Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

74
Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

Duitsland kende in september een bewogen interlandbreak. Het kreeg tegen Japan een oplawaai van jewelste, waardoor het al vijf interlands zonder zege zat. Het gevolg was dat bondscoach Hansi Flick meteen op straat gezet werd, ondanks dat er enkele dagen later nog tegen Frankrijk gespeeld werd.

Voor die wedstrijd nam technisch directeur Rudi Völler het heft in handen, maar het was meteen duidelijk dat dat slechts een noodoplossing was. De Duitsers gingen de voorbije weken op zoek naar een definitieve opvolger en al snel dook daarvoor één topfavoriet op.

LEES OOK: Kompany: "Misschien verliest Duitsland de finale van België"

Nagelsmann officieel voorgesteld

De Duitse bond zette zijn zinnen namelijk op Julian Nagelsmann. De 36-jarige coach zat nog steeds thuis nadat hij in maart opzijgeschoven werd bij Bayern München, waar hij wel nog steeds onder contract lag. Er moest dus een akkoord gevonden met die club en dat is nu ook gebeurd.

Vrijdagmiddag werd Nagelsmann immers officieel voorgesteld als nieuwe bondscoach. Hij tekende een contract tot eind juli 2024. Dat betekent dus dat hij in principe slechts tot en met het EK in eigen land zal aanblijven, daarna moet Die Mannschaft weer een nieuwe trainer zoeken.

Hij moet Duitsland klaarstomen

Nagelsmann moet in eerste instantie het Duitse elftal zien klaar te stomen voor het EK. Midden oktober trekt de ploeg daarom op stage naar de Verenigde Staten, waar ze het zullen opnemen tegen de Amerikanen en tegen Mexico. In november volgt ook een derby tegen Oostenrijk.

Voor zijn opdracht zal Nagelsmann overigens bijgestaan worden door Benjamin Glück en Sandro Wagner. Die eerste werkte al samen met de coach bij Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern. De 35-jarige Wagner is dan weer een ex-spits van Bayern die sinds de zomer aan de slag was als assistent bij de Duitse U20.

Goede keuze van Duitsland?

Meest recent

Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

65
65
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

244
244
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

309
309
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

445
445
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

578
578
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

329
329
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

82
82
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

203
203
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

25
25
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

117
117
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

462
462
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

376
376
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

158
158
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

356
356
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

48
48
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

351
351
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

324
324
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

457
457
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

250
250
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

43
43
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

100
100
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

545
545
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

79
79
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

72
72
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

444
444

Meer sportnieuws