Defour snoeihard voor refs: "Als jullie opslag willen..."

door
Defour snoeihard voor refs:

Bij KV Mechelen slagen ze er maar niet in om regelmaat te krijgen in de resultaten. Ze begonnen aan het seizoen met een schamele één op negen, maar wonnen daarna drie keer op rij. Maar nu hebben ze alweer twee keer na elkaar verloren, want na STVV bleek nu ook OH Leuven te sterk.

De streekgenoot kwam met 1-2 winnen in het AFAS Stadion na een bijzonder bewogen wedstrijd. Die werd gekleurd door doelpunten heel vroeg in elke helft en zeer laat in de tweede helft, maar ook door enkele VAR-momenten. OHL zag in de tweede helft een goal afgekeurd worden, maar had voor rust wel een strafschop gekregen.

LEES OOK: Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Defour kwaad op refs

Na een tackle van Walsh legde de VAR de bal op de stip, net nadat aan de overkant een bal van Foulon op de lijn weggehaald was. Bij KVM claimden ze dat de bal over de doellijn was, maar scheidsrechter Verboomen gaf geen krimp. Dat kon Steven Defour niet appreciëren.

Tijdens de rust haalde hij bij Eleven/DAZN zeer zwaar uit naar de refs. "Jullie willen meer geld, maar dan moeten jullie eerst beter leren fluiten. Want op deze manier spelen jullie met ons geld", klonk het cynisch. "Ik heb mijn gedacht gezegd in de rust. Ik hoop dat ze er iets uit geleerd hebben", voegde hij er na de match nog aan toe tegenover Het Nieuwsblad.

Ook spelers krijgen veeg uit de pan

De voorbije dagen was er immers sprake van dat de scheidsrechters de komende weken mogelijk in staking zullen gaan. Ze eisen een loonsverhoging, maar die moet door de Pro League goedgekeurd worden. Maandag beslissen zij of ze akkoord gaan met de vraag van de refs.

Defour was echter ook voor zijn eigen spelers hard. "We hadden voor de wedstrijd gezegd dat Leuven gevaarlijk was in omschakeling. De ploeg was daar niet aandachtig genoeg op, zeker in het openingskwartier", tekende Sporza nog op. "Dat kan niet. Nu blijven we met een kutgevoel achter."

Is zijn kritiek op de refs terecht?

Meest recent

Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

45
45
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

102
102
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

86
86
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

369
369
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

119
119
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

125
125
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

194
194
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

312
312
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

92
92
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

392
392
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

532
532
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

107
107
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

71
71
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

102
102
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

276
276
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

297
297
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

90
90
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

255
255
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

432
432
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

704
704
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

147
147
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

733
733
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

197
197
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

101
101
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

72
72

Meer sportnieuws