Onopgelost raadsel bij Antwerp FC: ‘Al een maand spoorloos’

door
Onopgelost raadsel bij Antwerp FC: ‘Al een maand spoorloos’

Jacob Ondrejka startte veelbelovend aan het nieuwe seizoen bij Antwerp FC, maar ondertussen is het al bijna een maand geleden sinds hij voor de laatste keer in actie kwam.

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

De timing was perfect

In april al had Marc Overmars de eerste zomertransfer voor het nieuwe seizoen vastgelegd.

Voor een bedrag van anderhalf miljoen euro werd de talentvolle Zweedse flankaanvaller Jacob Ondrejka aangetrokken, het resultaat van het nieuwe en ambitieuze scoutingbeleid onder leiding van de Directeur Voetbalzaken.

Het bleek een slimme zet van Antwerp om Ondrejka in april al een contract te laten ondertekenen, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de talentvolle aanvaller. “Net op tijd”, beaamde Overmars in een interview met Gazet van Antwerpen.

“De timing was perfect. Na zijn transfer begon hij ook te scoren. Naar hem ben ik ook heel benieuwd.”

Ondrejka maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC. Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms zelfs vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen.

Verbazende start van Ondrejka

Mark van Bommel had als doel om Jacob Ondrejka zo snel mogelijk vertrouwd te maken met de speelstijl van zijn team. De coach nam de tijd om te corrigeren, te sturen, een positieve coaching te geven en beeldmateriaal te laten zien om hem te helpen om het systeem te begrijpen.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Daar hebben we een slagje geslagen”, zei Marc Overmars tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen aan Het Nieuwsblad. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

In eerste instantie categoriseerde Het Nieuwsblad de transfer van Jacob Ondrejka niet als een directe versterking met een directe impact, maar de krant moest haar standpunt herzien, omdat de Zweed in het seizoensbegin snel uitgegroeid is om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC.

Flankaanvaller wordt de ‘nieuwe Stengs’

In de Supercup tegen KV Mechelen liet de Zweed zien dat hij zich meteen op zijn gemak voelde op de Bosuil. Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek en kwam een paar keer dicht bij een doelpunt.

Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer. “Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.:

Mark van Bommel was verheugd dat Ondrejka goed in zijn team past en hij houdt van de enorme veelzijdigheid van de aanvaller. “Ik ben er nog niet uit wat z’n beste positie is. Dat is een voor- en een nadeel voor een speler. Een trainer kan altijd met hem schuiven.”

Door de blessure van Jurgen Ekkelenkamp speelde Ondrejka aan het begin van dit seizoen voornamelijk in het centrum, en daar presteerde hij uitstekend. “Zowel in de Supercup als tegen Cercle hebben we de naam Stengs amper horen vallen”, schreef Gazet van Antwerpen.

De fans smullen van zijn acties

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

Jacob Ondrejka speelde ook enkele wedstrijden als flankaanvaller, waarbij hij onderling switchte met Michel Ange Balikwisha. Zolang elke positie bezet was en er genoeg druk op de bal werd gezet in het balbezit, had Mark van Bommel daar geen problemen mee.

“Op die manier waren we dynamischer, wat moeilijker te verdedigen is”, merkte de coach op. Maar na een veelbelovende start viel de motor van Ondrejka stil. Bijvoorbeeld tegen Anderlecht speelde hij zijn zwakste wedstrijd tot nu toe.

Groot mysterie: bijna een maand spoorloos

“Ondrejka sleutelt nog aan zijn ­automatismen. Aan het Belgische voetbal wen je niet zomaar even”, oordeelde Gazet van Antwerpen.

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen. “Maar dat heeft tijd nodig.”

Ondertussen is het opmerkelijk dat Ondrejka bijna een maand niet meer heeft gespeeld voor Antwerp FC. Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus.

Sindsdien is Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden en zat hij op de bank. In de laatste twee wedstrijden maakte hij zelfs geen deel uit van de wedstrijdselectie van Mark van Bommel.

De coach meldde eerder deze week dat Ondrejka "een breukje" heeft opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zal zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef Van Bommel mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die naar verluidt revalideert in Zweden.

Zal Ondrejka slagen bij Antwerp?

Meest recent

Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

5
5
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

24
24
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

17
17
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

270
270
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

79
79
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

38
38
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

150
150
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

191
191
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

208
208
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

81
81
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

400
400
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

85
85
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

242
242
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

227
227
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

90
90
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

208
208
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

515
515
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

123
123
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

582
582
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

418
418
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

36
36
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

77
77
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

106
106
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

591
591

Meer sportnieuws