Onopgelost raadsel bij Antwerp FC: ‘Al een maand spoorloos’

1313 stemmen
Onopgelost raadsel bij Antwerp FC: ‘Al een maand spoorloos’

Jacob Ondrejka startte veelbelovend aan het nieuwe seizoen bij Antwerp FC, maar ondertussen is het al bijna een maand geleden sinds hij voor de laatste keer in actie kwam.

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

De timing was perfect

In april al had Marc Overmars de eerste zomertransfer voor het nieuwe seizoen vastgelegd.

Voor een bedrag van anderhalf miljoen euro werd de talentvolle Zweedse flankaanvaller Jacob Ondrejka aangetrokken, het resultaat van het nieuwe en ambitieuze scoutingbeleid onder leiding van de Directeur Voetbalzaken.

Het bleek een slimme zet van Antwerp om Ondrejka in april al een contract te laten ondertekenen, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de talentvolle aanvaller. “Net op tijd”, beaamde Overmars in een interview met Gazet van Antwerpen.

“De timing was perfect. Na zijn transfer begon hij ook te scoren. Naar hem ben ik ook heel benieuwd.”

Ondrejka maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC. Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms zelfs vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen.

Verbazende start van Ondrejka

Mark van Bommel had als doel om Jacob Ondrejka zo snel mogelijk vertrouwd te maken met de speelstijl van zijn team. De coach nam de tijd om te corrigeren, te sturen, een positieve coaching te geven en beeldmateriaal te laten zien om hem te helpen om het systeem te begrijpen.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Daar hebben we een slagje geslagen”, zei Marc Overmars tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen aan Het Nieuwsblad. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

In eerste instantie categoriseerde Het Nieuwsblad de transfer van Jacob Ondrejka niet als een directe versterking met een directe impact, maar de krant moest haar standpunt herzien, omdat de Zweed in het seizoensbegin snel uitgegroeid is om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC.

Flankaanvaller wordt de ‘nieuwe Stengs’

In de Supercup tegen KV Mechelen liet de Zweed zien dat hij zich meteen op zijn gemak voelde op de Bosuil. Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek en kwam een paar keer dicht bij een doelpunt.

Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. “Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.:

Mark van Bommel was verheugd dat Ondrejka goed in zijn team past en hij houdt van de enorme veelzijdigheid van de aanvaller. “Ik ben er nog niet uit wat z’n beste positie is. Dat is een voor- en een nadeel voor een speler. Een trainer kan altijd met hem schuiven.”

Door de blessure van Jurgen Ekkelenkamp speelde Ondrejka aan het begin van dit seizoen voornamelijk in het centrum, en daar presteerde hij uitstekend. “Zowel in de Supercup als tegen Cercle hebben we de naam Stengs amper horen vallen”, schreef Gazet van Antwerpen.

De fans smullen van zijn acties

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

Jacob Ondrejka speelde ook enkele wedstrijden als flankaanvaller, waarbij hij onderling switchte met Michel Ange Balikwisha. Zolang elke positie bezet was en er genoeg druk op de bal werd gezet in het balbezit, had Mark van Bommel daar geen problemen mee.

“Op die manier waren we dynamischer, wat moeilijker te verdedigen is”, merkte de coach op. Maar na een veelbelovende start viel de motor van Ondrejka stil. Bijvoorbeeld tegen Anderlecht speelde hij zijn zwakste wedstrijd tot nu toe.

Groot mysterie: bijna een maand spoorloos

“Ondrejka sleutelt nog aan zijn ­automatismen. Aan het Belgische voetbal wen je niet zomaar even”, oordeelde Gazet van Antwerpen.

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen. “Maar dat heeft tijd nodig.”

Ondertussen is het opmerkelijk dat Ondrejka bijna een maand niet meer heeft gespeeld voor Antwerp FC. Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus.

Sindsdien is Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden en zat hij op de bank. In de laatste twee wedstrijden maakte hij zelfs geen deel uit van de wedstrijdselectie van Mark van Bommel.

De coach meldde eerder deze week dat Ondrejka "een breukje" heeft opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zal zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef Van Bommel mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die naar verluidt revalideert in Zweden.

Zal Ondrejka slagen bij Antwerp?

Meest recent

'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

32
32
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

98
98
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

139
139
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

211
211
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

26
26
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

26
26
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

325
325
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

270
270
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

679
679
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

151
151
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

155
155
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

563
563
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

699
699
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

344
344
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

78
78
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

406
406
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

916
916
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

209
209
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

322
322
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

708
708
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

448
448
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

356
356
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140

Meer sportnieuws