Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

766
Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

Archie Brown is één van de weinige transfers die deze zomer werden aangetrokken via de scouting van AA Gent, en niet via de connecties van Hein Vanhaezebrouck of de staf.

De scouting van AA Gent volgde Brown al sinds november vorig jaar, en de Engelsman is buitengewoon sterk begonnen in de Ghelamco Arena.

Het Nieuwsblad stelt dat Brown vernieling zaait op zijn flank, Peter Vandenbempt noemt hem een geweldige ontdekking, en volgens Gilles De Coster is Brown “een straffe”.

LEES OOK: Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Geen transfer van Hein, wel van de scouting

Eind augustus legde AA Gent een persconferentie bijeen om hun twee nieuwste aanwinsten, Archie Brown en Omri Gandelman, aan het grote publiek voor te stellen.

Deze persbijeenkomst verliep echter zeer opmerkelijk door een bizarre uitspraak van hoofdscout Samuel Cardenas. Cardenas beweerde dat Gandelman alleen was aangetrokken omdat Hein Vanhaezebrouck hem wilde, in tegenstelling tot Brown, die wel door de scouts was ontdekt.

Deze ongelukkige opmerking van Cardenas werd dan ook niet goed ontvangen door Vanhaezebrouck. “De vraag die we ons moeten stellen, is of Samuel wel de aangewezen man is om die persconferenties te doen”, merkte de coach van AA Gent kort nadien op.

Vanhaezebrouck bevestigde dat slechts twee nieuwe spelers in de huidige selectie waren aangetrokken via de scouting, terwijl de rest via zijn eigen contacten of via de staf waren gekomen.

De komst van Brown naar de Ghelamco Arena is dus het resultaat van het harde werk van het scoutingsteam van de club. De Engelse verdediger werd al in november van vorig jaar opgemerkt door de Gentse scouts in de Zwitserse tweede klasse.

Flitsende start van Cuypers II

Toen Archie Brown voor het eerst werd gescout in november, speelde hij als een linker centrale verdediger, maar deze zomer zocht AA Gent specifiek naar een linker vleugelverdediger.

Volgens Het Nieuwsblad kwam zijn naam weer op tafel nadat de technische staf vernam dat Brown inmiddels als vleugelverdediger speelde. “De skills van de 1,90 meter grote Engelsman vallen dan ook op”, aldus de krant.

De Buffalo’s slaagden erin om Brown weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

Bij AA Gent krijgt Brown de kans om de volgende stap in zijn carrière te zetten, die tot nu toe nogal wisselvallig is geweest. Hij maakte een veelbelovende start bij de Buffalo's en maakte ook indruk op Hein Vanhaezebrouck na zijn debuutwedstrijd tegen Sint-Truiden.

Ondanks dat Brown toen slechts één keer met het team had meegetraind, bracht hij toen al het grootste gevaar in het open spel en speelde hij een goede wedstrijd. “Hij vond zijn eerste helft shit, terwijl ik die oké vond. Hij is heel kritisch voor zichzelf, het is Cuypers II. (lacht)”, aldus Vanhaezebrouck.

Sprintersbenen zaaien vernieling op de flank

Archie Brown toont ook in de Europa League uitstekende prestaties, waarbij hij tijdens het duel tegen APOEL Nicosia een van de weinige spelers was die dreiging creëerde met zijn rushes en dribbels aan de linkerkant.

Tegen de Cyprioten liet hij zijn kwieke voeten en enorme diepgang zien. Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank en koppelde daar enkele goeie voorzetten aan vast.

Verdedigend hielp zijn sprintersbenen ook om de gaten toe te lopen”, schreef Het Nieuwsblad na zijn match tegen Club Brugge. Het Laatste Nieuws beschreef Brown na zijn eerste wedstrijden als een revelatie bij AA Gent, waardoor Hein Vanhaezebrouck nog meer zijn geliefkoosde speelstijl kan hanteren.

Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank. “Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

Brown start duidelijk op een veelbelovende wijze bij AA Gent, en daarmee zet de 21-jarige zijn carrière weer goed op het spoor.

Dubbelbrede koelkast-vriezer met ballerina-achtige voeten

Archie Brown doorliep zijn jeugdopleiding bij Derby County, waar hij echter niet in slaagde om door te breken in het eerste elftal. Zijn prestaties waren niet constant genoeg, en de club schatte zijn potentieel niet volledig naar waarde.

Volgens The Athletic raakte Brown gemakkelijk gefrustreerd als dingen niet volgens plan verliepen. Binnen Derby was er het gevoel dat Brown enkel dominante prestaties kon leveren als hij “in de stemming” was.

Er ontstond het idee dat na enkele superprestaties overmoed de overhand kreeg, wat vervolgd werd door teleurstellende wedstrijden.

In 2021 maakte Brown de overstap naar Lausanne-Sport, waar hij eindelijk zijn volledige potentieel wist te benutten en de eerdere vergelijkingen met spelers zoals Calvin Bassey (Fulham FC, eerder bij Rangers FC en Ajax) rechtvaardigde. De lof die The Athletic eerder over hem uitsprak, begon nu echt te kloppen.

"Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet die ook vier keer per week bokst en voor zijn plezier basketbal speelt”, beschreef het medium hem.

🚀

Is Brown een van de beste linksbacks van de JPL?

Meest recent

Van Bommel ongenadig: Duivels trio wéér in tribune

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels een ongezien vierluik in de Nations League af met een trip naar ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt van 60 miljoen, Barça bepaalt toekomst'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

66
66
Waarom de Rode Duivels best punten pakken tegen Frankrijk

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. In de Nations League staan de Belgen op een ...

73
73
Grote BOM rond Ronaldo: plots duiken deze beelden op

Cristiano Ronaldo beleeft een bewogen periode bij de Portugese nationale ploeg. Nadat de superster ...

57
57
Lukaku krijgt Fenerbahçe-boodschap na duidelijke taal

Romelu Lukaku zit momenteel bij de Rode Duivels ter voorbereiding van de laatste Nations ...

112
112
Kritiek op Nations League neemt toe: clubs grijpen in

De spelers van Noorwegen hebben na de nederlaag tegen Portugal meteen het trainingskamp van de ...

155
155
Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Nederland boekte dinsdag een 2-1-zege tegen Servië, maar overtuigen deed Oranje allerminst. In ...

51
51
Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

56
56
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

80
80
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

35
35
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

180
180
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

329
329
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

241
241
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

199
199
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

145
145
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

525
525
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

148
148
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

273
273
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

247
247
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

162
162
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

89
89
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

122
122
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

162
162
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

60
60
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

122
122

Meer sportnieuws