'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

door
'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

Bij AA Gent hadden ze meer verwacht van hun start in de groepsfase van de Conference League. In hun openingsmatch leken ze met Zorya Luhansk wel een haalbare kaart gepresenteerd te krijgen. De gehavende Oekraïners konden ook weinig indruk maken, maar dat deed Gent ook niet.

In een quasi leeg stadion in het Poolse Lublin, waar Zorya door de oorlog in Oekraïne zijn Europese thuismatchen speelt, voetbalden de Buffalo's bijzonder pover. Wanneer ze dan toch op voorsprong kwamen, gaven ze die ook snel weer weg. Na de teleurstellende 1-1 was Hein Vanhaezebrouck bijzonder streng voor zijn spelers.

LEES OOK: Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Geen badges bij Zorya

Toch had Gent nog een waterkansje om de wedstrijd nog te winnen, zij het voor de groene tafel. Zorya trad immers aan zonder de gebruikelijke badges van de Conference League en de Respect-campagne op de shirts. Die zijn nochtans verplicht door de UEFA.

Daardoor had Gent misschien nog de drie punten kunnen krijgen, maar Het Nieuwsblad weet dat die hoop inmiddels ook alweer opgeborgen mag worden. De fout voor het ontbreken van de badges zou immers bij de UEFA liggen.

Fout bij UEFA

Zorya zou ook al voor de wedstrijd aan de Europese voetbalbond laten weten hebben dat ze de nodige badges niet ontvangen hadden en dus denkt de club niet dat ze gestraft zullen worden.

Gent zal zich dus in zijn volgende wedstrijden moeten herpakken om zich aan de leiding in zijn poule te hijsen en zo zicht te krijgen op de achtste finales. Hun volgende Europese opdracht wacht binnen twee weken, wanneer Maccabi Tel Aviv op bezoek komt in de Ghelamco Arena.

Moet AA Gent zich zorgen maken over dat resultaat?

Meest recent

De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

19
19
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

39
39
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

35
35
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

55
55
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

177
177
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

146
146
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

252
252
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

338
338
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

85
85
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

141
141
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

110
110
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

280
280
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

895
895
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

380
380
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

287
287
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

778
778
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

213
213
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

707
707
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

486
486
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

150
150
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1036
1036
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

47
47

Meer sportnieuws