Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

257 stemmen
Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

De Challenger Pro League heeft vanavond weer twee heerlijke duels opgeleverd. Zulte Waregem leek lange tijd op weg naar een zure nederlaag maar een geweldige Jelle Vossen was de aanstoker van een fraaie comeback in een geanimeerd burenduel. Ex-ploegmaten Stijn Stijnen en Timmy Simons deelden in hun eerste onderling duel als coach dan weer de punten.

In onze tweede voetbalafdeling stonden vanond met Patro Eiden tegen Dender en het burenduel tussen Zulte Waregem en Deinze twee aantrekkelijke affiches op het programma. Ex-Club spelers Stijn Stijnen en Timmy Simons namen het als coach tegen mekaar op, Essevee kon in de andere confrontatie dan weer voor de eerste keer dit seizoen aan kop komen van de Challenger Pro League.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Patro doet het vanaf elf meter, zwalpend Essevee

In een regenachtig Limburg was het Patro dat de beste start nam, na een paar minuten spelen schoot Gueroui een halve meter over de kooi van Gies, even later vergat Nsimba aan de overzijde om de trekker over te halen. Het team van Stijnen bleef ook nadien de dominante ploeg, al was het lang wachten op echt grote kansen. Iets voorbij het halfuur ging de bal echter op de stip na een fout van Pupe. Vanaf elf meter maakte Kis de verdiende 1-0. Dender probeerde het op slag van rust nog met een fraaie lob van Nsimba die net niet gekadreerd was, halfweg nam Patro andermaal de leiding in eigen huis.

In de Elindus Arena was Deinze in de openingsfase de gevaarlijkse ploeg met onder meer een vrije trap van Prychynenko die nipt over ging. Zulte Waregem gaf niet voor het eerst dit seizoen een slappe indruk: op het middenveld was Deinze veruit de betere ploeg en de bezoekers namen ook verdiend de voorsprong op het halfuur: op rechts kreeg Staelens enorm veel tijd en ruimte, centraal vond hij Mertens en die maakte zijn eerste van het seizoen, de Tigers kwamen 0-1 voor in dit burenduel. Mertens vergat even later (bal op de lat) om Essevee een dubbele optater te geven. Bij de rust trok het team van Euvrard onder luid boegeroep richting de kleedkamer.

Kanonstart Dender, Vossen als sluipschutter

Dender nam na de pauze een kanonstart in het Patrostadion. Binnen de eerste vijf minuen kopte Cools raak en de gelijkmaker was meteen een feit. Ook de reactie van Patro nadien mocht er wezen, Gueroui kreeg andermaal de eerste kans en plaatste de bal binnenkant voet net naast de verkeerde kant van de paal. Het werd een heerlijk kijkstuk na de rust, vlak voor het uur tikte Myny de bal tegen de paal en Rajsel vond nog een thuisverdediger op zijn weg. Dender had na de pauze het betere van het spel maar finaal konden beide coaches vrede nemen met een billijk gelijkspel.

Na de pauze nam Essevee in West-Vlaanderen het meeste initiatief. Na tien minuten spelen vloog een uithaal van Traoré in de handen van Miras. Iets voor het uur kwam Vossen heel dicht bij de gelijkmaker, zijn vluchtschot ging naar de winkelhaak maar daar pakte de bezoekende doelman uit met een fenomenale redding. Uiteindelijk kreeg de voormalig Rode Duivel toch loon naar werken, op twintig minuten van het einde kapte Vossen zich prima vrij en met een laag schot in de verste hoek zorgde hij voor de 1-1. De aanvaller van Zulte Waregem werd de echte matchwinnaar, een paar minuten later kwam de bal aan de tweede paal voor de voet van Vossen en met een knappe volley vloog de 2-1 in doel. In het absolute slot had Braken nog de gelijkmaker aan de voet maar Bostyn bracht knap redding. Zo recht Essevee de rug na een moeilijke start.

Scoreverloop Zulte Waregem-Deinze:

0-1 (30') Mertens, 1-1 (70') Vossen, 2-1 (76') Vossen

Scoreverloop Patro-Dender:

1-0 (34') Kis (p), 1-1 (49') Cools

Denkt u dat Zulte Waregem kampioen gaat worden in de CPL?

Meest recent

Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

82
82
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

12
12
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

73
73
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

19
19
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

53
53
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

822
822
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

200
200
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

83
83
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

122
122
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

171
171
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

185
185
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

133
133
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

185
185
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

142
142
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

344
344
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

49
49
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

249
249
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

717
717
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

305
305
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

122
122
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

63
63
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

102
102
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

1089
1089
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

80
80

Meer sportnieuws