Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

257 stemmen
Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

De Challenger Pro League heeft vanavond weer twee heerlijke duels opgeleverd. Zulte Waregem leek lange tijd op weg naar een zure nederlaag maar een geweldige Jelle Vossen was de aanstoker van een fraaie comeback in een geanimeerd burenduel. Ex-ploegmaten Stijn Stijnen en Timmy Simons deelden in hun eerste onderling duel als coach dan weer de punten.

In onze tweede voetbalafdeling stonden vanond met Patro Eiden tegen Dender en het burenduel tussen Zulte Waregem en Deinze twee aantrekkelijke affiches op het programma. Ex-Club spelers Stijn Stijnen en Timmy Simons namen het als coach tegen mekaar op, Essevee kon in de andere confrontatie dan weer voor de eerste keer dit seizoen aan kop komen van de Challenger Pro League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Patro doet het vanaf elf meter, zwalpend Essevee

In een regenachtig Limburg was het Patro dat de beste start nam, na een paar minuten spelen schoot Gueroui een halve meter over de kooi van Gies, even later vergat Nsimba aan de overzijde om de trekker over te halen. Het team van Stijnen bleef ook nadien de dominante ploeg, al was het lang wachten op echt grote kansen. Iets voorbij het halfuur ging de bal echter op de stip na een fout van Pupe. Vanaf elf meter maakte Kis de verdiende 1-0. Dender probeerde het op slag van rust nog met een fraaie lob van Nsimba die net niet gekadreerd was, halfweg nam Patro andermaal de leiding in eigen huis.

In de Elindus Arena was Deinze in de openingsfase de gevaarlijkse ploeg met onder meer een vrije trap van Prychynenko die nipt over ging. Zulte Waregem gaf niet voor het eerst dit seizoen een slappe indruk: op het middenveld was Deinze veruit de betere ploeg en de bezoekers namen ook verdiend de voorsprong op het halfuur: op rechts kreeg Staelens enorm veel tijd en ruimte, centraal vond hij Mertens en die maakte zijn eerste van het seizoen, de Tigers kwamen 0-1 voor in dit burenduel. Mertens vergat even later (bal op de lat) om Essevee een dubbele optater te geven. Bij de rust trok het team van Euvrard onder luid boegeroep richting de kleedkamer.

Kanonstart Dender, Vossen als sluipschutter

Dender nam na de pauze een kanonstart in het Patrostadion. Binnen de eerste vijf minuen kopte Cools raak en de gelijkmaker was meteen een feit. Ook de reactie van Patro nadien mocht er wezen, Gueroui kreeg andermaal de eerste kans en plaatste de bal binnenkant voet net naast de verkeerde kant van de paal. Het werd een heerlijk kijkstuk na de rust, vlak voor het uur tikte Myny de bal tegen de paal en Rajsel vond nog een thuisverdediger op zijn weg. Dender had na de pauze het betere van het spel maar finaal konden beide coaches vrede nemen met een billijk gelijkspel.

Na de pauze nam Essevee in West-Vlaanderen het meeste initiatief. Na tien minuten spelen vloog een uithaal van Traoré in de handen van Miras. Iets voor het uur kwam Vossen heel dicht bij de gelijkmaker, zijn vluchtschot ging naar de winkelhaak maar daar pakte de bezoekende doelman uit met een fenomenale redding. Uiteindelijk kreeg de voormalig Rode Duivel toch loon naar werken, op twintig minuten van het einde kapte Vossen zich prima vrij en met een laag schot in de verste hoek zorgde hij voor de 1-1. De aanvaller van Zulte Waregem werd de echte matchwinnaar, een paar minuten later kwam de bal aan de tweede paal voor de voet van Vossen en met een knappe volley vloog de 2-1 in doel. In het absolute slot had Braken nog de gelijkmaker aan de voet maar Bostyn bracht knap redding. Zo recht Essevee de rug na een moeilijke start.

Scoreverloop Zulte Waregem-Deinze:

0-1 (30') Mertens, 1-1 (70') Vossen, 2-1 (76') Vossen

Scoreverloop Patro-Dender:

1-0 (34') Kis (p), 1-1 (49') Cools

Denkt u dat Zulte Waregem kampioen gaat worden in de CPL?

Meest recent

Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

3
3
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

9
9
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

263
263
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

50
50
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

73
73
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

89
89
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

97
97
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

43
43
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

347
347
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

102
102
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

134
134
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

142
142
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

167
167
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

495
495
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

144
144
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

139
139
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

382
382
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

305
305
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

88
88
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

699
699
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

242
242
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

177
177
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

526
526
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

404
404

Meer sportnieuws