'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

door
'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

Bij AA Gent hadden ze meer verwacht van hun start in de groepsfase van de Conference League. In hun openingsmatch leken ze met Zorya Luhansk wel een haalbare kaart gepresenteerd te krijgen. De gehavende Oekraïners konden ook weinig indruk maken, maar dat deed Gent ook niet.

In een quasi leeg stadion in het Poolse Lublin, waar Zorya door de oorlog in Oekraïne zijn Europese thuismatchen speelt, voetbalden de Buffalo's bijzonder pover. Wanneer ze dan toch op voorsprong kwamen, gaven ze die ook snel weer weg. Na de teleurstellende 1-1 was Hein Vanhaezebrouck bijzonder streng voor zijn spelers.

LEES OOK: Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Geen badges bij Zorya

Toch had Gent nog een waterkansje om de wedstrijd nog te winnen, zij het voor de groene tafel. Zorya trad immers aan zonder de gebruikelijke badges van de Conference League en de Respect-campagne op de shirts. Die zijn nochtans verplicht door de UEFA.

Daardoor had Gent misschien nog de drie punten kunnen krijgen, maar Het Nieuwsblad weet dat die hoop inmiddels ook alweer opgeborgen mag worden. De fout voor het ontbreken van de badges zou immers bij de UEFA liggen.

Fout bij UEFA

Zorya zou ook al voor de wedstrijd aan de Europese voetbalbond laten weten hebben dat ze de nodige badges niet ontvangen hadden en dus denkt de club niet dat ze gestraft zullen worden.

Gent zal zich dus in zijn volgende wedstrijden moeten herpakken om zich aan de leiding in zijn poule te hijsen en zo zicht te krijgen op de achtste finales. Hun volgende Europese opdracht wacht binnen twee weken, wanneer Maccabi Tel Aviv op bezoek komt in de Ghelamco Arena.

Moet AA Gent zich zorgen maken over dat resultaat?

Meest recent

Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

14
14
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

90
90
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

8
8
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

36
36
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

104
104
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

146
146
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

27
27
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

110
110
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

55
55
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

140
140
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

122
122
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

63
63
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

83
83
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

241
241
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

355
355
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

178
178
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

95
95
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

41
41
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

471
471
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

183
183
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

588
588
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

343
343

Meer sportnieuws