Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

153 stemmen
Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

Er staan de komende week weer heel wat interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag is er bijvoorbeeld de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, terwijl er de komende midweek ook nog de nodige inhaalmatchen gespeeld worden. Daarbij ook de Zwanzederby tussen RWDM en Union.

Er was de voorbije dagen echter heel wat ophef over die wedstrijd, want ze werd door de Pro League en de Kalendercommissie ingepland op donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur deed beide clubs en hun supporters steigeren. Er werd door de fans zelfs met een boycot gedreigd.

LEES OOK: Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geen overlappende wedstrijden

Ook de twee clubs kwamen nog met een gezamenlijk statement waarin ze de Pro League smeekten om alsnog de wedstrijd op een later uur te laten aftrappen, maar ook dat viel in dovemansoren. "Als alle clubs op hun eigen uur willen spelen, is er geen kalender mogelijk", houdt kalendermanager Nils Van Branteghem voet bij stuk in een reactie tegenover Sporza.

Daar achterhaalden ze ook waarom de Pro League en de Kalendercommissie zich zo stug tonen tegenover de Brusselse clubs. Allereerst waren de clubs overeengekomen bij het afsluiten van het televisiecontract om in principe geen wedstrijden te laten overlappen. Die donderdagavond is er om 20u45 al Club Brugge-Genk en dus kunnen RWDM en Union dan niet spelen.

Pro League wil geen precedent

Daarnaast is de Pro League ook van plan om het tijdslot op donderdag om 18u30 in de tweede helft van het seizoen te gebruiken om midweekmatchen te spelen. Als ze nu zouden toegeven om de Brusselse derby te verplaatsen, zouden ze dus een gevaarlijk precedent creëren.

Dan zouden andere clubs het voorval kunnen aangrijpen om zelf ook hun matchen te laten verplaatsen en dan zou het organiseren van de kalender helemaal een ramp kunnen worden. Pech dus voor RWDM en Union, die dus maar het beste van een vervelende situatie moeten maken.

De wedstrijd had verplaatst moeten worden...

Meest recent

'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

164
164
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

95
95
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

50
50
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

49
49
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

55
55
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

172
172
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

186
186
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

251
251
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

251
251
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

194
194
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

162
162
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

70
70
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

593
593
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

123
123
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

376
376
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

442
442
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1063
1063
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

149
149
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

801
801
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

228
228
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

217
217
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

381
381
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

104
104
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

559
559

Meer sportnieuws