'Amuzu doet boekje open over gemiste miljoenentransfer'

door
'Amuzu doet boekje open over gemiste miljoenentransfer'

Francis Amuzu kon deze zomer rekenen op concrete interesse van Olympiakos en Nottingham Forest , maar uiteindelijk bleef de flankenflitser op post in het Lotto Park. En dat vindt hij precies niet zo erg.

Vooral het prijskaartje van de 24-jarige winger vormde een struikelblok. Paars-Wit verlangde tenslotte minstens acht miljoen voor Amuzu, terwijl zowel Nottingham als Olympiakos niet bereid waren om een transfersom van die grootte-orde te betalen.

Olympiakos had wel een bod overgemaakt aan Anderlecht, maar dat bedroeg slechts 3,5 miljoen euro - nog minder dan het oorspronkelijke bod van 6 miljoen euro - wat natuurlijk veel te weinig was voor Anderlecht.

Amuzu hoopte ook op een doorbraak, want het was een publiek geheim dat de flankaanvaller een nieuwe uitdaging wilde vinden. “De speler wil weg, en wij gunnen hem de transfer”, zei Brian Riemer toen. “We willen hem zeker niet tegenhouden.”

LEES OOK: Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

Geen spijt van gemiste transfer(s)

Tegenover Het Nieuwsblad geeft Amuzu aan dat hij het niet zo moeilijk heeft na zijn gemiste transfer - ook vorige zomer miste hij een transfer naar OGC Nice. “Het klopt wel dat ze mij hadden gezegd dat ik deze zomer eventueel de stap zou kunnen maken, maar intussen zitten er boven andere mensen, dat speelt dus ook mee.”

“Het is ook niet zo dat ik koste wat het kost naar Olympiakos wilde. Als het lukte, stond ik ervoor open. Maar het is nu niet gelukt en dat is ook geen probleem. Ik heb de knop eigenlijk onmiddellijk omgedraaid en tegen mezelf gezegd: oké, dan concentreer je je gewoon op Anderlecht en probeer je hier een topseizoen te spelen.”

Zal Amuzu dit seizoen ontploffen bij Anderlecht?

Meest recent

Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

1
1
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

44
44
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

27
27
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

141
141
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

279
279
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

55
55
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

186
186
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

174
174
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

376
376
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

329
329
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

509
509
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

476
476
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

124
124
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

441
441
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

47
47
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

186
186
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

181
181
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

425
425
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

116
116
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

285
285
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

289
289
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

99
99
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

2122
2122
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

485
485
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

227
227

Meer sportnieuws