog interesse van andere clubs in Orban, zoals in Engeland van Fulham FC en Tottenham Hotspur. De Buffalo’s wilden echter een recordbedrag van meer dan dertig miljoen euro. En dat schrikte de Spurs af.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Grote inspanningen om Orban te houden

AA Gent kon Orban grotendeels behouden door de komst van de nieuwe eigenaar Sam Baro. Er is sindsdien voldoende reserve om de Nigeriaan én Hugo Cuypers te behouden bij de club, ondanks de grote interesse in beide spitsen.

Voorlopig betaalt Orban die grote inspanningen van de club nog niet terug, en De Zondag schrijft dat de Nigeriaan voor de nodige zorgen zorgt. Deels door zijn trap op de enkel vorige week, maar vooral door zijn gebrek aan doelpunten.

Orban & Co stellen (voorlopig) teleur

“Met slechts één goal in zijn laatste zeven optredens blijft Orban serieus onder zijn gemiddelde”, stelt de krant, die ook naar de andere spitsen wijst als reden waarom de de aanval aan het sputteren is.

“Tissoudali blijft worstelen met zichzelf en zijn vormpeil. De treffer van Cuypers donderdag was een lichtpuntje, hij eindigde hiermee een droogte van vijf wedstrijden. Kunnen de Gentse spitsen hun statistieken weer opvijzelen?”

Speelt AA Gent voor de titel dit seizoen?

Meest recent

Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots doorprikt bubbel

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

14
14
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

60
60
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

62
62
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

192
192
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

58
58
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

44
44
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

419
419
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

224
224
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

48
48
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

237
237
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

116
116
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

709
709
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

179
179
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

175
175
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1094
1094
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

706
706
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

465
465
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

861
861
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

862
862
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

141
141

Meer sportnieuws