Defour snoeihard voor refs: "Als jullie opslag willen..."

door
Defour snoeihard voor refs:

Bij KV Mechelen slagen ze er maar niet in om regelmaat te krijgen in de resultaten. Ze begonnen aan het seizoen met een schamele één op negen, maar wonnen daarna drie keer op rij. Maar nu hebben ze alweer twee keer na elkaar verloren, want na STVV bleek nu ook OH Leuven te sterk.

De streekgenoot kwam met 1-2 winnen in het AFAS Stadion na een bijzonder bewogen wedstrijd. Die werd gekleurd door doelpunten heel vroeg in elke helft en zeer laat in de tweede helft, maar ook door enkele VAR-momenten. OHL zag in de tweede helft een goal afgekeurd worden, maar had voor rust wel een strafschop gekregen.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Defour kwaad op refs

Na een tackle van Walsh legde de VAR de bal op de stip, net nadat aan de overkant een bal van Foulon op de lijn weggehaald was. Bij KVM claimden ze dat de bal over de doellijn was, maar scheidsrechter Verboomen gaf geen krimp. Dat kon Steven Defour niet appreciëren.

Tijdens de rust haalde hij bij Eleven/DAZN zeer zwaar uit naar de refs. "Jullie willen meer geld, maar dan moeten jullie eerst beter leren fluiten. Want op deze manier spelen jullie met ons geld", klonk het cynisch. "Ik heb mijn gedacht gezegd in de rust. Ik hoop dat ze er iets uit geleerd hebben", voegde hij er na de match nog aan toe tegenover Het Nieuwsblad.

Ook spelers krijgen veeg uit de pan

De voorbije dagen was er immers sprake van dat de scheidsrechters de komende weken mogelijk in staking zullen gaan. Ze eisen een loonsverhoging, maar die moet door de Pro League goedgekeurd worden. Maandag beslissen zij of ze akkoord gaan met de vraag van de refs.

Defour was echter ook voor zijn eigen spelers hard. "We hadden voor de wedstrijd gezegd dat Leuven gevaarlijk was in omschakeling. De ploeg was daar niet aandachtig genoeg op, zeker in het openingskwartier", tekende Sporza nog op. "Dat kan niet. Nu blijven we met een kutgevoel achter."

Is zijn kritiek op de refs terecht?

Meest recent

Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

15
15
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

56
56
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

165
165
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

17
17
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

68
68
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

78
78
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

22
22
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

65
65
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

164
164
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

170
170
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

134
134
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

210
210
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

54
54
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

106
106
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

49
49
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

216
216
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

160
160
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

203
203
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

79
79
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

94
94
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

633
633
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

474
474
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

638
638
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

445
445
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

333
333

Meer sportnieuws