'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

door
'AA Gent ziet achterpoortje voor zege tegen Zorya sluiten'

Bij AA Gent hadden ze meer verwacht van hun start in de groepsfase van de Conference League. In hun openingsmatch leken ze met Zorya Luhansk wel een haalbare kaart gepresenteerd te krijgen. De gehavende Oekraïners konden ook weinig indruk maken, maar dat deed Gent ook niet.

In een quasi leeg stadion in het Poolse Lublin, waar Zorya door de oorlog in Oekraïne zijn Europese thuismatchen speelt, voetbalden de Buffalo's bijzonder pover. Wanneer ze dan toch op voorsprong kwamen, gaven ze die ook snel weer weg. Na de teleurstellende 1-1 was Hein Vanhaezebrouck bijzonder streng voor zijn spelers.

LEES OOK: Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

Geen badges bij Zorya

Toch had Gent nog een waterkansje om de wedstrijd nog te winnen, zij het voor de groene tafel. Zorya trad immers aan zonder de gebruikelijke badges van de Conference League en de Respect-campagne op de shirts. Die zijn nochtans verplicht door de UEFA.

Daardoor had Gent misschien nog de drie punten kunnen krijgen, maar Het Nieuwsblad weet dat die hoop inmiddels ook alweer opgeborgen mag worden. De fout voor het ontbreken van de badges zou immers bij de UEFA liggen.

Fout bij UEFA

Zorya zou ook al voor de wedstrijd aan de Europese voetbalbond laten weten hebben dat ze de nodige badges niet ontvangen hadden en dus denkt de club niet dat ze gestraft zullen worden.

Gent zal zich dus in zijn volgende wedstrijden moeten herpakken om zich aan de leiding in zijn poule te hijsen en zo zicht te krijgen op de achtste finales. Hun volgende Europese opdracht wacht binnen twee weken, wanneer Maccabi Tel Aviv op bezoek komt in de Ghelamco Arena.

Moet AA Gent zich zorgen maken over dat resultaat?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

8
8
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

59
59
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

8
8
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

172
172
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

28
28
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

64
64
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

19
19
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

38
38
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

47
47
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

41
41
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

31
31
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

73
73
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

30
30
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

64
64
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

568
568
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

209
209
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

266
266
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

69
69
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

470
470
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

91
91
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

103
103
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

135
135
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1141
1141

Meer sportnieuws