Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

766 stemmen
Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

Archie Brown is één van de weinige transfers die deze zomer werden aangetrokken via de scouting van AA Gent, en niet via de connecties van Hein Vanhaezebrouck of de staf.

De scouting van AA Gent volgde Brown al sinds november vorig jaar, en de Engelsman is buitengewoon sterk begonnen in de Ghelamco Arena.

Het Nieuwsblad stelt dat Brown vernieling zaait op zijn flank, Peter Vandenbempt noemt hem een geweldige ontdekking, en volgens Gilles De Coster is Brown “een straffe”.

LEES OOK: Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Geen transfer van Hein, wel van de scouting

Eind augustus legde AA Gent een persconferentie bijeen om hun twee nieuwste aanwinsten, Archie Brown en Omri Gandelman, aan het grote publiek voor te stellen.

Deze persbijeenkomst verliep echter zeer opmerkelijk door een bizarre uitspraak van hoofdscout Samuel Cardenas. Cardenas beweerde dat Gandelman alleen was aangetrokken omdat Hein Vanhaezebrouck hem wilde, in tegenstelling tot Brown, die wel door de scouts was ontdekt.

Deze ongelukkige opmerking van Cardenas werd dan ook niet goed ontvangen door Vanhaezebrouck. “De vraag die we ons moeten stellen, is of Samuel wel de aangewezen man is om die persconferenties te doen”, merkte de coach van AA Gent kort nadien op.

Vanhaezebrouck bevestigde dat slechts twee nieuwe spelers in de huidige selectie waren aangetrokken via de scouting, terwijl de rest via zijn eigen contacten of via de staf waren gekomen.

De komst van Brown naar de Ghelamco Arena is dus het resultaat van het harde werk van het scoutingsteam van de club. De Engelse verdediger werd al in november van vorig jaar opgemerkt door de Gentse scouts in de Zwitserse tweede klasse.

Flitsende start van Cuypers II

Toen Archie Brown voor het eerst werd gescout in november, speelde hij als een linker centrale verdediger, maar deze zomer zocht AA Gent specifiek naar een linker vleugelverdediger.

Volgens Het Nieuwsblad kwam zijn naam weer op tafel nadat de technische staf vernam dat Brown inmiddels als vleugelverdediger speelde. “De skills van de 1,90 meter grote Engelsman vallen dan ook op”, aldus de krant.

De Buffalo’s slaagden erin om Brown weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

Bij AA Gent krijgt Brown de kans om de volgende stap in zijn carrière te zetten, die tot nu toe nogal wisselvallig is geweest. Hij maakte een veelbelovende start bij de Buffalo's en maakte ook indruk op Hein Vanhaezebrouck na zijn debuutwedstrijd tegen Sint-Truiden.

Ondanks dat Brown toen slechts één keer met het team had meegetraind, bracht hij toen al het grootste gevaar in het open spel en speelde hij een goede wedstrijd. “Hij vond zijn eerste helft shit, terwijl ik die oké vond. Hij is heel kritisch voor zichzelf, het is Cuypers II. (lacht)”, aldus Vanhaezebrouck.

Sprintersbenen zaaien vernieling op de flank

Archie Brown toont ook in de Europa League uitstekende prestaties, waarbij hij tijdens het duel tegen APOEL Nicosia een van de weinige spelers was die dreiging creëerde met zijn rushes en dribbels aan de linkerkant.

Tegen de Cyprioten liet hij zijn kwieke voeten en enorme diepgang zien. Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank en koppelde daar enkele goeie voorzetten aan vast.

Verdedigend hielp zijn sprintersbenen ook om de gaten toe te lopen”, schreef Het Nieuwsblad na zijn match tegen Club Brugge. Het Laatste Nieuws beschreef Brown na zijn eerste wedstrijden als een revelatie bij AA Gent, waardoor Hein Vanhaezebrouck nog meer zijn geliefkoosde speelstijl kan hanteren.

Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank. “Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

Brown start duidelijk op een veelbelovende wijze bij AA Gent, en daarmee zet de 21-jarige zijn carrière weer goed op het spoor.

Dubbelbrede koelkast-vriezer met ballerina-achtige voeten

Archie Brown doorliep zijn jeugdopleiding bij Derby County, waar hij echter niet in slaagde om door te breken in het eerste elftal. Zijn prestaties waren niet constant genoeg, en de club schatte zijn potentieel niet volledig naar waarde.

Volgens The Athletic raakte Brown gemakkelijk gefrustreerd als dingen niet volgens plan verliepen. Binnen Derby was er het gevoel dat Brown enkel dominante prestaties kon leveren als hij “in de stemming” was.

Er ontstond het idee dat na enkele superprestaties overmoed de overhand kreeg, wat vervolgd werd door teleurstellende wedstrijden.

In 2021 maakte Brown de overstap naar Lausanne-Sport, waar hij eindelijk zijn volledige potentieel wist te benutten en de eerdere vergelijkingen met spelers zoals Calvin Bassey (Fulham FC, eerder bij Rangers FC en Ajax) rechtvaardigde. De lof die The Athletic eerder over hem uitsprak, begon nu echt te kloppen.

"Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet die ook vier keer per week bokst en voor zijn plezier basketbal speelt”, beschreef het medium hem.

Is Brown een van de beste linksbacks van de JPL?

Meest recent

'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

30
30
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

192
192
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

37
37
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

179
179
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

284
284
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

274
274
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

317
317
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

214
214
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

187
187
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

390
390
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

274
274
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

259
259
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

279
279
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

60
60
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

182
182
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

194
194
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

168
168
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

56
56
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

312
312
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

483
483
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

396
396
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

382
382
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

57
57
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

179
179

Meer sportnieuws