Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

766
Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

Archie Brown is één van de weinige transfers die deze zomer werden aangetrokken via de scouting van AA Gent, en niet via de connecties van Hein Vanhaezebrouck of de staf.

De scouting van AA Gent volgde Brown al sinds november vorig jaar, en de Engelsman is buitengewoon sterk begonnen in de Ghelamco Arena.

Het Nieuwsblad stelt dat Brown vernieling zaait op zijn flank, Peter Vandenbempt noemt hem een geweldige ontdekking, en volgens Gilles De Coster is Brown “een straffe”.

LEES OOK: Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

Geen transfer van Hein, wel van de scouting

Eind augustus legde AA Gent een persconferentie bijeen om hun twee nieuwste aanwinsten, Archie Brown en Omri Gandelman, aan het grote publiek voor te stellen.

Deze persbijeenkomst verliep echter zeer opmerkelijk door een bizarre uitspraak van hoofdscout Samuel Cardenas. Cardenas beweerde dat Gandelman alleen was aangetrokken omdat Hein Vanhaezebrouck hem wilde, in tegenstelling tot Brown, die wel door de scouts was ontdekt.

Deze ongelukkige opmerking van Cardenas werd dan ook niet goed ontvangen door Vanhaezebrouck. “De vraag die we ons moeten stellen, is of Samuel wel de aangewezen man is om die persconferenties te doen”, merkte de coach van AA Gent kort nadien op.

Vanhaezebrouck bevestigde dat slechts twee nieuwe spelers in de huidige selectie waren aangetrokken via de scouting, terwijl de rest via zijn eigen contacten of via de staf waren gekomen.

De komst van Brown naar de Ghelamco Arena is dus het resultaat van het harde werk van het scoutingsteam van de club. De Engelse verdediger werd al in november van vorig jaar opgemerkt door de Gentse scouts in de Zwitserse tweede klasse.

Flitsende start van Cuypers II

Toen Archie Brown voor het eerst werd gescout in november, speelde hij als een linker centrale verdediger, maar deze zomer zocht AA Gent specifiek naar een linker vleugelverdediger.

Volgens Het Nieuwsblad kwam zijn naam weer op tafel nadat de technische staf vernam dat Brown inmiddels als vleugelverdediger speelde. “De skills van de 1,90 meter grote Engelsman vallen dan ook op”, aldus de krant.

De Buffalo’s slaagden erin om Brown weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

Bij AA Gent krijgt Brown de kans om de volgende stap in zijn carrière te zetten, die tot nu toe nogal wisselvallig is geweest. Hij maakte een veelbelovende start bij de Buffalo's en maakte ook indruk op Hein Vanhaezebrouck na zijn debuutwedstrijd tegen Sint-Truiden.

Ondanks dat Brown toen slechts één keer met het team had meegetraind, bracht hij toen al het grootste gevaar in het open spel en speelde hij een goede wedstrijd. “Hij vond zijn eerste helft shit, terwijl ik die oké vond. Hij is heel kritisch voor zichzelf, het is Cuypers II. (lacht)”, aldus Vanhaezebrouck.

Sprintersbenen zaaien vernieling op de flank

Archie Brown toont ook in de Europa League uitstekende prestaties, waarbij hij tijdens het duel tegen APOEL Nicosia een van de weinige spelers was die dreiging creëerde met zijn rushes en dribbels aan de linkerkant.

Tegen de Cyprioten liet hij zijn kwieke voeten en enorme diepgang zien. Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank en koppelde daar enkele goeie voorzetten aan vast.

Verdedigend hielp zijn sprintersbenen ook om de gaten toe te lopen”, schreef Het Nieuwsblad na zijn match tegen Club Brugge. Het Laatste Nieuws beschreef Brown na zijn eerste wedstrijden als een revelatie bij AA Gent, waardoor Hein Vanhaezebrouck nog meer zijn geliefkoosde speelstijl kan hanteren.

Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank. “Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

Brown start duidelijk op een veelbelovende wijze bij AA Gent, en daarmee zet de 21-jarige zijn carrière weer goed op het spoor.

Dubbelbrede koelkast-vriezer met ballerina-achtige voeten

Archie Brown doorliep zijn jeugdopleiding bij Derby County, waar hij echter niet in slaagde om door te breken in het eerste elftal. Zijn prestaties waren niet constant genoeg, en de club schatte zijn potentieel niet volledig naar waarde.

Volgens The Athletic raakte Brown gemakkelijk gefrustreerd als dingen niet volgens plan verliepen. Binnen Derby was er het gevoel dat Brown enkel dominante prestaties kon leveren als hij “in de stemming” was.

Er ontstond het idee dat na enkele superprestaties overmoed de overhand kreeg, wat vervolgd werd door teleurstellende wedstrijden.

In 2021 maakte Brown de overstap naar Lausanne-Sport, waar hij eindelijk zijn volledige potentieel wist te benutten en de eerdere vergelijkingen met spelers zoals Calvin Bassey (Fulham FC, eerder bij Rangers FC en Ajax) rechtvaardigde. De lof die The Athletic eerder over hem uitsprak, begon nu echt te kloppen.

"Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet die ook vier keer per week bokst en voor zijn plezier basketbal speelt”, beschreef het medium hem.

Is Brown een van de beste linksbacks van de JPL?

Meest recent

Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

24
24
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

45
45
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

44
44
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

66
66
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

179
179
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

22
22
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

28
28
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

248
248
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

270
270
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

141
141
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

206
206
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

225
225
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

207
207
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

186
186
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

115
115
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

306
306
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

145
145
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

367
367
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

74
74
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

107
107
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

362
362
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

201
201
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

596
596
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

204
204

Meer sportnieuws