Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

door
Om deze reden wil Pro League niet buigen voor RWDM en Union

Er staan de komende week weer heel wat interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag is er bijvoorbeeld de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge, terwijl er de komende midweek ook nog de nodige inhaalmatchen gespeeld worden. Daarbij ook de Zwanzederby tussen RWDM en Union.

Er was de voorbije dagen echter heel wat ophef over die wedstrijd, want ze werd door de Pro League en de Kalendercommissie ingepland op donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur deed beide clubs en hun supporters steigeren. Er werd door de fans zelfs met een boycot gedreigd.

LEES OOK: Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

Geen overlappende wedstrijden

Ook de twee clubs kwamen nog met een gezamenlijk statement waarin ze de Pro League smeekten om alsnog de wedstrijd op een later uur te laten aftrappen, maar ook dat viel in dovemansoren. "Als alle clubs op hun eigen uur willen spelen, is er geen kalender mogelijk", houdt kalendermanager Nils Van Branteghem voet bij stuk in een reactie tegenover Sporza.

Daar achterhaalden ze ook waarom de Pro League en de Kalendercommissie zich zo stug tonen tegenover de Brusselse clubs. Allereerst waren de clubs overeengekomen bij het afsluiten van het televisiecontract om in principe geen wedstrijden te laten overlappen. Die donderdagavond is er om 20u45 al Club Brugge-Genk en dus kunnen RWDM en Union dan niet spelen.

Pro League wil geen precedent

Daarnaast is de Pro League ook van plan om het tijdslot op donderdag om 18u30 in de tweede helft van het seizoen te gebruiken om midweekmatchen te spelen. Als ze nu zouden toegeven om de Brusselse derby te verplaatsen, zouden ze dus een gevaarlijk precedent creëren.

Dan zouden andere clubs het voorval kunnen aangrijpen om zelf ook hun matchen te laten verplaatsen en dan zou het organiseren van de kalender helemaal een ramp kunnen worden. Pech dus voor RWDM en Union, die dus maar het beste van een vervelende situatie moeten maken.

De wedstrijd had verplaatst moeten worden...

Meest recent

Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

6
6
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

131
131
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

72
72
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

305
305
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

106
106
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

203
203
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

139
139
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

168
168
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

369
369
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

252
252
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

126
126
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

65
65
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

159
159
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

144
144
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

270
270
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

273
273
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

427
427
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

99
99
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

340
340
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154

Meer sportnieuws