'Amuzu doet boekje open over gemiste miljoenentransfer'

375 stemmen
'Amuzu doet boekje open over gemiste miljoenentransfer'

Francis Amuzu kon deze zomer rekenen op concrete interesse van Olympiakos en Nottingham Forest , maar uiteindelijk bleef de flankenflitser op post in het Lotto Park. En dat vindt hij precies niet zo erg.

Vooral het prijskaartje van de 24-jarige winger vormde een struikelblok. Paars-Wit verlangde tenslotte minstens acht miljoen voor Amuzu, terwijl zowel Nottingham als Olympiakos niet bereid waren om een transfersom van die grootte-orde te betalen.

Olympiakos had wel een bod overgemaakt aan Anderlecht, maar dat bedroeg slechts 3,5 miljoen euro - nog minder dan het oorspronkelijke bod van 6 miljoen euro - wat natuurlijk veel te weinig was voor Anderlecht.

Amuzu hoopte ook op een doorbraak, want het was een publiek geheim dat de flankaanvaller een nieuwe uitdaging wilde vinden. “De speler wil weg, en wij gunnen hem de transfer”, zei Brian Riemer toen. “We willen hem zeker niet tegenhouden.”

LEES OOK: Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Geen spijt van gemiste transfer(s)

Tegenover Het Nieuwsblad geeft Amuzu aan dat hij het niet zo moeilijk heeft na zijn gemiste transfer - ook vorige zomer miste hij een transfer naar OGC Nice. “Het klopt wel dat ze mij hadden gezegd dat ik deze zomer eventueel de stap zou kunnen maken, maar intussen zitten er boven andere mensen, dat speelt dus ook mee.”

“Het is ook niet zo dat ik koste wat het kost naar Olympiakos wilde. Als het lukte, stond ik ervoor open. Maar het is nu niet gelukt en dat is ook geen probleem. Ik heb de knop eigenlijk onmiddellijk omgedraaid en tegen mezelf gezegd: oké, dan concentreer je je gewoon op Anderlecht en probeer je hier een topseizoen te spelen.”

Zal Amuzu dit seizoen ontploffen bij Anderlecht?

Meest recent

'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

8
8
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

11
11
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

16
16
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

9
9
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

89
89
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

96
96
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

214
214
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

122
122
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

41
41
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

207
207
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

127
127
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

79
79
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

115
115
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

144
144
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

126
126
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

326
326
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

599
599
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

648
648
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

275
275
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

316
316
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

430
430
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

152
152
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

74
74
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

154
154

Meer sportnieuws