Defour snoeihard voor refs: "Als jullie opslag willen..."

door
Defour snoeihard voor refs:

Bij KV Mechelen slagen ze er maar niet in om regelmaat te krijgen in de resultaten. Ze begonnen aan het seizoen met een schamele één op negen, maar wonnen daarna drie keer op rij. Maar nu hebben ze alweer twee keer na elkaar verloren, want na STVV bleek nu ook OH Leuven te sterk.

De streekgenoot kwam met 1-2 winnen in het AFAS Stadion na een bijzonder bewogen wedstrijd. Die werd gekleurd door doelpunten heel vroeg in elke helft en zeer laat in de tweede helft, maar ook door enkele VAR-momenten. OHL zag in de tweede helft een goal afgekeurd worden, maar had voor rust wel een strafschop gekregen.

LEES OOK: Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Defour kwaad op refs

Na een tackle van Walsh legde de VAR de bal op de stip, net nadat aan de overkant een bal van Foulon op de lijn weggehaald was. Bij KVM claimden ze dat de bal over de doellijn was, maar scheidsrechter Verboomen gaf geen krimp. Dat kon Steven Defour niet appreciëren.

Tijdens de rust haalde hij bij Eleven/DAZN zeer zwaar uit naar de refs. "Jullie willen meer geld, maar dan moeten jullie eerst beter leren fluiten. Want op deze manier spelen jullie met ons geld", klonk het cynisch. "Ik heb mijn gedacht gezegd in de rust. Ik hoop dat ze er iets uit geleerd hebben", voegde hij er na de match nog aan toe tegenover Het Nieuwsblad.

Ook spelers krijgen veeg uit de pan

De voorbije dagen was er immers sprake van dat de scheidsrechters de komende weken mogelijk in staking zullen gaan. Ze eisen een loonsverhoging, maar die moet door de Pro League goedgekeurd worden. Maandag beslissen zij of ze akkoord gaan met de vraag van de refs.

Defour was echter ook voor zijn eigen spelers hard. "We hadden voor de wedstrijd gezegd dat Leuven gevaarlijk was in omschakeling. De ploeg was daar niet aandachtig genoeg op, zeker in het openingskwartier", tekende Sporza nog op. "Dat kan niet. Nu blijven we met een kutgevoel achter."

Is zijn kritiek op de refs terecht?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

91
91
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

126
126
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

85
85
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

205
205
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

38
38
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

236
236
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

192
192
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

423
423
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

621
621
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1102
1102
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

393
393
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

316
316
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

331
331
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

479
479
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

497
497
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

436
436
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1006
1006
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws