Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

door
Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

De Challenger Pro League heeft vanavond weer twee heerlijke duels opgeleverd. Zulte Waregem leek lange tijd op weg naar een zure nederlaag maar een geweldige Jelle Vossen was de aanstoker van een fraaie comeback in een geanimeerd burenduel. Ex-ploegmaten Stijn Stijnen en Timmy Simons deelden in hun eerste onderling duel als coach dan weer de punten.

In onze tweede voetbalafdeling stonden vanond met Patro Eiden tegen Dender en het burenduel tussen Zulte Waregem en Deinze twee aantrekkelijke affiches op het programma. Ex-Club spelers Stijn Stijnen en Timmy Simons namen het als coach tegen mekaar op, Essevee kon in de andere confrontatie dan weer voor de eerste keer dit seizoen aan kop komen van de Challenger Pro League.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Patro doet het vanaf elf meter, zwalpend Essevee

In een regenachtig Limburg was het Patro dat de beste start nam, na een paar minuten spelen schoot Gueroui een halve meter over de kooi van Gies, even later vergat Nsimba aan de overzijde om de trekker over te halen. Het team van Stijnen bleef ook nadien de dominante ploeg, al was het lang wachten op echt grote kansen. Iets voorbij het halfuur ging de bal echter op de stip na een fout van Pupe. Vanaf elf meter maakte Kis de verdiende 1-0. Dender probeerde het op slag van rust nog met een fraaie lob van Nsimba die net niet gekadreerd was, halfweg nam Patro andermaal de leiding in eigen huis.

In de Elindus Arena was Deinze in de openingsfase de gevaarlijkse ploeg met onder meer een vrije trap van Prychynenko die nipt over ging. Zulte Waregem gaf niet voor het eerst dit seizoen een slappe indruk: op het middenveld was Deinze veruit de betere ploeg en de bezoekers namen ook verdiend de voorsprong op het halfuur: op rechts kreeg Staelens enorm veel tijd en ruimte, centraal vond hij Mertens en die maakte zijn eerste van het seizoen, de Tigers kwamen 0-1 voor in dit burenduel. Mertens vergat even later (bal op de lat) om Essevee een dubbele optater te geven. Bij de rust trok het team van Euvrard onder luid boegeroep richting de kleedkamer.

Kanonstart Dender, Vossen als sluipschutter

Dender nam na de pauze een kanonstart in het Patrostadion. Binnen de eerste vijf minuen kopte Cools raak en de gelijkmaker was meteen een feit. Ook de reactie van Patro nadien mocht er wezen, Gueroui kreeg andermaal de eerste kans en plaatste de bal binnenkant voet net naast de verkeerde kant van de paal. Het werd een heerlijk kijkstuk na de rust, vlak voor het uur tikte Myny de bal tegen de paal en Rajsel vond nog een thuisverdediger op zijn weg. Dender had na de pauze het betere van het spel maar finaal konden beide coaches vrede nemen met een billijk gelijkspel.

Na de pauze nam Essevee in West-Vlaanderen het meeste initiatief. Na tien minuten spelen vloog een uithaal van Traoré in de handen van Miras. Iets voor het uur kwam Vossen heel dicht bij de gelijkmaker, zijn vluchtschot ging naar de winkelhaak maar daar pakte de bezoekende doelman uit met een fenomenale redding. Uiteindelijk kreeg de voormalig Rode Duivel toch loon naar werken, op twintig minuten van het einde kapte Vossen zich prima vrij en met een laag schot in de verste hoek zorgde hij voor de 1-1. De aanvaller van Zulte Waregem werd de echte matchwinnaar, een paar minuten later kwam de bal aan de tweede paal voor de voet van Vossen en met een knappe volley vloog de 2-1 in doel. In het absolute slot had Braken nog de gelijkmaker aan de voet maar Bostyn bracht knap redding. Zo recht Essevee de rug na een moeilijke start.

Scoreverloop Zulte Waregem-Deinze:

0-1 (30') Mertens, 1-1 (70') Vossen, 2-1 (76') Vossen

Scoreverloop Patro-Dender:

1-0 (34') Kis (p), 1-1 (49') Cools

Denkt u dat Zulte Waregem kampioen gaat worden in de CPL?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

21
21
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

252
252
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

49
49
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

167
167
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

228
228
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

414
414
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

643
643
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

539
539
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

284
284
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

140
140
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

253
253
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

462
462
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

295
295
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

166
166
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

235
235
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

343
343
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

684
684
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

367
367
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2247
2247
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

262
262
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

671
671
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws