Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

door
Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

Er staan de komende week weer heel wat interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag is er bijvoorbeeld de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, terwijl er de komende midweek ook nog de nodige inhaalmatchen gespeeld worden. Daarbij ook de Zwanzederby tussen RWDM en Union.

Er was de voorbije dagen echter heel wat ophef over die wedstrijd, want ze werd door de Pro League en de Kalendercommissie ingepland op donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur deed beide clubs en hun supporters steigeren. Er werd door de fans zelfs met een boycot gedreigd.

LEES OOK: Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

Geen overlappende wedstrijden

Ook de twee clubs kwamen nog met een gezamenlijk statement waarin ze de Pro League smeekten om alsnog de wedstrijd op een later uur te laten aftrappen, maar ook dat viel in dovemansoren. "Als alle clubs op hun eigen uur willen spelen, is er geen kalender mogelijk", houdt kalendermanager Nils Van Branteghem voet bij stuk in een reactie tegenover Sporza.

Daar achterhaalden ze ook waarom de Pro League en de Kalendercommissie zich zo stug tonen tegenover de Brusselse clubs. Allereerst waren de clubs overeengekomen bij het afsluiten van het televisiecontract om in principe geen wedstrijden te laten overlappen. Die donderdagavond is er om 20u45 al Club Brugge-Genk en dus kunnen RWDM en Union dan niet spelen.

Pro League wil geen precedent

Daarnaast is de Pro League ook van plan om het tijdslot op donderdag om 18u30 in de tweede helft van het seizoen te gebruiken om midweekmatchen te spelen. Als ze nu zouden toegeven om de Brusselse derby te verplaatsen, zouden ze dus een gevaarlijk precedent creëren.

Dan zouden andere clubs het voorval kunnen aangrijpen om zelf ook hun matchen te laten verplaatsen en dan zou het organiseren van de kalender helemaal een ramp kunnen worden. Pech dus voor RWDM en Union, die dus maar het beste van een vervelende situatie moeten maken.

De wedstrijd had verplaatst moeten worden...

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

84
84
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

106
106
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

66
66
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

49
49
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

188
188
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

51
51
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

443
443
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

146
146
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

178
178
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

54
54
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

104
104
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

118
118
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

97
97
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

38
38
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

210
210
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

357
357
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

565
565
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

470
470
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

388
388
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

441
441
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

431
431
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

687
687
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

649
649
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws