Brys kan eindelijk eens juichen: "Dat hebben we goed gedaan"

door
Brys kan eindelijk eens juichen:

OH Leuven had dit seizoen nog niet al te veel plezier beleefd, maar zaterdagavond kon het toch nog eens juichen. Het wist immers de derby tegen KV Mechelen naar zijn hand te zetten na een felbetwiste wedstrijd, waarin er vooral in het begin en op het einde van elke helft wat te beleven was.

LEES OOK: Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

KV Mechelen aan banden gelegd

De bezoekers waren immers al in de tweede minuut op voorsprong gekomen en verdubbelden diep in de blessuretijd van de eerste helft de score. Tussendoor had Thorsteinsson ook nog een strafschop gemist. In de openingsminuut van de tweede helft bracht KV Mechelen de spanning terug, maar daar bleef het uiteindelijk bij. OHL zag zelfs nog een goal afgekeurd.

Marc Brys was dan ook zeer tevreden met zijn ploeg. "We hebben gedaan wat we moesten doen: hen verrassen op de snelle omschakeling", reageerde hij bij Sporza. "Met de gemiste penalty erbij was het 0-3. Dan is het niet aan ons om het spel te blijven maken. Na de aansluitingstreffer na 30 seconden gaven we weinig weg. We hebben KV Mechelen goed gesteriliseerd."

OHL rukt op in klassement

Met zijn tweede overwinning van het seizoen doet OHL bovendien ook een zeer goede zaak in het klassement, want het neemt nu nog wat meer afstand van de gevarenzone. Het verzamelde intussen negen punten en kan stilaan bij de ruime middenmoot aansluiten.

Dat is een opsteker na de moeizame start van het seizoen. De resultaten vielen tegen en Brys was niet te spreken over de transfers die hij gekregen had. De trainer spuwde meermaals publiekelijk zijn gal, maar zag ook dat de fans zich tegen hem begonnen te keren. De hele heisa leidde uiteindelijk tot het ontslag van CEO Peter Willems.

Was het een verdiende zege voor OHL?

Meest recent

Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

11
11
Nederland in shock: 'Club De Busser zwaar in opspraak'

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

6
6
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

27
27
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

128
128
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

89
89
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

79
79
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

117
117
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

132
132
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

64
64
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

65
65
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

172
172
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

200
200
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

132
132
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

172
172
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

160
160
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

333
333
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

97
97
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

443
443
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

343
343
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

145
145
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

223
223
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

485
485

Meer sportnieuws