Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

door
Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

De Challenger Pro League heeft vanavond weer twee heerlijke duels opgeleverd. Zulte Waregem leek lange tijd op weg naar een zure nederlaag maar een geweldige Jelle Vossen was de aanstoker van een fraaie comeback in een geanimeerd burenduel. Ex-ploegmaten Stijn Stijnen en Timmy Simons deelden in hun eerste onderling duel als coach dan weer de punten.

In onze tweede voetbalafdeling stonden vanond met Patro Eiden tegen Dender en het burenduel tussen Zulte Waregem en Deinze twee aantrekkelijke affiches op het programma. Ex-Club spelers Stijn Stijnen en Timmy Simons namen het als coach tegen mekaar op, Essevee kon in de andere confrontatie dan weer voor de eerste keer dit seizoen aan kop komen van de Challenger Pro League.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Patro doet het vanaf elf meter, zwalpend Essevee

In een regenachtig Limburg was het Patro dat de beste start nam, na een paar minuten spelen schoot Gueroui een halve meter over de kooi van Gies, even later vergat Nsimba aan de overzijde om de trekker over te halen. Het team van Stijnen bleef ook nadien de dominante ploeg, al was het lang wachten op echt grote kansen. Iets voorbij het halfuur ging de bal echter op de stip na een fout van Pupe. Vanaf elf meter maakte Kis de verdiende 1-0. Dender probeerde het op slag van rust nog met een fraaie lob van Nsimba die net niet gekadreerd was, halfweg nam Patro andermaal de leiding in eigen huis.

In de Elindus Arena was Deinze in de openingsfase de gevaarlijkse ploeg met onder meer een vrije trap van Prychynenko die nipt over ging. Zulte Waregem gaf niet voor het eerst dit seizoen een slappe indruk: op het middenveld was Deinze veruit de betere ploeg en de bezoekers namen ook verdiend de voorsprong op het halfuur: op rechts kreeg Staelens enorm veel tijd en ruimte, centraal vond hij Mertens en die maakte zijn eerste van het seizoen, de Tigers kwamen 0-1 voor in dit burenduel. Mertens vergat even later (bal op de lat) om Essevee een dubbele optater te geven. Bij de rust trok het team van Euvrard onder luid boegeroep richting de kleedkamer.

Kanonstart Dender, Vossen als sluipschutter

Dender nam na de pauze een kanonstart in het Patrostadion. Binnen de eerste vijf minuen kopte Cools raak en de gelijkmaker was meteen een feit. Ook de reactie van Patro nadien mocht er wezen, Gueroui kreeg andermaal de eerste kans en plaatste de bal binnenkant voet net naast de verkeerde kant van de paal. Het werd een heerlijk kijkstuk na de rust, vlak voor het uur tikte Myny de bal tegen de paal en Rajsel vond nog een thuisverdediger op zijn weg. Dender had na de pauze het betere van het spel maar finaal konden beide coaches vrede nemen met een billijk gelijkspel.

Na de pauze nam Essevee in West-Vlaanderen het meeste initiatief. Na tien minuten spelen vloog een uithaal van Traoré in de handen van Miras. Iets voor het uur kwam Vossen heel dicht bij de gelijkmaker, zijn vluchtschot ging naar de winkelhaak maar daar pakte de bezoekende doelman uit met een fenomenale redding. Uiteindelijk kreeg de voormalig Rode Duivel toch loon naar werken, op twintig minuten van het einde kapte Vossen zich prima vrij en met een laag schot in de verste hoek zorgde hij voor de 1-1. De aanvaller van Zulte Waregem werd de echte matchwinnaar, een paar minuten later kwam de bal aan de tweede paal voor de voet van Vossen en met een knappe volley vloog de 2-1 in doel. In het absolute slot had Braken nog de gelijkmaker aan de voet maar Bostyn bracht knap redding. Zo recht Essevee de rug na een moeilijke start.

Scoreverloop Zulte Waregem-Deinze:

0-1 (30') Mertens, 1-1 (70') Vossen, 2-1 (76') Vossen

Scoreverloop Patro-Dender:

1-0 (34') Kis (p), 1-1 (49') Cools

Denkt u dat Zulte Waregem kampioen gaat worden in de CPL?

Meest recent

Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

41
41
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

54
54
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

49
49
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

15
15
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

247
247
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

53
53
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

175
175
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

73
73
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

63
63
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

57
57
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

97
97
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

81
81
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

150
150
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

139
139
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

81
81
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

248
248
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

72
72
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

85
85
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

539
539
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

181
181
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

103
103
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

541
541
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

771
771
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149

Meer sportnieuws