Defour snoeihard voor refs: "Als jullie opslag willen..."

door
Defour snoeihard voor refs:

Bij KV Mechelen slagen ze er maar niet in om regelmaat te krijgen in de resultaten. Ze begonnen aan het seizoen met een schamele één op negen, maar wonnen daarna drie keer op rij. Maar nu hebben ze alweer twee keer na elkaar verloren, want na STVV bleek nu ook OH Leuven te sterk.

De streekgenoot kwam met 1-2 winnen in het AFAS Stadion na een bijzonder bewogen wedstrijd. Die werd gekleurd door doelpunten heel vroeg in elke helft en zeer laat in de tweede helft, maar ook door enkele VAR-momenten. OHL zag in de tweede helft een goal afgekeurd worden, maar had voor rust wel een strafschop gekregen.

LEES OOK: 'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Defour kwaad op refs

Na een tackle van Walsh legde de VAR de bal op de stip, net nadat aan de overkant een bal van Foulon op de lijn weggehaald was. Bij KVM claimden ze dat de bal over de doellijn was, maar scheidsrechter Verboomen gaf geen krimp. Dat kon Steven Defour niet appreciëren.

Tijdens de rust haalde hij bij Eleven/DAZN zeer zwaar uit naar de refs. "Jullie willen meer geld, maar dan moeten jullie eerst beter leren fluiten. Want op deze manier spelen jullie met ons geld", klonk het cynisch. "Ik heb mijn gedacht gezegd in de rust. Ik hoop dat ze er iets uit geleerd hebben", voegde hij er na de match nog aan toe tegenover Het Nieuwsblad.

Ook spelers krijgen veeg uit de pan

De voorbije dagen was er immers sprake van dat de scheidsrechters de komende weken mogelijk in staking zullen gaan. Ze eisen een loonsverhoging, maar die moet door de Pro League goedgekeurd worden. Maandag beslissen zij of ze akkoord gaan met de vraag van de refs.

Defour was echter ook voor zijn eigen spelers hard. "We hadden voor de wedstrijd gezegd dat Leuven gevaarlijk was in omschakeling. De ploeg was daar niet aandachtig genoeg op, zeker in het openingskwartier", tekende Sporza nog op. "Dat kan niet. Nu blijven we met een kutgevoel achter."

Is zijn kritiek op de refs terecht?

Meest recent

Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

10
10
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

48
48
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

5
5
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

92
92
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

48
48
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

272
272
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

139
139
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

104
104
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

201
201
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

710
710
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

80
80
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

813
813
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

106
106
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

442
442
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

605
605
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

790
790
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

172
172
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

214
214
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

206
206
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

89
89
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

130
130
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

132
132
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

746
746
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

179
179
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

81
81

Meer sportnieuws