'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

door
'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

Bij AA Gent hadden ze meer verwacht van hun start in de groepsfase van de Conference League. In hun openingsmatch leken ze met Zorya Luhansk wel een haalbare kaart gepresenteerd te krijgen. De gehavende Oekraïners konden ook weinig indruk maken, maar dat deed Gent ook niet.

In een quasi leeg stadion in het Poolse Lublin, waar Zorya door de oorlog in Oekraïne zijn Europese thuismatchen speelt, voetbalden de Buffalo's bijzonder pover. Wanneer ze dan toch op voorsprong kwamen, gaven ze die ook snel weer weg. Na de teleurstellende 1-1 was Hein Vanhaezebrouck bijzonder streng voor zijn spelers.

LEES OOK: 'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

Geen badges bij Zorya

Toch had Gent nog een waterkansje om de wedstrijd nog te winnen, zij het voor de groene tafel. Zorya trad immers aan zonder de gebruikelijke badges van de Conference League en de Respect-campagne op de shirts. Die zijn nochtans verplicht door de UEFA.

Daardoor had Gent misschien nog de drie punten kunnen krijgen, maar Het Nieuwsblad weet dat die hoop inmiddels ook alweer opgeborgen mag worden. De fout voor het ontbreken van de badges zou immers bij de UEFA liggen.

Fout bij UEFA

Zorya zou ook al voor de wedstrijd aan de Europese voetbalbond laten weten hebben dat ze de nodige badges niet ontvangen hadden en dus denkt de club niet dat ze gestraft zullen worden.

Gent zal zich dus in zijn volgende wedstrijden moeten herpakken om zich aan de leiding in zijn poule te hijsen en zo zicht te krijgen op de achtste finales. Hun volgende Europese opdracht wacht binnen twee weken, wanneer Maccabi Tel Aviv op bezoek komt in de Ghelamco Arena.

Moet AA Gent zich zorgen maken over dat resultaat?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

117
117
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

239
239
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

113
113
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

28
28
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

193
193
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

104
104
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

90
90
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

166
166
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

65
65
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

282
282
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

264
264
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

278
278
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

634
634
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

341
341
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

473
473
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

364
364
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

247
247
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

455
455
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

418
418
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

329
329
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws