Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

766
Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

Archie Brown is één van de weinige transfers die deze zomer werden aangetrokken via de scouting van AA Gent, en niet via de connecties van Hein Vanhaezebrouck of de staf.

De scouting van AA Gent volgde Brown al sinds november vorig jaar, en de Engelsman is buitengewoon sterk begonnen in de Ghelamco Arena.

Het Nieuwsblad stelt dat Brown vernieling zaait op zijn flank, Peter Vandenbempt noemt hem een geweldige ontdekking, en volgens Gilles De Coster is Brown “een straffe”.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Geen transfer van Hein, wel van de scouting

Eind augustus legde AA Gent een persconferentie bijeen om hun twee nieuwste aanwinsten, Archie Brown en Omri Gandelman, aan het grote publiek voor te stellen.

Deze persbijeenkomst verliep echter zeer opmerkelijk door een bizarre uitspraak van hoofdscout Samuel Cardenas. Cardenas beweerde dat Gandelman alleen was aangetrokken omdat Hein Vanhaezebrouck hem wilde, in tegenstelling tot Brown, die wel door de scouts was ontdekt.

Deze ongelukkige opmerking van Cardenas werd dan ook niet goed ontvangen door Vanhaezebrouck. “De vraag die we ons moeten stellen, is of Samuel wel de aangewezen man is om die persconferenties te doen”, merkte de coach van AA Gent kort nadien op.

Vanhaezebrouck bevestigde dat slechts twee nieuwe spelers in de huidige selectie waren aangetrokken via de scouting, terwijl de rest via zijn eigen contacten of via de staf waren gekomen.

De komst van Brown naar de Ghelamco Arena is dus het resultaat van het harde werk van het scoutingsteam van de club. De Engelse verdediger werd al in november van vorig jaar opgemerkt door de Gentse scouts in de Zwitserse tweede klasse.

Flitsende start van Cuypers II

Toen Archie Brown voor het eerst werd gescout in november, speelde hij als een linker centrale verdediger, maar deze zomer zocht AA Gent specifiek naar een linker vleugelverdediger.

Volgens Het Nieuwsblad kwam zijn naam weer op tafel nadat de technische staf vernam dat Brown inmiddels als vleugelverdediger speelde. “De skills van de 1,90 meter grote Engelsman vallen dan ook op”, aldus de krant.

De Buffalo’s slaagden erin om Brown weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

Bij AA Gent krijgt Brown de kans om de volgende stap in zijn carrière te zetten, die tot nu toe nogal wisselvallig is geweest. Hij maakte een veelbelovende start bij de Buffalo's en maakte ook indruk op Hein Vanhaezebrouck na zijn debuutwedstrijd tegen Sint-Truiden.

Ondanks dat Brown toen slechts één keer met het team had meegetraind, bracht hij toen al het grootste gevaar in het open spel en speelde hij een goede wedstrijd. “Hij vond zijn eerste helft shit, terwijl ik die oké vond. Hij is heel kritisch voor zichzelf, het is Cuypers II. (lacht)”, aldus Vanhaezebrouck.

Sprintersbenen zaaien vernieling op de flank

Archie Brown toont ook in de Europa League uitstekende prestaties, waarbij hij tijdens het duel tegen APOEL Nicosia een van de weinige spelers was die dreiging creëerde met zijn rushes en dribbels aan de linkerkant.

Tegen de Cyprioten liet hij zijn kwieke voeten en enorme diepgang zien. Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank en koppelde daar enkele goeie voorzetten aan vast.

Verdedigend hielp zijn sprintersbenen ook om de gaten toe te lopen”, schreef Het Nieuwsblad na zijn match tegen Club Brugge. Het Laatste Nieuws beschreef Brown na zijn eerste wedstrijden als een revelatie bij AA Gent, waardoor Hein Vanhaezebrouck nog meer zijn geliefkoosde speelstijl kan hanteren.

Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank. “Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

Brown start duidelijk op een veelbelovende wijze bij AA Gent, en daarmee zet de 21-jarige zijn carrière weer goed op het spoor.

Dubbelbrede koelkast-vriezer met ballerina-achtige voeten

Archie Brown doorliep zijn jeugdopleiding bij Derby County, waar hij echter niet in slaagde om door te breken in het eerste elftal. Zijn prestaties waren niet constant genoeg, en de club schatte zijn potentieel niet volledig naar waarde.

Volgens The Athletic raakte Brown gemakkelijk gefrustreerd als dingen niet volgens plan verliepen. Binnen Derby was er het gevoel dat Brown enkel dominante prestaties kon leveren als hij “in de stemming” was.

Er ontstond het idee dat na enkele superprestaties overmoed de overhand kreeg, wat vervolgd werd door teleurstellende wedstrijden.

In 2021 maakte Brown de overstap naar Lausanne-Sport, waar hij eindelijk zijn volledige potentieel wist te benutten en de eerdere vergelijkingen met spelers zoals Calvin Bassey (Fulham FC, eerder bij Rangers FC en Ajax) rechtvaardigde. De lof die The Athletic eerder over hem uitsprak, begon nu echt te kloppen.

"Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet die ook vier keer per week bokst en voor zijn plezier basketbal speelt”, beschreef het medium hem.

Is Brown een van de beste linksbacks van de JPL?

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

10
10
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

4
4
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

48
48
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

25
25
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

116
116
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

9
9
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

121
121
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

33
33
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

50
50
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

72
72
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

189
189
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

125
125
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

75
75
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1110
1110
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

166
166
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

75
75
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

26
26
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

111
111
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

308
308
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

134
134
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

139
139
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

135
135
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

83
83
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

45
45

Meer sportnieuws