Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

74 stemmen
Duitsland heeft zijn nieuwe bondscoach gevonden

Duitsland kende in september een bewogen interlandbreak. Het kreeg tegen Japan een oplawaai van jewelste, waardoor het al vijf interlands zonder zege zat. Het gevolg was dat bondscoach Hansi Flick meteen op straat gezet werd, ondanks dat er enkele dagen later nog tegen Frankrijk gespeeld werd.

Voor die wedstrijd nam technisch directeur Rudi Völler het heft in handen, maar het was meteen duidelijk dat dat slechts een noodoplossing was. De Duitsers gingen de voorbije weken op zoek naar een definitieve opvolger en al snel dook daarvoor één topfavoriet op.

LEES OOK: Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Nagelsmann officieel voorgesteld

De Duitse bond zette zijn zinnen namelijk op Julian Nagelsmann. De 36-jarige coach zat nog steeds thuis nadat hij in maart opzijgeschoven werd bij Bayern München, waar hij wel nog steeds onder contract lag. Er moest dus een akkoord gevonden met die club en dat is nu ook gebeurd.

Vrijdagmiddag werd Nagelsmann immers officieel voorgesteld als nieuwe bondscoach. Hij tekende een contract tot eind juli 2024. Dat betekent dus dat hij in principe slechts tot en met het EK in eigen land zal aanblijven, daarna moet Die Mannschaft weer een nieuwe trainer zoeken.

Hij moet Duitsland klaarstomen

Nagelsmann moet in eerste instantie het Duitse elftal zien klaar te stomen voor het EK. Midden oktober trekt de ploeg daarom op stage naar de Verenigde Staten, waar ze het zullen opnemen tegen de Amerikanen en tegen Mexico. In november volgt ook een derby tegen Oostenrijk.

Voor zijn opdracht zal Nagelsmann overigens bijgestaan worden door Benjamin Glück en Sandro Wagner. Die eerste werkte al samen met de coach bij Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern. De 35-jarige Wagner is dan weer een ex-spits van Bayern die sinds de zomer aan de slag was als assistent bij de Duitse U20.

Goede keuze van Duitsland?

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

51
51
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

3
3
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

66
66
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

387
387
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

329
329
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

299
299
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

217
217
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

286
286
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

81
81
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

258
258
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102

Meer sportnieuws