Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

74
Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

Duitsland kende in september een bewogen interlandbreak. Het kreeg tegen Japan een oplawaai van jewelste, waardoor het al vijf interlands zonder zege zat. Het gevolg was dat bondscoach Hansi Flick meteen op straat gezet werd, ondanks dat er enkele dagen later nog tegen Frankrijk gespeeld werd.

Voor die wedstrijd nam technisch directeur Rudi Völler het heft in handen, maar het was meteen duidelijk dat dat slechts een noodoplossing was. De Duitsers gingen de voorbije weken op zoek naar een definitieve opvolger en al snel dook daarvoor één topfavoriet op.

LEES OOK: 'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Nagelsmann officieel voorgesteld

De Duitse bond zette zijn zinnen namelijk op Julian Nagelsmann. De 36-jarige coach zat nog steeds thuis nadat hij in maart opzijgeschoven werd bij Bayern München, waar hij wel nog steeds onder contract lag. Er moest dus een akkoord gevonden met die club en dat is nu ook gebeurd.

Vrijdagmiddag werd Nagelsmann immers officieel voorgesteld als nieuwe bondscoach. Hij tekende een contract tot eind juli 2024. Dat betekent dus dat hij in principe slechts tot en met het EK in eigen land zal aanblijven, daarna moet Die Mannschaft weer een nieuwe trainer zoeken.

Hij moet Duitsland klaarstomen

Nagelsmann moet in eerste instantie het Duitse elftal zien klaar te stomen voor het EK. Midden oktober trekt de ploeg daarom op stage naar de Verenigde Staten, waar ze het zullen opnemen tegen de Amerikanen en tegen Mexico. In november volgt ook een derby tegen Oostenrijk.

Voor zijn opdracht zal Nagelsmann overigens bijgestaan worden door Benjamin Glück en Sandro Wagner. Die eerste werkte al samen met de coach bij Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern. De 35-jarige Wagner is dan weer een ex-spits van Bayern die sinds de zomer aan de slag was als assistent bij de Duitse U20.

Goede keuze van Duitsland?

Meest recent

Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

61
61
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

4
4
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

149
149
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

111
111
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

285
285
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

65
65
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

359
359
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

93
93
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

222
222
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

257
257
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

28
28
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

408
408
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

350
350
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

627
627
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

278
278
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

531
531
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

667
667
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

514
514
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

111
111
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

505
505
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

211
211
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

152
152
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

81
81
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

165
165

Meer sportnieuws