'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

door
'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

Bij AA Gent hadden ze meer verwacht van hun start in de groepsfase van de Conference League. In hun openingsmatch leken ze met Zorya Luhansk wel een haalbare kaart gepresenteerd te krijgen. De gehavende Oekraïners konden ook weinig indruk maken, maar dat deed Gent ook niet.

In een quasi leeg stadion in het Poolse Lublin, waar Zorya door de oorlog in Oekraïne zijn Europese thuismatchen speelt, voetbalden de Buffalo's bijzonder pover. Wanneer ze dan toch op voorsprong kwamen, gaven ze die ook snel weer weg. Na de teleurstellende 1-1 was Hein Vanhaezebrouck bijzonder streng voor zijn spelers.

LEES OOK: De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

Geen badges bij Zorya

Toch had Gent nog een waterkansje om de wedstrijd nog te winnen, zij het voor de groene tafel. Zorya trad immers aan zonder de gebruikelijke badges van de Conference League en de Respect-campagne op de shirts. Die zijn nochtans verplicht door de UEFA.

Daardoor had Gent misschien nog de drie punten kunnen krijgen, maar Het Nieuwsblad weet dat die hoop inmiddels ook alweer opgeborgen mag worden. De fout voor het ontbreken van de badges zou immers bij de UEFA liggen.

Fout bij UEFA

Zorya zou ook al voor de wedstrijd aan de Europese voetbalbond laten weten hebben dat ze de nodige badges niet ontvangen hadden en dus denkt de club niet dat ze gestraft zullen worden.

Gent zal zich dus in zijn volgende wedstrijden moeten herpakken om zich aan de leiding in zijn poule te hijsen en zo zicht te krijgen op de achtste finales. Hun volgende Europese opdracht wacht binnen twee weken, wanneer Maccabi Tel Aviv op bezoek komt in de Ghelamco Arena.

Moet AA Gent zich zorgen maken over dat resultaat?

Meest recent

'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

25
25
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

33
33
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

251
251
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

82
82
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

32
32
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

60
60
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

192
192
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

132
132
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

21
21
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

413
413
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

255
255
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

115
115
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

300
300
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

590
590
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

83
83
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

341
341
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

235
235
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

167
167
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

183
183
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

272
272
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

747
747
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

435
435
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

490
490
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

342
342

Meer sportnieuws