Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

153 stemmen
Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

Er staan de komende week weer heel wat interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag is er bijvoorbeeld de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, terwijl er de komende midweek ook nog de nodige inhaalmatchen gespeeld worden. Daarbij ook de Zwanzederby tussen RWDM en Union.

Er was de voorbije dagen echter heel wat ophef over die wedstrijd, want ze werd door de Pro League en de Kalendercommissie ingepland op donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur deed beide clubs en hun supporters steigeren. Er werd door de fans zelfs met een boycot gedreigd.

LEES OOK: Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

Geen overlappende wedstrijden

Ook de twee clubs kwamen nog met een gezamenlijk statement waarin ze de Pro League smeekten om alsnog de wedstrijd op een later uur te laten aftrappen, maar ook dat viel in dovemansoren. "Als alle clubs op hun eigen uur willen spelen, is er geen kalender mogelijk", houdt kalendermanager Nils Van Branteghem voet bij stuk in een reactie tegenover Sporza.

Daar achterhaalden ze ook waarom de Pro League en de Kalendercommissie zich zo stug tonen tegenover de Brusselse clubs. Allereerst waren de clubs overeengekomen bij het afsluiten van het televisiecontract om in principe geen wedstrijden te laten overlappen. Die donderdagavond is er om 20u45 al Club Brugge-Genk en dus kunnen RWDM en Union dan niet spelen.

Pro League wil geen precedent

Daarnaast is de Pro League ook van plan om het tijdslot op donderdag om 18u30 in de tweede helft van het seizoen te gebruiken om midweekmatchen te spelen. Als ze nu zouden toegeven om de Brusselse derby te verplaatsen, zouden ze dus een gevaarlijk precedent creëren.

Dan zouden andere clubs het voorval kunnen aangrijpen om zelf ook hun matchen te laten verplaatsen en dan zou het organiseren van de kalender helemaal een ramp kunnen worden. Pech dus voor RWDM en Union, die dus maar het beste van een vervelende situatie moeten maken.

De wedstrijd had verplaatst moeten worden...

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

42
42
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

63
63
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

128
128
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

87
87
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

232
232
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

413
413
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

367
367
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

299
299
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

665
665
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

124
124
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

102
102
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

203
203
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

181
181
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

99
99
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

720
720
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

216
216

Meer sportnieuws