'Amuzu doet boekje open over gemiste miljoenentransfer'

375 stemmen
'Amuzu doet boekje open over gemiste miljoenentransfer'

Francis Amuzu kon deze zomer rekenen op concrete interesse van Olympiakos en Nottingham Forest , maar uiteindelijk bleef de flankenflitser op post in het Lotto Park. En dat vindt hij precies niet zo erg.

Vooral het prijskaartje van de 24-jarige winger vormde een struikelblok. Paars-Wit verlangde tenslotte minstens acht miljoen voor Amuzu, terwijl zowel Nottingham als Olympiakos niet bereid waren om een transfersom van die grootte-orde te betalen.

Olympiakos had wel een bod overgemaakt aan Anderlecht, maar dat bedroeg slechts 3,5 miljoen euro - nog minder dan het oorspronkelijke bod van 6 miljoen euro - wat natuurlijk veel te weinig was voor Anderlecht.

Amuzu hoopte ook op een doorbraak, want het was een publiek geheim dat de flankaanvaller een nieuwe uitdaging wilde vinden. “De speler wil weg, en wij gunnen hem de transfer”, zei Brian Riemer toen. “We willen hem zeker niet tegenhouden.”

LEES OOK: 'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Geen spijt van gemiste transfer(s)

Tegenover Het Nieuwsblad geeft Amuzu aan dat hij het niet zo moeilijk heeft na zijn gemiste transfer - ook vorige zomer miste hij een transfer naar OGC Nice. “Het klopt wel dat ze mij hadden gezegd dat ik deze zomer eventueel de stap zou kunnen maken, maar intussen zitten er boven andere mensen, dat speelt dus ook mee.”

“Het is ook niet zo dat ik koste wat het kost naar Olympiakos wilde. Als het lukte, stond ik ervoor open. Maar het is nu niet gelukt en dat is ook geen probleem. Ik heb de knop eigenlijk onmiddellijk omgedraaid en tegen mezelf gezegd: oké, dan concentreer je je gewoon op Anderlecht en probeer je hier een topseizoen te spelen.”

Zal Amuzu dit seizoen ontploffen bij Anderlecht?

Meest recent

Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

2
2
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

43
43
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

58
58
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

191
191
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

224
224
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

32
32
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

555
555
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

450
450
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1060
1060
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

565
565
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

146
146
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

452
452
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

90
90
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

235
235
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

386
386
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

495
495
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

512
512
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

333
333
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

235
235
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

169
169
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

108
108
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

319
319
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

156
156
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

920
920
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

190
190

Meer sportnieuws