Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

74
Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

Duitsland kende in september een bewogen interlandbreak. Het kreeg tegen Japan een oplawaai van jewelste, waardoor het al vijf interlands zonder zege zat. Het gevolg was dat bondscoach Hansi Flick meteen op straat gezet werd, ondanks dat er enkele dagen later nog tegen Frankrijk gespeeld werd.

Voor die wedstrijd nam technisch directeur Rudi Völler het heft in handen, maar het was meteen duidelijk dat dat slechts een noodoplossing was. De Duitsers gingen de voorbije weken op zoek naar een definitieve opvolger en al snel dook daarvoor één topfavoriet op.

Nagelsmann officieel voorgesteld

De Duitse bond zette zijn zinnen namelijk op Julian Nagelsmann. De 36-jarige coach zat nog steeds thuis nadat hij in maart opzijgeschoven werd bij Bayern München, waar hij wel nog steeds onder contract lag. Er moest dus een akkoord gevonden met die club en dat is nu ook gebeurd.

Vrijdagmiddag werd Nagelsmann immers officieel voorgesteld als nieuwe bondscoach. Hij tekende een contract tot eind juli 2024. Dat betekent dus dat hij in principe slechts tot en met het EK in eigen land zal aanblijven, daarna moet Die Mannschaft weer een nieuwe trainer zoeken.

Hij moet Duitsland klaarstomen

Nagelsmann moet in eerste instantie het Duitse elftal zien klaar te stomen voor het EK. Midden oktober trekt de ploeg daarom op stage naar de Verenigde Staten, waar ze het zullen opnemen tegen de Amerikanen en tegen Mexico. In november volgt ook een derby tegen Oostenrijk.

Voor zijn opdracht zal Nagelsmann overigens bijgestaan worden door Benjamin Glück en Sandro Wagner. Die eerste werkte al samen met de coach bij Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern. De 35-jarige Wagner is dan weer een ex-spits van Bayern die sinds de zomer aan de slag was als assistent bij de Duitse U20.

Goede keuze van Duitsland?

Meest recent

Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

1
1
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

7
7
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

86
86
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

155
155
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

44
44
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

82
82
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

55
55
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

253
253
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

133
133
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

132
132
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

103
103
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

20
20
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

53
53
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

114
114
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

69
69
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

39
39
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

98
98
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

145
145
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

347
347
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

128
128
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

89
89
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

219
219
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

53
53
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

211
211
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

775
775

Meer sportnieuws