Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

door
Straffe toptransfer zaait grote vernieling bij AA Gent

Archie Brown is één van de weinige transfers die deze zomer werden aangetrokken via de scouting van AA Gent, en niet via de connecties van Hein Vanhaezebrouck of de staf.

De scouting van AA Gent volgde Brown al sinds november vorig jaar, en de Engelsman is buitengewoon sterk begonnen in de Ghelamco Arena.

Het Nieuwsblad stelt dat Brown vernieling zaait op zijn flank, Peter Vandenbempt noemt hem een geweldige ontdekking, en volgens Gilles De Coster is Brown “een straffe”.

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Geen transfer van Hein, wel van de scouting

Eind augustus legde AA Gent een persconferentie bijeen om hun twee nieuwste aanwinsten, Archie Brown en Omri Gandelman, aan het grote publiek voor te stellen.

Deze persbijeenkomst verliep echter zeer opmerkelijk door een bizarre uitspraak van hoofdscout Samuel Cardenas. Cardenas beweerde dat Gandelman alleen was aangetrokken omdat Hein Vanhaezebrouck hem wilde, in tegenstelling tot Brown, die wel door de scouts was ontdekt.

Deze ongelukkige opmerking van Cardenas werd dan ook niet goed ontvangen door Vanhaezebrouck. “De vraag die we ons moeten stellen, is of Samuel wel de aangewezen man is om die persconferenties te doen”, merkte de coach van AA Gent kort nadien op.

Vanhaezebrouck bevestigde dat slechts twee nieuwe spelers in de huidige selectie waren aangetrokken via de scouting, terwijl de rest via zijn eigen contacten of via de staf waren gekomen.

De komst van Brown naar de Ghelamco Arena is dus het resultaat van het harde werk van het scoutingsteam van de club. De Engelse verdediger werd al in november van vorig jaar opgemerkt door de Gentse scouts in de Zwitserse tweede klasse.

Flitsende start van Cuypers II

Toen Archie Brown voor het eerst werd gescout in november, speelde hij als een linker centrale verdediger, maar deze zomer zocht AA Gent specifiek naar een linker vleugelverdediger.

Volgens Het Nieuwsblad kwam zijn naam weer op tafel nadat de technische staf vernam dat Brown inmiddels als vleugelverdediger speelde. “De skills van de 1,90 meter grote Engelsman vallen dan ook op”, aldus de krant.

De Buffalo’s slaagden erin om Brown weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

Bij AA Gent krijgt Brown de kans om de volgende stap in zijn carrière te zetten, die tot nu toe nogal wisselvallig is geweest. Hij maakte een veelbelovende start bij de Buffalo's en maakte ook indruk op Hein Vanhaezebrouck na zijn debuutwedstrijd tegen Sint-Truiden.

Ondanks dat Brown toen slechts één keer met het team had meegetraind, bracht hij toen al het grootste gevaar in het open spel en speelde hij een goede wedstrijd. “Hij vond zijn eerste helft shit, terwijl ik die oké vond. Hij is heel kritisch voor zichzelf, het is Cuypers II. (lacht)”, aldus Vanhaezebrouck.

Sprintersbenen zaaien vernieling op de flank

Archie Brown toont ook in de Europa League uitstekende prestaties, waarbij hij tijdens het duel tegen APOEL Nicosia een van de weinige spelers was die dreiging creëerde met zijn rushes en dribbels aan de linkerkant.

Tegen de Cyprioten liet hij zijn kwieke voeten en enorme diepgang zien. Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank en koppelde daar enkele goeie voorzetten aan vast.

Verdedigend hielp zijn sprintersbenen ook om de gaten toe te lopen”, schreef Het Nieuwsblad na zijn match tegen Club Brugge. Het Laatste Nieuws beschreef Brown na zijn eerste wedstrijden als een revelatie bij AA Gent, waardoor Hein Vanhaezebrouck nog meer zijn geliefkoosde speelstijl kan hanteren.

Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank. “Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

Brown start duidelijk op een veelbelovende wijze bij AA Gent, en daarmee zet de 21-jarige zijn carrière weer goed op het spoor.

Dubbelbrede koelkast-vriezer met ballerina-achtige voeten

Archie Brown doorliep zijn jeugdopleiding bij Derby County, waar hij echter niet in slaagde om door te breken in het eerste elftal. Zijn prestaties waren niet constant genoeg, en de club schatte zijn potentieel niet volledig naar waarde.

Volgens The Athletic raakte Brown gemakkelijk gefrustreerd als dingen niet volgens plan verliepen. Binnen Derby was er het gevoel dat Brown enkel dominante prestaties kon leveren als hij “in de stemming” was.

Er ontstond het idee dat na enkele superprestaties overmoed de overhand kreeg, wat vervolgd werd door teleurstellende wedstrijden.

In 2021 maakte Brown de overstap naar Lausanne-Sport, waar hij eindelijk zijn volledige potentieel wist te benutten en de eerdere vergelijkingen met spelers zoals Calvin Bassey (Fulham FC, eerder bij Rangers FC en Ajax) rechtvaardigde. De lof die The Athletic eerder over hem uitsprak, begon nu echt te kloppen.

"Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet die ook vier keer per week bokst en voor zijn plezier basketbal speelt”, beschreef het medium hem.

Is Brown een van de beste linksbacks van de JPL?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

169
169
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

39
39
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

259
259
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

83
83
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

168
168
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

230
230
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

625
625
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

157
157
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

86
86
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

165
165
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

38
38
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

31
31
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

222
222

Meer sportnieuws