Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

153 stemmen
Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

Er staan de komende week weer heel wat interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag is er bijvoorbeeld de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, terwijl er de komende midweek ook nog de nodige inhaalmatchen gespeeld worden. Daarbij ook de Zwanzederby tussen RWDM en Union.

Er was de voorbije dagen echter heel wat ophef over die wedstrijd, want ze werd door de Pro League en de Kalendercommissie ingepland op donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur deed beide clubs en hun supporters steigeren. Er werd door de fans zelfs met een boycot gedreigd.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Geen overlappende wedstrijden

Ook de twee clubs kwamen nog met een gezamenlijk statement waarin ze de Pro League smeekten om alsnog de wedstrijd op een later uur te laten aftrappen, maar ook dat viel in dovemansoren. "Als alle clubs op hun eigen uur willen spelen, is er geen kalender mogelijk", houdt kalendermanager Nils Van Branteghem voet bij stuk in een reactie tegenover Sporza.

Daar achterhaalden ze ook waarom de Pro League en de Kalendercommissie zich zo stug tonen tegenover de Brusselse clubs. Allereerst waren de clubs overeengekomen bij het afsluiten van het televisiecontract om in principe geen wedstrijden te laten overlappen. Die donderdagavond is er om 20u45 al Club Brugge-Genk en dus kunnen RWDM en Union dan niet spelen.

Pro League wil geen precedent

Daarnaast is de Pro League ook van plan om het tijdslot op donderdag om 18u30 in de tweede helft van het seizoen te gebruiken om midweekmatchen te spelen. Als ze nu zouden toegeven om de Brusselse derby te verplaatsen, zouden ze dus een gevaarlijk precedent creëren.

Dan zouden andere clubs het voorval kunnen aangrijpen om zelf ook hun matchen te laten verplaatsen en dan zou het organiseren van de kalender helemaal een ramp kunnen worden. Pech dus voor RWDM en Union, die dus maar het beste van een vervelende situatie moeten maken.

De wedstrijd had verplaatst moeten worden...

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

21
21
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

24
24
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

8
8
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

32
32
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

54
54
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

194
194
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

44
44
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

339
339
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

157
157
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

110
110
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

596
596
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

129
129
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

110
110
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

402
402
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

637
637
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

473
473
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

409
409
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

490
490
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

220
220
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

252
252

Meer sportnieuws