Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

door
Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

Duitsland kende in september een bewogen interlandbreak. Het kreeg tegen Japan een oplawaai van jewelste, waardoor het al vijf interlands zonder zege zat. Het gevolg was dat bondscoach Hansi Flick meteen op straat gezet werd, ondanks dat er enkele dagen later nog tegen Frankrijk gespeeld werd.

Voor die wedstrijd nam technisch directeur Rudi Völler het heft in handen, maar het was meteen duidelijk dat dat slechts een noodoplossing was. De Duitsers gingen de voorbije weken op zoek naar een definitieve opvolger en al snel dook daarvoor één topfavoriet op.

LEES OOK: Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

Nagelsmann officieel voorgesteld

De Duitse bond zette zijn zinnen namelijk op Julian Nagelsmann. De 36-jarige coach zat nog steeds thuis nadat hij in maart opzijgeschoven werd bij Bayern München, waar hij wel nog steeds onder contract lag. Er moest dus een akkoord gevonden met die club en dat is nu ook gebeurd.

Vrijdagmiddag werd Nagelsmann immers officieel voorgesteld als nieuwe bondscoach. Hij tekende een contract tot eind juli 2024. Dat betekent dus dat hij in principe slechts tot en met het EK in eigen land zal aanblijven, daarna moet Die Mannschaft weer een nieuwe trainer zoeken.

Hij moet Duitsland klaarstomen

Nagelsmann moet in eerste instantie het Duitse elftal zien klaar te stomen voor het EK. Midden oktober trekt de ploeg daarom op stage naar de Verenigde Staten, waar ze het zullen opnemen tegen de Amerikanen en tegen Mexico. In november volgt ook een derby tegen Oostenrijk.

Voor zijn opdracht zal Nagelsmann overigens bijgestaan worden door Benjamin Glück en Sandro Wagner. Die eerste werkte al samen met de coach bij Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern. De 35-jarige Wagner is dan weer een ex-spits van Bayern die sinds de zomer aan de slag was als assistent bij de Duitse U20.

Goede keuze van Duitsland?

Meest recent

'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

4
4
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

13
13
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

138
138
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

24
24
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

110
110
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

138
138
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

44
44
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

18
18
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

47
47
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

159
159
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

80
80
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

56
56
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

86
86
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

337
337
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

37
37
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

156
156
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

42
42
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

47
47
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

134
134
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

264
264
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

8
8
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

323
323
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

222
222
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

130
130
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

57
57

Meer sportnieuws